آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Milados - 28-05-2016

سلام بر دوستان عزیز،

این سمت چپ صفحه انجمن که موضوعات تازه رو می آره زمان پیام ها هنوز آپدیت نشده.
یعنی مثلا شما ساعت 12:15 پست گذاشتید و اونجا ساعت 11:15 رو نشون می ده.
کلا این ساعت تو همه جا یه ساعت عقبه. از عید به این ور اینجوری اِ
گفتم شاید اگه این موضوع رو در جریان بزارم بد نباشد.

شاد و پیروز باشید.

@Babak

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Milados - 28-05-2016

سلام دوباره،

اول اینکه من واقعا لذت می برم از این فروم استفاده می کنم، چونکه هم کاربراش خیلی حرفه ایی هستند و هم عدل و انصاف توش برپاست.

خب تو پست های قبلی من هم با ترکان موافقم که بعضی از صفحه ها خوب رسیدگی نمی شه و مثلا پست های مازاد مثل "تقدیر و تشکر" زیاد دیده می شه. گرچه من اصلا با پاک کردن پست موافق نیستم ولی به نظرم بعضی موقع ها لازمه. البته اون کاربر از ندانستن اومده اون کار رو کرده ولا غیر.

اما یه پیشنهاد برای از این به بعد صفحه های فروم به دوستان:

به نظرم شما یه خلاصه از صفحه برای هر صفحه درست کنید. منظورم رو با مثال توضیح می دهم. مثلا شما وقتی تو یه گروه تو شبکه ایی مثل ف*ی*س   ب*و*ک عضو می شید، وقتی می رید تو پیچ اون صفحه، اولین پستی که می بینید اینه که خلاصه قوانین اون صفحه است.

اگه ما هم یه همچین صفحه ایی رو برای صفحه های شلوغ مثل"ارزیابی رزوممه برای پذیرش فول فاند" درست کنیمکاربر می تونه سریعتر و راحت تر به مطالبی که می خواد برسه. می دونید از دید من اول شما باید یه خلاصه از روادیدی که رخ می دهد رو توضیح بدید و بعد اگه سوالی بود کاربر بیاد در ادامه سوال کنه. اگه دقت کنید می بینید که یه الگویی بین تمام جواب ها وجود داره. همون الگو رو شما به صورت خلاصه اول صفحه بیارید. مثلا بگید برای پذیرش فول فاند در کشور فلان شما به داشتن نمرات ... نیاز دارید. یه چیزی تو این مایه خیلی مفید برای فروم.

این پیشنهاد من مشوقش طراحی زیبای فروم و امکاناتش بود. 

موفق باشید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 28-05-2016

(28-05-2016, 06:33 PM)Milados نوشته: سلام بر دوستان عزیز،

شاد و پیروز باشید.

@Babak

@Babak
آقا بابک ارسال قبل را مطالعه کنید لطفا، ممنون
درود بر میلاد عزیز،
میلاد عزیز، این مسئله ای که شما اشاره کردید قبلا حل شده، اگه شما به صورت مهمان به فروم مراجعه کنید این مسئله وجود داره اما اگر در حساب کاربریتون هم زمان را یک ساعت عقب تر مشاهده می کنید مسئه مربوط به تنظیمات حساب کاربریتون هستش، بر روی نام کاربریتون کلیک کنید و به سربرگ تغییر تنظیمات بروید، در سمت راست پایین صفحه عبارت تنظیمات تاریخ و ساعت را مشاهده خواهید کرد، کمی پایین تر عبارت زمان ذخیره سازی روشنایی روز وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید و گزینه ی استفاده ی دائمی از DTS را انتخاب کنید، در پایین صفحه، بر روی به روز رسانی تنظیمات کلیک کنید و  یک بار از حساب کاربریتون خارج بشید و دوباره وارد بشید که این مسئله حل بشه.
این DTS که بهتر هستش بگم Day Saving Time همون مسئله ی جلو و عقب بردن ساعت رسمی کشور که در سال دوبار انجام میشه هستش.
در ارتباط با پیشنهاد دومتون، باید بگم مدت زیادی هستش که قصد ایجاد FAQ برای تمام قسمت های فروم را داریم، اما هر کس به نحوی درگیر زندگی هستش و هنوز فرصت نشده تا برای تمامی مباحث، قسمت سوالات متداول را ایجاد کنیم، اگر هم منظورتون تمپلت هستش برای هر موضوعی که این مسئله الآن هم وجود داره و به احتمال زیاد همان سوالات متداول منظورتون هستش .
اگر وقت اجازه بدهد و دوستان کمک کنند این مسئله اعمال خواهد شد، فقط مسئله زمان هستش.

