آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ForeverBlue - 23-07-2014

بله ولی همان ریپورت هم در صورتی که بخواهد رسیدگی ‌شود مستلزم خواندن پیام ارسالی است که همانطور که عرض شد شدنی نیست

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 23-07-2014

(23-07-2014, 08:47 PM)'ForeverBlue' نوشته: بله ولی همان ریپورت هم در صورتی که بخواهد رسیدگی ‌شود مستلزم خواندن پیام ارسالی است که همانطور که عرض شد شدنی نیست

قانع شدم Foreverblue عزیز[img]images/smilies/shy.gif[/img]
درود بر شما و اخلاق خوبتون. من گفته بودم که اگر بشه، اگر امکانش فراهم نیست یا موافقتی براش نیست منم حرفی ندارم[img]images/smilies/angel.gif[/img]
موضوع به نتیجه رسید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 24-07-2014

(23-07-2014, 09:34 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
قانع شدم Foreverblue عزیز[img]images/smilies/shy.gif[/img]
درود بر شما و اخلاق خوبتون. من گفته بودم که اگر بشه، اگر امکانش فراهم نیست یا موافقتی براش نیست منم حرفی ندارم[img]images/smilies/angel.gif[/img]
موضوع به نتیجه رسید.

احمد جان

همون طور که پاتریک (ForeverBlue) گرامی توضیح دادند، مدیران و حتی ادمین سایت از طریق نرم‌افزار فروم امکان دسترسی به پیام خصوصی سایر کاربران رو ندارند. در نتیجه راه‌هایی که پاتریک اشاره کرد، بهترین و مؤثرترین راه‌ها برای جلوگیری از مزاحمت هست، در عین حال، با توجه به این که مزاحمت برای سایر کاربران مخالف قوانین فروم هست و به هیچ عنوان قابل قبول نیست، در مواردی که واقعا ضروری هست می‌تونید پیام خصوصی رو برای من فوروارد کنید تا پیگیری کنم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - javad90 - 26-07-2014

سلام
این فصل زمان اعلام نتایج دانشگاه هاست و خوشبختانه بخش نتایج پذیرش داره به سرعت رشد میکنه. از اونجایی که این بخش به صورت خیلی خوب پیاده شده، خیلی راحت میشه بسته به شرایط مورد نظر جستجو با شرایط خاص انجام داد که واقعا جای تشکر داره.
یکی از قابلیت های این بخش قرار دادن نتایج به صورت مخفی هست که یه مشکلی رو ایجاد کرده، زمانی که کاربر تیک نمایش مخفی رو میزنه در جدول مقدار Hidden ID نمایش داده میشه که مشکل از همینه که دیگه نمیشه نتایج یک شخص خاص رو دنبال کرد و از اونجایی که الان نتایج داره به سرعت اضافه میشه رکورد های کاربران به ترتیب نیست و معمولا با هم قاطی میشه. جدیدا هم خیلی ها دوست داست دارن ناشناس بمونن! اینجا دو راه حل هست. 
  • اول اینکه لطفا تیک ناشناس موندن رو نزنید! اگه آی دی شما رو بدونیم اتفاق خاصی نمیافتهSmile
  • دوم اینکه مدیران هنگامی که کاربری دوست داره ناشناس بمونه به جای نمایش نام کاربری، آی دی اون کاربر یا مثلا عبارتی دیگه مثل ناشناس1 و ... رو با لینک نشون بدن که اینطوری هم کاربر ناشناس بمونه و هم اینکه ما بتونیم نتایج اون کاربر خاص رو دنبال کنیم.
از اونجایی که گاهی اوقات دیدن برخی از نتایج انرژی مضاعفی برای ادامه کار به ما میده، امیدوارم این بخش مهم فروم که یکی از برتری های واقعی نسبت به سایر فروم هاست، کاربردی تر بشه. با سپاس از تلاش شما

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 27-07-2014

درود بر شما و سپاس از پیشنهادتون.
دلیل این که اخیرا تعداد زیادی از نتایج به صورت ناشناس وارد شده، این هست که گروهی از کاربران و مدیران سایت دارند زحمت می‌کشند و اطلاعات پذیرش سایر دوستان رو در یکی دو سال اخیر وارد قسمت نتایج پذیرش می‌کنند. سایر دوستانی که خودشون نتایج پذیرش‌شون رو وارد می‌کنند، کمتر پیش میاد که گزینه مخفی بودن هویت رو انتخاب کنند. البته طبیعیتا ممکنه کسانی باشند که مایل نباشند هویت‌شون رو فاش کنند و ترجیح بدند که به صورت ناشناس نتایج پذیرش‌شون رو وارد کنند. در این مورد هم باید به این انتخاب احترام گذاشت و از این که نتایج پذیرش‌شون رو در اختیار سایرین قرار می‌دند تا بتونند در مورد انتخاب مسیر پذیرش و دانشگاه بهتر تصمیم‌گیری کنند سپاسگزاری کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - javad90 - 27-07-2014

ممنون. خیلی خوبه که نتایج رو وارد میکنین چون با دیتابیس بزرگ تر انتخاب ها بهتر و تصمیم گیری ها صحیح تر میشه. البته اگه راهکاری انتخاب بشه که بشه نتایج یک شخص مرتبط رو حالا به هر شیوه ای فیلتر کرد، بهتر هم میشه.

