آکادمیا کافه
رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Shihan - 31-07-2014

(31-07-2014, 12:12 PM)'MOU' نوشته: با عرض سلام.
آیا به غیر از دانشگاه میلان در ایتالیا دانشگاهی هست که مهلت ثبت نام برا ترم پاییز 2014 برا رشته معماری در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی تموم نشده باشه؟
و ایا میلان با ایلتس 5.5 در این رشته پذیرش میده؟
با تشکر

دروود بر شما.
خیر. متاسفانه تنها پلی تکنیک 2 مرتبه دانشجو میپذیره. سایر دانشگاهها تنها یکبار. 
برای فوق لیسانس در پلی تکنیک باید نمره ایلتس بالای 6.5 داشته باشی.

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Shihan - 31-07-2014

(31-07-2014, 01:00 PM)'nazanin.n' نوشته: سلام دوستان. من می خواهم برای PHD اقدام کنم طراحی شهری یا برنامه ریزی البته طراحی را بیشتر دوست دارم. لطفاً شرایطم را بخونید، می تونم با این شرایط پذیرش پلی تکنیک میلان رو بگیرم؟ فاند یا بورس چه طور؟ دانشگاه بهتری تو این رشته ها( طراحی شهری و برنامه ریزی ) تو ایتالیا هست؟
مهندسی شهرسازی از دانشگاه شیخ بهایی با معدل کل 16.44 که معدل دو سال آخرم 17.50 بوده
ارشد طراحی شهری که البته هنوز تموم نشده و دارم رو پایان نامم کار می کنم و ان شاالله آذر دفاع می کنم. معدل ارشدم تا اینجا( بدون نمره پایان نامم ) 19.40 شده
2 تا مقاله در همایشهای بین المللی
1 مقاله در همایش ملی
در حال گذروندن دوره IELTS هستم اما مطمئنم کمتر 6.5 نمیشم.
تا مدتی که دارم رو پایان نامه کار می کنم به نظرتون رو چی تمرکز کنم برای ارتقای رزومه
چند جا بهم پیشنهاد شده که برم تدریس( دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی ) اما خودم دوست ندارم. برای تقویت رزومه اهمیت داره تدریس کنم یا خیر؟
با تشـــــــــــــــــــــــکر

دروود بر شما.
شانست برای دانشگاههای پلی میلان و فلورانس و تورین و بولونیا خیلی مناسبه. اگر بتونی مقالات خودت رو به خارجی بسط بدی که بسیار عالی هم خواهد شد. با این شرایط گرفتن بورس دور از انتظار نیست. ضمن اینکه تدریس در دانشگاه هم یک وزنه مثبت برای رزومه به حساب میاد که نشون میده فرد علاقه به فعالیت علمی زیادی رو داره.

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - هلیا 123 - 02-10-2014

سلام 

من لیسانس ادبیات انگلیش دارم و به دلیل علاقه ی زیادم به بیزینس و سابقه کار به واردات و صادرات میخوام برای ارشد در رشته ی مدیریت بازرگانی پذیرش بگیرم از ایتالیا البته کورسم انگلیسیه
به نظر شما امکان تغییر رشته وجود داره؟ اگه داره لطفا رهنمایی کنید 
خیلی ممنون

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Shihan - 02-10-2014

(02-10-2014, 02:30 AM)'هلیا 123' نوشته: سلام 
من لیسانس ادبیات انگلیش دارم و به دلیل علاقه ی زیادم به بیزینس و سابقه کار به واردات و صادرات میخوام برای ارشد در رشته ی مدیریت بازرگانی پذیرش بگیرم از ایتالیا البته کورسم انگلیسیه
به نظر شما امکان تغییر رشته وجود داره؟ اگه داره لطفا رهنمایی کنید 
خیلی ممنون

دروود بر شما.
تو ایتالیا خیلی مشکلی نیست هر چند ممکنه دانشگاه تاپ نتونی پذیرش بشی ولی برای دانشگاههای متوسط و خوبش معادلسازی مشکلی نداره و تغییرش به پولی که پرداخت میکنی میسره.

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - reyhaneh_s - 29-11-2014

سلام دوستان. چند تا سوال در رابطه با خودم و خواهر کوچکترم داشتم برای تحصیل در ایتالیا ممنون میشم جواب بدید:

1- من کارشناسی ناپیوسته مرمت بناهای تاریخی خوندم اما کاردانیم رشته برق قدرت بوده که انصراف دادم از دانشگاه و مدرک کاردانی گرفتم. با توجه به این موضوع آیا میتونم با مدرک کارشناسی ناپیوسته مرمت بنام اقدام کنم برای پذیرش کارشناسی ارشد همین رشته در ایتالیا؟

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Shihan - 29-11-2014

(29-11-2014, 01:37 PM)'reyhaneh_s' نوشته: سلام دوستان. چند تا سوال در رابطه با خودم و خواهر کوچکترم داشتم برای تحصیل در ایتالیا ممنون میشم جواب بدید:
1- من کارشناسی ناپیوسته مرمت بناهای تاریخی خوندم اما کاردانیم رشته برق قدرت بوده که انصراف دادم از دانشگاه و مدرک کاردانی گرفتم. با توجه به این موضوع آیا میتونم با مدرک کارشناسی ناپیوسته مرمت بنام اقدام کنم برای پذیرش کارشناسی ارشد همین رشته در ایتالیا؟

بله. مشکلی نداره. مهم کارشناسی و رشته قبلی شماست. 

