آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - blur - 21-01-2016

(21-01-2016, 02:00 AM)PeymanSa نوشته: با سلام و خسته نباشید به همه ی اهالی آکادمیا کافه 

پیشنهاد میکنم در بخش نتایج پذیرش،در کنار اطلاعات معدل،فاند و نمرات زبان، قسمتی هم اختصاص داده شه به اینکه دوستان چند تا مقاله داشتند تا دید دقیق تری نسبت به نتایج داشته باشیم.

با سپاس از مدیران زحمتکش

سلام. دوست گرامی، اگر سمت راست ردیف ها (مقابل اسامی) رو تو بخش نتایج پذیرش نگاه کنید یک علامت ذره بین هست که اگر اطلاعات بیشتر نیاز دارید (من جمله تعداد مقالات) باید روی اون کلیک کنید. موفق باشید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 28-01-2016

با سلام،
در این چند ماه نکاتی بود که گفتم بگم شاید کمکی باشه، شاید بعضی‌ها بگن چرا انقدر سخت میگیری؟ مگه سیستم عامل هستش که ایرادات کوچیک در اون باعث ناراحتی کاربران بشه؟
من پیشنهادات و مشکلاتی که دیدم و می‌گم، یکی از مشکلات تاپیک جدا داره اونجا بیانش می‌کنم.

1.چرا زمانی که یک موضوع جدید ایجاد می‌کنیم، و پست اول را پاک می‌کنیم با توجه به اینکه نوشته شده است با پاک کردن پست اول، موضوع هم پاک می‌شود، اما موضوع پاک نمی‌شود حتی اگر پست اول باشد؟ شاید موضوعی را اشتباه ایجاد کرده باشیم، فکر کنم این مشکل حل بشود بد نیست.

2.چرا آخرین موضوعات فعال، فقط آخزین ارسال رو نشون می‌دهند؟ چرا اگه از یک موضوع ده ارسال در یک روز قرار بگیره فقط آخرین ارسال نمایش داده می‌شود؟ (شاید مثل قسمت سربازی پست های زیادی پشت سر هم قرار گرفت و پست های قدیمی هیچگاه دیده نمی‌شنود! حتی در قسمت ارسال های امروز هم آخرین ارسال نشان داده می‌شود.

آیا این مربوط به قانون نانوشته ای هستش که اینجا به هر پست فقط یکبار پاسخ داده میشود؟(در بعضی از موارد این موضوع عالی هستش اما نه همیشه، بعضی از قسمت ها هم چند نفر پاسخ بدهند بسیار عالی هستش)

3. اگر بتوان تعداد بازدید ها را هم در ویکی و هم در فروم را مشخص کرد فکر میکنم ایده ی خوبی باشد برای افرادی که قصد ارسال دارند.
چرا تعداد بازدید روزانه از سایت که مبنی بر I.P است در 24 ساعت در سایت ایجاد نمی‌شود؟

4. باز هم درخواست ایجاد محتوایی بر مبنای تعداد بازدید ویکی دارم، یا در کنار هم قسمت نوشته شود، یا در یک بحث جداگانه به سورت جدولی با live feed یا یک ایده ی بهتر از طرف شما. فک می‌کنم این تعداد بازدید از هر بخش بسیار کمک کننده باشد،.تعداد بازدید از صفحات ویکی نمایش داده شود تا بهتر و موثرتر بتوان در آن فعالیت کرد و بازدید هر قسمت مشخص باشد و شما خودتان (آقا بابک) به این تعداد بازدید دسترسی دارید. لطفا برای دیگران هم این قابلیت را فراهم کنید.

5.لیست دوستان از بالاسمت راست با کلیک بر روی اسم کاربری و کلیک بر روی لیست دوستان، آپدیت نمیشود و اطلاعاتش قدیمی هستش، هرچند وقت یکبار آپدیت میشه؟ (پاسخ: باید حتما sign out کنید، کوکی های مرورگر رو پاک کنید تا آپدیت بشه)

با احترام
automotive

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 29-01-2016

@automotive

۱. کاربران تا امروز مجوز حذف موضوعات رو نداشتند، اما من الان این تنظیمات رو تغییر دادم و از این به بعد شما می‌تونید موضوعات جدیدی که خودتون ایجاد کرده‌اید رو در صورت نیاز حذف کنید.

