آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 12-03-2014

(11-03-2014, 09:45 PM)'spring64' نوشته: سلام.یه سوال داشتم واگر منطقی هست پیشنهاد هم میشه تلقی اش کرد.تو تاپیک های با شرایط من چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد میکنید، چه در اروپا و چه در آمریکا، دوستان وقت خیلی زیادی میزارن و به تک تک پست ها جواب میدن.اما متاسفانه عملا امکانش نیست که به فرض من اگر بخوام ببینم در اروپا یا آمریکا چقدر شانس دارم بیام و تک تک پست ها رو بخونم. پس مدام و مدام باید سوالی با احتمال زیاد تکراری پرسیده بشه و وقتی صرف بشه و مشکل اون یه نفر حل بشه و تمام. پیشنهاد میدم اگر عملی باشه این دو تا تاپیک هم به شکل دیتابیس طراحی شوند، با فیلد های مشخص از جمله معدل و نمره زبان و..فوقش یه قسمت هم برای ارائه ی توضیحات اضافی. و اگر قابلیت سرچ داشته باشه که عالی میشه و قدرت استفاده از این همه وقتی که دوستان پاسخگو میگذارند به مراتب بالاتر میره چون نمیشه این همه تعداد صفحات رو خوند و دید آیا با شرایط من مورد مشابهی بوده و اگه بوده چه مشاوره ای گرفته.البته من دارم پیشنهاد میدم و واقعا نمیدونم آیا عملی هست یا نه.چون گاهی ممکنه یه مشاوره ی خیلی خوب فقط جواب یک نفر رو بده و فوقش اینه که در نوار سمت چپ سایت تا زمانی که پست بالا هست چند نفری هم میبینند که عمدتا این افراد بچه های ثابت فروم هستند و با احتمال بیشتری جواب خودشونو در ارتباط با شانسشون میدونن ولی تازه کار ها اینطور نیستند.
پینوشت: و مثلا برای بخش معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد یه فرم طراحی بشه که به فرض مشخص شده معدل 12،13،..18،19 و مثلا اگر کسی معدلش 15.52 هست معدل 15 رو تیک بزنه. اینطوری نظم هم داده میشه و بقیه ی خوانندگان هم میتونن با این روش شانسشونو از نظر به فرض معدلشون تخمین بزنند.چون واقعا برای اعشار معدل که نمیشه احتمال جداگانه ای داد (15 و 15.53 و ... از نظر احتمال پذیرش تو یه رنج هستند و این تفاوت ها لااقل در بحث احتمال پذیرش قابل اغماض هست به نظرم Smile )
پی پینوشت: یکی از دوستان نظر متفاوتی راجع به عدم تشابه این رنج های معدل داشتند که تشکر میکنم ازشون،حق با ایشونه.این یه نکته ی جانبی بود حالا اصل پیشنهاد اگر منطقی باشه در مورد جزییات میشه دقیقتر برنامه ریزی کرد.

راستش رو بخواهید، عملا قسمت نتایج پذیرش کاربردش همین چیزی هست که شما گفتید. یعنی این که دوستان برند و با جستجو در بین افرادی که در رشته مشابه پذیرش گرفته‌اند یک تخمینی از احتمال پذیرش خودشون بزنند. قسمت نتایج پذیرش خیلی مستدل‌تر از نظر من و سایر کاربران هم هست و بیشتر می‌شه بهش اعتماد کرد، اما همون طور که ahmadpashaei گرامی هم گفتند در خیلی از مواقع کاربران تازه وارد اون قدر با همه قسمت‌های سایت آشنا نیستند و ترجیح می‌دند در اولین جای مرتبطی که پیدا می‌کنند سوال‌شون رو بپرسند و جوابی بگیرند.
این رو گفتم، اما در عین حال به نظرم پیشنهاد شما هم می‌تونه گاهی مفید واقع بشه. من در این مورد بیشتر فکر می‌کنم و اگر بتونم راهی پیدا کنم که این قسمت رو راحت بتونیم در دسترس کاربران قرار بدیم، شاید پیشنهاد شما رو هم پیاده سازی کنیم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - فرید - 12-03-2014

