آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Leopold - 31-01-2014

پیشنهادی داشتم البته زیاد ضروری نیست ولی شاید در جهت بهینه سازی فروم باشه. امکانش هست که پست های نقل قول شده هم لینک داشته باشند که وقتی روش کلیک میکنیم به پست اصلی برسیم؟ فرض کنیم کاربر A سوالی پرسیده و کاربر B پست کاربر A را نقل قول کرده و پاسخ سوالش داده. کاربر C هم پست B را دیده و میخواد جواب بهتری به پست A بده. اگه امکانش باشه که در پست کاربر B لینکی واسه پست نقل قول شده A باشه کار خیلی راحت تر میشه چون ممکنه پست اصلی کاربر A چندین صفحه قبل تر بوده باشه. به عنوان نمونه در اینجا اگه در پست نقل قول شده tannazjhn لینکی می بود کاربر yousi (ارسال کننده پست بعدی) راحت تر میتونست پست اصلی tannazjhn را پیدا کنه و پاسخش بده (البته در این نمونه پیدا کردن پست اصلی tannazjhn راحته).
ممنون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - MaMi - 31-01-2014

(31-01-2014, 06:40 PM)'Leopold' نوشته: پیشنهادی داشتم البته زیاد ضروری نیست ولی شاید در جهت بهینه سازی فروم باشه. امکانش هست که پست های نقل قول شده هم لینک داشته باشند که وقتی روش کلیک میکنیم به پست اصلی برسیم؟ فرض کنیم کاربر A سوالی پرسیده و کاربر B پست کاربر A را نقل قول کرده و پاسخ سوالش داده. کاربر C هم پست B را دیده و میخواد جواب بهتری به پست A بده. اگه امکانش باشه که در پست کاربر B لینکی واسه پست نقل قول شده A باشه کار خیلی راحت تر میشه چون ممکنه پست اصلی کاربر A چندین صفحه قبل تر بوده باشه. به عنوان نمونه در اینجا اگه در پست نقل قول شده tannazjhn لینکی می بود کاربر yousi (ارسال کننده پست بعدی) راحت تر میتونست پست اصلی tannazjhn را پیدا کنه و پاسخش بده (البته در این نمونه پیدا کردن پست اصلی tannazjhn راحته).
ممنون

این قابلیت از ابتدا در فروم وجود داشت، شما اگر در باکسی که حاوی نقل قول ه، روی "فلش سبز رنگ" که بعد از کلمه "نوشته" هست، کلیک کنید، ارسالی که نقل قول شده رو نمایش خواهد داد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 05-02-2014

به نظر می رسه گاهی یک عده روس زبان در اینجا اکانت می سازند و مطالب نامرتبط و اسپم گونه ای رو به زبان روسی می نویسند. من به خاطر ندارم مراحل ثبت نام در این سایت به چه شکل بود ولی فروم هایی که می خواهند مخاطب شون فقط فارسی زبان باشه معمولا در زمان ساخت اکانت یک سوال امنیتی به زبان فارسی می پرسند که طبیعتا پاسخ اون رو به احتمال 99 درصد فقط فارسی زبان ها می تونند تشخیص بدهند. مثلا نام دریاچه ای که در استان آذربایجان است چیست؟ در صورتی که تعداد این نوع اکانت ها زیاد هست میشه از این روش استفاده کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 05-02-2014

سپاس M1KE گرامی. روش پرسیدن سوال روش خوبیه و البته مشکلات خاصی هم برای خودش داره، از جمله این که گاهی ممکنه کسی کی‌بورد فارسی نداشته باشه یا دیکته جواب رو اشتباه بنویسه و غیره. در حال حاضر ما تنظیماتی در فروم داریم که از ثبت‌نام این قبیل کاربران جلوگیری می‌کنه و نرخ ثبت‌نام در حد یکی دو تا کاربر در ماه هست که فعلا قابل کنترله. چنانچه در آینده این تعداد زیاد بشه، شاید ناچار بشیم که از روشی که شما پیشنهاد کردید استفاده کنیم.

