آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - mohammadreza88 - 18-10-2013

سلام بر همۀ دوستانی که به هر نحوی دارن در این فروم زحمت میکشند،

پیشنهادی دارم برای امکان پیگیری جواب هایی که برای یک پست نوشته میشه. یعنی مثلاً در فروم یک مطلبی توسط یک کاربر نقل میشه که من هم علاقمندم پاسخ اون سوال رو بدونم یا در جریان ادامۀ بحث قرار بگیرم اما ممکنه بخاطر وقفه ای که در پاسخ دادن به اون سوال بوجود میاد کلاً فراموش کنیم چی بود و کجای فروم بود!
اما اگه گزینه ای در کنار گزینه های "امتیاز"، "یافتن پست ها" و "پیام خصوصی" اضافه بشه مثلاً با عنوان "دنبال کردن" بعد هرموقع کسی برای پاسخ دادن، اون پست رو نقل قول کنه، پیغامی هم برای من بیاد! (چیزی شبیه به همون اتفاقی که در شبکه های اجتماعی میفته)

با تشکر از رحمات شما Smile

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 18-10-2013

با تشکر از محمد رضا
آیا منظورتون همون اشتراک در موضوع هستش؟
بله من هم همین سوال رو داشتم که انگار گزینه ای تحت همین عنوان تو فروم قسمت پایین سمت راست هر تاپیک هستش ولی بله دوستمون راست میگن راجع به هر پست نمیدونم چنین بشه کرد یا خیر؟
اصلا همون میشه دیگه موضوع مشترک شده جدید ترین پست رو اطلاع میده؟
ممنون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 19-10-2013

همون طور که Charming گفتند، مشترک شدن در موضوع‌ها برای همین مساله در نظر گرفته شده که اگر به موضوعی که شما بهش علاقه‌مند هستید یا موضوعی که درش پرسشی کرده‌اید، پاسخ جدید داده شد بهتون اطلاع داده بشه.
برای مشترک شدن در موضوع‌ها لطفا لینک «مشترک شدن در موضوع» که وقتی داخل یک موضوع هستید، در پایین سمت راست صفحه نمایش داده می‌شه رو دنبال کنید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 22-10-2013

من در برخی از وبسایت ها دیدم که برای اینکه خیلی از نظر قوانین کپی رایت و همچنین قوانین داخلی به مشکل نخورند تنظیمات برخی از انجمن های اون وبسایت رو به شکلی در می آورند که فقط برای کاربران همون سایت قابل دیدن باشند و به صورت مهمان قابل دسترسی نباشند و به همین دلیل محتوای آن انجمن های خاص در جستجوهای گوگل و موتورهای مشابه هم آورده نمی شوند. به بیان دیگه می شود برای مثال انجمن های مربوط به برخی از منابع دانلودی آموزش زبان، نرم افزارها و همین طور درخواست مقاله ها را به صورت اختصاصی شده در آورد.

البته نظر خود من در این مورد ممتنع هست و صرفا به عنوان یک پیشنهاد مطرح کردم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 23-10-2013

ممنون از پیشنهاد شما. تعدادی از انجمن‌های فروم از قدیم به همین شکل بوده و تنها در دسترس کاربرانی هست که ثبت‌نام کرده‌اند و لاگین کرده باشند. انجمن‌های منابع مطالعاتی آزمون‌ها از جمله این انجمن‌ها هستند.
برای منابع آموزش زبان هم می‌شه انجمن‌های جداگانه‌ای ایجاد کرد و به همین شکل محدودشون کرد، اما سایر موارد مثل آهنگ‌ها و ترانه‌ها بهتره که در فروم آپلود نشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Simon2007 - 05-11-2013

سلام 

ممكنه پستم در جاي مناسب نباشه اما جاي بهتر رو هم نيافتم[img]images/smilies/smile.gif[/img]. يك موردي كه براي من عجيبه استفاده از دو گزينه ي ارسالهاي جديد و ارسالهاي امروز است. منطقي به نظر مياد كه وقتي ارسال هاي جديد رو انتخاب كنم هر آنچه از آخرين ورودم به فاروم اضافه شده و پرسيده شده در اينجا  قابل روئيت باشه و در ارسالهاي امروز كه بايد زير مجموعه ي ارسال هاي جديد ه تعداد كمتري عنوان ببينم. در صورتيكه براي حساب كاربري من اين موضوع هميشه برعكسه. ارسالهاي امروز گاهي 2 صفحه هم ميشه در صورتيكه ارسال هاي جديد ممكنه نصفه صفحه عنوان باشه فقط.
شايد هم تحليل من از اين دو آپشن اشتباه بوده. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد. 

