آکادمیا کافه
گرفتن گرین کارت کاری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرفتن گرین کارت کاری (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

گرفتن گرین کارت کاری - M0TRIX - 27-01-2013

سلام.

یه سوالی یه مدته ذهنمو مشغول کرده.

اگر خدای نکرده ما نتونیم ویزای تحصیلی بگیریم(نتونیم پذیریش از دانشگاه بگیرم) و تحصیلمون رو تو ایران بکنیم.بعدا چطوری میتونیم ویزا بگیرم و بریم امریکا ؟واسه کار و زندگی ...

یکی توضیح کامل بده ممنون میشم

RE: گرفتن گرین کارت کاری - Babak - 28-01-2013

امریکا سیستم مهاجرتیش با کشورهایی مثل کانادا و استرالیا متفاوته و شما نمی‌تونید از خارج امریکا برای مهاجرت در امریکا اقدام کنید، البته به غیر از موارد خاص مثل لاتاری و اگر اقوام درجه یک داشته باشید که شهروند امریکا باشند.
راهی که بیشتر از هر راه دیگه‌ای محتمله، گرفتن گرین کارد کاری هست. به این شکل که شما ابتدا باید شرکتی رو پیدا کنید که شما رو استخدام کنه و با ویزای کار وارد امریکا بشید و از اون شرکت بخواهید که برای شما درخواست گرین کارد بکنه. البته موقع پیدا کردن کار باید با شرکت صحبت کنید و مطمئن بشید که شرکت مایل هست که برای شما درخواست گرین کارد بکنه. بقیه مراحل دقیقا مشابه مراحلی هست که در این تاپیک توضیح داده شده.

RE: گرفتن گرین کارت کاری - lavender - 09-03-2013

من یکی از همکارام ویزای H1 داشت و چند ساله اقدام رده برای گرین کارت و گفت جدیداً یکی از عواملی که پروسه ی گرفتن گرین کارت رو  سریعتر می کنه مقطع تحصیلی اون فرد متقاضی هست.

RE: گرفتن گرین کارت کاری - Babak - 09-03-2013

بله، درسته. من در اینجا توضیحات بیشتری در مورد نحوه گرفتن گرین کارد از طریق کار داده‌ام. به طور کلی دو گروه مختلف برای گرین کارد کاری هست یکی  گروه EB-3 هست که برای افرادی هست که مدرک لیسانس یا سابقه کار دو سال یا بیشتر دارند و دیگری گروه EB-2 هست که برای افرادی است که مدرک فوق یا بالاتر دارند. مدت زمانی که از طریق گروه EB-2 می‌شه گرین کارد گرفت به مراتب کوتاه‌تر از EB-3 هست و گاهی صحبت از فرق بین ۱ سال و ۸ ساله.
به همین خاطر با مدارک بالاتر در زمان کمتری می‌شه گرین کارد گرفت.

RE: گرفتن گرین کارت کاری - pooriya2014 - 05-04-2014

بایک جان در حین تحصیل میشه از کارفرما خواست که درخواست گرین کارت کنه؟ و این پروسه چقدر زمان بره؟ کارفرما از اقوامه. من برای فوق میخوام پذیرش بگیرم رشتمم مهندسی مکانیک هست

RE: گرفتن گرین کارت کاری - M1KE - 05-04-2014

تا جایی که من اطلاع دارم کارهایی که ماهیت پاره وقت، فصلی یا موقتی داشته باشند مورد قبول قرار نمی گیرند و می بایست کار تمام وقت باشه. همزمان با تحصیل هم که نمیشه یک کار تمام وقت گیر آورد.

RE: گرفتن گرین کارت کاری - pooriya2014 - 05-04-2014

(05-04-2014, 10:16 PM)'M1KE' نوشته: تا جایی که من اطلاع دارم کارهایی که ماهیت پاره وقت، فصلی یا موقتی داشته باشند مورد قبول قرار نمی گیرند و می بایست کار تمام وقت باشه. همزمان با تحصیل هم که نمیشه یک کار تمام وقت گیر آورد.

من الان گیج شدم . مگه مدت اعتبار ویزای تحصیلی تا 2 ماه بعد از اتمام تحصیل نیست؟ خوب اگه من درسم تموم شه تازه بخوام از کارفرما بخوام برام تقاضا کنه اگه همه ی کارها خوب پیش بره من زیر 1 سال نمیتونم گرین کارت بگیرم !!در صورتی که تاریخ اتمام ویزا 2 ماه بعد از اتمام درسه!!!!! این چجوری میشه ؟؟؟!

RE: گرفتن گرین کارت کاری - M1KE - 05-04-2014

شما بعد از فارغ التحصیلی می تونید به مدت یک سال به عنوان Optional Practical Training یا OPT کار کنید و در این مدت یک ساله کارفرمای شما برای گرین کارت اقدام کنه. کارهای OPT دو سه ماهی زمان می بره و بهتر هست در ماه های پایانی تحصیل پیگیر اون بشین که وقتی مجوزش صادر شد شما هنوز از اعتبار ویزاتون مونده باشه.

RE: گرفتن گرین کارت کاری - pooriya2014 - 07-04-2014

(05-04-2014, 10:30 PM)'M1KE' نوشته: شما بعد از فارغ التحصیلی می تونید به مدت یک سال به عنوان Optional Practical Training یا OPT کار کنید و در این مدت یک ساله کارفرمای شما برای گرین کارت اقدام کنه. کارهای OPT دو سه ماهی زمان می بره و بهتر هست در ماه های پایانی تحصیل پیگیر اون بشین که وقتی مجوزش صادر شد شما هنوز از اعتبار ویزاتون مونده باشه.

یه سوال دیگه من میتونم ویزام رو از F-1  به  H-1 عوض نکنم و کارفرما یه ضرب درخواست گرین کارت کنه؟ بعد از اتمام تحصیل .

RE: گرفتن گرین کارت کاری - M1KE - 07-04-2014

همونطور كه در بالا گفتم شما تا زماني كه دانشجو هستين هيچ كارفرمايي نميتونه شما رو تمام وقت استخدام كنه. وقتي كار پيدا كردين هم كه اين دو همزمان رخ ميده. دو نكته هست يكي اينكه رقابت براي اين نوع گرين كارت خيلي بالاست و حالت قرعه كشي پيدا كرده دوم هم اينكه لزوما هر كارفرمايي حاضر نميشه براي شما درخواست گرين كارت بده. اين مورد بيشتر در مورد شركتها و تجارتهاي كوچيك صدق ميكنه.