آکادمیا کافه
مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - D E V I L - 07-05-2012

بچه ها من سال 1389 دوماه دوره آموزشی و یک ماه هم تو یگان خدمت کردم و بعد ارشد قبول شدم و بهم معافیت تحصیلی دادن.الان 3 ترمه دارم تو دانشگاه آزاد تدریس میکنم.و اگه برم سریازی کلا موقعیتم رو از دست میدم.سوالم اینه که آیا منی که یگان خدمتیم مشخص شده میتونم امریه بگیرم یا خیر؟
و اینکه قوانین جدید شامل من هم میشه؟یعنی من هم باید 21 ماه خدمت کنم؟
ممنون

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 08-05-2012

(07-05-2012, 11:07 PM)D E V I L نوشته: بچه ها من سال 1389 دوماه دوره آموزشی و یک ماه هم تو یگان خدمت کردم و بعد ارشد قبول شدم و بهم معافیت تحصیلی دادن.الان 3 ترمه دارم تو دانشگاه آزاد تدریس میکنم.و اگه برم سریازی کلا موقعیتم رو از دست میدم.سوالم اینه که آیا منی که یگان خدمتیم مشخص شده میتونم امریه بگیرم یا خیر؟
و اینکه قوانین جدید شامل من هم میشه؟یعنی من هم باید 21 ماه خدمت کنم؟
دوست من، ضمن خوشامدگویی به شما به مناسب پیوستنتون به فروم Smile
شما وقتی یک بار امریه دریافت می کنید و به هر دلیلی از خدمت ترخیص می شوی (ادامه تحصیل) وقتی دوباره قرار بر ادامه سربازی باشه، دوباره به شما امریه تعلق نمیگیره.
از طرفی دوستانی رو دیدم که با وضعیت شما (آموزشی + خدمت در یگان > ادامه تحصیل > سربازی) تونستند امریه دریافت کنند. البته به مقدار بسیار زیادی به بند پ بستگی داره! در ضمن شما میتونی برای همون واحد دانشگاهی که در حال تدریس هستی، امریه دریافت کنی (حتما پیگیری کن از همون واحد)

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 27-05-2012

دوستان سلام
من ب چند دلیل الان حسابی دپرسو نگرانم
1 جهاد ملایر الکی دل منو خوش کرده بود، الان میگه کل استان همدان ظرفیت امریه ش برا ارشد 1 نفر بوده، ک قبلا پر شده!! اصلا نگفته بودن ک ظرفیتها طبق مدرک جداس و برا ارشدها انقد کمه...
2 استاندارد هم ازون شروط معروف میخواد..
3 الان هم موقع امریه آموزش و پرورش نیس
4 من تا دو سه هفته دیگه به زور فارغ التحصیل میشم( همون موقع ک باید مدارک رو تحویل سازمان ها داد برای گرفتن امریه با تاریخ اعزام 6/1) ولی مدرک موقت ک چند روزه نمیدن...من فک نمیکردم ک مدرک هم بخوان...ک الان تو پستهای شما دیدم

خب من چیکار کنم؟بچه ها من برا امریه کلی برنامه دارم،بپره بیچاره میشم
بنظرتون چکار کنم؟
موارد صدور معافیت از رزم چیه؟ نمیشه یجوری گرفتش؟ کسی تونسته بگیره؟کجا باید مراجعه کرد برا چکاپ؟
سپاس

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 27-05-2012

(27-05-2012, 10:29 PM)akbar_saeedi نوشته: ... من تا دو سه هفته دیگه به زور فارغ التحصیل میشم( همون موقع ک باید مدارک رو تحویل سازمان ها داد برای گرفتن امریه با تاریخ اعزام 6/1) ولی مدرک موقت ک چند روزه نمیدن...من فک نمیکردم ک مدرک هم بخوان...ک الان تو پستهای شما دیدم
خب من چیکار کنم؟بچه ها من برا امریه کلی برنامه دارم،بپره بیچاره میشم
بنظرتون چکار کنم؟
موارد صدور معافیت از رزم چیه؟ نمیشه یجوری گرفتش؟ کسی تونسته بگیره؟کجا باید مراجعه کرد برا چکاپ؟
- ببین اکبر جان، با توجه به این مورد که در قانون جدید امریه ها 24 ماه خدمت خواهند کرد (یعنی 3 ماه بیشتر از سربازان وظیفه) به نظر من شما عملا چیزی رو از دست نخواهی داد حتی اگر سرباز وظیفه بشی، چرا؟ چون شما بعد از آموزشی و در یگان، صبح خواهی رفت پادگان و بعد از ساعت اداری به خانه برخواهی گشت! حقوقی هم که اکثر ادارات به عنوان امریه به شما پرداخت خواهند باز هم مطابق دستورالعمل نیروهای مسلح بوده و بنابراین فرق چندانی با سربازان وظیفه نخواهد داشت!

- من در زمان اقدام برای امریه آموزش و پرورش و منابع طبیعی، تنها نامه ای را که دانشگاه خطاب به نظام وظیفه (که نشان دهنده فارغ التحصیلی من بود) به همراه سایر مدارکم ارائه دادم و جالبه که هر دو جا قبول کردند و وقتی که امریه آ.پ. نهایی شد و پس از دریافت برگ اعزام به خدمت، مدرک موقت (کارشناسی و کارشناسی ارشد) رو از دانشگاه تحویل گرفته و به اداره مربوطه دادم

- در مورد صدور معافیت از رزم هم میتونید به این تاپیک و برای آگاهی از آئین نامه مربوطه به این تاپیک مراجعه کنید.

