آکادمیا کافه
سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE Subject (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-Subject)
+---- موضوع: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GRE-Subject)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Karim - 06-08-2012

(05-08-2012, 11:43 PM)maryamseyedi نوشته: سلام من رشته ام زیست شناسی دریاست.برای رشته من GREسابجکت همون منابع زیست شناسی رو باید بخونم یا چیزای دیگه؟میشه قبل اینکه تافل بدم برا GREاقدام کنم؟آدرس سایتی رو میخاستم که بتونم تاریخ امتحانا رو داشته باشم که خودمو برا تاریخ خاصی آماده کنم.

فقط محض اطلاعتون بگم که سابجکت یه امر اختیاری هست اکثر اوقات
ولی تافل و جی آریی جنرال واجب کفایی هست!! و بندرت سابجکت رو بر تافل و جنرال ترجیح می دهند، اول باید تکلیف تافل و جنرال رو یک سره کرد بعد رفت سراغه سابجکت مگر اینکه اطلاعاتتون عالی باشه واسه سابجکت ونیازی به وقت واسه آماده شدن نداشته باشید.
اول ببیند کدوم بیولوژی میخوای امتحان بدی؟ عمومی یا بیوشیمی و سلولی مولکولی؟

بیوشیمی و سلولی مولکولی، لنینجر، البرت و لودیش کافیه بنظرم و البته نمونه سوالات رو از ets دانلود کنید تا لم کار دستت بیاد
منابع عمومی رو نمی دونم می تونید گوگلش کنید
سایت ets تشریف ببرید تاریخ ها هست هرچند سایت سازمان سنجش خودمون هم اطلاعات خوبی در اختیارت میذاره

شاد باشی

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - QUPHAS - 06-08-2012

(05-08-2012, 11:43 PM)maryamseyedi نوشته: سلام من رشته ام زیست شناسی دریاست.برای رشته من GREسابجکت همون منابع زیست شناسی رو باید بخونم یا چیزای دیگه؟میشه قبل اینکه تافل بدم برا GREاقدام کنم؟آدرس سایتی رو میخاستم که بتونم تاریخ امتحانا رو داشته باشم که خودمو برا تاریخ خاصی آماده کنم.
منابع BIOLOGY و البته BIOCHEMISTRY
سابجکت هیچ ربطی با تافل نداره! هر وقت آماده بودید بدید!
این هم از تاریخ ها! البته اگر از سنجش بخواید ثبت نام کنید فکر کنم یک مقدار تاریخ ثبت نام متفاوت باشه. بهتره یک اکانت در قسمت GRE سنجش بسازید، اونجا تاریخ هارو می تونید ببینید. توی ساخت اکانت خیلی دقت کنید که چون بعدش نمیشه عوضش کرد!

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - dars - 11-08-2012

منابعی که برای gre جنرال هست رو من اینجا ندیدیم و در تاپیک ها هم فقط سابجکت بود برای رشته های مختلف.برای جنرال نمونه سوالاتی هست که بدونیم باید چی امتحان داده بشه؟ من رشتم برق هست و طبق گفته های دوستان باید جنرال رو امتحان بدم درسته دیگه؟ اون طو رکه فهمیدم فقط برای آمریکا به GRE نیازه یا برای کشور های دیگه هم نیازه؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - AVA - 11-08-2012

(11-08-2012, 03:27 AM)dars نوشته: منابعی که برای gre جنرال هست رو من اینجا ندیدیم و در تاپیک ها هم فقط سابجکت بود برای رشته های مختلف.برای جنرال نمونه سوالاتی هست که بدونیم باید چی امتحان داده بشه؟ من رشتم برق هست و طبق گفته های دوستان باید جنرال رو امتحان بدم درسته دیگه؟ اون طو رکه فهمیدم فقط برای آمریکا به GRE نیازه یا برای کشور های دیگه هم نیازه؟
این تاپیک مربوط به GRE SUBJECT هست. برای پیدا کردن جوابتون به انجمن منابع مطالعاتی GRE مراجعه کنید. GRE General برای همه رشته ها یکسان هست و منابع مشابهی باید خونده بشه. ولی در GRE Subject بسته به رشته منابع مطالعاتی فرق میکنه. البته رشته مهندسی برق همونطور که در این پست گفته شده GRE SUBJECT نداره. کلا GRE جزو مدارک مورد نیاز اکثر دانشگاههای آمریکا و کاناداست. شما باید GRE GENERAL امتحان بدی

لطفا قبل از ارسال پست مطالب انجمن های فروم رو با دقت بخونید

سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - lalehmahmoudian - 11-08-2012

