آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 28-07-2014

من که راستش متوجه این استدلالی که شما کردید نشدم، ولی به عنوان مثال می‌تونید به نتایج پذیرش من مراجعه کنید. من دو تا رزومه در سیستم ایجاد کرده‌ام و با یکی از رزومه‌ها یک نتیجه پذیرش و با رزومه دیگه ۶ تا نتیجه پذیرش در سیستم وارد کرده‌ام.
حالا شما اگر به صفحه آخر رزومه‌ها مراجعه کنید، این دو تا رزومه من رو خواهید دید. وقتی در ستون نتایج پذیرش مربوط به رزومه اول کلیک کنید، ۱ نتیجه و با کلیک کردن روی لینک دوم ۶ نتیجه رو خواهید دید. در حالی که اگر روی اسم من در صفحه نتایج پذیرش کلیک کنید، هر ۷ نتیجه رو خواهید دید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - javad90 - 28-07-2014

دقیقا درسته. منم کل صحبتم در مورد کلیک روی اسم کاربران در صفحه نتایج پذیرش هست و نه رزومه ها!

و میگم که اگه تو صفحه آخر نتایج پذیرش روی اسم شما کلیک بشه به لینک زیر میره

کد:
http://www.academiacafe.com/admission/index.php?r=univsApplied/index&UnivsApplied%5Busername%5D=Babak
که توی گتی که فرستاده میشه نام کاربری شما مشخصه. حالا اگه بسته به رزومه مربوطه، به جای فرستادن گت با نام کاربری، با کد روزمه (یا همون package_id) بفرستید، اینطوری مشکل به طور کل حل میشه.

به طور خلاصه اگه گفته من انجام بشه اینطوری میشه که اگه تو صفحه آخر نتایج پذیرش روی اسم شما تو یکی از 6 رکورد نتایج اولیه کلیک کنیم، لینک به رزومه اول شما باز میشه(که همون 6 تا رکورد رو نشون بده) و اگه روی اسم شما تو اون 1 رکورد آخری کلیک بشه، نتایج مربوط به رزومه دوم شما باز میشه(که همون یه رکورد آخر خواهد بود)

به نظر من دیدن نتایج پذیرش دو رزومه مختلف کاربران با هم سود چندانی نداره، تنها دلیلش میتونه علایق شخصی برای دنبال کردن یه کاربر باشه وگرنه از لحاظ کاربردی دیدن نتایج پذیرشی که با شرایط مختلف رخ داده هرچند برای یه شخص مفید نیست چون مثلا برای یه مقطع دیگه یا با نمرات زبان دیگه یا مثل شما تو سال دیگه انجام شده. البته اونطور که من دیدم کمتر از 10 درصد کاربرا بیش از یه رزومه دارن.
حالا اگه به فرض بگید که منطق من درست نیست، یه راهکار میمونه و اون اینکه در حالت عادی برای کاربراهایی که امسشون رو مخفی نکردن لینک به همین شکلی که هست بمونه و در صورتی که کاربر نام خودش رو مخفی کرده شما لینک رو به رزومه اون شخص بدید که با یه if قابل انجامه. اینطوری هیچ نام و نشونی از کاربرایی که خواستن مخفی بمونن هم وجود نخواهد داشت.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 28-07-2014

سپاس از پیشنهاد شما. این تغییر برای کاربران پنهان داده شد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - salazar716 - 30-07-2014

توقسمت وارد کردن نتایج پذیرش اگه اسم داشنگاه تو لیست نباشه اول باید اضافه کنیم بهش، حالا این وسط یه اشتباهی بشه چه تایپی چه وارد نکردن شهر و استان، من ندیدم قابلیت ادیت کردن داشته باشه یا اصن یه دانشگاهی رو بشه حذف کرد.
مشکل چه جوری حل میشه؟

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 30-07-2014

(30-07-2014, 05:27 PM)'salazar716' نوشته: توقسمت وارد کردن نتایج پذیرش اگه اسم داشنگاه تو لیست نباشه اول باید اضافه کنیم بهش، حالا این وسط یه اشتباهی بشه چه تایپی چه وارد نکردن شهر و استان، من ندیدم قابلیت ادیت کردن داشته باشه یا اصن یه دانشگاهی رو بشه حذف کرد.
مشکل چه جوری حل میشه؟