(12-03-2014, 10:46 AM)'Babak' نوشته:
راستش رو بخواهید، عملا قسمت نتایج پذیرش کاربردش همین چیزی هست که شما گفتید. یعنی این که دوستان برند و با جستجو در بین افرادی که در رشته مشابه پذیرش گرفته‌اند یک تخمینی از احتمال پذیرش خودشون بزنند. قسمت نتایج پذیرش خیلی مستدل‌تر از نظر من و سایر کاربران هم هست و بیشتر می‌شه بهش اعتماد کرد، اما همون طور که ahmadpashaei گرامی هم گفتند در خیلی از مواقع کاربران تازه وارد اون قدر با همه قسمت‌های سایت آشنا نیستند و ترجیح می‌دند در اولین جای مرتبطی که پیدا می‌کنند سوال‌شون رو بپرسند و جوابی بگیرند.
این رو گفتم، اما در عین حال به نظرم پیشنهاد شما هم می‌تونه گاهی مفید واقع بشه. من در این مورد بیشتر فکر می‌کنم و اگر بتونم راهی پیدا کنم که این قسمت رو راحت بتونیم در دسترس کاربران قرار بدیم، شاید پیشنهاد شما رو هم پیاده سازی کنیم.

نمی دونم از لحاظ فنی میشه در قسمت رزومه ها یک بخش اضافه کرد که افراد با تجربه در مورد شانس پذیرش افراد نظر بدهند. اینکه چه افرادی نظر بدهند هم اگر محدود کرد خیلی بهتر میشه و فردی که رزومش گذاشته می تونه از افراد با تجربه درخواست کنه که در مورد شانس پذیرش نظر بدهند. حسن اینکار اینه که افراد تشویق می شوند رزومشون در سایت بگذارند و همچنین بعدا هم که افراد نتیجه پذیرش وارد کردند مشخص می شه چقدر این راهنماهی ها درست بوده (هرچند که پیش بینی ها نمی تونه خیلی دقیق باشه)

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 14-03-2014

(12-03-2014, 06:54 PM)'فرید' نوشته:
 نمی دونم از لحاظ فنی میشه در قسمت رزومه ها یک بخش اضافه کرد که افراد با تجربه در مورد شانس پذیرش افراد نظر بدهند. اینکه چه افرادی نظر بدهند هم اگر محدود کرد خیلی بهتر میشه و فردی که رزومش گذاشته می تونه از افراد با تجربه درخواست کنه که در مورد شانس پذیرش نظر بدهند. حسن اینکار اینه که افراد تشویق می شوند رزومشون در سایت بگذارند و همچنین بعدا هم که افراد نتیجه پذیرش وارد کردند مشخص می شه چقدر این راهنماهی ها درست بوده (هرچند که پیش بینی ها نمی تونه خیلی دقیق باشه)

از نظر فنی مشکلی نداره و می‌شه این کار رو انجام داد، اما تعریف افراد «باتجربه» در سیستم چندان ساده نیست و حتی برای خود من هم مشخص نیست که به چه فردی می‌شه گفت با تجربه و دقیقا چه معیارهایی باید برای این افراد در نظر گرفت. به همین خاطر ناچار باید این مجوز رو به همه کاربران داد که در مورد رزومه افراد اگر مایل بودند نظر بدند یا این که به صاحب رزومه اجازه داد که فقط از افراد خاصی درخواست کنه که فقط اون افراد در مورد رزومه‌اش نظر بدند. به نظرم این امکان می‌تونه امکان جالبی باشه و امکان جستجو و غیره که در پیشنهاد قبلی مطرح شده بود رو هم فراهم خواهد کرد.
من سعی خودم رو خواهم کرد که اگر فرصتی پیدا کنم روی این موضوع کار کنم و امیدوارم که بشه در ماه‌های آینده پیاده‌سازیش کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Leopold - 17-03-2014

