آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Morris - 07-06-2014

جسارتا دو پیشنهاد دارم

1. در کنار دکمه ارسال های امروز، دکمه ای قرار دهید با نام ارسال های من. به این طریق هر کاربر می تواند با انتخاب این دکمه، در چند صفحه، تنها موضوعاتی را ببیند که در آن ها حداقل یک ارسال داشته است. اگر ارسال جدید در این موضوعات موجود باشد، این موضوعات به صورت BOLD نمایش داده می شوند و همچنین موضوعاتی که اخیر تر ارسالی داشته اند، در بالاتر از بقیه قرار می گیرند. به این طریق هر کاربر به راحتی می تواند با بوک مارک کردن این لینک، سوالات خود را به راحتی دنبال کند.

2. سیستم امتیاز دهی کمی طولانی است. چنانچه در انتهای هر ارسال دو دکمه تایید و رد قرار گیرد به طوری که تنها با انتخاب هر کدام، امتیازی مثبت یا منفی به آن ارسال داده شود، استفاده از آن بسیار راحت تر خواهد شد. چندان اهمیتی ندارد که مثلا هر کاربر چرا به پستی امتیاز مثبت یا منفی داده است بنابراین این قابلیت می تواند حذف شود.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - mahyarelc - 07-06-2014

(07-06-2014, 03:08 AM)'Morris' نوشته: جسارتا دو پیشنهاد دارم
1. در کنار دکمه ارسال های امروز، دکمه ای قرار دهید با نام ارسال های من. به این طریق هر کاربر می تواند با انتخاب این دکمه، در چند صفحه، تنها موضوعاتی را ببیند که در آن ها حداقل یک ارسال داشته است. اگر ارسال جدید در این موضوعات موجود باشد، این موضوعات به صورت BOLD نمایش داده می شوند و همچنین موضوعاتی که اخیر تر ارسالی داشته اند، در بالاتر از بقیه قرار می گیرند. به این طریق هر کاربر به راحتی می تواند با بوک مارک کردن این لینک، سوالات خود را به راحتی دنبال کند.
2. سیستم امتیاز دهی کمی طولانی است. چنانچه در انتهای هر ارسال دو دکمه تایید و رد قرار گیرد به طوری که تنها با انتخاب هر کدام، امتیازی مثبت یا منفی به آن ارسال داده شود، استفاده از آن بسیار راحت تر خواهد شد. چندان اهمیتی ندارد که مثلا هر کاربر چرا به پستی امتیاز مثبت یا منفی داده است بنابراین این قابلیت می تواند حذف شود.

بسیار ممنون از نظرات خوبتون در مورد فروم.
در مورد سوال اولتون به طریقی این امکان در حال حاضر وجود داره: میتونید روی اسم فرد مورد نظر کلیک کنید (مثلا نام کاربری خودتون) . در سربرگ "اطلاعات انجمن" در قسمت "مجموع ارسال ها" میتونید بر روی "یافتن کل ارسال ها" کلیک کنید. اینطوری تمامی ارسالهای فرد مورد نظر (جدید به قدیم از لحاظ زمانی) نمایش داده میشه.
روی ارسال مورد نظرتون کلیک کنید. بالا سمت چپ (سمت چپ اسم تاپیک در نوار خاکستری) میتونید "مشترک شدن در موضوع " رو انتخاب کنید تا بتونید تا اگه در تاپیک مورد نظر ارسال جدیدی انجام شد به شما اطلاع رسانی بشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Morris - 07-06-2014

(07-06-2014, 06:52 AM)mahyarelc نوشته:
بسیار ممنون از نظرات خوبتون در مورد فروم.
در مورد سوال اولتون به طریقی این امکان در حال حاضر وجود داره: میتونید روی اسم فرد مورد نظر کلیک کنید (مثلا نام کاربری خودتون) . در سربرگ "اطلاعات انجمن" در قسمت "مجموع ارسال ها" میتونید بر روی "یافتن کل ارسال ها" کلیک کنید. اینطوری تمامی ارسالهای فرد مورد نظر (جدید به قدیم از لحاظ زمانی) نمایش داده میشه.
روی ارسال مورد نظرتون کلیک کنید. بالا سمت چپ (سمت چپ اسم تاپیک در نوار خاکستری) میتونید "مشترک شدن در موضوع " رو انتخاب کنید تا بتونید تا اگه در تاپیک مورد نظر ارسال جدیدی انجام شد به شما اطلاع رسانی بشه.

از عنایت شما سپاس گزارم.