یه پیشنهاد دیگه هم اینکه اگه تو همین صفحه نتایج پذیرش باکس سمت راست (پیوندهای مرتبط) رو تغییر مکان بدید(مثلا  از منوی افقی استفاده کنید) و بجاش باکس جدول نتایج رو تا آخر بکشید، ستون ها قابلیت نمایش اطلاعات بیشتری رو دارن که میتونید اطلاعاتی مثله معدل کارشناسی و ارشد و همینطور نمره زبان (تافل یا ایلتس و احتمالا جی آر ای) رو تو همون جدول نمایش بدید. اینطوری میشه حداقل 4 تا ستون برای این مواردی که گفته شد خالی کنید.
در حال حاضر برای بررسی نتایج باید روی علامت ذره بین حتما کلیک کنیم که ببینیم معدل و نمره زبان چی بوده، درسته که برای اپلای به موارد دیگه ای هم نیاز هست ولی اینطوری حداقل تو نگاه اول میشه یه براورد کلی داشت و سرعت بررسی رو بیشتر میکنه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 28-07-2014

(27-07-2014, 06:06 PM)'javad90' نوشته: ممنون. خیلی خوبه که نتایج رو وارد میکنین چون با دیتابیس بزرگ تر انتخاب ها بهتر و تصمیم گیری ها صحیح تر میشه. البته اگه راهکاری انتخاب بشه که بشه نتایج یک شخص مرتبط رو حالا به هر شیوه ای فیلتر کرد، بهتر هم میشه.
یه پیشنهاد دیگه هم اینکه اگه تو همین صفحه نتایج پذیرش باکس سمت راست (پیوندهای مرتبط) رو تغییر مکان بدید(مثلا  از منوی افقی استفاده کنید) و بجاش باکس جدول نتایج رو تا آخر بکشید، ستون ها قابلیت نمایش اطلاعات بیشتری رو دارن که میتونید اطلاعاتی مثله معدل کارشناسی و ارشد و همینطور نمره زبان (تافل یا ایلتس و احتمالا جی آر ای) رو تو همون جدول نمایش بدید. اینطوری میشه حداقل 4 تا ستون برای این مواردی که گفته شد خالی کنید.
در حال حاضر برای بررسی نتایج باید روی علامت ذره بین حتما کلیک کنیم که ببینیم معدل و نمره زبان چی بوده، درسته که برای اپلای به موارد دیگه ای هم نیاز هست ولی اینطوری حداقل تو نگاه اول میشه یه براورد کلی داشت و سرعت بررسی رو بیشتر میکنه.

سپاس از پیشنهاد شما. saaaaam گرامی هم پیشنهاد مشابه پیشنهاد شما رو داده‌اند. به خاطر ساختار فعلی دیتابیس که اجازه می‌ده کسی تعداد زیادی مدرک و نمره امتحان‌های مختلف رو در قسمت نتایج پذیرش وارد کنه، نمایش معدل و نمره‌های امتحانات کمی پیچیدگی داره و به خصوص ایجاد امکان مرتب‌سازی بر اساس این نمره‌ها چندان ساده نیست، اما من بعد از پیشنهاد سام، تغییراتی رو قصد دارم در دیتابیس انجام بدم که به ما امکان دیدن این نمره‌ها در جدول اصلی رو خواهد داد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - javad90 - 28-07-2014

در مورد پیدا کردن نتایج شخص خاص فکر کنم نیاز به کار خاصی نیست!

از منوی بالا از گزینه نتایج پذیرش روی رزومه ها کلیک کنید. اینطوری میشه از طریق لینک موجود تو رکوردهای ستون Admission Results نتایج اپلای یه رزومه خاص رو دید. نتایج آخرین کاربر مخفی رو ببینید.