سلام،
لطف می کنید فرق GRE General , GRE subject ro tozih bedid و اینکه چه کسایی باید Subject امتحان بدهند؟
سپاسگذارم

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Pejman - 11-08-2012

(11-08-2012, 01:05 PM)lalehmahmoudian نوشته: سلام،
لطف می کنید فرق GRE General , GRE subject ro tozih bedid و اینکه چه کسایی باید Subject امتحان بدهند؟
سپاسگذارم
سلام، GRE General رو همه رشته ها باید بدند. البته این آزمون برای کشور آمریکا و بعضی دانشگاه ها در کانادا مورد نیاز هست. GRE Subject برای این رشته ها لازمه:
اگر رشته شما در بین یکی از این رشته ها جای داره، و اگر برای ادامه تحصیل به آمریکا هم فکر می کنید بهتره علاوه بر آزمون General، آزمون Subject هم بدید. می تونید نمونه سوالاتشون رو در تاپیک های منابع مطالعاتی و نمونه سوالات این انجمن پیدا کنید.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - MaMi - 11-08-2012

(11-08-2012, 01:05 PM)lalehmahmoudian نوشته: لطف می کنید فرق GRE General , GRE subject ro tozih bedid و اینکه چه کسایی باید Subject امتحان بدهند؟
پژمان جان، توضیحات کامل رو دادند فقط من یک موردی رو اضافه کنم و اینکه، بعضی از دانشگاه ها به GRE Subject به عنوان یک امتیاز مثبت نگاه میکنند و بعضی دیگر به عنوان یک نیازمندی (الزام)...پس اگر واقعا قصد ندارید که GRE Subject امتحان بدهید، به نظرم بهتره اول در سایت دانشگاه (حتی دانشکده ها مدنظرتون) این مورد رو چک کنید. دیدم دانشگاهی در مورد رشته شیمی، Subject رو یک الزام میدونه ولی در مورد رشته زیست یک امتیاز مثبت.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - bzz - 23-08-2012

دوستان یک سوال
با اینکه یک جورایی سوالم مشابه سوال پژمان هست اما باز برام واضح نبود
اگر کسی بخواد تو بیوانفرماتیک تحصیل کنه برای دکترا-چون science میشه دیگه اگه اشتباه نکنم
باید سابجکتم امتحان بده؟؟؟ Sad Sad
(24-11-2011, 06:40 AM)m0h3n نوشته: پژمان جان،

این آزمون مخصوص رشته کامپیوتر هست ولی برای دانشجویان Computer Science خیلی نیاز نمیشه که بخوان امتحان بدن اگر چه داشتن نمره اون مزیت حساب میشه ولی نبود اون تقریبا محسوس نیست.
بیشتر مواردی هست که کسی فارغ التحصیل از رشته ای نزدیک (شاید هم غیرمرتبط) به Computer Science هست و بخواد در این رشته ادامه تحصیل بده. در این حالت توصیه میشه که Computer Science Subject رو امتحان بدن.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Behnoush - 23-08-2012

(23-08-2012, 12:33 AM)bzz نوشته: دوستان یک سوال
با اینکه یک جورایی سوالم مشابه سوال پژمان هست اما باز برام واضح نبود
اگر کسی بخواد تو بیوانفرماتیک تحصیل کنه برای دکترا-چون science میشه دیگه اگه اشتباه نکنم
باید سابجکتم امتحان بده؟؟؟ Sad Sad
به نظر من کاملا بستگی به دانشگاه و دپارتمان مورد نظر داره. دانشگاه های محدودی سابجکت رو اجبارا میخوان، تعدادی می نویسن strongly recommended که در این صورت داشتنش امتیاز حساب میشه و بعضی ها هم اصلا چیزی نمی نویسن. در هر صورت داشتن نمره بالای سابجکت امتیاز زیادی محسوب میشه ولی نظر شخصیه من اینه که در صورتیکه اجبار نشده اگه وقت اضافی دارید و به اون وقت برای جی آر ای جنرال نیازی ندارید میتونید به سابجکت اختصاصش بدید و بخونید . چون جنرال یه شریط عمومی و لازم برای همه هست و در واقع اولین فیلتر هست و خیلی رقابتیه . سابجکت در واقع امتیاز اضافی هست ( در صورتیکه توسط دپارتمان اجبار نشده باشه ).

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - raha2000 - 17-10-2012

از کجا باید بفهمیم دانشگاه GRE general می خواهد یا subject ,و اگر فقط نوشته GRE می خواهد یعنی general?
و اگه تو مدارک ننوشته tOFEL یعنی فقط GRE کافیه ؟