بله البته ولی پروسه ای طولانی دارد. به عنوان مثال هر کاربر، هنگام ورود به سایت، ابتدا علاقه من است آن موضوعاتی را بررسی کند که در آن ها ارسالی داشته است و اگر در آن موضوع خبری جدید نقل شده است مثلا با بولد شدن آن باخبر شود. این بسیار مفید است و من واقعا جای خالی آن را احساس می کنم. البته قصد جسارت ندارم ولی در انجمنی دیگر که مانند انجمن شما جزو برترین ها است و اتفاقا هسته نرم افزاری آن نیز مانند همین انجمن است، طراح آن چنین قابلیتی قرار داده است و من بسیار به آن عادت کرده ام. البته تنها نظری خدمت شما عرض کردم و نهایتا هم از شما سپاس گزارم که چنین انجمن مرتب و منظمی ایجاد کرده اید که مطالعه در آن بسیار ساده است.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 07-06-2014

اگر از بالای صفحه گزینه "کنترل پنل کاربر" رو کلیک کنید به صفحه ای هدایت میشین که در اون فهرست موضوعاتی رو که در اونها ارسالی داشتین یا به عبارت دیگه در اونها مشترک شدین رو نشون میده و در صورتی که اون موضوعات دارای ارسال جدیدی باشند به صورت بولد شده در میان. در کنار عنوان موضوعات موردنظر هم یک فلش سبز رنگ کوچیک وجود داره که با کلیک بر روی اون به اولین ارسال خونده نشده اون تاپیک هدایت میشین.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 09-06-2014

(06-06-2014, 03:13 PM)ahmadpashaei نوشته: سلام آقا بابک عزیز
چند روز پیش دو تغییر کوچک اما خیلی مفید داده بودین که یکیش بسته شدن خودکار پنجره امتیازدهی بود. می خوام پیشنهاد بدم که برای پنجره گزارش دهی هم همین تغییر رو ایجاد کنید تا خودش بسته بشه،آخه من خیلی ازش استفاده می کنم[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
با تشکر

درود، این امکان هم اضافه شد و صفحه گزارش ارسال به طور خودکار بسته می‌شه.

(07-06-2014, 09:22 AM)Morris نوشته: از عنایت شما سپاس گزارم.

بله البته ولی پروسه ای طولانی دارد. به عنوان مثال هر کاربر، هنگام ورود به سایت، ابتدا علاقه من است آن موضوعاتی را بررسی کند که در آن ها ارسالی داشته است و اگر در آن موضوع خبری جدید نقل شده است مثلا با بولد شدن آن باخبر شود. این بسیار مفید است و من واقعا جای خالی آن را احساس می کنم. البته قصد جسارت ندارم ولی در انجمنی دیگر که مانند انجمن شما جزو برترین ها است و اتفاقا هسته نرم افزاری آن نیز مانند همین انجمن است، طراح آن چنین قابلیتی قرار داده است و من بسیار به آن عادت کرده ام. البته تنها نظری خدمت شما عرض کردم و نهایتا هم از شما سپاس گزارم که چنین انجمن مرتب و منظمی ایجاد کرده اید که مطالعه در آن بسیار ساده است.

امکانی که شما گفتید در نرم‌افزار فروم وجود داره. همون طور که دوستان توضیح دادند، شما اگر در موضوعاتی مشترک بشید و به موضوعات پاسخ داده بشه، در لیست موضوعات مشترک شده به صورت درشت نمایش داده می‌شه و علامت فلش سبز رنگی هم در کنارش هست که شما رو به آخرین ارسال خوانده نشده می‌بره.

فروم همچنین به شما این امکان رو می‌ده که به صورت خودکار در موضوع‌هایی که پستی درشون ارسال می‌کنید مشترک بشید. برای اشتراک خودکار در موضوعات کافیه که تنظیماتش رو یک بار در کنترل پنل انجام بدید. برای این کار وارد کنترل پنل کاربر بشید و 
لینک «ویرایش تنظیمات» رو کلیک کنید و بعد در قسمت «پیام رسانی و آگاه سازی»، «نحوه پیش فرض اشتراک در موضوع» رو روی «اشتراک بدون ایمیل» یا «اشتراک فوری با ایمیل» تنظیم کنید. با انجام این تنظیم، از این به بعد در هر موضوعی که درش پستی ارسال کنید مشترک خواهید شد و چنانچه پست جدیدی درش ارسال شده باشه، در قسمت کنترل پنل به شما نمایش داده خواهد شد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - butterfly - 16-06-2014

سلام، 
امکانش هست که گزینه ای (هایی) به منوی بالای صفحه سایت اضافه بشه که به کاربر این امکان بده که همه پست ها و همه تاپیک های جدیدُ که از زمان اخرین بازدیدش از سایت ارسال شدند ببینه، من الان دو سه روز سایت چک نکردم و وقتی گزینه ارسال های امروز و ارسال های جدید می زنم به نظرم همه پست هایی که تو این دو سه روز ارسال شدند نیست. دقیقا تفاوت بین ارسال های جدید و ارسال های امروز چیه؟ اگر گزینه تاپیک های جدید هم ایجاد بشه خوبه چون لیست تاپیک های جدید که در سمت چپ صفحه نشون داده میشه محدوده و اگر تعداد کاربران و به تبع اون تعداد تاپیک های ایجاد شده در هر روز زیاد بشه این امکان مفید خواهد بود. 