- موفق باشید

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 28-05-2012

- در مورد صدور معافیت از رزم هم میتونید به این تاپیک و برای آگاهی از آئین نامه مربوطه به این تاپیک مراجعه کنید.

سلام محمد جان..ممنون از جوابتون
منظور من معافیت از رزم بود ک فک کنم با معافیت پزشکی فرق داره، ک نمیدونم چه فرقی داره
سپاس

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 28-05-2012

(28-05-2012, 12:05 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام محمد جان..ممنون از جوابتون
منظور من معافیت از رزم بود ک فک کنم با معافیت پزشکی فرق داره، ک نمیدونم چه فرقی داره
سپاس
اکبر جان اگر فکر میکنی که فرق داره ولی نمیدونی چه فرقی داره، داری اشتباه فکر میکنی! Wink
اصولا معافیت پزشکی همواره و در 100% موارد منجر به صدور معافیت دائم نخواهد شد، به عنوان مثال کسی که کف دستش عرق میکنه، از معافیت پزشکی استفاده کرده و معاف از رزم خواهد شد ولی اگر این عرق کردن شدید باشه (با تشخیص پزشک و تائید کمیسیون) معاف از رزم تبدیل به معاف دائم خواهد شد.
هم چنان شما رو دعوت به مطالعه آئین نامه مربوط میکنم دوست من Smile

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 28-05-2012

اره محمدجان شما درست میگید،من تسلیم
نمیدونم اینجا جای این سوال هست یا نه..
آقایون ظاهرا اگه من بخوام امریه بگیرم مشکلاتش اینه:
1 چند ماهی باید صبر کنم و عقب بیفتم
2 انصافا از بس خوابگاه بودم دیگه زده شدم و ظاهرا برا امریه دوباره مجبورم از خونه دور باشم و خونه بگیرم ک اصلا خدایی حس غذا درست کردن رو مخصوصا ندارم
3 3 ماه اضافه تر خدمت کنم
حالا بچه ها من چیکا کنم برا امریه، شیطونه میگه امریه رو بی خیال شو برو پادگان
و بعدظهر و شب هارو یجوری،یجورایی برا زبان خوندن ی کاری کنم...
حالا شما بودید چیکا میکردید؟
ب نظرتون تو پادگان ک میتونه بسیار شرایط متغیر باشه، میشه برنامه های زبان خوندن رو جلو برد؟ اخه میدونید ظاهرا من درصورتی میتونم امریه بگیرم ک حاضر باشم در ی شهر دیگه دور از خانواده باشم ک این خودش خیلی ضدحاله
نمیدونم چیکار کنم.......

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 28-05-2012

(28-05-2012, 01:29 AM)akbar_saeedi نوشته: آقایون ظاهرا اگه من بخوام امریه بگیرم مشکلاتش اینه:
1 چند ماهی باید صبر کنم و عقب بیفتم
2 انصافا از بس خوابگاه بودم دیگه زده شدم و ظاهرا برا امریه دوباره مجبورم از خونه دور باشم و خونه بگیرم ک اصلا خدایی حس غذا درست کردن رو مخصوصا ندارم
3 3 ماه اضافه تر خدمت کنم
حالا بچه ها من چیکا کنم برا امریه، شیطونه میگه امریه رو بی خیال شو برو پادگان
و بعدظهر و شب هارو یجوری،یجورایی برا زبان خوندن ی کاری کنم...
حالا شما بودید چیکا میکردید؟
ب نظرتون تو پادگان ک میتونه بسیار شرایط متغیر باشه، میشه برنامه های زبان خوندن رو جلو برد؟ اخه میدونید ظاهرا من درصورتی میتونم امریه بگیرم ک حاضر باشم در ی شهر دیگه دور از خانواده باشم ک این خودش خیلی ضدحاله
نمیدونم چیکار کنم.......
به نظر شخصی من، الان و با این اوصافی که شما گفتید، پادگان رفتن عاقلانه تر از امریه گرفتن است...پادگان شما تشریف ببری، همون طور هم که در ارسال های قبلی گفتم، فقط ساعت اداری هستی بعدش رو تشریف میبرید خونه (البته نگهبانی شب رو هم فراموش نکنید که احتمالا و با توجه به تعداد سربازان پادگان، هر دو هفته یکبار، به شما خواهد خورد)

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 29-05-2012

سلام بچه ها
من ب نتایج عجیبی رسیدم
1 مثل همه موارد دیگه دوباره برا نسل ما تو قضیه امریه هم داره خشکی میزنه!! جهاد کشاورزی گفت سهمیه امریه شونو امسال 1/4 کردن، اداره استاندارد گفت خیلی کم کردن...
2 سهمیه ها از ماهها پیش پر شده!! ماهها زودتر باید ب فکر بود، اون هم جدی...و پیگیر
3 سهمیه ارشدها ظاهرا خیلی کمتره و به نسبت تعداد ارشد به کارشناسی نیز باز هم فک کنم کمتر باشه، مثلا سهمیه کل آستان آذربایجان شرقی 2 نفر ارشده، ولی 40 50 نفر کارشناسی!!! و سهمیه ها جداست و فک نکنید مثلا ارشدید ی مزیتی داره، اتفاقا شاید ضرر هم باشه

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Saeid - 29-05-2012

در مورد 3 که گفتین ارشد کم برمیدارن و عیب به نظر من کاملا برعکسه. معمولا متقاضیه ارشد برا امریه کمه و شما با دید مثبت به این قضیه نگاه کنید. اتفاقا اگر لیسانس بودید شانستون کم بوده. این تعداد سهمیه ها با توجه به تجربه سالهای قبلشونه. حتی احتمال داره اون 2 نفر که میگین پر نشه!!!