آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - rezaafshari - 12-07-2013

سلام بابک عزیز،
میخواستم ببینم آیا امکانش هست نرم افزار این فروم با VBulletin جایگزین بشه؟ راستش خیلی از کاربرا چون در فروم های مختلف کار کردن پیش زمینه از VB دارن. خودم و چند تا از دوستان خیلی دوست داریم در این فروم فعال باشیم که شما به عنوان ادمین برخلاف فروم های دیگه در اون فعالیت مستمر دارید. البته شما خودتون متخصص کامپیوتر هستین و حتما مزایایی این نرم افزار داشته که انتخابش کردین. این پیشنهاد قبلا در پست زیر توسط MaMi عزیز مطرح شده بود حالا اگه تجدید نظر بفرمایید خیلی ممنون میشم.
با تشکر
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85?pid=14256#pid14256

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 12-07-2013

درود رضا جان
اول سپاسگزارم از لطفت و علاقه‌ای که به این فروم و کمک به دوستان دارید.
و اما در مورد vBulletin، به نظر من هم از جهاتی نرم‌افزار بهتری هست نسبت به MyBB و راستش خودم هم چندین بار بهش فکر کردم که شاید بهتر باشه ازش استفاده کنیم، اما به طور خاص سه تا دلیل اصلی داشته که با همین MyBB ادامه دادیم:
۱. کد MyBB برای انجام تغییرات و شخصی‌سازی خوشدست‌تر از vBulletin هست و این مساله به ما اجازه داده که برخی امکانات خاص، مثل چک کردن خودکار پیام خصوصی بدون نیاز به refresh کردن صفحه یا به‌روزسازی خودکار آخرین ارسال‌ها در صفحه اصلی رو به سایت اضافه کنیم. من قبلا با vBulletin هم کار کردم و می‌دونم که از این جهت با MyBB فرق زیادی داره.

۲. MyBB تقریبا تمام امکانات اصلی و مورد نیاز vBulletin رو داره و تا بحال پیش نیومده که امکانات خاصی از vBulletin مورد نیاز باشه و در MyBB یا پلاگین‌هاش نباشه.

۳. vBulletin به همراه بسته موبایلش تقریبا ۴۰۰ دلاره. این مبلغ برای آکادمیاکافه که منبع درآمد خاصی نداره مبلغ نسبتا زیادیه و با توجه به دو مورد بالا پرداختش خیلی قابل توجیه نبوده.

آیا شما مورد خاصی در vBulletin دیدید که ترجیح می‌دید از اون نرم‌افزار استفاده کنید؟

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - rezaafshari - 12-07-2013

(12-07-2013, 09:15 AM)'Babak' نوشته: درود رضا جان
و اما در مورد vBulletin، به نظر من هم از جهاتی نرم‌افزار بهتری هست نسبت به MyBB و راستش خودم هم چندین بار بهش فکر کردم که شاید بهتر باشه ازش استفاده کنیم، اما به طور خاص سه تا دلیل اصلی داشته که با همین MyBB ادامه دادیم:
۱. کد MyBB برای انجام تغییرات و شخصی‌سازی خوشدست‌تر از vBulletin هست و این مساله به ما اجازه داده که برخی امکانات خاص، مثل چک کردن خودکار پیام خصوصی بدون نیاز به refresh کردن صفحه یا به‌روزسازی خودکار آخرین ارسال‌ها در صفحه اصلی رو به سایت اضافه کنیم. من قبلا با vBulletin هم کار کردم و می‌دونم که از این جهت با MyBB فرق زیادی داره.
۲. MyBB تقریبا تمام امکانات اصلی و مورد نیاز vBulletin رو داره و تا بحال پیش نیومده که امکانات خاصی از vBulletin مورد نیاز باشه و در MyBB یا پلاگین‌هاش نباشه.
۳. vBulletin به همراه بسته موبایلش تقریبا ۴۰۰ دلاره. این مبلغ برای آکادمیاکافه که منبع درآمد خاصی نداره مبلغ نسبتا زیادیه و با توجه به دو مورد بالا پرداختش خیلی قابل توجیه نبوده.
آیا شما مورد خاصی در vBulletin دیدید که ترجیح می‌دید از اون نرم‌افزار استفاده کنید؟

