آکادمیا کافه
سوالات در مورد پرداخت Application Fee - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: سوالات در مورد پرداخت Application Fee (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-Application-Fee)

صفحات 1 2 3 4 5 6

سوالات در مورد پرداخت Application Fee - Cortex - 30-05-2011

سلام
من دوستی دارم که مقیم دائم امریکاست و الان ایرانه. قصد دارم برام از امریکا کارت اعتباری مستر یا ویزا از نوع Prepaid بگیره. و چون ارسال پول به امریکا خیلی هزینه داره می خوام همینجا پول رو بهش بدم تا ببره. از طرفی این کارت یکبار شارژ هست.
حالا سوالم کمی کلیه اما ممنون می شم یه نفر حدود هزینه های اپلای رو اعم از App Fee و ... برای اپلای 6-8 دانشگاه برام بگه که من همونقدر به دوستم پول بدم.

ممنون

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Pejman - 30-05-2011

(30-05-2011, 12:21 AM)Omid نوشته: سلام
من دوستی دارم که مقیم دائم امریکاست و الان ایرانه. قصد دارم برام از امریکا کارت اعتباری مستر یا ویزا از نوع Prepaid بگیره. و چون ارسال پول به امریکا خیلی هزینه داره می خوام همینجا پول رو بهش بدم تا ببره. از طرفی این کارت یکبار شارژ هست.
حالا سوالم کمی کلیه اما ممنون می شم یه نفر حدود هزینه های اپلای رو اعم از App Fee و ... برای اپلای 6-8 دانشگاه برام بگه که من همونقدر به دوستم پول بدم.

ممنون
امید جان نمی دونم برای چه سالی می خوای اپلای کنی. این کارت ها معمولاً تاریخ انقضا دارند. حتماً حواست باشه تا بیشتر از تاریخی که می خوای استفاده کنی اعتبار داشته باشه.

من این اعداد رو تقریبی می گم.
برای application fee: هر دانشگاه حدود 50 تا 100 دلار.
برای ارسال نمرات تافل و GRE هر کدوم حدود 15-20 دلار به ازای هر ارسال (الان دقیق یادم نیست چقدر بود).

فکر کنم همینها برات کاربرد داشته باشه. البته یه سری خرج های دیگه هم ممکنه پیش بیاد که قابل پیش بینی نیست و عمومیت ندارند. به نظرم ارزش نداره آدم برای اونها هم از الان کارت بگیره. با این حساب برای هر دانشگاه حدود 100-120 دلار به طور میانگین باید کنار بذاری. البته احتمالاً این عدد دست بالاست و کمتر از این نیازت بشه، چون بعضی دانشگاه ها که کلاً اپلای براشون مجانیه، چهار تا از ارسال های نمرات آزمونهات هم اگر قبل از آزمون مشخص شده باشه (برای هر آزمون) مجانی در میاد.
از عددی که به دست میاد نترس! در مقابل جمع هزینه های خرید مدرک و ثبت نام آزمون ها و پست مدارک مبلغ چندان زیادی نیست!

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Cortex - 30-05-2011

ممنون پژمان جان:
الان ازش برای تاریخ انقضا کارت پرسیدم گفت تاریخ انقضا نداره وقابل شارژ هم هست.
این لینک برای علاقه مندان این نوع کارت هاست. همه نوع مستر کارت Prepaid رو مقایسه کرده باهم.
این ارقام برای همه جا صادقه یا فقط آمریکا اینطوریه؟(منم بیشتر منظورم آمریکا بود البته)
برای 7 تا دانشگاه 700 دلار کارت رو شارژ کنم کافیه باید باشه دیگه درسته؟
ممنون

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Pejman - 30-05-2011

(30-05-2011, 09:11 AM)Omid نوشته: ممنون پژمان جان:
الان ازش برای تاریخ انقضا کارت پرسیدم گفت تاریخ انقضا نداره وقابل شارژ هم هست.
این لینک برای علاقه مندان این نوع کارت هاست. همه نوع مستر کارت Prepaid رو مقایسه کرده باهم.
این ارقام برای همه جا صادقه یا فقط آمریکا اینطوریه؟(منم بیشتر منظورم آمریکا بود البته)
برای 7 تا دانشگاه 700 دلار کارت رو شارژ کنم کافیه باید باشه دیگه درسته؟
ممنون
خواهش می کنم. من منظورم بیشتر کانادا و آمریکا بود. اروپا هزینه اپلای معمولاً مجانیه. همینطور اونطور که من بر اساس تجربه دیدم بعضی جاها اپلای اولیه رو با کپی کارنامه تافل و GRE قبول می کنند (اگر اشتباه می کنم دوستان دیگه بگند). اینه که برای اروپا کلاً هزینه ها کمتره.
آره به نظرم 700 خوبه. برای مبادا می تونی کمی بیشترش کنی.

