آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - amirhossein.gh - 17-11-2011

من فک کنم تا بجال چیزی ندیدم
راستی بابک جان
چرا این تایم فروم اینقدر نامنظم هست؟ من فک میکنم تایم ها با کامپیوترهای شخصی هرکسی هماهنگ میشه
در مورد تاریخ هم همینطور خیلی خیلی نامرتبه
لطفا رسیدگی بفرمایید
مخلص

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Bahram - 17-11-2011

بابک جان، برای من هم چنین نمایشگری که شما اشاره کردید در هنگام رسیدن پیام خصوصی نشان داده نمیشه!

بابک جان یه نکته دیگه :
میزان مشارکت بچه ها تو فروم بسیار بسیار بسیار... پایینه
بیشتر دو یا سه نفر حداکثر جواب میدن( که شما اولیشی!) که بسیار پایینه
زمان پاسخ گویی به یک سوال طولانیه
فقط تا سوال مطرح میشه اکثرا میرن میبینن!
اگه میخایم پیشرفت کنیم باید در اول سرعت عمل خود رو نشون بدیم
ازتون درخواست دارم که اینو به بقیه دوستان هم بگید چون فاکتور مهمیه!
ممنون

بازم یه نکته دیگه:
در حال حاضر با ترافیک نسبتا پایین سایت تعداد مدیران و بقیه مدال داران بسیار زیاده!! جدی میگم!
به نظر من جالبی مدال به اختصاصش برای یک یا دو نفر است
الان هر وقت صفحه رو باز میکنی از 10 تا کاربری که میزنه: 3 تا بنفش 3تا سبز 1زرد 1قهوه ای .......... +1کاربر عادی(من)*
ممنون از توجهت

ای بابا ! چرا اینقدر نکته به ذهنم میرسه! شاید چون اینجا رو دوست دارم!@
بابک به نظرت داشتن صفحه اختصاصی برای تو یا پژمان یا آرش یا شهداد باعث نمیشه فروم کم تنوع تر و کم بارتر بشه و موضوعات متفرق بشه؟
من ی چند تا راهکار دارم اگه میخای بگم.
ممنون از بذل توجهت عزیز

(17-11-2011, 03:05 AM)Bahram نوشته: بابک جان، برای من هم چنین نمایشگری که شما اشاره کردید در هنگام رسیدن پیام خصوصی نشان داده نمیشه!
اون نوار زرد رنگ تنها در صورتی ظاهر میشه که شما در صفحه اصلی باشی و اگه نباشی نمیبینی که به نظر من زیاد مناسب و جالب نیست
اگه میشه این نوار رو برای همه صفحه ها بکن
ممنون بابک عزیز

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 17-11-2011

نوار زرد رنگ در همه‌ی صفحات فروم نمایش داده می‌شه و مربوط به صفحه اصلی نیست، مگر این که خودتون تنظیماتش رو تغییر داده باشید. در کنترل پنل کاربر وارد بشید، از منوی سمت راست «ویرایش تنظیمات» رو کلیک کنید. در صفحه مربوطه و در قسمت «پیام رسانی و آگاه سازی» چک کنید که گزینه «آگاه سازی از دریافت پیام خصوصی جدید با نمایش متن» تیک خورده باشه. در غیر این صورت اون نوار زرد رنگ نمایش داده نمی‌شه.

در مورد مشارکت کاربران، چیزی نیست که شما بخواهید در قسمت پیشنهادها مطرح کنید. طبیعتا همه مایلند که مشارکت کاربران بیشتر باشه، ولی با توجه به سن کم سایت این مساله طبیعیه. مشارکت به مرور بیشتر خواهد شد همچنان که در حال حاضر نسبت به ماه‌های گذشته تعداد کاربران فعال بیشتر شده.

در مورد تعداد مدیران، مدیران همگی از کاربرانی هستند که مطالب زیادی به سایت اضافه کرده‌اند و نیاز بوده که این افراد امکان ویرایش و نقل و انتقال پست‌ها رو داشته باشند و وجودشون بعید می‌دونم که لطمه‌ای به سایت بزنه، در نتیجه در این مورد مشکل خاصی نمی‌بینم.

