آکادمیا کافه
امتحان آیلتس در خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+---- موضوع: امتحان آیلتس در خارج از کشور (/Thread-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2

امتحان آیلتس در خارج از کشور - m.ost - 23-11-2012

لطفا مطالب مفید و تجارب خود در زمینه امتحان آیلتس در خارج از ایران را در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

RE: امتحان آیلتس در خارج از کشور - ghasedak.1391 - 23-12-2012

با سلام و وقت بخیر.
من در مورد محل آزمون (داخل کشور یا ترکیه) تردید دارم. ساکن تهران نیستم. مخارج آزمون (اعم از شهریه آزمون، هزینه رفت و آمد و اقامت در محل آزمون) رو برای هر دو جا (تهران و آنکارا) حساب کردم. هزینه های آزمون در ترکیه، حدود 350 هزار تومن بیشتر از تهران برام آب می خوره.
از طرفی در مورد کنسلی آزمون های تهران نگرانم.

1. آیا به خاطر احتمال کنسل شدن آزمون در تهران، هزینه ی اضافی ترکیه رو به جون بخرم و برم اونجا بهتره یا نه؟
2. کسی میدونه کارنامه آزمون ترکیه رو چجوری به دستمون میرسونن؟ خودشون پست میکنن یا ما باید حضوری بریم بگیریم؟
3. اگه دوستانی که رفتن ترکیه آزمون دادن در مورد زمان مصاحبه و حداکثر روزهای اقامت به خاطر آزمون و محل آزمون تجربیاتشونو بگن، ممنون میشم.

RE: امتحان آیلتس در خارج از کشور - m.ost - 31-12-2012

(23-12-2012, 09:17 PM)ghasedak.1391 نوشته: با سلام و وقت بخیر.
من در مورد محل آزمون (داخل کشور یا ترکیه) تردید دارم. ساکن تهران نیستم. مخارج آزمون (اعم از شهریه آزمون، هزینه رفت و آمد و اقامت در محل آزمون) رو برای هر دو جا (تهران و آنکارا) حساب کردم. هزینه های آزمون در ترکیه، حدود 350 هزار تومن بیشتر از تهران برام آب می خوره.
از طرفی در مورد کنسلی آزمون های تهران نگرانم.

1. آیا به خاطر احتمال کنسل شدن آزمون در تهران، هزینه ی اضافی ترکیه رو به جون بخرم و برم اونجا بهتره یا نه؟
2. کسی میدونه کارنامه آزمون ترکیه رو چجوری به دستمون میرسونن؟ خودشون پست میکنن یا ما باید حضوری بریم بگیریم؟
3. اگه دوستانی که رفتن ترکیه آزمون دادن در مورد زمان مصاحبه و حداکثر روزهای اقامت به خاطر آزمون و محل آزمون تجربیاتشونو بگن، ممنون میشم.
سلام
من در این تاپیک نوشته بودم که کارنامه ها ارسال میشه به آدرس پستی که بدین ظاهرا. البته باز هم میگم بهترین کار ایمیل زدن و پرسیدن از حوزه امتحانی در کشور مورد نظر هست.
دوست عزیز این تصمیم که کجا امتحان بدین کاملا به شرایط شما بستگی داره. الان که ظاهرا آیلتس تهران داره امتحان هاش رو میگیره. ولی اینکه در آینده چه اتفاقی میوفته و کنسل میشه یا خیر من اطلاعی ندارم.

RE: امتحان آیلتس در خارج از کشور - ForeverBlue - 23-06-2013

مهم ترین تجربه:
این امتحان در خارج از ایران گران است! در همان ایران امتحان بدهید (البته اگر هنوز امکان آن باشد) بهتر و ارزان تر است. 

مثلا در سوئد هم اکنون هزینه آن 2000 کرون است (به قیمت امروز حدودا یک میلیون تومان).

RE: امتحان آیلتس در خارج از کشور - soilman - 23-06-2013

درسته....جدا از بحث هزینه هم سخت و بد نمره دادن یا گرفتن در حوزه های خارج بحث دیگری است....البته در حوزه های دور و بر ایران شاید به نسبت کمتر باشه ولی در حوزه های اروپایی مسلما سخت تر هست چون کاندیداها اماده تر هستند
(23-06-2013, 02:04 AM)'foreverblue' نوشته: مهم ترین تجربه:
این امتحان در خارج از ایران گران است! در همان ایران امتحان بدهید (البته اگر هنوز امکان آن باشد) بهتر و ارزان تر است. 
مثلا در سوئد هم اکنون هزینه آن 2000 کرون است (به قیمت امروز حدودا یک میلیون تومان).

[برش] نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس تهران - nimble - 10-12-2013

از یکی شنیدم که ایلتس ایران معتبر نیست و دانشگاههای اونور قبولش ندارن و باید برای امتحان رفت ترکیه یا کشور دیگه.
صحت و سقمشو نمیدونم....... نظر شما چیه ؟

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس تهران - Andre - 10-12-2013

خیلی به این حرفهای بی پایه تکیه نکنید. نمره IELTS همه جا یکی است. هر چند در میان کشورهای مجاور (ترکیه، ارمنستان،...) ایران سطح بالاتری را دارد.

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس تهران - فرید - 10-12-2013

(10-12-2013, 04:55 PM)'nimble' نوشته: از یکی شنیدم که ایلتس ایران معتبر نیست و دانشگاههای اونور قبولش ندارن و باید برای امتحان رفت ترکیه یا کشور دیگه.
صحت و سقمشو نمیدونم....... نظر شما چیه ؟

در مورد چین این قضیه وجود داره که برخی از دانشگاه ها اعتبار مدارکشون قبول ندارند ولی در مورد ایران فکر نکنم این مشکل خیلی باشه و اگرم هست استثناست و خیلی عمومی نیست.

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس تهران - Andre - 10-12-2013

(10-12-2013, 09:42 PM)'فرید' نوشته:
در مورد چین این قضیه وجود داره که برخی از دانشگاه ها اعتبار مدارکشون قبول ندارند ولی در مورد ایران فکر نکنم این مشکل خیلی باشه و اگرم هست استثناست و خیلی عمومی نیست.

فرید عزیز، نمونه‌ای سراغ دارید که مثلاً نتیجه IELTS کشور هند رو قبول کنند و ایران را نه. تا آنجا که من میدونم تمامی Examiner ها دارای صلاحیت از British Council هستند.

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس تهران - فرید - 10-12-2013

(10-12-2013, 10:17 PM)'Andre' نوشته:
فرید عزیز، نمونه‌ای سراغ دارید که مثلاً نتیجه IELTS کشور هند رو قبول کنند و ایران را نه. تا آنجا که من میدونم تمامی Examiner ها دارای صلاحیت از British Council هستند.

ببینید همه از تقلبات گسترده ای که در آزمون ایلتس در ایران میشه اطلاع دارند. (از خرید سوال تا امتحان دادن جای فرد دیگر) این مسئله در همه جا و در همه مدل امتحان وجود داره ولی نسبت خیلی مهم. پارسال که من در جریانم خیلی زیاد شده بود این مورد و در نظر بگیرید دانشگاه ها هم از این مسائل مطلع بشوند خوب در ان صورت نمرات ایلتس ایران قبول نمی کنند. ممکن هم است خیلی هم اطلاعیه رسمی ندهند ولی تاثیر منفی بدهند.