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - alino - 09-12-2014

درود وتشکر بابت سایت خوبتون
من اکثر مطالبو خوندم و استفاده کردم از اطلاعات دوستان ولی بازم سؤال دارم ازتون ممنون میشم اگه جواب بدین.
الان دارم ترم A2 میخونم امتحان استرنی هم شرکت کردم منتظره جوابشم ،برای لیسانس میخوام اقدام کنم تو رشته مدیریت هتلداری و یا جهانگردی یا رشته های نزدیک به اینا، هر چقدر گشتم چیزی پیدا نکردم.
شما اطلاع دارین که کدوم دانشگاهها خوبن تو این رشته ها!؟
لطف کنید اسم و گرایش رشته ام بگید
سپاسگذارم

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Shihan - 09-12-2014

(09-12-2014, 04:39 AM)'alino' نوشته: درود وتشکر بابت سایت خوبتون
من اکثر مطالبو خوندم و استفاده کردم از اطلاعات دوستان ولی بازم سؤال دارم ازتون ممنون میشم اگه جواب بدین.
الان دارم ترم A2 میخونم امتحان استرنی هم شرکت کردم منتظره جوابشم ،برای لیسانس میخوام اقدام کنم تو رشته مدیریت هتلداری و یا جهانگردی یا رشته های نزدیک به اینا، هر چقدر گشتم چیزی پیدا نکردم.
شما اطلاع دارین که کدوم دانشگاهها خوبن تو این رشته ها!؟
لطف کنید اسم و گرایش رشته ام بگید
سپاسگذارم

دروود بر شما.
دوست عزیز با ارزوی موفقیت برای کسب نمره مناسب در ازمون استرنی، تا اونجا که بنده میدونم این رشته بنام Hospitality and Tourism Managment به ایتالیایی Hospitalidad y Turismo قرار میگیره. البته بیشتر این دوره ها به زبان ایتالیایی برگزار میشه و شما خیلی مناسب میتونی در دپارتمان مدیریت اونها رو پیدا کنی. اینجا من لیستی از دانشگاههای مناسب با رشته شما رو جمع اوری کردم به نظرم نگاهی بندازید. برای این رشته ایتالیا و اسپانیا و فرانسه گزینه های خوبی برای ادامه تحصیل هستند.

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - lidaa - 20-12-2014

سلام
من کارشناسی ارشد رشته معماری گرایش مطالعات تاریخ معماری ایران هستم آیا در دانشگاههای ایتالیا رشته ای مشابه یا مرتبط با این رشته وجود داره؟ و بعد از اونجایی که هنر ایتالیا شهرت داره آیا میشه به بازار کار در خصوص این رشته امیدوار بود؟ در کشور های دیگه چطور؟

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Shihan - 21-12-2014

(20-12-2014, 05:51 PM)'lidaa' نوشته: سلام
من کارشناسی ارشد رشته معماری گرایش مطالعات تاریخ معماری ایران هستم آیا در دانشگاههای ایتالیا رشته ای مشابه یا مرتبط با این رشته وجود داره؟ و بعد از اونجایی که هنر ایتالیا شهرت داره آیا میشه به بازار کار در خصوص این رشته امیدوار بود؟ در کشور های دیگه چطور؟

گرایشهای معماری در ایتالیا خیلی متنوعه وبستگی به دانشگاه ممکنه به زبان ایتالیایی و انگلیسی باشه. ضمن اینکه من منظور شما رو از بخش اول متوجه نشدم. یعنی میخواهید راجع به تاریخ معماری ایران اونجا تحصیل کنید؟؟؟ خیلی بعید میدونم وجود داشته باشه.
در خصوص بازار کار که با دانشتن زبان ایتالیایی ممکنه اما خب متقاضی این رشته در ایتالیا خیلی پر طرفداره  و رقابتی به هر حال نمیشه حدس زد چطور خواهد بود اما مسلماً دانش مناسب و زبان ایتالیایی و رزومه مناسب شانس هر فردی رو افزایش خواهد داد. اما با دانش مناسب خودتون در سایر کشورها اروپایی هم ممکن است.