[برش] اعتبار مدارک دانشگاه های ایران - javad90 - 18-02-2014

با عرض پوزش از تکراری بودن این سوال ولی با توجه به اینکه این نکته که شرایط به مرور زمان تغییر میکنه و طبق گفته  amirhossein.gh که الان دیگه قدیم نیست و فرقی نمیکنه.

برای افرادی مثل من که دارن دنبال اطلاعات بیشتر میگردن، مواجهه با حجم انبوهی از نوشته ها که در زمان های خاصی گفته شده و شاید در حال حاضر کاربرد نداشته باشه، کمی سردرگم کنندس. یه پیشنهادی برای مدیران این انجمن دارم و اون هم حدف پست های نامفید و نامرتبط( مثلا همین پستم! و یک پاسخ کامل به سوال اصلی ) و تاریخ گذشته برای کاربردی تر کردن مطالب و نوشته های انجمن در جهت کمک به کاربران جدید برای یافتن سریع تر پاسخ هاشون. البته جا داره به خاطر تهیه جزوه انجمن تشکر کنم.

برای مثال در رابطه با همین انجمن سوال مشخصی پرسیده شده و بهتره که یه جواب قاطع و کامل ارائه بشه تا افرادی مثل من رو بیشتر سردرگم نکنه. در جواب همین سوال که در جاهای مختلف انجمن پرسیده شده، یه جایی یکی گفته قبول ندارن. یکی گفته به شرط قبول میکنن. یکی گفته باید دوباره کارشناسی رو بخونی، یکی میگه بستگی به دانشگاه داره، یکی میگه فرقی نمیکنه. در حقیقت این یه سوال سادس که یه جواب ساده داره و نباید با پاسخ های گوناگون ذهن بازدیدکنندگان رو مشغول کرد!

دوباره تاکید میکنم. حذف پست های غیرمفید و در برخی مواقع بستن تاپیک و جلوگیری از ادامه اون میتونه سود داشته باشه و در نهایت در وقت صرفه جویی کنه.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران - ahmadpashaei - 18-02-2014

(18-02-2014, 01:31 AM)'javad90' نوشته: با عرض پوزش از تکراری بودن این سوال ولی با توجه به اینکه این نکته که شرایط به مرور زمان تغییر میکنه و طبق گفته  amirhossein.gh که الان دیگه قدیم نیست و فرقی نمیکنه.
برای افرادی مثل من که دارن دنبال اطلاعات بیشتر میگردن، مواجهه با حجم انبوهی از نوشته ها که در زمان های خاصی گفته شده و شاید در حال حاضر کاربرد نداشته باشه، کمی سردرگم کنندس. یه پیشنهادی برای مدیران این انجمن دارم و اون هم حدف پست های نامفید و نامرتبط( مثلا همین پستم! و یک پاسخ کامل به سوال اصلی ) و تاریخ گذشته برای کاربردی تر کردن مطالب و نوشته های انجمن در جهت کمک به کاربران جدید برای یافتن سریع تر پاسخ هاشون. البته جا داره به خاطر تهیه جزوه انجمن تشکر کنم.
برای مثال در رابطه با همین انجمن سوال مشخصی پرسیده شده و بهتره که یه جواب قاطع و کامل ارائه بشه تا افرادی مثل من رو بیشتر سردرگم نکنه. در جواب همین سوال که در جاهای مختلف انجمن پرسیده شده، یه جایی یکی گفته قبول ندارن. یکی گفته به شرط قبول میکنن. یکی گفته باید دوباره کارشناسی رو بخونی، یکی میگه بستگی به دانشگاه داره، یکی میگه فرقی نمیکنه. در حقیقت این یه سوال سادس که یه جواب ساده داره و نباید با پاسخ های گوناگون ذهن بازدیدکنندگان رو مشغول کرد!
دوباره تاکید میکنم. حذف پست های غیرمفید و در برخی مواقع بستن تاپیک و جلوگیری از ادامه اون میتونه سود داشته باشه و در نهایت در وقت صرفه جویی کنه.