می خواستم ببینم امکانش هست به محض اینکه پست A توسط پست های B, C, D, ... نقل قول شد در پست A زیر "امتیاز این پست" یک آیکن باشه که نشون بده این پست توسط کدوم پست ها پاسخ داده شده تا با کلیک بر روی آن به پاسخ پست برسیم. چون در بعضی از تاپیک ها سوالات کاربران در چندین صفحه بعد پاسخ داده میشه که پیدا کردن پاسخ ها را سخت میکنه. البته در برخی مواقع کاربران سوالات بدون اینکه نقل قول کنند پاسخ میدن که در این صورت میشه در تاپیک قوانین فروم از کاربران خواسته بشه در حد امکان با نقل قول پاسخ بدهند.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 21-03-2014

(17-03-2014, 12:07 PM)'Leopold' نوشته: می خواستم ببینم امکانش هست به محض اینکه پست A توسط پست های B, C, D, ... نقل قول شد در پست A زیر "امتیاز این پست" یک آیکن باشه که نشون بده این پست توسط کدوم پست ها پاسخ داده شده تا با کلیک بر روی آن به پاسخ پست برسیم. چون در بعضی از تاپیک ها سوالات کاربران در چندین صفحه بعد پاسخ داده میشه که پیدا کردن پاسخ ها را سخت میکنه. البته در برخی مواقع کاربران سوالات بدون اینکه نقل قول کنند پاسخ میدن که در این صورت میشه در تاپیک قوانین فروم از کاربران خواسته بشه در حد امکان با نقل قول پاسخ بدهند.

پیشنهاد خوبیه، اما پیاده‌سازیش پیچیدگی‌های خاص خودش رو داره. یکی از این موارد همین هست که زیاد پیش میاد که کاربران پستی رو با استفاده از قسمت «پاسخ سریع» و بدون نقل قول پاسخ می‌دهند. در این موارد عملا پاسخ به عنوان پاسخ به اولین پست تاپیک ثبت می‌شه و در نتیجه ممکنه تعداد بسیار زیادی پاسخ به پست اول تاپیک دیده بشه که واقعا پاسخ به اون پست نباشه. بعید هم می‌دونم که قرار دادن توصیه‌ای در قسمت قوانین فروم تفاوت مهمی در این موضوع ایجاد بکنه. با این حال چون می‌تونه امکان مفیدی باشه، من بیشتر بررسی می‌کنم و در صورتی که نیاز به تغییرات عمده در دیتابیس انجمن نداشته باشه، پیاده‌سازیش خواهم کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - reza_1st - 23-03-2014

اگر از نظر فنی امکانش باشه، امکان صدا کردن کاربرها یا تگ کردنشون، اونطور که تو شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و فیس‌بوک و ... وجود داره، طوری که یه مثلاً توی "آگاه سازی" یا جای دیگه مشخص بشه که کسی شما رو تگ کرده می‌تونه مفید باشه، مواردی هست که یکی پستی رو جواب می‌ده ولی در مورد یه بخش سوال اطلاعات کامل نداره، یا می‌دونه که کاربر دیگه تو اون بخش اطلاعت بهتری داره، می‌تونه تگ کنه کاربر متخصص‌تر رو، همینطور اگه کسی بخواد که یه کاربر خاص جواب سوالش رو بده، تگ کردن کمک می‌کنه بعضی از سوال‌هایی که سوال‌های عمومی و مفیدن، ولی تو پیغام‌های پروفایل یا حتی پیغام‌های خصوصی پرسیده می‌شن تا حتماً از کاربر مورد نظر جوابشون گرفته بشه، برگردن به ساختار عمومی انجمن‌ها.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 24-03-2014