۲. دلیل این تصمیم این هست که در قسمت موضوعات فعال، تعداد محدودی موضوع قابل نمایش هست. وقتی تمام پست‌های ارسال شده برای یک موضوع در اونجا نمایش داده می‌شه، یک موضوعی که خیلی داغ هست، موضوعات دیگه رو از دید خارج می‌کنه. به همین خاطر در اون قسمت، فقط آخرین پاسخ به یک موضوع نمایش داده می‌شه و وقتی پاسخ جدیدی به موضوعی که در لیست هست داده بشه، موضوع به اول لیست منتقل می‌شه.

۳. تعداد بازدید موضوعات در فروم مشخص هست، اما نرم‌افزار ویکی این قابلیت رو نداره. در واقع ویکی اصلا قابلیت نمایش تعداد صفحات رو نداره و من هم از طریق نرم‌افزار ویکی به این آمار دسترسی ندارم.

۴. گاهی ایجاد یک امکان نیاز به نصب و نگهداری نرم‌افزارهای مختلف داره. نصب و نگهداری نرم‌افزارها هم زمان نیاز داره و هم نیاز به پردازش در سرور دارند. ضمن این که حفره‌های امنیتی در هر یک از این نرم‌افزارها می‌تونه کل سایت رو به مخاطره بیاندازه. به همین خاطر وقتی امکانات جدید به سایت اضافه می‌کنیم که واقعا نیاز مبرمی وجود داشته باشه و مشکل مهمی رو حل بکنه. نمایش آمار بازدید صفحات ویکی به کاربران به نظر من جز مشکلات مهم ما نیست و من ضرورتی به نصب نرم‌افزارهای اضافی که چنین آماری رو در اختیار کاربران قرار بدند نمی‌بینم.

۵. لیست دوستان قاعدتا باید همیشه به‌روز باشه و نیازی به حذف کوکی و غیره نداره. من باز چک می‌کنم و اگر مشکلی دیدم اعلام خواهم کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Atlantis - 27-03-2016

سلام مدیران عزیز. با عرض خسته نباشید
@Babak

یک مشکلی که من در ارسال ها با اون مواجه شدم اینه که هنگام پست ارسال جدید نمیشه فایلی رو ضمیمه کرد. یعنی تنها وقتی میشه فایل ضمیمه کرد که پست های قبلی رو نقل قول کنیم.

آیا شما هم به این مساله برخوردید؟ یا راهی برای این کار وجود داره و من در جریان نیستم؟

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 27-03-2016

فکر کنم شما از کادر زیر پست ها که برای پست سریع هست استفاده می کنید. برای پیوست فایل می بایست از ویرایشگر پیشرفته استفاده بشه که از راه زدن آیکون «نگارش پست» به اون صفحه منتقل میشین. وقتی پستی رو نقل قول می کنید به طور خودکار ویرایشگر پیشرفته آورده میشه. البته در همون صفحه پاسخ سریع هم اگر گزینه «پیش نمایش موضوع» رو بزنید به همون صفحه منتقل میشین.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Atlantis - 27-03-2016

(27-03-2016, 04:29 PM)M1KE نوشته: فکر کنم شما از کادر زیر پست ها که برای پست سریع هست استفاده می کنید. برای پیوست فایل می بایست از ویرایشگر پیشرفته استفاده بشه که از راه زدن آیکون «نگارش پست» به اون صفحه منتقل میشین. وقتی پستی رو نقل قول می کنید به طور خودکار ویرایشگر پیشرفته آورده میشه. البته در همون صفحه پاسخ سریع هم اگر گزینه «پیش نمایش موضوع» رو بزنید به همون صفحه منتقل میشین.

