آکادمیا کافه
راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- انجمن: تحصیل در کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- موضوع: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-Seoul-National-University)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Shihan - 07-06-2015

(06-06-2015, 10:28 AM)'matin91' نوشته: سلام
ممنون از راهنمایی های واقعا خوبتون
یک مقدار بسیار زیاد سوال دارم  از خدمتتون
من فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه اصفهان و رتبه ی 43 رشته ی ادبیات انگلیسی کنکور سراسری ارشدم. معدل لیسانسم 16 بوده. اشعار انگلیسیم هم توی یه مجموعه شعر از دوازده شاعر در انتشارات آمازون ایالات متحده چاپ شده. توی چند جشنواره های داستان نویسی ملی و چند دوره جشنواره ی بین المللی جوانه ی رادیو جوان هم مقام دارم.
با توجه به اینکه رشته ی تحصیلیم زبان بوده باز هم نیاز هست که نمره ی آزمون های آیلتس یا تافل رو داشته باشم برای دانشگاه ملی سئول (برای دکترا می خوام اقدام کنم)؟
زبان کره ای رو هم دارم یاد می گیرم این تاثیری در رزومه داره؟
در طول دوره ی فوق لیسانس قصد نوشتن مقاله رو دارم. فعلا چیزی در دست نیست.
معدل فوق لیسانسم حداقل باید چه مقدار باشه؟
یک کتاب هم ترجمه کردم در مسیر چاپ هست این تاثیری داره یا فقط انتشارات بین المللی معتبرن؟
ممنون

شما اول تاپیک رو بخون دقیق دستت میاد که چیکار کنی و چه موارد تاثیر خوبی رو رزومه شما خواهد داشت.
در خصوص رشته زبان در اروپا و سایر کشورها مشکلی نداره و مدرک زبانت waive میشه اما باید باز هم از بخش admission سوال بپرسی.
معدل ها باید خوب و یا عالی باشن برای این دانشگاه شاید بالای 17-18
خلاصه بهتره اقدام کنی و تنها به یه دانشگاه اکتفا نکنی.

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Hibelle - 29-06-2015

دوستان سلام.ممنون میشم راهنماییم کنید.
من دارم کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه رو از یه دانشگاه معتبر دولتی میگیرم معدلم بالای 16 خواهد بود .برای اینکه بتونم پذیرش با بورسیه از دانشگاه ملی سئول یا یه دانشگاه خوب دیگه در شهر سئول برای دکترا بگیرم..رشته خودم رو فوق بگیرم بهتره یا تغییر رشته بدم؟
ترجیحا برای رشته خودم یعنی ادبیات فرانسه مقطع رکترا چیکار باید از الان انجام بدم که شانسم بره بالا؟
و اینکه چون من رشتمم قراره مسلما به زبان فرانسه ارائه بشه آیا لزومی هست مدرک انگلیسی بگیرم؟
. اینکه فوق رو آزاد بگیرم یا سراسری آیا فرقی در روند پذیرش و شانسم داره؟حتما بورس میخوام.برای رشته زبان اصلا بورسیه معنی داره؟
ممنون

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Shihan - 29-06-2015

(29-06-2015, 08:45 AM)Hibelle نوشته: دوستان سلام.ممنون میشم راهنماییم کنید.
من دارم کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه رو از یه دانشگاه معتبر دولتی میگیرم معدلم بالای 16 خواهد بود .برای اینکه بتونم پذیرش با بورسیه از دانشگاه ملی سئول یا یه دانشگاه خوب دیگه در شهر سئول برای دکترا بگیرم..رشته خودم رو فوق بگیرم بهتره یا تغییر رشته بدم؟
ترجیحا برای رشته خودم یعنی ادبیات فرانسه مقطع رکترا چیکار باید از الان انجام بدم که شانسم بره بالا؟
و اینکه چون من رشتمم قراره مسلما به زبان فرانسه ارائه بشه آیا لزومی هست مدرک انگلیسی بگیرم؟
. اینکه فوق رو آزاد بگیرم یا سراسری آیا فرقی در روند پذیرش و شانسم داره؟حتما بورس میخوام.برای رشته زبان اصلا بورسیه معنی داره؟
ممنون

چرا کره جنوبی میخواهید این رشته رو بخونی؟؟!!! بهتره برای فرانسه یا کانادا اقدام کنید.
معدلت برای دانشگاه سئول منتسب نیست ، مسلماً دانشگاه سراسری اعتبار بالایی دارن البته همه دانشگاههای سراسری رو نمبشناسن.
برای رشته زبانم بورس خیلی کمه.