سلام.به سایت خوش اومدین و امیدوارم بتونیم با کمک هم هم استفاده کنیم و هم کمک کنیم.
اینکه می فرمایید جواب یک جمله و کلمه هست مثل کسی هست که بیرون گود نشسته می گه لنگش کن.در فرایند اپلای که بسیار زمانبر و طاقت فرساست باید صبور باشید و تمام تاپیکها و پستهای مربوطه رو بخونید و دانشگاه به دانشگاه سایتاشون رو زیر رو کنید و یادداشت بردارید (اونم بیشتر از یکبار ممکنه نیاز بشه). وگرنه مجبور میشید برید این موسسات کلاه برداری معلوم الحال.اینجا از من کم اطلاعات تا مدیرای پرسابقه اینجا که خیلی در انتخابشون دقت میشه زمان بسیاری رو گذاشتن برای جمع آوری اطلاعات و هنوزم برای پاسخگویی به ما دارن اطلاعات کسب می کنن و خودشون هم این مسیر رو رفتن خوشبختانه[img]images/smilies/shy.gif[/img]سوالات هرکسی برای خودش مهمه و نکاتی داره قطعا هر سوال که اونها رو مجزا می کنه، نزدن پستهای تکراری و حوصله به خرج دادن برای خوندن صفحات قبل مسئولیت پذیری ما رو می رسونه.الان پست شما باید در تاپیک http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85?page=30 داده میشد ولی دقت نفرمودید[img]images/smilies/wink.gif[/img]
از مدیرای محترم می خوام که این دو پست اخیر رو به همین تاپیک منتقل کنند.
با تشکر

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران - javad90 - 18-02-2014

(18-02-2014, 01:22 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام.به سایت خوش اومدین و امیدوارم بتونیم با کمک هم هم استفاده کنیم و هم کمک کنیم.
اینکه می فرمایید جواب یک جمله و کلمه هست مثل کسی هست که بیرون گود نشسته می گه لنگش کن.در فرایند اپلای که بسیار زمانبر و طاقت فرساست باید صبور باشید و تمام تاپیکها و پستهای مربوطه رو بخونید و دانشگاه به دانشگاه سایتاشون رو زیر رو کنید و یادداشت بردارید (اونم بیشتر از یکبار ممکنه نیاز بشه). وگرنه مجبور میشید برید این موسسات کلاه برداری معلوم الحال.اینجا از من کم اطلاعات تا مدیرای پرسابقه اینجا که خیلی در انتخابشون دقت میشه زمان بسیاری رو گذاشتن برای جمع آوری اطلاعات و هنوزم برای پاسخگویی به ما دارن اطلاعات کسب می کنن و خودشون هم این مسیر رو رفتن خوشبختانه[img]images/smilies/shy.gif[/img]سوالات هرکسی برای خودش مهمه و نکاتی داره قطعا هر سوال که اونها رو مجزا می کنه، نزدن پستهای تکراری و حوصله به خرج دادن برای خوندن صفحات قبل مسئولیت پذیری ما رو می رسونه.الان پست شما باید در تاپیک http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85?page=30 داده میشد ولی دقت نفرمودید[img]images/smilies/wink.gif[/img]
از مدیرای محترم می خوام که این دو پست اخیر رو به همین تاپیک منتقل کنند.
با تشکر

از آشنایی با شما خوشبختم.
دلیل ارائه این پست در این مطلب پرسیدن سوال بود که همراه باهاش توضیحاتی اضافه داده شد که شاید سوال اصلی توش گم شد! سوالم در رابطه با عنوان تاپیک بود و اینکه در حال حاضر آخرین وضعیت مدارک دانشگاهی دانشگاه آزاد از نظر دانشگاه های آلمان به چه صورته. تو یکی از پست های کاربری که دانشگاه ریجکتش کرده بود به یه سایت اشاره کرد که دانشگاه بهش داده و گفته اسم دانشگاه تحصیلیت باید توی اون سایت باشه( و چون برای اون کاربر نبوده ریجکت شده) ولی آدرسی از این سایت نداده بود. آیا چنین سایتی که به عنوان یک مرجع مورد اعتماد برای اعتبار سنجی دانشگاه ها بوده و مورد قبول آلمانیا باشه وجود داره؟
در ادامه در رابطه با توضیح شما، من تو این چند ماه مدام دارم میخونم و اطلاعات کسب میکنم اونم نه فقط در اینجا بلکه در انجمن ها و سایت های گوناگون. در این اطلاعاتی که بدست آوردم بیش از هر چیزی مطالب چکیده که به صورت جزوه مانند تهیه شده بهم کمک کرد. که یه نمونش رو توی جزوه پی دی اف آکادمی کافه و نمونه دیگش رو توی ویکی انجمن اپلای‌ابرود دیدم.
همونطور که گفتید اپلای پروسه پیچیده و زمانبری است. به همین دلیل همیشه شرایط خاصی وجود داره که شاید در موردش صحبت نشده باشه، یا صحبت ها منقضی شده باشه. پیشنهاد من برای مدیران این بود که اگر مطلبی منقضی شده اون رو حذف کنن تا کاربران جدید با خوندنش بیخودی مشغول نشن یا اگه تغییراتی جزئی بوجود اومده پست رو ویرایش کنن تا مفیدتر بشه. مثلا اولین پاسخ ها به همین تاپیک مربوط به سه سال پیشه که شاید بعد از سه سال تغییراتی داشته باشن. به هر حال هدفم کمک بود. در نهایت ممنون میشم پاسخ سوالم رو هم بدید.