سلام، 
ممنون از اینکه پاسخ دادید. من در گوگل سرچی کردم و دیدم که هر دو مزایا و معایب خاص خودشون را دارن و دلایلی که شما گفتین هم ذکر شده بود. مهمترین مزیت vb از نظر من همون داشتن پیش زمینه از قبل بود. ولی از لحاظ فنی، MyBB چیزی کمتر از vb نداره. راستش تعدادی هم پیام خصوصی دریافت کردم که مایل بودن همین MyBB باقی بمونه. به هر حال یک پیشنهاد بود و بینهایت ممنونم از اینکه وقت گذاشتین و پاسخ دادین.
ارادتمند

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ForeverBlue - 12-07-2013

(12-07-2013, 09:15 AM)'Babak' نوشته: درود رضا جان

بنده هم جسارت میکنم و وارد بحث میشوم. 

به فرمایشات صحیح آقا بابک، این موارد را هم اضافه میکنم (البته نظر و اعتقاد شخصی خودمه)

از انجایی که اساسا mybb بعنوان یک نرم افزار اوپن سورس طراحی شده، از دید بک برنامه نویس راحت تر میشه گسترشش داد، مثلا:

1- برای mybb بسیار راحت تر و بهتر میتوان پوسته و قالب طراحی کرد یا پوسته فعلی را تغییر داد (در vbباید هزار تا دستکاری کرد)
2- در VB حذف ماژولها و کدهایی که نیازی به آنها نیست سخت تره و دردسر بیشتری داره 
3- آپگرید کردن MyBB بسیار ساده تره
4- درک منطق برنامه mybb بسیار بهتر و راحت تر از VBهستش.
5- فروم توسعه mybb بسیار فعال تره و برنامه نویس ها راحت تر جواب سوال هاشون رو میگیرند.

خوشبختانه برخلاف شایعاتی که قبلا گفته میشد، mybb در فروم های بزرگ با پستهای زیاد و کاربران زیاد هم مشکلی نداشته است.

مزیت vb به mybb شاید این بوده که همیشه ادیتور متنی بهتری داشته اما خوشبختانه این ادیتور کنونی، خیلی چیزی کم نداره. البته vb معمولا زرق و برق بیشتری داشته و داره

عمدتا دوستان با تم و قالب VB راحتی بیشتری دارند. 

با پوزش از رضای عزیز که من وارد این بحث شدم.[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ForeverBlue - 20-07-2013

درود

1- آیا در این وب سایت، آپلود سنتر برای تصاویر هم وجود دارد؟
2- برای تغییر سایز تصویری که در یک پست قرار میدهیم، آیا در ادیتور گزینه ای داریم؟ (با استفاده از ماوس تغییر اندازه دهیم)

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 20-07-2013

۱. به طور کلی ما آپلود سنتر خاصی برای هیچ نوع فایلی نداریم ولی شما می‌تونید فایل‌ها رو در پست‌ها پیوست و آپلود کنید. فایل‌های تصویری هم قابل پیوست هستند.

۲. خیر، چنین امکانی فقط با استفاده از کدهای BB و در حالتی که ویرایشگر رو در حالت سورس قرار بدهید وجود داره.

(20-07-2013, 09:26 AM)'Babak' نوشته: ۱. به طور کلی ما آپلود سنتر خاصی برای هیچ نوع فایلی نداریم ولی شما می‌تونید فایل‌ها رو در پست‌ها پیوست و آپلود کنید. فایل‌های تصویری هم قابل پیوست هستند.
۲. خیر، چنین امکانی فقط با استفاده از کدهای BB و در حالتی که ویرایشگر رو در حالت سورس قرار بدهید وجود داره.