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Hibelle - 29-06-2015

(29-06-2015, 12:57 PM)Mr-Voltage نوشته: چرا کره جنوبی میخواهید این رشته رو بخونی؟؟!!! بهتره برای فرانسه یا کانادا اقدام کنید.
معدلت برای دانشگاه سئول منتسب نیست ، مسلماً دانشگاه سراسری اعتبار بالایی دارن البته همه دانشگاههای سراسری رو نمبشناسن.
برای رشته زبانم بورس خیلی کمه.

به کانادا علاقه ای ندارم اما مسلما برای فرانسه هم اقدام میکنم اما نمیخوام سر یک کشور ریسک کنم و دارم گزینه های دیگه رو هم بررسی میکنم که همزمان برای چندتا کشور اپلای کنم.البته معدل ارشدم رو هنوز خبرندارم اما سعی میکنم بالا باشه.دانشگاهم فردوسی مشهده.
کم منظور تعدادیه که تعلق میگیره یا مقدارش؟همین که شهریه برام حذف بشه کافیه.همچین چیزی اصلا امکان داره در مقطع دکترای ادبیات؟
معدل کارشناسیم رو هم سعی میکنم برسونم بالای 17

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Shihan - 29-06-2015

(29-06-2015, 02:53 PM)Hibelle نوشته: به کانادا علاقه ای ندارم اما مسلما برای فرانسه هم اقدام میکنم اما نمیخوام سر یک کشور ریسک کنم و دارم گزینه های دیگه رو هم بررسی میکنم که همزمان برای چندتا کشور اپلای کنم.البته معدل ارشدم رو هنوز خبرندارم اما سعی میکنم بالا باشه.دانشگاهم فردوسی مشهده.
کم منظور تعدادیه که تعلق میگیره یا مقدارش؟همین که شهریه برام حذف بشه کافیه.همچین چیزی اصلا امکان داره در مقطع دکترای ادبیات؟
معدل کارشناسیم رو هم سعی میکنم برسونم بالای 17

شما مسلماً از لحاظ تعداد مورد بررسی قرار میگیرید، اگر برخی از دروس رو در ارشد خونده باشی امکان تغییر رشاه وجود داره.

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - mk93 - 30-07-2015

سلام. من الان دانشجوی سال آخر کارشناسی توی ایران هستم. میخواستم برای بعد از گرفتن لیسانسم برای تحصیل به کره برم. توی کره میخوام یک رشته ی دیگه رو بخونم در مقطع لیسانس. مدارکی که باید برای پذیرش بدم باید مدارک دیپلمم باشه یا مدارک لیسانس؟ و اینکه مشکلی برای این کار هست یا نه؟
لطفا جواب بدید.
ممنون.

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - aa11bb - 18-08-2015

من برای بورسیه دوره ی کارشناسی با نمره ی 18 در رشته ی ریاضی فیزیک مهارت های مثل برنامه نویسی و... هم دارم به نظرتون برای دانشگاه ملی سئول شانس دارم چقدره کی اقدام کنم زبانم هم بد نیست

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - kelepner1010 - 27-08-2015

فارغ التحصیل مخابرات سیستم از دانشگاه مالک اشتر؛ در صورت داشتن رزومه ی خوب آیا شانسی برای اپلای به دانشگاه ملی کره و یا دانشگاه علم و صنعت ش داره؟؟
با تشکر

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Shihan - 27-08-2015

(27-08-2015, 02:10 AM)kelepner1010 نوشته: فارغ التحصیل مخابرات سیستم از دانشگاه مالک اشتر؛ در صورت داشتن رزومه ی خوب آیا شانسی برای اپلای به دانشگاه ملی کره و یا دانشگاه علم و صنعت ش داره؟؟
با تشکر

بستگی به رزومه ات داره، اگر خیلی عالی باشه شانس داری اما در کل دانشگاه ملی کره بسیار رزومه خوبی نیاز داره.

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - mohi sabour - 03-09-2015

سلام و  خسته نباشید....
من دانشجو ترم دوم رشته طراحی صنعتی دانشگاه الزهرا تهران هستم..دیپلم فنی حرفه دارم رشته گرافیک...در منطقه 1 رتبه کنکورم 174 بوده...معدلمم 18.30..تو ییکی از هنرستان های خیلی معروف هم درس خوندم...علاقه زیادی به کره جنوبی و فرهنگشون دارم..میخواستم بدونم آیا شانسی برای رفتن از همین مقطع کارشناسی و بورسیه شدن دارم؟لطفاااا راهنماییم کنین