دانشگاه‌ها توسط کاربران قابل ویرایش یا حذف نیستند، اما مدیران این امکان رو دارند. من معمولا شخصا این لیست رو کنترل می‌کنم و دانشگاه‌های تکراری رو حذف می‌کنم یا اطلاعاتی اگر اشتباه باشه اصلاح می‌کنم.
شما اگر اطلاعات دانشگاهی رو اشتباه وارد کنید، برای اصلاحش یا می‌تونید به من یا مدیران ارشد پیام بدید، یا این که یک بار دیگه دانشگاه رو با اطلاعات درست اضافه کنید. دانشگاهی که اشتباه وارد شده رو من بعدا حذف خواهم کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 05-08-2014

سلام
با توجه به بحثای مطرح شده در تاپیک "تاخیر در ازدواج و ..." که باعث شد به حاشیه بره (البته مثبت[img]images/smilies/shy.gif[/img])من نظری دارم. اینم بگم که همونطور که من خودمم در چند پست قبلی اون گفته بودم هم حق با مدیر ارشد عزیزمون هست و هم حق با کاربرا هست. طبیعی هم هست چون نمیشه چنین بحثی اصلا و به هیچ وجه! کمی به حواشی نپردازه. از اونجایی که این اتفاق هر از چندگاهی میفته من پیشنهاد ایجاد یک تاپیک عمومی در بخشی مثل "گفتگوی آزاد" میدم چون هم باعث آشنا شدن با جنبه ها و دید آدمای دیگه هست که آموزنده هست و هم با توجه به اینکه این بحثا خارج از زمینه فعالیت سایت هست، قطعا یک تاپیک تنها باعث این نمیشه که سایت از رسالت خودش دور بیفته. البته این نظر منه و کاملا تابع نظر جمع هستما[img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 06-08-2014

(05-08-2014, 11:32 AM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام
با توجه به بحثای مطرح شده در تاپیک "تاخیر در ازدواج و ..." که باعث شد به حاشیه بره (البته مثبت[img]images/smilies/shy.gif[/img])من نظری دارم. اینم بگم که همونطور که من خودمم در چند پست قبلی اون گفته بودم هم حق با مدیر ارشد عزیزمون هست و هم حق با کاربرا هست. طبیعی هم هست چون نمیشه چنین بحثی اصلا و به هیچ وجه! کمی به حواشی نپردازه. از اونجایی که این اتفاق هر از چندگاهی میفته من پیشنهاد ایجاد یک تاپیک عمومی در بخشی مثل "گفتگوی آزاد" میدم چون هم باعث آشنا شدن با جنبه ها و دید آدمای دیگه هست که آموزنده هست و هم با توجه به اینکه این بحثا خارج از زمینه فعالیت سایت هست، قطعا یک تاپیک تنها باعث این نمیشه که سایت از رسالت خودش دور بیفته. البته این نظر منه و کاملا تابع نظر جمع هستما[img]images/smilies/shy.gif[/img]

درود احمد جان

خیلی از فروم‌های بزرگ اینترنتی، تاپیک یا انجمنی برای گفتگوی آزاد دارند تا از مشکلاتی مثل همین مشکلی که در بحث مربوط به ازدواج پیش اومد جلوگیری بشه و بحث‌های متفرقه به یک تاپیک یا انجمن خاص هدایت بشه. چنین تاپیکی در کنار این مزیت، مشکلات خاصی هم به همراه خودش میاره. مثلا در بحث‌های آزاد، گاهی پیش میاد که بحثی باعث اهانت به قومیت یا قشر خاصی می‌شه، گاهی پیش میاد که کاربران حرف کاربر دیگه‌ای رو توهین آمیز برداشت می‌کنند، گاهی پیش میاد که قوانین سایت زیرپا گذاشته می‌شه. خلاصه این که باید برای اون تاپیک خاص قوانین و مقرراتی جدای از قوانین سایر انجمن‌ها وضع کرد و در کنار اون قضاوت بر سر این که مطلبی مشکل‌دار بوده یا خیر هم در بحث‌های آزاد کار ساده‌ای نخواهد بود. به خاطر مزایا و معایبی که داره، من نظرم در مورد ایجاد این تاپیک ممتنعه و مایلم که نظر سایر دوستان و مدیران رو هم بشنوم و بعد در این مورد تصمیم بگیریم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - dexoey - 06-08-2014