1- حجم پیوست ها هم محدودیت دارد. مشکل زمانی است که بسیاری از عکس ها در ایران ف ی ل ت ر هستند و ناچار هستیم آنها را اتچ کنیم.
2- [img]images/smilies/sad.gif[/img]

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - MaMi - 20-07-2013

(20-07-2013, 08:49 PM)'ForeverBlue' نوشته:
1- حجم پیوست ها هم محدودیت دارد. مشکل زمانی است که بسیاری از عکس ها در ایران ف ی ل ت ر هستند و ناچار هستیم آنها را اتچ کنیم.
2- [img]images/smilies/sad.gif[/img]

دوست من، حجم فایل های پیوستی محدودیت نداره! چون همونجوری که میشه در تاپیک منابع آزمون دید، فایل هایی با حجم 30 مگابایت هم آپلود شده ولی شما در هر ارسال نهایتا 10 فایل میتونید پیوست کنید. ضمن اینکه در هر ارسال، میتونید از 20 تصویر استفاده کنید (یعنی در هر ارسال نهایتا 20 کد [ i m g ] [ / i m g ] قابل استفاده است). پیشنهاد میکنم از این سایت برای آپلود عکس هاتون استفاده کنید چون در ایران، مسدود نیست.

(20-07-2013, 09:05 PM)'MaMi' نوشته:

دوست من، حجم فایل های پیوستی محدودیت نداره! چون همونجوری که میشه در تاپیک منابع آزمون دید، فایل هایی با حجم 30 مگابایت هم آپلود شده ولی شما در هر ارسال نهایتا 10 فایل میتونید پیوست کنید. ضمن اینکه در هر ارسال، میتونید از 20 تصویر استفاده کنید (یعنی در هر ارسال نهایتا 20 کد [ i m g ] [ / i m g ] قابل استفاده است). پیشنهاد میکنم از این سایت برای آپلود عکس هاتون استفاده کنید چون در ایران، مسدود نیست.

بله الان متوجه شدم
در قسمت کنترل پنل کاربر ==> مدیریت پیوست ها برای من اینچنین نوشته شده است:
مدیریت ضمیمه‌ها - استفاده 4.72 MB از 5.25 
من دقت نکرده بودم که 5.25 گیگابایت است و نه مگابایت (چون فونت و align و ...به هم ریخته بود)

با این حال، راه اندازی یک آپلودسنتر تصویر برای سایت  و محدود به استفاده در همین وب سایت خیلی میتواند مفید باشد. نگرانی از بابت اینکه آپلودسنترهای دیگر به مشکل بربخورند را نداریم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - mr.h.gm - 02-09-2013

سلام پیشنهادی در بخش منابع وربال آزمون GRE دادم که اینجا هم Paste میکنم.

[font] درود؛بخش منابع مطالعاتی GRE در این سایت واقعا پراکنده و گیج کننده هست مثلا من که با منابع بخش وربال آشنایی ندارم الان نمیدونم کدوم منابع بیشتر به درد آزمون قدیم میخوره و کدوم منابع بیشتر برای آزمون جدید کاربرد داره.پیشنهادم اینه برای هر بخش جزوه ای تهیه کنید و تمرکزتون کاملا روی آزمون جدید باشه؛بیشتر توضیح بدم عنوان جزوه باشه منابع مطالعاتی پیشنهادی برای GRE جدیدبعد برای هر بخش بر دو اساس منابع رو معرفی کنید : 1- زمان باقی مونده 2- نمره مورد نظر و البته منابعی که تو هر دسته ( مثلا دسته وربال بر اساس نمره مورد نظر ) معرفی می کنید از آسون به سخت مرتب شده باشن.یه مثال دیگه : یه بخش جزوه که منابع وربال مرتب شده بر اساس نمره مورد نظر باشه اینطوری باشه :برای نمره زیر 200 : مهم ترین کتاب مثلا 504برای نمره 200 تا 300 فلان منابعمثلا برای نمره 500 به بالا :ابتدا 504بعد 1100بعد 3500 بارونزبعد مثلا Oxford word skillsو به صورتی که از آسون به سخت باشن دیگه.امیدوارم همچین جزوه ای رو تهیه کنید تقریبا همچین چیزی تو A.A هست در قسمت ویکی.​متشکر.[/font]