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 17-06-2014

(16-06-2014, 10:07 AM)'butterfly' نوشته: سلام، 
امکانش هست که گزینه ای (هایی) به منوی بالای صفحه سایت اضافه بشه که به کاربر این امکان بده که همه پست ها و همه تاپیک های جدیدُ که از زمان اخرین بازدیدش از سایت ارسال شدند ببینه، من الان دو سه روز سایت چک نکردم و وقتی گزینه ارسال های امروز و ارسال های جدید می زنم به نظرم همه پست هایی که تو این دو سه روز ارسال شدند نیست. دقیقا تفاوت بین ارسال های جدید و ارسال های امروز چیه؟ اگر گزینه تاپیک های جدید هم ایجاد بشه خوبه چون لیست تاپیک های جدید که در سمت چپ صفحه نشون داده میشه محدوده و اگر تعداد کاربران و به تبع اون تعداد تاپیک های ایجاد شده در هر روز زیاد بشه این امکان مفید خواهد بود. 

گزینه‌های ارسال‌های جدید که در بالای صفحه وجود داره، دقیقا کاربردش همین هست و موضوعاتی که پس از آخرین بازدید شما درشون ارسالی وجود داره رو به شما نشون می‌ده. گزینه ارسال‌های امروز هم، موضوعاتی که در ۲۴ ساعت اخیر درشون ارسالی وجود داشته رو نمایش می‌ده.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 23-07-2014

سلام دکتر بابک عزیز
من پیشنهاد میدم با توجه به اینکه تعداد کاربرها زیاد شده و داره روز به روز زیادترم میشه دکمه "گزارش" رو در سیستم پیام خصوصی قرار بدین تا اگر بعضی وقتها بعضی کاربرا بی ادبی می کنن یا مزاحمتی ایجاد می کنن پیامشون گزارش بشه و باهاشون برخورد بشه. جدیدا این دیده شده بعضی ها مشکل ایجاد می کنند.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ForeverBlue - 23-07-2014

درود بر احمد گرامی [img]images/smilies/smile.gif[/img]
این موضوع را از بابک درخواست کرده اید ولی با اجازه ایشان این مورد را من پاسخ میدهم (البته به صورت کلی و مستقل از شرایط زمانی کنونی)

پیام های خصوصی همانطور که از اسمشان مشخص است جزو حیطه حریم خصوصی کاربران است و مدیران سایت به هیچ عنوان حق ورود و بازبینی و خواندن و بررسی آنها را ندارند و نرم افزار فروم هم چنین امکانی را در اختیار مدیران قرار نداده است. بنابراین برآورده کردن این درخواست متاسفانه امکان پذیر نیست. 

در مورد کاربرانی که پیام های نادرست ارسال میکنند بهترین گزینه اضافه کردن آنها به لیست سیاه خود است.

در صورتی که کاربری در متن پست های خود از کلمات نامناسب یا ادبیات نامناسب استفاده میکند نیز بهترین کار امتیاز منفی دادن به آن پست و گزارش دادن آن است تا مدیران انجمن مربوطه به آن رسیدگی کنند. بدیهی است برخورد کردن با پستهای نادرست صرفا برعهده مدیران است و سایر کاربران اجازه ندارند خودشان مستقیما با کاربر دیگری برخورد کنند و تذکر بدهند (نه در پیام خصوصی و نه در پست های معمولی).

مسلما کاربرانی که رعایت جو آکادمیک فروم را نکنند و سعی در ارسال های نادرست و پیام های خصوصی نادرست داشته باشند خودبخود منزوی میشوند چون عملا این فروم (همانطور که از نام آن مشخص است) صرفا به مسائل آکادمیک میپردازد و سایر مسائل در آن جایی ندارد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 23-07-2014

در مورد برخورد یا تذکر به کاربران حق با شماست.
البته باید توضیح بدم که من منظورم دیدن پ خ توسط مدیران نبود! منظور من این بود که اگر این امکان وجود داره پیام توهین آمیز به عنوان مدرک ریپورت بشه.