آکادمیا کافه
کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ahmadpashaei - 14-12-2014

(14-12-2014, 12:22 AM)'alino' نوشته: درود و خسته نباشید
شنیدم که شانس گرفتن بورس isu تو میلان و تورین به دلیل تعدد متقاضی کمه اگه درسته شما کدوم شهرها و ایالتهارو پیشنهاد میکنین که شانس گرفتن بورس استانی راحت تر باشه در ضمن دانشگاهشم معتبر باشه!؟
ممنون وسپاسگذار از وقتی که میذارید.

سلام. کم بودنش رو با اخباری که می رسه میشه تکذیب کرد چون تعداد زیاد از این بورسیه استانی بهشون تعلق میگیره و متناسب با تعداد دانشجو هست طبعا. بحث خود پذیرش گرفتن از این دو دانشگاه بسیار معتبر است که کار ساده ای نییست. دانشگاه های خوب دیگه مثل پادوآ،پیزا،سی ینا و بلونیا و ساپینزا و چند تا دیگه هم هستند که همگی اعتبار بالایی دارند.ولی نهایتا بورسیه استانی همه جا حداکثر مشخص 5200 یورو داره ولی اینکه به شما کامل بدن یا نه بسته به مدارک شما داره که نشون بده چقدر نیازمندین،بنابراین توصیه میشه اگر در حد خرج زندگی بضاعت مالی دارید به همون معافیت از شهریه بسنده کنید تا به افراد نیازمند واقعی هم برسه.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - اتوسا راد - 23-12-2014

من میخوام بعد از اتمام هنرستانم برای بورس شدن برای رشته ی نقاشی اقدام کنم و در واقع هیچ اطلاعی ندارم که این رشته بورس میشه یا نه یا اگه میشه به چه صورته. ممنون.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - pama - 28-12-2014

(23-12-2014, 12:32 PM)'اتوسا راد' نوشته: من میخوام بعد از اتمام هنرستانم برای بورس شدن برای رشته ی نقاشی اقدام کنم و در واقع هیچ اطلاعی ندارم که این رشته بورس میشه یا نه یا اگه میشه به چه صورته. ممنون.

سلام دوست من، به فروم خوش اومدین.
دوست خوبم برای رشته ی هنری ای مثل نقاشی شما میتونید برای آکادمی تو ایتالیا اقدام کنید، اونطور که متوجه شدم شما مقصدتون لیسانس هست، که برای این دوره تقریبا میشه گفت دانشگاهها بورس خاصی ندارن، منتها شما میتونید از بورس استانی ایتالیا که تو شهرهای مختلف وجود داره استفاده کنید که در واقع بورسی هست که بر اساس سطح درآمدی و معیشتی خانواده ی هر شخص بهش تعلق میگیره و اغلب دوستان ایرانی تا جایی که بنده دیدم از این بورس بهره مند میشن، چون برای بهره مندی از این بورس باید سطح درآمد سالیانه ی سرپرست خانواده ی شما زیر بیست هزار یورو باشه که غالبا اینطور هست.
موفق باشین.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - لوکا - 04-03-2015

سلام می خواستم بدونم اگه فیش حقوقی نداشته باشیم یعنی شغل پدر آزاد باشه و بیمه هم نداشته باشه امکان گرفتن بورس هست با توجه به این که سن پدرم 65 سال است؟

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - faeze23 - 21-03-2015

سلام بر دوستان
من از پلی تکنیک میلان پذیرش ارشد تو رشته طراحی شهری گرفتم فقط نمیدونم برای بورسش باید چکار کنم و اگر اکسپت کنم و بورس خوبی بهم ندن بعد رجکت کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟
و سوال اخر من ترجمه ایتالیابی مدارکم ندارم برای وقت سفارت به مشکل زمانی نمیخورم؟؟ یکم گیج شدم تمیدونم تو این مرحله باید چکار کنم میترسم زمان بره و پذیرشم از دست بره شرایطش چطوره لطفا راهنمایی کنید باسپاس

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - Shihan - 21-03-2015

(21-03-2015, 02:42 AM)'faeze23' نوشته: سلام بر دوستان
من از پلی تکنیک میلان پذیرش ارشد تو رشته طراحی شهری گرفتم فقط نمیدونم برای بورسش باید چکار کنم و اگر اکسپت کنم و بورس خوبی بهم ندن بعد رجکت کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟
و سوال اخر من ترجمه ایتالیابی مدارکم ندارم برای وقت سفارت به مشکل زمانی نمیخورم؟؟ یکم گیج شدم تمیدونم تو این مرحله باید چکار کنم میترسم زمان بره و پذیرشم از دست بره شرایطش چطوره لطفا راهنمایی کنید باسپاس

