آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Nasim67 - 06-02-2011

سلام.در بعضی از تاپیک های AA پست های کلیدی وجود داشت.مثلا در تاپیک تجربیات GMAT،دوستان تمام نکات کلیدی رو درباره سنترهایی که توش امتحان داده بودند،مطرح کرده بودند.من احساس می کنم اگه مدیریت موافق باشه،نویسنده های اون پست ها خودشون پست هاشونو به اینجا هم منتقل کنند،که کپی رایت هم رعایت بشه،تا کسی که برای اولین بار به جای AA،به اینجا سر می زنه،مجبور نشه اینجارو،بدون گرفتن نتیجه مطلوب،ترک کنه.
ممنون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - aminp30 - 06-02-2011

درود بر همه دوستان جديد و قديم
عرض كنم كه تقسيم‌بندي بخشهاي فروم خيلي خوب انجام شده ولي ظاهر فروم به شدت دو بعديه. اميدوارم بابك عزيز سر فرصت يه فكري هم براي ظاهرش بكنن. البته ميدونم الان شايد زود باشه و كاراي واجبتر هست ولي اولين چيزي كه به نگاه كاربر مياد، ظاهر فروم هست.
يه پيشنهاد ديگه هم داشتم. همونطوري كه بابك چند بار توي اپلاي ابرود اشاره كرده بودن، چنين سايتهايي بهتر هست كه حالت غير انتفائي داشته باشن. البته من خيلي به بابك ايمان دارم ولي ميخوام بدونم در راستاي اين كار كه خودتون پيشنهادش رو قبلا داده بودين، چه كاري انجام شده تا از تكرار اتفاقي كه براي سايت نازنينمون افتاد جلوگيري كنيم! تجربه كار با بابك بهم ميگه كه بابك بين خودش و كاربري كه يك پست هم ارسال نكرده تفاوتي قائل نيست و هيچ وقت از بالا به كاربرها نگاه نميكنه ولي ميخوام خودم با اين فرهنگي كه شما بهش اشاره كردين آشنا بشم و اينكه دقيقا منظورتون از غير انتفائي بودن فقط عدم درآمد زايي هست يا اينكه بصورت جمعي اداره شدن؟ نه از لحاظ اجرايي بلكه از لحاظ حقوقي. چون اين قضيه براي آينده سايت خيلي مهمه من توي پيشنهادات مطرح كردم.
با آرزوي موفقيت

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 06-02-2011

(06-02-2011, 02:42 PM)programming_max نوشته: متشکرم ، اما به نظر شخصی من در کنار خلاصه شدن تایپک که خیلی هم مفیده ، باید لینک مستقیم به اون بحث ها هم وجود داشته باشه ، که بچه ها به اصل مطلب به راحتی دسترسی داشته باشن ، در غیر این صورت یه جورایی همون ویکی میشه ، یا مثلا اگه کسی جواب سوالشو توی خلاصه برداری (که صرفا نباید همه موضوع های توی تاپیک رو به صورت گسترده پوشش بده ) پیدا کنه تنها یه راه براش میمونه !
خوندن ورق به ورق صفحه های تایپک !

به عقیده من دقیقا عین یک کتاب ، هم باید خلاصه مطلب باشه ، هم لینک های مستقیم به پست های مهم و هم اسم افرادی که توی اون تاپیک امتیاز گرفتن (البته اگه خودشون بخوان که اسمشون اورده بشه) اینطوری هر متخصص هر تایپک مشخصه . (البته فقط توی همون تاپیک این موضوع باید مطرح بشه ، مثلا یوزر سلامت توی تاپیک تافل honored هستش در کنار 20 نفر دیگه )

بازم عرض می کنم این ها صرفا نظر شخصیه منه

مشکل اینجاست که کار خلاصه‌سازی باید برای مدیران هم عملی باشه. اگر طوری بشه که خلاصه کردن یک تاپیک یک روز وقت بگیره، با زیاد شدن حجم مطالب کار بسیار حجیم خواهد شد و مدیران از عهده‌اش برنخواهند اومد.
به هر حال من بیشتر فکر می‌کنم ببینم چه راه‌هایی برای سریع‌تر کردن کار خلاصه سا‌زی می‌شه پیدا کرد که هم پیدا کردن مطالب ساده بشه و هم وقت خیلی زیادی نگیره.

