آکادمیا کافه
سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE Subject (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-Subject)
+---- موضوع: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GRE-Subject)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - yazdani24 - 23-01-2012

من رشتم مکانیکه و میخوام بدونم جی ار ای باید بدم اگه سابجکت باشه رشته منو نداره .پس باید جنرال باید بدم ؟. اینجوری هم تافل باید داشته باشم هم جی ار ای ؟ اصولا سابجکت من چی میتونه باشه؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Saeid - 23-01-2012

(23-01-2012, 10:44 PM)yazdani24 نوشته: من رشتم مکانیکه و میخوام بدونم جی ار ای باید بدم اگه سابجکت باشه رشته منو نداره .پس باید جنرال باید بدم ؟. اینجوری هم تافل باید داشته باشم هم جی ار ای ؟ اصولا سابجکت من چی میتونه باشه؟
مکانیک فقط GRE جنرال....هم تافل و هم GRE جنرال باید داشته باشید....سابجکت نداریم ما برا مکانیک

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - M0TRIX - 24-02-2012

سلام.

رشته کامپیوتر واسه مستر سابجت میخواد ؟ بیشتر دانشگاههای امریکا مد نظرم هست!

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - m0h3n - 12-03-2012

(24-02-2012, 05:32 PM)M0TRIX نوشته: سلام.

رشته کامپیوتر واسه مستر سابجت میخواد ؟ بیشتر دانشگاههای امریکا مد نظرم هست!

سلام،

بستگی به دانشگاه مورد نظر داره. در بعضی موارد ممکنه بخوان. در هر صورت امتحان دادن اون مزیت برای اپلیکیشن شماست.
GRE General بسیار مهم هست.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - sara123 - 20-05-2012

برای computer engineering هم باید computer science شرکت کنم؟ ثبت نام سری بعد کی هست و جوابا کی میاد؟ اینکه از ایران شرکت کنم بهتره یا از خارج از ایران ؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - khorshid20 - 11-07-2012

سلام.سیستم نمره دهی جی آر ای سابجکت به چه صورت هست الان؟؟آیا با قبل فرق داره؟من شنیدم که تغییر کرده ولی از خوندن مطالب توی سایت ای تی اس چیزی دستگیرم نشد.کسانی که اخیرا در این آزمون شرکت کردن اگه میشه در مورد نحوه امتحان و نمره دهیش توضیح بدن.ممنون.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - QUPHAS - 11-07-2012

(11-07-2012, 01:53 AM)khorshid20 نوشته: سلام.سیستم نمره دهی جی آر ای سابجکت به چه صورت هست الان؟؟آیا با قبل فرق داره؟من شنیدم که تغییر کرده ولی از خوندن مطالب توی سایت ای تی اس چیزی دستگیرم نشد.کسانی که اخیرا در این آزمون شرکت کردن اگه میشه در مورد نحوه امتحان و نمره دهیش توضیح بدن.ممنون.

من که در مورد تغییرش چیزی نشنیدم! من آخرین امتحانی که برگذار شد شرکت کردم(آپریل). نمره ای که به شما میدن تابع عملکرد شما نسبت سایر شرکت کننده هاست. در کارنامه یک نمره(از 200 تا 990) و یک درصد به شما گزارش میشه. اون درصد، درصد افرادیه که توی همون آزمون از شما عملکرد ضعیفتری داشتن یعنی تعداد جواب های درست موثر کمتری داشتن. نمره شما تابع همین درصد هست نه تعداد جواب های درست. مثلا ممکنه یک آزمون خیلی آسون باشه و با 90 سوال درست (موثر) نمره 990 بیارید، اما بوده آزمونی هم که اینقدر سخت باشه که تقریباً با 65 سوال درست نمره 990 بیارید در هر دو حالت احتمالاً درصدی که آوردید 97-98% خواهد شد. یک کلام اگر 97% بیارید 990 میشید بدون در نظر گرفتن تعداد سوال ها!
سابجکت قیزیک هم 100 تا سوال در سطح فیزیک پایه و فیزیک جدیده. سوال ها واقعاً سادست. همین موضوع دوستان رو گول میزنه (چون با آزمون های ایران مقایسه میکنن!) مثلاً اکثراً که از آزمون میان بیرون خوشحالن که چقدر آسون بود و مثلا 50-60 تا جواب دادن اما باید بدونن که یک سری آدم داغون هستن بالای 80-90 تا جواب میدن و نمرشون نسبت به اونها سنجیده میشه!!!
راستی نمره منفی داره . در سابجکت فیزیک وزن همه سوال ها یکسانه.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - khorshid20 - 12-07-2012

ممنون از پاسختون.من یه کتاب جی‌آرای فیزیک دارم که اولش یه جدول داره که شامل دو تا ستونه. یکیش امتیاز خامه و دیگریش رتبه.مثلا در ستون امتیاز خام نوشته ۱۰۰-۸۴ و روبروش در ستون رتبه نوشته ۹۹۰(که بهترین حالتشه) و با توجه به توضیحاتش یعنی‌ اگر ۸۴ درصد به بالا بزنیم معادل ۹۹۰ هست.ولی‌ این با توضیحات شما مغایرت داره .طبق توضیح شما امتیاز خام ملاک نیست و فقط با دیگران مقایسه میشیم.می‌خوام بدونم توضیحات این کتاب درسته؟آیا زمانی‌ آزمون به این سبک برگزار میشده؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - QUPHAS - 12-07-2012

دوست عزیز کتابی که شما دارید کتاب اینه The Best Test Preparation for the GRE Physics by Joseph J.Molitoris . نظرم رو اینجا در موردش گفتم! بهترین مرجع 5 سمپلی هست که خود ETS منتشر کرده(لینکشون رو اینجا گذاشتم) توی همین سمپل ها بعد از هر آزمون همون جدولی رو که شما می فرمایید برای همون آزمون زده. این 5 تا حدول رو که با هم مقایسه کنید همه چیز دستتون می یاد. مثلا در آزمون 2008(0877) با 82 سوال موثر درست داریم 990 (95%) اما مثلاً آزمون1996(7796) که واقعاً سخت بود با 67 تا درست داریم 990(97%). آزمون آپریل امسال فکر کنم واسه 990 باید 90تایی درست میزدیم چون خیلی سادتر بود. این رابطه درصد افرادی که زیر شما هستن و نمره شما ممکنه یه مقداری بالا پایین بشه. درصد 80 تقریباً نمره 800 میاره اما من با 820، 77% آوردمSad!
وقتی توی اون کتاب برای 4تا آزمون فقط یک جدول داده یعنی باید همه آزمون هاش در یک سطح باشه.

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - maryamseyedi - 05-08-2012

سلام من رشته ام زیست شناسی دریاست.برای رشته من GREسابجکت همون منابع زیست شناسی رو باید بخونم یا چیزای دیگه؟میشه قبل اینکه تافل بدم برا GREاقدام کنم؟آدرس سایتی رو میخاستم که بتونم تاریخ امتحانا رو داشته باشم که خودمو برا تاریخ خاصی آماده کنم.