آکادمیا کافه
کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - *Sky* - 16-05-2018

(16-05-2018, 10:13 AM)کیارا نوشته: سلام دوستان من برای ارشد شهرسازی پلی تکنیک میلان اکسپت گرفتم متاسفانه نمیدونستم که نباید ارشدی که تو ایران رشته عمران داشتم رو به دانشگاه ارائه بدم،الان دیگه امکانش نیست بورس دی اس یو بگیرم؟ چون بعضی ها میگن اقدام کن شاید متوجه نشن، راه دیگه ای هست واسه هزینه تام یا باید کلا فراموش کنم ایتالیا رو

سلام. گرفتن بورس استانی اصلاً ربطی به مدارک تحصیلی نداره. 

یه سری مدارک مالی و حقوقی هست مثل: فیش حقوقی سرپرست، اقرارنامه، شناسنامه سرپرست و اجاره نامه یا سند.

اصلاً ربطی نداره چه رشته ای بودید، چه رشته ای پذیرش گرفتید و رزومتون چی بود و ...

این مدارک رو داشته باشید کافیه.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - mahsa km - 06-06-2018

سلام
من برای ازمون imat امسال میخوام شرکت کنم. مدارک تحصیلی و بورس ام رو هم ترجمه کردم اما سایت سفارت برای استادی ویزا فعلا بسته اس و نتونستم وقت ویزا بگیرم تا مدارک pre-enrollment رو تحویل بدم ( ما تمکن مالی و سایر مدارک رو بعد از اعلام نتیجه ازمون و در مهر ماه به سفارت ارایه میدیم)
شنیده بودم مدارک بورس رو باید به تایید سفارت برسونم برا همین دیروز رفتم مدارک بورس رو دادم سفارت تایید کرد. حالا تو فروم دیدم که یه سری نوشتن مدارک بورس رو بعد از تایید ویزا باید بدیم سفارت تایید کنه تا ویزا دچار مشکل نشه. الان من چی کار کنم یعنی احتمال داره ویزام ریجکت شه سر این مساله؟

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - aminc - 06-06-2018

سلام دوستان
این کمک هزینه برای دکتری هم هست ؟
میشه بگین کدوم دانشگاهه ؟
آیا مکانیک هم داره ؟

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - automotive - 08-06-2018

(06-06-2018, 09:03 PM)aminc نوشته: سلام دوستان
این کمک هزینه برای دکتری هم هست ؟
میشه بگین کدوم دانشگاهه ؟
آیا مکانیک هم داره ؟

سلام
بورس استانی معمولا شامل حال ایرانی ها میشود اما باید هزینه سال اول که حدود 3 تا 5 هزار یورو است را همراه خود داشته باشید.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - automotive - 08-06-2018

(06-06-2018, 05:56 PM)mahsa km نوشته: سلام
من برای ازمون imat امسال میخوام شرکت کنم. مدارک تحصیلی و بورس ام رو هم ترجمه کردم اما سایت سفارت برای استادی ویزا فعلا بسته اس و نتونستم وقت ویزا بگیرم تا مدارک pre-enrollment رو تحویل بدم ( ما تمکن مالی و سایر مدارک رو بعد از اعلام نتیجه ازمون و در مهر ماه به سفارت ارایه میدیم)
شنیده بودم مدارک بورس رو باید به تایید سفارت برسونم برا همین دیروز رفتم مدارک بورس رو دادم سفارت تایید کرد. حالا تو فروم دیدم که یه سری نوشتن مدارک بورس رو بعد از تایید ویزا باید بدیم سفارت تایید کنه تا ویزا دچار مشکل نشه. الان من چی کار کنم یعنی احتمال داره ویزام ریجکت شه سر این مساله؟

سلام
مدارک بورسیه را باید اول تحویل دهید که از اثبات تمکن مالی بی نیاز شوید، تا آنجا که من اطلاع دارم مشکل خاصی برای شما به وجود نخواهد آمد.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - mahsa km - 09-06-2018