(06-02-2011, 09:21 PM)Nasim67 نوشته: سلام.در بعضی از تاپیک های AA پست های کلیدی وجود داشت.مثلا در تاپیک تجربیات GMAT،دوستان تمام نکات کلیدی رو درباره سنترهایی که توش امتحان داده بودند،مطرح کرده بودند.من احساس می کنم اگه مدیریت موافق باشه،نویسنده های اون پست ها خودشون پست هاشونو به اینجا هم منتقل کنند،که کپی رایت هم رعایت بشه،تا کسی که برای اولین بار به جای AA،به اینجا سر می زنه،مجبور نشه اینجارو،بدون گرفتن نتیجه مطلوب،ترک کنه.
ممنون

پیشنهاد خوبیه. من همه مدیران و کاربران رو تشویق می‌کنم که از کسانی که در AA پست‌های مفید داشتن بخوان بیان و در اینجا هم فعال باشن یا مطالب‌شون رو به اینجا کنند. این کار البته تا الان هم توسط تعداد زیادی از مدیران و کاربران انجام شده و ادامه خواهد یافت، اما به هر حال زمان می‌بره و نمی‌شه انتظار داشت که ظرف مدت کوتاهی این اتفاق بیافته.

(06-02-2011, 09:40 PM)aminp30 نوشته: درود بر همه دوستان جديد و قديم
عرض كنم كه تقسيم‌بندي بخشهاي فروم خيلي خوب انجام شده ولي ظاهر فروم به شدت دو بعديه. اميدوارم بابك عزيز سر فرصت يه فكري هم براي ظاهرش بكنن. البته ميدونم الان شايد زود باشه و كاراي واجبتر هست ولي اولين چيزي كه به نگاه كاربر مياد، ظاهر فروم هست.
يه پيشنهاد ديگه هم داشتم. همونطوري كه بابك چند بار توي اپلاي ابرود اشاره كرده بودن، چنين سايتهايي بهتر هست كه حالت غير انتفائي داشته باشن. البته من خيلي به بابك ايمان دارم ولي ميخوام بدونم در راستاي اين كار كه خودتون پيشنهادش رو قبلا داده بودين، چه كاري انجام شده تا از تكرار اتفاقي كه براي سايت نازنينمون افتاد جلوگيري كنيم! تجربه كار با بابك بهم ميگه كه بابك بين خودش و كاربري كه يك پست هم ارسال نكرده تفاوتي قائل نيست و هيچ وقت از بالا به كاربرها نگاه نميكنه ولي ميخوام خودم با اين فرهنگي كه شما بهش اشاره كردين آشنا بشم و اينكه دقيقا منظورتون از غير انتفائي بودن فقط عدم درآمد زايي هست يا اينكه بصورت جمعي اداره شدن؟ نه از لحاظ اجرايي بلكه از لحاظ حقوقي. چون اين قضيه براي آينده سايت خيلي مهمه من توي پيشنهادات مطرح كردم.
با آرزوي موفقيت

امین جان
اینجا سعی شده که سرعت سایت اولویت اول باشه. حالا اگر قالبش به قول شما سه بعدی نبود هم چندان مهم نیست. بعد از ۲ ساعت کار کردن کسی دیگه توجهی به قالب نخواهد داشت. اگر سرعت و کارایی خوب باشه، فکر می‌کنم نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