(23-03-2014, 07:12 AM)'reza_1st' نوشته: اگر از نظر فنی امکانش باشه، امکان صدا کردن کاربرها یا تگ کردنشون، اونطور که تو شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و فیس‌بوک و ... وجود داره، طوری که یه مثلاً توی "آگاه سازی" یا جای دیگه مشخص بشه که کسی شما رو تگ کرده می‌تونه مفید باشه، مواردی هست که یکی پستی رو جواب می‌ده ولی در مورد یه بخش سوال اطلاعات کامل نداره، یا می‌دونه که کاربر دیگه تو اون بخش اطلاعت بهتری داره، می‌تونه تگ کنه کاربر متخصص‌تر رو، همینطور اگه کسی بخواد که یه کاربر خاص جواب سوالش رو بده، تگ کردن کمک می‌کنه بعضی از سوال‌هایی که سوال‌های عمومی و مفیدن، ولی تو پیغام‌های پروفایل یا حتی پیغام‌های خصوصی پرسیده می‌شن تا حتماً از کاربر مورد نظر جوابشون گرفته بشه، برگردن به ساختار عمومی انجمن‌ها.

این پیشنهاد رو یکی دیگه از مدیران هم قبلا مطرح کرده بودند و من اون موقع بررسی کردم. گنجوندن این امکان در ساختار فعلی ویرایشگر ساده نبود و مشکلاتی رو به وجود میاورد. به همین خاطر اجرا نشد. من باز هم بررسی می‌کنم. شاید راه‌حل‌های بهتری در حال حاضر وجود داشته باشه. اگر امکانش بود، حتما پیاده‌سازی خواهم کرد. امکان مفیدی می‌تونه باشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Leopold - 06-04-2014

یکی از کاربرا در مورد رتبه کاربران از من پرسید و اینکه هر کاربر بر اساس امتیاز های دریافتی در چه رتبه ای قرار داره. در قسمت لیست اعضا که نگاه کردم کاربران بر اساس امتیاز های دریافتی مرتب نمی شوند. پیشنهادم این بود در صورت امکان چنین قابلیتی را در لیست اعضا یا در قسمت زیر امتیاز کاربر ایجاد کنید (مثلا کسی که بیشترین امتیاز را دارد رتبه 1 بهش اختصاص پیدا کند). این قابلیت اصلا ضروری نیست و میتونه در اولویت آخر قرار بگیره.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 08-04-2014

(06-04-2014, 08:02 PM)'Leopold' نوشته: یکی از کاربرا در مورد رتبه کاربران از من پرسید و اینکه هر کاربر بر اساس امتیاز های دریافتی در چه رتبه ای قرار داره. در قسمت لیست اعضا که نگاه کردم کاربران بر اساس امتیاز های دریافتی مرتب نمی شوند. پیشنهادم این بود در صورت امکان چنین قابلیتی را در لیست اعضا یا در قسمت زیر امتیاز کاربر ایجاد کنید (مثلا کسی که بیشترین امتیاز را دارد رتبه 1 بهش اختصاص پیدا کند). این قابلیت اصلا ضروری نیست و میتونه در اولویت آخر قرار بگیره.

امتیازهای دریافتی باعث تغییر عنوان یا رتبه کاربران نمی‌شه و در صفحه اصلی سایت کاربرانی که در یک روز و همچنین یک ماه اخیر بیشترین امتیاز رو کسب کرده‌اند نمایش داده می‌شه. به نظر من در همین حد کافی هست و همون طور که خودتون هم گفتید ضرورتی وجود نداره که حتما بشه در لیست کاربران، کاربران رو بر اساس امتیاز دریافتی مرتب‌سازی کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 06-06-2014

سلام آقا بابک عزیز
چند روز پیش دو تغییر کوچک اما خیلی مفید داده بودین که یکیش بسته شدن خودکار پنجره امتیازدهی بود. می خوام پیشنهاد بدم که برای پنجره گزارش دهی هم همین تغییر رو ایجاد کنید تا خودش بسته بشه،آخه من خیلی ازش استفاده می کنم[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
با تشکر