خیر مشکلی نداره.
- برای سفارت ترجمه ایتالیایی نیاز داری. باید به دارالترجمه ایتالیایی بدی.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - faeze23 - 21-03-2015

بسیار ممنون از راهنماییتون.
اگر اکسپت کنم باید حتما نامه سفارت بگیرم تا تو بررسی بورس محاسبه کنند من رو, و اینکه بخوام یک ترم مرخصی بگیرم و از نیم سال دوم برم کی باید اعلام کنم؟
اگر مرخصی بگیرم وقت سفارت و ... میفته برای بعد یا باید برم اول سفارت
جریانش چطور میشه
ممنون از راهنمایی هاتون

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - pama - 22-03-2015

نقل قول:'faeze23' pid='78688' dateline='1426960993'
بسیار ممنون از راهنماییتون.
اگر اکسپت کنم باید حتما نامه سفارت بگیرم تا تو بررسی بورس محاسبه کنند من رو, و اینکه بخوام یک ترم مرخصی بگیرم و از نیم سال دوم برم کی باید اعلام کنم؟
اگر مرخصی بگیرم وقت سفارت و ... میفته برای بعد یا باید برم اول سفارت
جریانش چطور میشه
ممنون از راهنمایی هاتون

سلام؛
دوست من بستگی داره شما منظورتون کدوم نوع بورس باشه، اگه منظورتون بورس استانی ایتالیا هست که تو میلان به اسم DSU معروفه، شما اگه از ترم دوم هم وارد دانشگاه بشید میتونید براش اپلای کنید، اما اگر بورس های رنگی سیلور و پلیتینیوم و گلد منظورتون هست که بر خلاف بورس نوع اول بر اساس وضعیت تحصیلی گذشته ی شماست این بورس، فقط سالی یک بار و برای دانشجویان ورودی ترم اول یا اکتبر هست و باز هم بر خلاف بورس استانی نیازی به اپلای کردن نیست، یعنی به طور اتوماتیک اگر شما پذیرش دانشگاه رو دریافت کنید در پروسه ی بررسی بورس هم قرار خواهید گرفت، تا جایی که من اطلاع دارم دوستانی که تو ترم دوم یا مارچ پذیرفته میشن از این بورس تا پایان دوره ی تحصیلیشون نمیتونن استفاده کنن، در مورد شما گه میخواین دیفر کنین دقیقا مطمئن نیستم و حتما این سوال رو ااز کرودینیتور رشته بپرسید.

در نتیجه برای جواب سوال شما که برای بررسی بورس به نامه ی سفارت احتیاج هست یا خیر باید عرض کنم که اگه بورس دانشگاه منظورتونه خیر، چون عرض کردم با اکسپت شما اتومات وارد پروسه ی بررسی میشین، و اگر بورس دی اس یو هم منظورتونه اون هم نیازی به نامه ی سفارت نداره و مدارک خاص خودشو داره که تو این پست بهشون اشاره شده،فقط باید اشاره کنم که با توجه به تاریخ ارسال اون پست، الان دیگه تائید مدارک اشاره شده، تو سفارت رایگان نیست، بقیه مباحث ذکر شده کاملا درستن.
شما برای دیفر کردن باید همین ترم اول بهشون اعلام کنید، من نمیدونم دقیقا شما رشته پذیرش شدتون Urban Planning and Policy Design هست یا خیر، اما در حالت کلی میتویند اطلاعات کوردینیتور رشته رو از دِگری پروگرم مربوطه چک کنید و حتما باهاشون در تماس باشید و از خودشون بپرسید که برای دیفر کردن کی باید بهشون اعلام کنید، چون هر دانشگاهی سیاست خاص خودشو داره.
موفق باشید.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - faeze23 - 22-03-2015

(22-03-2015, 02:09 AM)'pama' نوشته:
سلام؛
دوست من بستگی داره شما منظورتون کدوم نوع بورس باشه، اگه منظورتون بورس استانی ایتالیا هست که تو میلان به اسم DSU معروفه، شما اگه از ترم دوم هم وارد دانشگاه بشید میتونید براش اپلای کنید، اما اگر بورس های رنگی سیلور و پلیتینیوم و گلد منظورتون هست که بر خلاف بورس نوع اول بر اساس وضعیت تحصیلی گذشته ی شماست این بورس، فقط سالی یک بار و برای دانشجویان ورودی ترم اول یا اکتبر هست و باز هم بر خلاف بورس استانی نیازی به اپلای کردن نیست، یعنی به طور اتوماتیک اگر شما پذیرش دانشگاه رو دریافت کنید در پروسه ی بررسی بورس هم قرار خواهید گرفت، تا جایی که من اطلاع دارم دوستانی که تو ترم دوم یا مارچ پذیرفته میشن از این بورس تا پایان دوره ی تحصیلیشون نمیتونن استفاده کنن، در مورد شما گه میخواین دیفر کنین دقیقا مطمئن نیستم و حتما این سوال رو ااز کرودینیتور رشته بپرسید.