بله. کاملا فرمایش شما درست بود. من در طول این دوسال عضویتم هیچ وقت از نگارش پست استفاده نکرده بودم و همیشه پست سریع رو انتخاب میکردم.
ممنونم مایک جان.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 08-04-2016

درود
من دو تا نکته بگم. یکی اینکه لطف کنید نذارین هر کی میاد تاپیک جدید بزنه.بابا نظم فروم از بین میره.
نکته بعدی با تمام احترام به غیر از دو سه مدیر بقیه متاسفانه وقت زیادی ندارن واسه ترتیب دادن امور فروم. مثلا به بعضی از گزارشها رسیدگی نمیشه. کمبود مدیر هم احساس میشه.
حالا اینو گفتم فکر نکنید من میخوام مدیر بشم ولی حداقل از افرادی که فعالیت زیادی دارن و وقت زیادی میتونن بزارن مثل جناب Automotive استفاده بشه. مثلا مدیر انجمن آمریکا کی هست؟!  یا قسمتهای دیگر.

پ.ن:  البته من چند ماه پیش به بابک گفتم که میتونم آزمایشی مدیر بشم ولی ظاهرا خیلیها مخالفت شدید کردن. یادمان نره برخلاف فروم دیکتاتوری همسایه این فروم مظهر دوستیهاست

بااحترام،
ترکان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 08-04-2016

ایجاد تاپیک های جدید همیشه چیز بدی نیست. در حالت کلی، به نظرم وجود چند تاپیک خاص بهتر از یک تاپیک کلی هست. یکی به این دلیل که پیگیری اون موضوع های خاص راحت تر میشه یا به عبارت دیگه در تاپیک های با عنوان کلی، بعد از مدتی برخی سوال ها به صورت تکراری مطرح میشن بدون اینکه کسی بدونه چند صفحه قبل همون سوال طرح و پاسخ داده شده و گاهی هم ممکنه چند بحث متفاوت به صورت موازی در اونها شکل بگیره و رشته کلام از دست بره.

دوم هم به این دلیل که تاپیک هایی که تاریخ جدیدتری دارند معمولا در موتورهای جستجو در رتبه بهتری قرار می گیرند چون این موتورها سعی می کنند ابتدا اخبار و اطلاعات به روزتر رو در اختیار کاربران بگذارند و موضوعاتی که چند سال از ایجاد اونها گذشته در مواردی به عقب می برند. همین طور وقتی چند عنوان مختلف وجود داشته باشه امکان مشابهت اونها با عنوان های جستجو شده بیشتر میشه. یا به طور خلاصه تاپیک های جدید پویایی فروم و رتبه اون در موتورها رو بالا می برند.

این نکته رو هم در نظر داشته باشید که ادغام چند تاپیک کوچک در مقایسه با جداسازی و تفکیک یک تاپیک کلی خیلی ساده تر هست. تشخیص اینکه حد بهینه برای خاص بودن یا کلی بودن یک تاپیک در چه باشه کار ساده ای نیست و گاهی سلیقه ای و به تجربه مدیر در مورد موضوع موردنظر برمی گرده و گاهی هم نیاز آزمون و خطاست.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 08-04-2016

خیلی عذر میخوام فقط یه بار دیگه بگم منظور من همیشه نبود جناب M1KE . من گفتم بعضا یکی تاپیک میزنه میاد همینطوری یه چیزی مینویسه میره میشه به زودی تاپیک رو بست و سوال رو به جای مناسبش انتقال داد.
در ضمن لطفا مدیرا از من ناراحت نشن من واقعا منظوری نداشتم.
دست همتون درد نکنهSmile

بااحترام،
ترکان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - blur - 08-04-2016

با تشکر از مایک عزیز بخاطر توضیحات، لازم می دونم که دوتا نکته رو هم اضافه کنم. اول اینکه رسیدگی به یک گزارش مفهومش این نیست که حتما خواست گزارش دهنده محقق خواهد شد. هر مدیری در تاپیک های مربوط به خودش اختیار تام داره. ممکنه هم نظر با گزارش دهنده نباشه. 
دوم: مدیران جدید با رای اکثریت مدیران حاضر تعیین میشن. این بهترین روشی هست که می تونه در این مورد اعمال میشه. ممنون از ارائه نظرتون. موفق باشید.