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Pejman - 25-10-2011

یه دانشگاه برای دیفر کردن پذیرش نیاز به پرداخت مبلغی به عنوان deposit داره. من در مورد نحوه پرداختش پرسیدم، می گن باید با بخش مالی دانشگاه تماس بگیرم و مشخصات کارت اعتباریم رو بهشون بدم و اینطوری پرداخت رو انجام می دن.

سوالی که من دارم اینه که از کجا بفهمم پرداختم موفقیت آمیز بوده یا اینکه مثلاً در اثر اشتباهی پولم خورده نشه؟!

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Babak - 25-10-2011

من نمی‌دونم کارت‌های اعتباری که در ایران خریداری می‌کنید به چه صورت هست، ولی کارت‌های اعتباری رو معمولا در وب‌سایت‌هاشون می‌شه بررسی کرد و مبالغ شارژ شده و کسی که کارت رو شارژ کرده رو دید و در صورتی که اشتباهی رخ بده می‌شه با موسسه‌ی صادر کننده کارت (مثلا بانک) تماس گرفت و ازشون خواست که اون شارژ رو کنسل کنند.

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Faraz - 25-10-2011

(25-10-2011, 10:25 AM)Pejman نوشته: یه دانشگاه برای دیفر کردن پذیرش نیاز به پرداخت مبلغی به عنوان deposit داره. من در مورد نحوه پرداختش پرسیدم، می گن باید با بخش مالی دانشگاه تماس بگیرم و مشخصات کارت اعتباریم رو بهشون بدم و اینطوری پرداخت رو انجام می دن.

سوالی که من دارم اینه که از کجا بفهمم پرداختم موفقیت آمیز بوده یا اینکه مثلاً در اثر اشتباهی پولم خورده نشه؟!
در اینجا معمولا دانشگاه ها و تقریبا تمام موسسات بعد از پرداخت های اینترنتی ،یک ایمیل برای اعلام موفقیت امیز بودن پرداخت می زنند و یک شماره پیگیری ذکر می کنند.حتی اگر دانشگاه این کار رو نمی کنه کاملا مرسوم است که ازشون بخواهید این کار رو بکنند.

(25-10-2011, 12:01 PM)Babak نوشته: من نمی‌دونم کارت‌های اعتباری که در ایران خریداری می‌کنید به چه صورت هست، ولی کارت‌های اعتباری رو معمولا در وب‌سایت‌هاشون می‌شه بررسی کرد و مبالغ شارژ شده و کسی که کارت رو شارژ کرده رو دید و در صورتی که اشتباهی رخ بده می‌شه با موسسه‌ی صادر کننده کارت (مثلا بانک) تماس گرفت و ازشون خواست که اون شارژ رو کنسل کنند.
والا من خودم کارت ها رو از همین شرکت هایی که تبلیغاتشون رو دیدید (مثل Nilopar یا Leenyx) می گیرم. در واقع فرقی با کارت های اعتباری که شما استفاده می کنید ندارند. یعنی اگه مبلغ مورد نظر از طرف دانشگاه از کارتم کسر بشه آیا می تونم بعداً کنسلش کنم؟ من خوب متوجه نشدم.

(25-10-2011, 12:14 PM)Faraz نوشته: در اینجا معمولا دانشگاه ها و تقریبا تمام موسسات بعد از پرداخت های اینترنتی ،یک ایمیل برای اعلام موفقیت امیز بودن پرداخت می زنند و یک شماره پیگیری ذکر می کنند.حتی اگر دانشگاه این کار رو نمی کنه کاملا مرسوم است که ازشون بخواهید این کار رو بکنند.
راستش خودمم تصمیم داشتم در این مورد بپرسم ازشون و خیالم راحت بشه. اما گفتم نکنه این مساله خیلی مرسوم باشه اونجا و حرفم براشون عجیب یا توهین آمیز تلقی بشه. اینه که گفتم یه سوالی بکنم اینجا بهتره قبلش. مرسی که گفتی.

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - m0h3n - 25-10-2011

(25-10-2011, 01:32 PM)Pejman نوشته: والا من خودم کارت ها رو از همین شرکت هایی که تبلیغاتشون رو دیدید (مثل Nilopar یا Leenyx) می گیرم. در واقع فرقی با کارت های اعتباری که شما استفاده می کنید ندارند. یعنی اگه مبلغ مورد نظر از طرف دانشگاه از کارتم کسر بشه آیا می تونم بعداً کنسلش کنم؟ من خوب متوجه نشدم.
نه پژمان جان، منظور بابک این بود که اگه اشتباهی رخ داده باشه میتونی از این طریق پیگیری کنی.

ممنون محسن جان. این هم جواب ایمیلی که به من دادند امروز:

Hello Pejman
If you are paying over the phone for an Admission deposit with a credit card we have you hold while we process the transaction. If it is not successful you will know immediately. We can also scan a copy of the the receipt which provides on the necessary information to identify your transaction