برای پیشنهادات عالیتون هم تشکر می کنم، خوشحال هستیم که کاربران مجرب و با دقتی همانند شما داریم (البته من خودم هم کاربر هستم).

با احترام

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 29-05-2016

(28-05-2016, 06:33 PM)Milados نوشته: سلام بر دوستان عزیز،

شاد و پیروز باشید.

@Babak

در مورد ساعت سایت و زمان ارسال پست‌ها، لطفا این نوشته رو ببینید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 29-05-2016

(28-05-2016, 07:01 PM)Milados نوشته: سلام دوباره،

اول اینکه من واقعا لذت می برم از این فروم استفاده می کنم، چونکه هم کاربراش خیلی حرفه ایی هستند و هم عدل و انصاف توش برپاست.

خب تو پست های قبلی من هم با ترکان موافقم که بعضی از صفحه ها خوب رسیدگی نمی شه و مثلا پست های مازاد مثل "تقدیر و تشکر" زیاد دیده می شه. گرچه من اصلا با پاک کردن پست موافق نیستم ولی به نظرم بعضی موقع ها لازمه. البته اون کاربر از ندانستن اومده اون کار رو کرده ولا غیر.

اما یه پیشنهاد برای از این به بعد صفحه های فروم به دوستان:

به نظرم شما یه خلاصه از صفحه برای هر صفحه درست کنید. منظورم رو با مثال توضیح می دهم. مثلا شما وقتی تو یه گروه تو شبکه ایی مثل ف*ی*س   ب*و*ک عضو می شید، وقتی می رید تو پیچ اون صفحه، اولین پستی که می بینید اینه که خلاصه قوانین اون صفحه است.

اگه ما هم یه همچین صفحه ایی رو برای صفحه های شلوغ مثل"ارزیابی رزوممه برای پذیرش فول فاند" درست کنیمکاربر می تونه سریعتر و راحت تر به مطالبی که می خواد برسه. می دونید از دید من اول شما باید یه خلاصه از روادیدی که رخ می دهد رو توضیح بدید و بعد اگه سوالی بود کاربر بیاد در ادامه سوال کنه. اگه دقت کنید می بینید که یه الگویی بین تمام جواب ها وجود داره. همون الگو رو شما به صورت خلاصه اول صفحه بیارید. مثلا بگید برای پذیرش فول فاند در کشور فلان شما به داشتن نمرات ... نیاز دارید. یه چیزی تو این مایه خیلی مفید برای فروم.

این پیشنهاد من مشوقش طراحی زیبای فروم و امکاناتش بود. 

موفق باشید.

از پیشنهاد و اظهار لطف شما ممنونم. همون طور که automotive گرامی هم اشاره کردند، معمولا چنین صفحاتی حتی اگر درست بشن، نگهداری و به‌روزسازی اون‌ها عملا ممکن نیست. در واقع ما همین الان، هم قسمت جزوه سایت رو داریم که خلاصه خیلی از مطالب درش هست و هم پست اول برخی از موضوعات مهم، خلاصه‌ای از اون موضوع رو در بر داره، اما متاسفانه ایجاد این صفحات برای همه موضوعات کار زمان‌بری هست و حتی بعد از ایجادش هم با توجه به پویایی سایت، این مطالب رو باید مدام به‌روزسازی کرد. همه این‌ها مستلزم این هست که نیروی انسانی کافی برای این کار وجود داشته باشه و به همین دلیل عملا امکان نگهداری و به‌روزسازی این صفحات وجود نداره و بعد از مدتی اطلاعات اون‌ها قدیمی می‌شه و کاربران ناچار به مطالعه بقیه مطالب هستند.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ELNAZWORLD - 10-06-2016