و اما بحث غیرانتفاعی بودن. یکی از مشکلات بزرگی که سر راهه و باعث شد که من نتونستم در صفحه اول سایت بنویسم که ما به صورت غیرانتفاعی اداره می‌شیم، همین مساله ثبت حقوقیه که شما پرسیدی. حقیقتا ثبت موسسات غیرانتفاعی در امریکا چندان ساده نیست و نیاز به داشتن وکیل و گزارش دقیق هزینه‌ها و درآمدهاست. به همین خاطر بود که من تصمیم گرفتم که ثبت حقوقی سایت رو فعلا عقب بیاندازم تا هم وضعیت اقامتیم در امریکا روشن‌تر بشه و هم کارهای سایت تا حدی جلو بره که بتونم برای کارهای حقوقیش وقت بذارم، اما به هر حال این موضوع همچنان در برنامه کاری من هست که اگر بتونم یک موسسه غیرانتفاعی رو به ثبت برسونم و مالکیت کامل سایت رو به این موسسه واگذار کنم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Nasim - 06-02-2011

سلام
این اولین پست من در این سایت هست.افتتاحش رو تبریک میگم به همه.
اول بیشتر یک سوال دارم تا پیشنهاد:توی لیست افراد آنلاین یک کلمه Google ابتدای لیست وجود داره که لینک به پروفایل کاربر خاصی نداره و وجودش در نظر اول باعث شد که من فکر کنم اسامی بر اساس حروف الفبا مرتب نشده،تا اینکه دیدم از جنس کاربر نیست انگار و در شمارش هم نیومده.سوالم اینه: این چیه؟؟
دوم یک پیشنهاد دارم :این که رنگ پس زمینه مربوط به نقل قول ها کمی تیره تر بشه.الان با رنگ زمینه خود پست اختلاف خیلی کمی داره و تشخیصش سخته.همه چیز خیلی سفیده و چشم رو اذیت میکنه.
و هم چنین کادر نقل قول مارجین کمی داره و از راست و چپ با ارسال جدید تراز هستش.
البته در کل ظاهر بهتری داره و از همه کسانی که برای ایجادش زحمت کشیدن تشکر میکنم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Cortex - 06-02-2011

نسیم عزیز:
سلام. خوش اومدی به فروم خودت. من هم عضویتت رو تبریک می گم.
کلمه گوگل یا بهتر بگم اکانت گوگل یک نوع Bot (ربات یا آیدی بدون کاربر انسانی)است که از پیش برنامه ریزی شده و عموماً در فروم ها وجود دارد و تا جایی که من می دونم یکی از وضایفش Feed کردن google Reader هست و دومی کامل کردن دیتابیس موتور جستجوی گوگل هست. و بودنش زیاد مزاحمتی نخواهد داشت.
پیشنهادات خوبی دادید و قابل احترام است اما فکر نمی کنم تغییراتی این چنینی در نرم افزار فروم ممکن باشد، اما اگر این قابلیت وجود داشته باشد حتماً اقدام خواهد شد.
ممنون از پیشنهاد‌هاتون و ممنون از توجهتون
ارادتمند

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ali.1983 - 07-02-2011

با سلام به عزیزان
یکی از مسائلی که در AA زیاد مشاهده میشد متاسفانه برخوردهای گاهاً دور از انصاف هم از جانب برخی مدیران و هم از جانب برخی دوستان با سابقه با افراد تازه وارد به فروم بود به گونه ای که گاها شخص از ادامه کار دلسرد میشد. اگر کسی مثلا سوالی کرده بود که قبلا مطرح شده بود بجای پاسخ و راهنمایی با حذف پست و اخطار و غیره روبرو میشد. پیشنهادی که دارم اینست که نه محیط فروم حالتی پادگانی و خشن پیدا کند و نه اینکه خود را از دایره قانون خارج کند. به عبارت دیگر انعطاف پذیرتر باشد

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 07-02-2011

راستش در مورد قالب سایت، با توجه به تعدد زیاد سلایق و ترجیحات فکر نمی‌کنم بشه به نتیجه خاصی رسید. در AA هم در این زمینه موقع تغییر نرم‌افزار زیاد بحث شد، ولی در نهایت معمولا بحث‌ها به نتیجه خاصی نمی‌رسید.
در اینجا دو تا قالب وجود داره که هر کسی می‌تونه با توجه به ترجیحات خودش یکی رو انتخاب کنه. اگر اشکالی در قالب وجود داشته باشه، برطرف خواهد شد، اما غیر از اشکالات، تغییر در رنگ و غیره فعلا داده نخواهد شد.