(06-08-2014, 02:13 AM)'Babak' نوشته:
درود احمد جان
خیلی از فروم‌های بزرگ اینترنتی، تاپیک یا انجمنی برای گفتگوی آزاد دارند تا از مشکلاتی مثل همین مشکلی که در بحث مربوط به ازدواج پیش اومد جلوگیری بشه و بحث‌های متفرقه به یک تاپیک یا انجمن خاص هدایت بشه. چنین تاپیکی در کنار این مزیت، مشکلات خاصی هم به همراه خودش میاره. مثلا در بحث‌های آزاد، گاهی پیش میاد که بحثی باعث اهانت به قومیت یا قشر خاصی می‌شه، گاهی پیش میاد که کاربران حرف کاربر دیگه‌ای رو توهین آمیز برداشت می‌کنند، گاهی پیش میاد که قوانین سایت زیرپا گذاشته می‌شه. خلاصه این که باید برای اون تاپیک خاص قوانین و مقرراتی جدای از قوانین سایر انجمن‌ها وضع کرد و در کنار اون قضاوت بر سر این که مطلبی مشکل‌دار بوده یا خیر هم در بحث‌های آزاد کار ساده‌ای نخواهد بود. به خاطر مزایا و معایبی که داره، من نظرم در مورد ایجاد این تاپیک ممتنعه و مایلم که نظر سایر دوستان و مدیران رو هم بشنوم و بعد در این مورد تصمیم بگیریم.

من بسیار موافق ایجاد انجمن گفتگوی ازاد هستم. ضمن این که انعطاف پذیری بیشتری به سایت میده، میزان فعالیت رو هم در سایتتون بیشتر میکنه (البته میتونید طوری تنظیم کنید که پست های اون انجمن برای کابران شمارش نشوند تا اینجوری اسپمرها الکی عنوان نگیرند)، باعث میشه مخاطبان بیشتری رو جذب کنید و مطمئنم که در زمان نه چندان طولانی، از سایت رقیب هم فعالتر میشید [img]images/smilies/biggrin.gif[/img](حودم قبلا ادمین چندتا فروم بودم اینو میدونم).

در ضمن برای کنترلش اون انجمن هم میتونید چندتا مدیر فعال انتخاب کنید، اما عاجزانه ازتون میخوام که این کار رو نکنید و بزارید هر چه میخوهد دل تنگشان بگوید [img]images/smilies/angel.gif[/img]، مخصوصا که پستهایشان شمرده نمیشود (چیزی عین انجمن پرشین تولز که جزو قدیمی ترین فروم های فارسیه). وگرنه این کار، باعث ایجاد محیط مدیربازی و سرکوب میشه، همون چیزی که بنده به خاطرش بن شدم و ازش هم فراری هستم [img]images/smilies/cool.gif[/img][/align]

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - nt_sunshine - 06-08-2014

خیلی وقت پیش یک سایت egoft (اگه اسمش درست یادم باشه) درست شده بود واسه همین کار بحث آزاد. خیلی مورد استقبال قرار نگرفت. یادتون هست؟ همون موقع هم دلیل اینکه سایت egoft مجزا درست شده بود دلواپسی از بحث هایی بود که می تونن باعث ف ی ل ت ر شدن سایت شن. خلاصه که اون بخش بحث آزاد یک مقدار واسه مدیرا دردسر داره. درضمن معلوم نیست باعث فعال شدن بیشتر سایت هم بشه. 
اسمش egoft بود؟[img]images/smilies/confused.gif[/img]
dexoey هی داشتم فکر می کردم امضات چی می تونسته باشه که جنجالی بوده. پس این بود امضات. چقدر هم گنده می نویسیش![img]images/smilies/tongue.gif[/img]

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 06-08-2014

(06-08-2014, 02:13 AM)'Babak' نوشته:
درود احمد جان

سلام
از اونجاییکه من در فروم سایتهای دیگه ای کاربر فعال،moderator و ... بودم یا بعضا هستم میدونم کنترل این موارد سخت هست. با همه اینا من کامل جوانب رو در نطر نگرفته بودم و دلیلش دقیقا به سطح افراد عضو اینجا برمی گرده، ولی میدونم افرادی هم حتی اینجا عضو شده و دردسر درست می کنند یا خواهند کرد. تجربه مشابه داشتم که مثلا طرف فعالیت علمی نمی کنه و فقط برای این بحثها عضو شده و مشکلاتی پدید آورده اما برای اینجا متصور نبودم. با توجه به تذکر شما و مرور تجارب گذشته و اینکه دیدم این بحثها واقعا بحث میشه و گرایش افراد رو برای دیدن و نظر دادن در اونها بیشتر می کنه(کشش ایجاد می کنه[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]) و همینطور مشکل کاربران (حالا من میگم) void! ممکنه انرژی و وقت افراد رو برای موضوعی بسیار دورتر از حیطه فعالیت سایت بگیره، من به شخصه پیشنهادم رو پس می گیرم.
با تشکر فراوان از بابک عزیز و سایر کاربران و دوستان