سلام من یه پیشنهاد دارم
خیلی خوبه که برای ویزا و پذیرش دانشگاه میشه اطلاعات رو وارد کرد که حالت آماری داره اما
خیلی خوب میشد اگر برای لاتاری هم این امکان فراهم میشد
فکر میکنم آمار مفیدی میتونه باشه
البته به نظرم اگه یه حالتی باشه که مدیری داشته باشه و اون همه اطلاعات رو از دوستان لاتاری بگیره و وارد کنه خیلی خوب میشه-نظم و یکپارچکی جدول حفظ میشه-و حتما هم لازم نیست که خودشون وارد کنن

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 12-06-2016

(10-06-2016, 11:42 PM)ELNAZWORLD نوشته: سلام من یه پیشنهاد دارم
خیلی خوبه که برای ویزا و پذیرش دانشگاه میشه اطلاعات رو وارد کرد که حالت آماری داره اما
خیلی خوب میشد اگر برای لاتاری هم این امکان فراهم میشد
فکر میکنم آمار مفیدی میتونه باشه
البته به نظرم اگه یه حالتی باشه که مدیری داشته باشه و اون همه اطلاعات رو از دوستان لاتاری بگیره و وارد کنه خیلی خوب میشه-نظم و یکپارچکی جدول حفظ میشه-و حتما هم لازم نیست که خودشون وارد کنن

سپاس از پیشنهاد شما.
موافقم که هر چقدر بشه در زمینه‌های مختلف اطلاعاتی که راحت جستجو باشه در سایت وارد کرد، مشکلات بیشتری از کاربران در آینده حل خواهد کرد، اما در عین حال، با توجه به محدودیت زمانی ما، ناچاریم که این اطلاعات رو محدود به مواردی کنیم که بیشترین اولویت رو دارند. در مورد لاتاری، فکر می‌کنم چند مشکل وجود داره:
۱. برنده شدن در لاتاری شانسیه و دونستن شرایط افرادی که در گذشته برنده شده‌اند کمکی نخواهد کرد.
۲. تعداد کاربرانی که در هر سال برنده می‌شوند چندان زیاد نیست و احتمالا کمتر از ۵ نفر خواهد بود. در نتیجه شاید اطلاعات چندانی رو نشه جمع آوری کرد.
۳. به غیر از زمان مصاحبه و دریافت ویزا چه اطلاعات دیگه مفیدی در مورد لاتاری می‌شه وارد کرد؟ اگر فقط این‌هاست، می‌شه از همون قسمت نتایج ویزا برای وارد کردن این اطلاعات استفاده کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ELNAZWORLD - 12-06-2016

(12-06-2016, 09:52 AM)Babak نوشته: سپاس از پیشنهاد شما.
موافقم که هر چقدر بشه در زمینه‌های مختلف اطلاعاتی که راحت جستجو باشه در سایت وارد کرد، مشکلات بیشتری از کاربران در آینده حل خواهد کرد، اما در عین حال، با توجه به محدودیت زمانی ما، ناچاریم که این اطلاعات رو محدود به مواردی کنیم که بیشترین اولویت رو دارند. در مورد لاتاری، فکر می‌کنم چند مشکل وجود داره:
۱. برنده شدن در لاتاری شانسیه و دونستن شرایط افرادی که در گذشته برنده شده‌اند کمکی نخواهد کرد.
۲. تعداد کاربرانی که در هر سال برنده می‌شوند چندان زیاد نیست و احتمالا کمتر از ۵ نفر خواهد بود. در نتیجه شاید اطلاعات چندانی رو نشه جمع آوری کرد.
۳. به غیر از زمان مصاحبه و دریافت ویزا چه اطلاعات دیگه مفیدی در مورد لاتاری می‌شه وارد کرد؟ اگر فقط این‌هاست، می‌شه از همون قسمت نتایج ویزا برای وارد کردن این اطلاعات استفاده کرد.