(07-02-2011, 12:19 AM)ali.1983 نوشته: با سلام به عزیزان
یکی از مسائلی که در AA زیاد مشاهده میشد متاسفانه برخوردهای گاهاً دور از انصاف هم از جانب برخی مدیران و هم از جانب برخی دوستان با سابقه با افراد تازه وارد به فروم بود به گونه ای که گاها شخص از ادامه کار دلسرد میشد. اگر کسی مثلا سوالی کرده بود که قبلا مطرح شده بود بجای پاسخ و راهنمایی با حذف پست و اخطار و غیره روبرو میشد. پیشنهادی که دارم اینست که نه محیط فروم حالتی پادگانی و خشن پیدا کند و نه اینکه خود را از دایره قانون خارج کند. به عبارت دیگر انعطاف پذیرتر باشد

علی جان
این مساله از روز اول راه‌اندازی اینجا به شدت مورد تاکید من بوده و به نظر من قطعا در این زمینه در AA مشکل وجود داشت. من و همه مدیران حداکثر تلاش‌مون رو خواهیم کرد تا جو برخورد در اینجا به هیچ وجه وجود نداشته باشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - mohamad0014 - 07-02-2011

سلام

با کلیک روی لوگو به صفحه اصلی ارجاع داده می شود ولی به نظرم وجود لینک مستقیم برای برگشت به صفحه اصلی فروم به نظرم مفید خواهد بود.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Faraz - 07-02-2011

محمد جان با کلیک روی انجمن پذیرش(جایی که ادرس تاپیکی که در ان هستیم را نوشته) باز هم به صفحه اصلی باز می گردیم.با این حساب همه جای دکمه بازگشت به صفحه اصلی وجود دارد
ممنونم از نظر شما

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - mahyarelc - 07-02-2011

سلام
فعلا دو موضوع (بیشتر سوال)
چرا محدودیت جستجو حداقل 4 کلمه هست؟با توجه به اینکه از لغات انگلیسی اینجا زیاد استفاده میشه، این محدودیت مشکل ایجاد نمیکنه؟...فرض کنید یک تازه وارد بیاد GRE یا SAT یا ... رو سرچ کنه، نتیجه ای نمیگیره.
به نظرم اگر محدودیت میخواین بگذارید، به حداقل 3 کلمه تغییر بدید
موضوع بعدی محدودیت زمانی سرچ هست:
"فاصله زمانی بین دو جستجو 30 ثانیه تعیین شده است. لطفاً ... ثانیه دیگر صبر کنید و سپس جستجوی خود را انجام دهید."
فکر میکنم برای خیلی ها پیش بیاد که اشتباه تایپی داشته باشن، در این صورت باید 30 ثانیه صبر کنند؟
لطفا به این موارد رسیدگی کنید
با تشکر
دو مورد دیگه:
یکی اینکه با ویرایش متن، شاید بهترباشه متنی که ویرایش رو نشون میده زیر متن اصلی بیاد (خیلیا به نظرم متوجه نمیشن وقتی کنار نام کاربری نوشته بشه آخرین تغییر در...) و اینکه من جایی ندیدم دلیل ویرایش رو بشه نوشت.
مورد دیگه یه پیشنهاده: شاید بد نباشه که مشخص شه چه کاربرهایی در حال حاضر دارن از یک تاپیک (یا اگر نشد بصورت کلی تر یک room) دیدن میکنن.