پس با این شرایط تنها کافیه همین لینک رو تو بخش نتایج پذیرش به نوشته hidden id بدید که جستجو راحت تر بشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 28-07-2014

(28-07-2014, 02:45 AM)'javad90' نوشته: در مورد پیدا کردن نتایج شخص خاص فکر کنم نیاز به کار خاصی نیست!
از منوی بالا از گزینه نتایج پذیرش روی رزومه ها کلیک کنید. اینطوری میشه از طریق لینک موجود تو رکوردهای ستون Admission Results نتایج اپلای یه رزومه خاص رو دید. نتایج آخرین کاربر مخفی رو ببینید.
پس با این شرایط تنها کافیه همین لینک رو تو بخش نتایج پذیرش به نوشته hidden id بدید که جستجو راحت تر بشه.

بله، درسته این امکان در حال حاضر وجود داره. برای کاربرانی که پنهان نباشند، ساده‌تر هم هست و فقط کافیه که در جدول نتایج روی نام کاربری‌شون کلیک کنید تا همه نتایج اون کاربر خاص نمایش داده بشه. اما متاسفانه نمی‌شه همین لینک رو به hidden id داد. شما وقتی روی نتایج مرتبط با رزومه کسی کلیک می‌کنید، نتایج مربوط به اون رزومه رو می‌بینید نه لزوما همه نتایج پذیرش اون کاربر رو. به عنوان مثال فرض کنید که من ۳ تا رزومه مختلف در سیستم دارم و برای هر کدوم از این سه رزومه پنج تا نتیجه پذیرش وارد کردم. شما وقتی روی نتایج یک رزومه خاص کلیک می‌کنید فقط پنج تا از کل ۱۵ تا نتیجه پذیرش من رو خواهید دید. اما لینک کاربر که در صفحه نتایج هست، کل نتایج پذیرش کاربر رو نشون می‌ده که در مثال قبل ۱۵ تا خواهد بود.
اگر قرار بشه که به hidden id لینک بدیم، ناچاریم که یا نام کاربر یا ID کاربر رو در لینک بگذاریم که در هر دو حالت باعث فاش شدن هویت کاربر می‌شه. به همین خاطر و برای حفظ حریم شخصی افراد نمی‌تونیم لینک مشابه کاربران غیرپنهان رو برای hidden id اضافه کنیم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - javad90 - 28-07-2014

به نظرم گفته شما درست نیست و اون لینک تو بخش پذیرش نتایج به بخش رزومه لینک نیست و نتایج کاربر رو نشون میده. یعنی تو مثال شما در حال حاضر همه 15 رکورد رو نشون میده. بیاین با هم چک کنیم.
لینک به نتایج بر اساس رزومه یه لینک مثه اینه که از طریق صفحه رزومه ها روی مثلا 9 Records کلیک کردیم.
کد:
http://www.academiacafe.com/admission/index.php?r=univsApplied/index&UnivsApplied%5Bpackage_id%5D=280

حالا از طریق صفحه نتایج پذیرش روی اسم یکی از کاربرا کلیک می کنیم و به صفحه زیر میریم. اگه به قسمت بولد شده دقت کنید میبینید که برخلاف گفته شما جستجو بر اساس نام کاربر صورت میگیره و نه رزومه اون.
کد:
​http://www.academiacafe.com/admission/index.php?r=univsApplied/index&UnivsApplied%5Busername%5D=uka63
به کد زیر دقت کنید که فقط تکرار شده، پس از این به بعد روی قسمت آخر که که در لینک های بالا اضافی است، صحبت می کنیم.
کد:
http://www.academiacafe.com/admission/index.php?r=univsApplied/index&UnivsApplied
تا اینجا به این نتیجه میرسیم که اگه گفته شما درست باشه باید به جای لینک به صفحه با آدرس ​username به صفحه package_id بریم که اینطوری نیست پس گفته شما نقض میشه. حالا کاری که من میگم رو دقیق تر توضیح میدم.

هر رزومه شما یه آی دی داره که اسمش تو کد ظاهرا package_id هست. مثلا برای آخرین رزومه
کد:
[package_id]=294
​حالا من از شما میخوام که همون کاری رو که خودتون گفتید انجام بدید، یعنی تو لینک به جای گت کردن اسم کاربر و جستجو با اسم، شماره پکیج یا همون شماره رزومه اون رو گت کنید و اجازه بدید تا کوئری بر اساس شماره روزمه یا همون پکیج جستجو صورت بگیره. اینطوری دیگه هیچ کاری به اسم کاربر نداریم و مشکلی هم از بابت حریم خصوصی پیش نمیاد و موضوع دیگه هم اینکه همه لینک ها هم با یه شرایط یکسان هستن و نیازی به یه if هم حتی نیست! فقط کافیه در انتها Hidden Id ها رو هم لینک دار کنید.

امیدوارم توضیحم مفید و صریح بوده باشه