خیلی اتفاقی فهمیدم که اینجا
کلمه اپلای‌ابرود رو به سایت قبلی
و لینک به این سایت رو به یه آدرس نامشخص تبدیل میکنید! میتونم بدونم چرا!

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 19-02-2014

(18-02-2014, 01:31 AM)'javad90' نوشته: با عرض پوزش از تکراری بودن این سوال ولی با توجه به اینکه این نکته که شرایط به مرور زمان تغییر میکنه و طبق گفته  amirhossein.gh که الان دیگه قدیم نیست و فرقی نمیکنه.

سلام
دوست عزیز من هم نظرم رو بگم:
این که فرمودید: ""برای مثال در رابطه با همین انجمن سوال مشخصی پرسیده شده و بهتره که یه جواب قاطع و کامل ارائه بشه تا افرادی مثل من رو بیشتر سردرگم نکنه...""" منظورتون از جواب قاطع و کامل چیه؟!! از کجا خواهید دونست کدوم جواب قاطع و کامل هستش؟
بله این مورد که یک نفر یه چیزی رو گفته و فرد دیگری برعکس اون رو (که البته اونم در اندک تاپیک ها ممکنه باشه نه در همشون- برای مثال نحوه آزادسازی دانشنامه واسه هر فرد ممکنه مختلف باشه که اونم باز به سیاست بعضی دانشگاهها برمیگرده که قانون رو نمیدونن یا نمیخوان بدونن!... یا مثلا اعتبار مدرک که ممکنه فردی یه تجربه ای داشته باشه بیان کنه و دیگری یه تجربه دیگه) رو درست میگید ولی دقت کنید که جذاب بودن یک فروم به همین تبادل نظرات مختلف و اطلاعات و پرسشهای گوناگون تا رسیدن به یک جواب درست هستش.
من هم ابتدا که عضو این فروم شدم مثل شما فکر میکردم ولی بعدا کم کم همه چی دستم اومد و تقریبا با راهنمایی مدیران متوجه شدم که چطوری باید سوال بپرسم و جواب مربوطه رو بگیرم.
و اینکه میگید :""این یه سوال سادس که یه جواب ساده داره و نباید با پاسخ های گوناگون ذهن بازدیدکنندگان رو مشغول کرد!..."""
از اون مدتی که من خودم اینجا ثبت نام کردم تا امروز هیچ موردی مبنی بر اینکه کسی بخواد وقتش رو تلف کنه تا ذهن بازدید کننده رو مشغول کنه ندیدم حقیقتش!
و در نهایت به نظر من شما خودتون با پرس و جوهای فراوان باید متوجه بشید که شرایط فعلی چگونه هستش (مثلا تا دیروز میگفتن خدمت اضافه میشه دو سه روز قبل اخبار گفت نه طول مدت خدمت همونه و یا .... و ....). من خودم خیلی دوست دارم پست های قدیمی رو بخونم و با پست های امروزی مقایسه کنم و ببینم چه قوانینی عوض شده و کدوما ثابت هستن که اونم جذابیت داره...
اینم نظر من بود.
بااحترام