(08-06-2018, 03:25 AM)automotive نوشته: سلام
مدارک بورسیه را باید اول تحویل دهید که از اثبات تمکن مالی بی نیاز شوید، تا آنجا که من اطلاع دارم مشکل خاصی برای شما به وجود نخواهد آمد.
ممنون از راهنماییتون، من منظورم از بورس همون بورس استانی هست، نه فاند؛ این مساله راجع بورس استانی هم صادقه؟

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - aminc - 10-06-2018

سلام دوستان عززیز
خوبیین
در مورد بورس استانی ایتالیا سول دارم
برا دکتری مکانیک میخام اقدام کنم
1. چه مدارکی لازمه
2.  کدوم دانشگاها این بورسو میدن ؟
3. هر دانشگاهی بخام میتونم برم ؟
ممنون

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - automotive - 15-06-2018

(09-06-2018, 03:03 PM)mahsa km نوشته: ممنون از راهنماییتون، من منظورم از بورس همون بورس استانی هست، نه فاند؛ این مساله راجع بورس استانی هم صادقه؟

مراحل اداری و کارهایی که باید انجام بدهید تا بتوانید بورس استانی دریافت کنید مجموعا حدود 1 سال زمان می‌برد و هیچ مدرکی در ابتدا وجود ندارد که بتوانید به سفارت ارائه دهید.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - mehran65 - 04-07-2018

سلام دوستان. وقتتون بخیر. برای اقار نامه متنی رو اماده کردم. دوستانی که تجربه دارن نظرشونو میشه بگن که چطوره؟

"اینجانب ...فرزند ... به شماره شناسنامه ...صادره از ... متولد.... به شماره ملی ... ساکن ..... در تاریخ ... در این دفتر خانه حاضر گردیده و در کمال صحت عقل و آزادی اراده اقرار می نمایم که دارای یک همسر و چهار فرزند می باشم که دو فرزند اینجانب به نام های.... ازدواج کرده و دیگر با من زندگی نمی کنند و دو فرزند دیگر و همسرم با من زندگی می کنند که به شرح ذیل می باشند: همسرم ....... به شماره ملی ... متولد ....که خانه دار می باشد. 1: فرزندم ... به شماره ملی ... متولد .... که مجرد است. فرزندم .... به شماره ملی ...متولد .... که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارد. اینجانب متعهد می گردم که در حال حاضر سرپرستی کلیه افراد مذکور به عهده اینجانب می باشد و کلیه هزینه های زندگی و تحصیلی و درمانی افراد مذکور مجرد به عهده اینجانب است.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - Torkan - 05-07-2018

(04-07-2018, 03:01 PM)mehran65 نوشته: سلام دوستان. وقتتون بخیر. برای اقار نامه متنی رو اماده کردم. دوستانی که تجربه دارن نظرشونو میشه بگن که چطوره؟

"اینجانب ...فرزند ... به شماره شناسنامه ...صادره از ... متولد.... به شماره ملی ... ساکن ..... در تاریخ ... در این دفتر خانه حاضر گردیده و در کمال صحت عقل و آزادی اراده اقرار می نمایم که دارای یک همسر و چهار فرزند می باشم که دو فرزند اینجانب به نام های.... ازدواج کرده و دیگر با من زندگی نمی کنند و دو فرزند دیگر و همسرم با من زندگی می کنند که به شرح ذیل می باشند: همسرم ....... به شماره ملی ... متولد ....که خانه دار می باشد. 1: فرزندم ... به شماره ملی ... متولد .... که مجرد است. فرزندم .... به شماره ملی ...متولد .... که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارد. اینجانب متعهد می گردم که در حال حاضر سرپرستی کلیه افراد مذکور به عهده اینجانب می باشد و کلیه هزینه های زندگی و تحصیلی و درمانی افراد مذکور مجرد به عهده اینجانب است.

سلام
همینه