در نهایت در مورد مشاوران سایت که شما تحت عنوان صفحه اختصاصی بهش اشاره کرده‌اید، برنامه اینه که سوالاتی که از مشاوران پرسیده می‌شه به تدریج به انجمن‌های مربوطه منتقل بشه. به این ترتیب مشکل پراکندگی مطالب به وجود نخواهد اومد. به علاوه انجمن مشاوران کمک مهمی هست برای کاربران تازه وارد و کسانی که با ساختار سایت آشنا نیستند. در نتیجه به نظر من مزایاش به مراتب بیشتر از ایراداتش هست.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - m.arash - 27-11-2011

سلام

من بارها در این فروم شاهد بودم که بحث هایی در مورد مسائل رخ داده یا در حال جریان در فروم های دیگر به این فروم ورود پیدا کرده و آگاه هستم که ادمین محترم سایت هم مخالف این وضعیت هستند و با توجه به تذکراتی که قبلا هم توسط ادمین محترم داده شده از ایشان درخواست می کنم به صورت جدی از ورود این گونه مسائل به فروم جلوگیری کنند تا هم به بهبود فروم کمک شود و هم ضوابط فضای مجازی رعایت شود.

ممنون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Faraz - 27-11-2011

حرفت درسته آرش و کاملا قبول دارم،تلاش ما هم این بوده که بحث‌های فروم‌های دیگه به اینجا کشیده نشه چون به خوبی‌ میدونیم فقط وقتمون رو تلف می‌کنه و انرژی می‌گیرد.ولی‌ در این حل نمی‌شه ضربتی هم باهاش برخورد کرد چون به هر حل ما یه تاریخچه‌ای داشتیم و خیلی‌‌ها به خاطره اون تاریخش و اعتباری که قبلا در فروم‌های دیگه داشتیم میان اینجا سوال می‌پرسن

راه حل درست نه برخورد ضربتی بلکه هدایت کردن بحث‌ها است.مثلا همین مساله‌ای که الان مطرح شده گله یک کاربر بود از یکی‌ از بچه‌ها مربوط به چند ماه پیش و جای دیگه. ساده‌ترین جواب این بود که این بحث مال جای دیگست و به ما ربطی‌ ندارد ولی‌ مطمئن باش با خودش میگفت از کجا معلوم وقتی‌ این سایت رشد نکرد دوباره همون اتفاقت تکرار نشود. پس راه حال درست این بود که این موضوع رو به صورت یک پدیده که تو هر فرومی پیش میاد تو یک تاپیک توضیح بدیم. فرقی‌ هم نمیکند مشکله اینجاست یا جای دیگه چون به هر حل اینجا هم این مشکل رو داریم

این هنر مدیریت است که هر بحثی‌ رو به سمتی‌ که درسته سوق بدهند وگرنه بستن تاپیک‌ها و اخطار دادن اصلا سخت نیست.

ببخشید اگه غلط املائ دارم. کامپیوترم همراهم نیست و با بهنویس بهتر از این نمی‌شدSmile

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - m.arash - 27-11-2011

ممنو فراز جان,

منظور من بستن تاپیک یا برخورد ضربتی نبود. همین بحثی که در تاپیک جدید در حال جریان هست می تونست به نحوی بیان بشه و ادامه پیدا کنه که مسائل دیگه فروم به این جا کشیده نشه! مثلا می تونستیم در اون تاپیک مطرح کنیم آیا حدود وظیفه مدیران در پاسخ گویی به پیام های خصوصی و یا بازدیدکننده کاربران چقدر است؟!! و یا موضوعاتی مشابه و فقط به بررسی این سوال می پرداخت و این طوری افراد بیشتری در بحث شرکت می کردند و بحث به نتیجه می رسید ولی ...

این رو هم در نظر داشته باشید که من می توانم در دو فروم مختلف رفتار متفاوتی از خودم نشون بدم و این دلیل نمیشه که رفتارهای ما در یک فروم را در فروم دیگر به بحث بگذاریم. درسته که ممکنه مسئله مشابهی در این فروم هم رخ بدهد اما فردی یا افرادی که نگران این موضوع هستند نباید از مصادیق دیگر فروم ها استفاده کنند و می شود با کلی گویی به هدف مورد نظر رسید.

رشد کردن فروم به نفع همه کاربران این فروم است چه من کاربر و چه سایر کاربران! اگر هم کسی به خاطر تاریخچه افرادی به این سایت وارد می شود باید بداند که این جامعه ی دیگری است و با جامعه قبلی تفاوت دارد.