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 19-02-2014

(18-02-2014, 05:53 PM)'javad90' نوشته:
از آشنایی با شما خوشبختم.
دلیل ارائه این پست در این مطلب پرسیدن سوال بود که همراه باهاش توضیحاتی اضافه داده شد که شاید سوال اصلی توش گم شد! سوالم در رابطه با عنوان تاپیک بود و اینکه در حال حاضر آخرین وضعیت مدارک دانشگاهی دانشگاه آزاد از نظر دانشگاه های آلمان به چه صورته. تو یکی از پست های کاربری که دانشگاه ریجکتش کرده بود به یه سایت اشاره کرد که دانشگاه بهش داده و گفته اسم دانشگاه تحصیلیت باید توی اون سایت باشه( و چون برای اون کاربر نبوده ریجکت شده) ولی آدرسی از این سایت نداده بود. آیا چنین سایتی که به عنوان یک مرجع مورد اعتماد برای اعتبار سنجی دانشگاه ها بوده و مورد قبول آلمانیا باشه وجود داره؟
در ادامه در رابطه با توضیح شما، من تو این چند ماه مدام دارم میخونم و اطلاعات کسب میکنم اونم نه فقط در اینجا بلکه در انجمن ها و سایت های گوناگون. در این اطلاعاتی که بدست آوردم بیش از هر چیزی مطالب چکیده که به صورت جزوه مانند تهیه شده بهم کمک کرد. که یه نمونش رو توی جزوه پی دی اف آکادمی کافه و نمونه دیگش رو توی ویکی انجمن وب‌سایت قبلی دیدم.
همونطور که گفتید اپلای پروسه پیچیده و زمانبری است. به همین دلیل همیشه شرایط خاصی وجود داره که شاید در موردش صحبت نشده باشه، یا صحبت ها منقضی شده باشه. پیشنهاد من برای مدیران این بود که اگر مطلبی منقضی شده اون رو حذف کنن تا کاربران جدید با خوندنش بیخودی مشغول نشن یا اگه تغییراتی جزئی بوجود اومده پست رو ویرایش کنن تا مفیدتر بشه. مثلا اولین پاسخ ها به همین تاپیک مربوط به سه سال پیشه که شاید بعد از سه سال تغییراتی داشته باشن. به هر حال هدفم کمک بود. در نهایت ممنون میشم پاسخ سوالم رو هم بدید.

پیشنهاد شما پیشنهاد منطقی‌ایه، اما متاسفانه عملی کردنش اصلا ساده نیست و احتیاج به نیروی انسانی زیادی داره. پست‌های قدیمی لزوما پست‌های اشتباهی نیستند و کاملا ممکنه که مطالبی که در پست‌های سه سال پیش گفته شده باشه هنوز هم معتبر باشه و اتفاقا در اغلب موارد همین طور هم هست. در نتیجه، همه پست‌های انجمن باید مرتب توسط مدیران خونده بشن و درستی یا نادرستی اون‌ها بررسی بشه و بسته به این که هنوز درست یا نادرست هستند حفظ یا حذف بشن. این کار با توجه به تعداد پست‌های ارسالی عملا غیرقابل اجراست.
راه‌حل‌هایی که ما داریم، همون طور که خودتون هم اشاره کردید، یکیش همین قسمت جزوه سایت هست که اطلاعات رو به صورت خلاصه و مختصر و مفید به کاربران ارائه می‌ده. همچنین بعضی از موضوعات سایت خلاصه‌نویسی شده‌اند و در پست اول اون‌ها خلاصه مطالب یا لینک به پست‌های مهم اومده.

ضمنا اینجا رو هم ببینید.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - mmohaqeqf - 03-03-2014

سلام.
قسمت مربوط به نتایج پذیرش بسیار مفیده، ولی کاشکی یه گزینه ای وجود داشته باشه تا خواننده متوجه بشه که شخص با هماهنگی و مکاتبه با استاد پذیرش گرفته و یا بدون لینک شدن با استاد؟
به عنوان مثال تقریباً چند درصد از اپلیکیشن هایی که بدون لینک شدن با استاد ارسال شدن موفقیت آمیز بوده؟
با تشکر