در نتیجه برای جواب سوال شما که برای بررسی بورس به نامه ی سفارت احتیاج هست یا خیر باید عرض کنم که اگه بورس دانشگاه منظورتونه خیر، چون عرض کردم با اکسپت شما اتومات وارد پروسه ی بررسی میشین، و اگر بورس دی اس یو هم منظورتونه اون هم نیازی به نامه ی سفارت نداره و مدارک خاص خودشو داره که تو این پست بهشون اشاره شده،فقط باید اشاره کنم که با توجه به تاریخ ارسال اون پست، الان دیگه تائید مدارک اشاره شده، تو سفارت رایگان نیست، بقیه مباحث ذکر شده کاملا درستن.
شما برای دیفر کردن باید همین ترم اول بهشون اعلام کنید، من نمیدونم دقیقا شما رشته پذیرش شدتون Urban Planning and Policy Design هست یا خیر، اما در حالت کلی میتویند اطلاعات کوردینیتور رشته رو از دِگری پروگرم مربوطه چک کنید و حتما باهاشون در تماس باشید و از خودشون بپرسید که برای دیفر کردن کی باید بهشون اعلام کنید، چون هر دانشگاهی سیاست خاص خودشو داره.
موفق باشید.

ممنون از توضیحات کامل تون.بله رشته انتخابیم همین هست.
من یک چیز متوجه نشدم که اگر الان اکسپت کنم و بورس خوبی بهم ندن میتونم رجکت کنم یا بعد از اکسپت کردن مراحل ثبت نام پیش میاد که عملا ریجکت کردن معنا نداره
بعبارت دیگه من الان میخام بدونم بورس میگیرم یا نه برای این منظور باید حتما اکسپت کنم,درسته؟و اکسپت کردن بعدش بلافاصله باید درخواست ویزا و ... بدم. طور دیگه ای نمیشه از شانس بورس اطلاع پیداکرد؟؟
و اینکه بورس استانی هزینه هاش چطوره چه مقدار ازشهریه و مخارج پوشش میده.
و سوال آخر درمجموع اگر حداقل بورس سیلور بگیرم چقدر هزینه متفرقه ماهانه خواهد بود؟با شرایط کنونی ما در حال حاضر.
اگر این سوالات از خودشون بپرسم درست و حسابی جواب میدن؟
با تشکر فراوان.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - Shihan - 23-03-2015

(22-03-2015, 02:41 PM)'faeze23' نوشته: ممنون از توضیحات کامل تون.بله رشته انتخابیم همین هست.
من یک چیز متوجه نشدم که اگر الان اکسپت کنم و بورس خوبی بهم ندن میتونم رجکت کنم یا بعد از اکسپت کردن مراحل ثبت نام پیش میاد که عملا ریجکت کردن معنا نداره
بعبارت دیگه من الان میخام بدونم بورس میگیرم یا نه برای این منظور باید حتما اکسپت کنم,درسته؟و اکسپت کردن بعدش بلافاصله باید درخواست ویزا و ... بدم. طور دیگه ای نمیشه از شانس بورس اطلاع پیداکرد؟؟
و اینکه بورس استانی هزینه هاش چطوره چه مقدار ازشهریه و مخارج پوشش میده.
و سوال آخر درمجموع اگر حداقل بورس سیلور بگیرم چقدر هزینه متفرقه ماهانه خواهد بود؟با شرایط کنونی ما در حال حاضر.
اگر این سوالات از خودشون بپرسم درست و حسابی جواب میدن؟
با تشکر فراوان.

خیر. جواب بورس و قبولی توام ارسال میشه. شما به هر حال اگر میخوای بدونی بورس میگیری یا خیر باید تا زمان نتایج که اون هم قبل از تحویل دادن به سفارته صبوری کنید. بنابراین شما الان باید مدارکتون رو تحویل بدی اگر برای بورس رنگی که دوست عزیزم pama گفتن بصورت خودکار باید ابتدا مدارک ارسال بشه و تا مشخص بشه بورس و پذیرش یا تنها پذیرش رو خواهید گرفت یا خیر. 
اگر هم تمایل به رفتن به ایتالیا رو نداری بهشون با ایمیل اطلاع میدی.