شادزي

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ForeverBlue - 05-11-2013

ارسالهای امروز، صرفا بر اساس تاریخ کار میکنند. ممکن است در یک روز صبح چندین ارسال ثبت شود ولی در بعدازظهر همانروز پست جدید ارسال نشود. در این حالت نتیجه این جستجو (ارسالهای امروز) از بعدازظهر تا پایان روز یکسان خواهد بود.

ارسالهای جدید بر اساس آخرین زمان ورود شما به سایت عمل میکند. ممکن است دوماه به سایت سر نزنید و بخواهید از همه آنچه گذشته است با خیر شوید.

لذا ارسالهای جدید زیرمجموعه ارسالهای امروز نیستند (فقط زمانی ارسالهای جدید زیرمجموعه ارسالهای امروز میشوند که شما در یک روز چند نوبت سایت را چک کنید)

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Simon2007 - 06-11-2013

(05-11-2013, 08:59 PM)'ForeverBlue' نوشته: ارسالهای امروز، صرفا بر اساس تاریخ کار میکنند. ممکن است در یک روز صبح چندین ارسال ثبت شود ولی در بعدازظهر همانروز پست جدید ارسال نشود. در این حالت نتیجه این جستجو (ارسالهای امروز) از بعدازظهر تا پایان روز یکسان خواهد بود.
ارسالهای جدید بر اساس آخرین زمان ورود شما به سایت عمل میکند. ممکن است دوماه به سایت سر نزنید و بخواهید از همه آنچه گذشته است با خیر شوید.
لذا ارسالهای جدید زیرمجموعه ارسالهای امروز نیستند (فقط زمانی ارسالهای جدید زیرمجموعه ارسالهای امروز میشوند که شما در یک روز چند نوبت سایت را چک کنید)

ممنون از پاسختون 

پس حدس من درست بود. ولي با اين وجو همچنان با اينكه من ممكنه چند روزي يكبار سر بزنم ارسالهاي امروزم هميشه بيشتر از ارسالي هاي جديده كه اين به نظرم منظقي نيست. ولي بازم تشكر از توضيحتون
شادزي

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Andre - 06-11-2013

پیشنهاد میشه امکاناتی مثل تغییر سایز خودکار عکس ها متناسب با سایز های استاندار فروم و امکاناتی مثل مطلع شدن در صورت quote شدن پستهای کاربر را اضافه کنید. همچنین تاپیک تغییر نام کاربری برای کاربرانی که همچین تقاضایی رو دارند رو ایجاد کنید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 06-11-2013

تغییر اندازه عکس‌ها

در مورد تغییر اندازه تصویر٬ وقتی تصویر را آپلود کردید. پاسخ را ارسال کنید. بعد گزینه ویرایش سریع (و نه ویرایش کامل) رو بزنید. در این حالت کد مربوط به آدرس تصویر به همراه دو عبارت img را در اطراف آدرس تصویر می‌بینید. برای تغییر دادن اندازه تصویر به اندازه دلخواه عبارت img نخست را به صورت img=300X300 یا هر اندازه دلخواه دیگری تغییر بدهید.

مثلا ۲ تصویر زیر هر دو از یک منبع هستند و اصل تصویرها به یک اندازه هستند ولی اولی روی ۱۰۰ در ۱۰۰ و دومی روی ۳۰۰ در ۳۰۰ تنظیم شده است.

نکته: برای اینکه شکل موردنظر در طول یا عرض کشیده نشود می بایست نسبت طول و عرض معرفی شده با نسبت طول و عرض اصلی تصویر یکی باشد. برای این کار کافی است روی عکس راست کلیک کرده و Properties بگیرید تا ببینید عکس چند پیکسل در چند پیکسل بوده و بعد با همان نسبت اندازه را کوچک و بزرگ کنید. اگر هم که کشیده شدن تصویر خیلی برایتان مهم نیست می توانید به صورت آزمون و خطا اعداد را تغییر دهید تا تقریبا به اندازه دلخواهتان برسد.

[عکس: 49462373219135902947.png]

[عکس: 49462373219135902947.png]