۱و۳-منظورم اطلاعتی مانند شماره کیس-زمان ارسال فرم-زمان کارنت شدن-زمان مصاحبه-زمان کلیر شدن-زمان دریافت ویزا و ...-چون خیلی ها الان نگرانی اینو دارن که مثلا اگه فرم رو دیر فرستادن پس دیرتر نوبتشون میشه-یا اگه کلیر خوردن چقدر طول میکشه تا کلیر بشه
تمام این آمار  هرسال و بستگی به شرایط هر کیس فرق داره اما فکر میکنم اگه آماری وجود داشته باشه میتونه به دیگران کمک کنه
۲-متاسفانه بیشتر کسانی که در لاتاری برنده میشن در یک و دوسایت دیگر حضور دارن و اینجا فعالیت خیلی کمی وجود داره به همین دلیل فکر میکنم این ایده میتونه نظر خیلی هارو جلب کنه

مثلا تو قسمت پذیرش دانشگاه هم به نظرم خوب میشد اگه یه جدول آماری وجود داشت که نشون بده تاحالا چند نفر از فلان دانشگاه موفق به پذیرش شدن

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 12-06-2016

@ELNAZWORLD
درود بر شما،
در قسمت نوار بالای فروم، در سمت راست کتابخانه، عبارت دانشگاه ها وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید، وارد فضایی می‌شوید که نام دانشگاه‌ها به صورت لیست قرار دارند. در قسمت Admission Results، ستون دوم از سمت راست، می‌توانید تعداد افرادی که از آن دانشگاه پذیرش گرفته‌اند را مشاهده کنید، برای مشاهده‌ی جزئیات نیز بر روی آن نتیجه کلیک کنید تا رزومه ی افرادی که پذیرفته شده اند را مشاهده کنید.

با احترام

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 13-06-2016

(12-06-2016, 11:26 AM)ELNAZWORLD نوشته: ۱و۳-منظورم اطلاعتی مانند شماره کیس-زمان ارسال فرم-زمان کارنت شدن-زمان مصاحبه-زمان کلیر شدن-زمان دریافت ویزا و ...-چون خیلی ها الان نگرانی اینو دارن که مثلا اگه فرم رو دیر فرستادن پس دیرتر نوبتشون میشه-یا اگه کلیر خوردن چقدر طول میکشه تا کلیر بشه
تمام این آمار  هرسال و بستگی به شرایط هر کیس فرق داره اما فکر میکنم اگه آماری وجود داشته باشه میتونه به دیگران کمک کنه
۲-متاسفانه بیشتر کسانی که در لاتاری برنده میشن در یک و دوسایت دیگر حضور دارن و اینجا فعالیت خیلی کمی وجود داره به همین دلیل فکر میکنم این ایده میتونه نظر خیلی هارو جلب کنه

مثلا تو قسمت پذیرش دانشگاه هم به نظرم خوب میشد اگه یه جدول آماری وجود داشت که نشون بده تاحالا چند نفر از فلان دانشگاه موفق به پذیرش شدن

بعیده که وجود این اطلاعات در دیتابیس به خودی خود باعث جذب کاربران بشه، اما جدا از این موضوع اگر فرصت کنم این اطلاعات رو برای لاتاری اضافه خواهم کرد. از اونجا که من چندان با مراحل مختلف لاتاری و اطلاعات مورد نیاز متقاضیان آشنا نیستم، لطفا اگر غیر از مواردی که در بالا گفتید، مورد دیگه‌ای لازمه بگید که در نظر بگیرم.

در مورد اطلاعات پذیرش دانشگاه‌ها، همون طور که automotive گرامی اشاره کردند، این اطلاعات در حال حاضر وجود داره. روشی که ایشون گفتند، فکر می‌کنم راحت‌ترین راه باشه، اما به غیر از اون روش، اگر روی نام دانشگاه‌ها در قسمت نتایج پذیرش یا در قسمت «دانشگاه‌ها» کلیک کنید، وارد صفحه‌ اون دانشگاه می‌شوید و در اونجا لینکی وجود داره که نتایج پذیرش اون دانشگاه خاص رو به شما نشون می‌ده.