آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - Artin - 31-01-2011

دوستان عزیز
این تاپیک فقط به موضوع مشاوره برای تشکیل پرونده میپردازد و پاسخ به این سوال
»» آیا شرایط لازم و کافی را برای تشکیل پرونده دارم یا خیر؟««
لطفا فقط در قالب سوال فوق سوالات خود را ارسال نمایید

کاربران محترمی که مایل هستند سوالاتشان پاسخ داده شوند لطفا اطلاعات کامل خود را طبق الگوی ذیل ارسال نمایند

-متقاضی اصلی:
سن-مدارک دانشگاهی-مدارک فنی حرفه ای-تجربه کاری-مدرک یا میزان اشنایی با زبان فرانسه و انگلیسی-اقامت درکبک یا خویشاوند در کبک-پیشنهاد کار معتبر-تعداد و سن فرزندان

در صورت متاهل بودن مشخصات بالا برای همسر نیز ذکر گردد.
با سپاس

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - aphrodite - 10-02-2011

آرتین عزیز اگه اجازه بدید من در مورد امتیاز و اینا چیزی نپرسم چون فکر میکنم امتیازم برای ارسال مدارک خوب باشه
فقط یه موضوعی که ذهن منو خیلی مشغول کرده و باعث شده هنوز مدارکم رو نفرستم اینه که من یه بار قبلا توی پرونده اسپانسرشیپ خانوادگی بودم که چون سنم از 21 رفت بالا و درسم تموم شد از پرونده کنار گذاشته شدم ..یه بار هم دبیرستانی که بودم اقدام کرده بودم با مادرم برم که من نتونستم برم اما مادرم رفت در حال حاضر هم در تورنتو فامیل درجه یک دارم ..
با این تفاسیر خودم فکر میکنم حتی اگه بتونم آفیسر رو قانع کنم که میخوام کبک بمونم باور کن ! بازم پروسه مدیکالم به خاطر بررسی این مسائلی که گفتم یه کم بیشتر طول بکشه و حتی ممکنه به خاطر یه بار رفیوز شدن مدارکم ریجکت بشه یا دوباره مصاحبه داشته باشم نمیدونم ..
به نظر شما منطقیه برای کبک اقدام کنم ؟ یا برای فدرال شانس بیشتری دارم ؟

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - Artin - 10-02-2011

دوست عزیز
از شرایط پرونده تان چیزی نگفتید ولی مطمئن باشید اگر به حد نصاب لازم امتیاز میرسید و دلایلی قانع کننده ای برای اقامت در کبک دارید حتما برای کبک اقدام کنید و افراد زیادی مثل شما دیدم که مشکلی نداشتند و مهاجرت کردند.
تو کیس شما دانستن زبان فرانسه دلیل خوبی برای اقامت در کبک است حتما فرانسه جدی بگیرید.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - aphrodite - 10-02-2011

مرسی ..
راستش شرایطم برای کبک خیلی بهتره چون من عمران خوندم و از لیست مشاغل فدرال حذف شده رشته ام و من میتونستم برای یه شغل نزدیک به مشاغل فدرال و مرتبط از شرکتمون سابقه کار بگیرم ( مثل سرپرستی کارگاه ) اما به احتمال خیلی زیاد قبولش نمیکردن ..
خودم هم فکر میکنم اگه فرانسه ام خوب باشه از نظر روانی خیلی تاثیر مثبت داره و ممکنه نواقص رو هم نادیده بگیرن

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - imdastyar - 12-02-2011

(10-02-2011, 03:46 AM)aphrodite نوشته: آرتین عزیز اگه اجازه بدید من در مورد امتیاز و اینا چیزی نپرسم چون فکر میکنم امتیازم برای ارسال مدارک خوب باشه
فقط یه موضوعی که ذهن منو خیلی مشغول کرده و باعث شده هنوز مدارکم رو نفرستم اینه که من یه بار قبلا توی پرونده اسپانسرشیپ خانوادگی بودم که چون سنم از 21 رفت بالا و درسم تموم شد از پرونده کنار گذاشته شدم ..یه بار هم دبیرستانی که بودم اقدام کرده بودم با مادرم برم که من نتونستم برم اما مادرم رفت در حال حاضر هم در تورنتو فامیل درجه یک دارم ..
با این تفاسیر خودم فکر میکنم حتی اگه بتونم آفیسر رو قانع کنم که میخوام کبک بمونم باور کن ! بازم پروسه مدیکالم به خاطر بررسی این مسائلی که گفتم یه کم بیشتر طول بکشه و حتی ممکنه به خاطر یه بار رفیوز شدن مدارکم ریجکت بشه یا دوباره مصاحبه داشته باشم نمیدونم ..
به نظر شما منطقیه برای کبک اقدام کنم ؟ یا برای فدرال شانس بیشتری دارم ؟

دوست عزيز نگران نباش، من هم قبلا براي فدرال اقدام كرده بودم و هنوز پروندم باز بود و همينطور فاميلهاي درجه يكم در تورونتو و ونكوور زندگي ميكردند ولي هيچ مشكلي برام پيش نيومد. اگه فرانسه ات خوب باشه و بتوني با آفيسر بحث كني ازت مي پذيره و مشكلي نخواهي داشت.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - aphrodite - 13-02-2011

سلام به مدیران عزیز و پر انرژی Smile
من از شما خیلی حساب میبرم عادت کردم از فروم قبلی ..Big Grin
اما من یه حرف ؟ شایعه ؟ نقل قول ؟ ..نمیدونم اسمشو چی بذارم از یکی از دوستای کلاس زبانم شنیدم که به نظرم مهمه و نمیدونم تو کدوم تاپیک مطرحش کنم ..اصلا مطرحش کنم یا نه !
حالا مطرحش میکنم اگه صلاح دونستید پستمو پاک کنید Big Grin اما میگفت از آپریل قوانین کبک عوض میشه و ممکنه مدرک زبان اجباری بشه ..به منم گفت سریعتر مدارکم رو بفرستم ! Sad
نمیدونم از بین بچه ها کسی چیزی در این مورد شنیده یا نه اگه کسی هست اینجا بگه سیل ووپله ..
فکر کنم اگه یه تاپیک متفرقه هم برای کبک داشته باشیم خیلی خوب میشه که اینجور مسائلو اونجا بگیم یا از دوستایی که میرن مصاحبه توش سوال بپرسیم آخه تو تاپیک مصاحبه نمیشه پرسید تاپیک شلوغ میشه ..
بازم هر طوری صلاح میدونید ..مقسی Smile

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - Artin - 13-02-2011

سلام دوست عزیز
من فکر نمیکنم نیازی به تاپیک جداگانه باشه چون فعلا قانون عوض نشده و صحبتی هم از تغییر قانون تو سایت های رسمی نیست هروقت قانون بطور رسمی عوض شد تاپیک جدید برای اطلاع رسانی ایجاد میکنیم.
با توجه به اینکه سوالتون در راستای تشکیل پرونده است میتونید اینجا مطرح کنید.
سوالاتتون مطرح کنید اگر با تاپیک منطبق نبود مدیران عزیز زحمت انتقالشون به تاپیک صحیح میکشند.

و به نظر من
1-همیشه احتمال تغییر قوانین هست هر قانونی تاریخ انقضایی دارد
2-بطور کلی همیشه اینرا مد نظر داشته باشید
"هرروز که دیرتر اقدام کنید یک روز دیرتر مراحل تشکیل پرونده و ... میگذرانید یک روز دیرتر به کانادا میایید و یک روز دیرتر وارد بازار کار میشوید "

3-بطور کلی باتوجه با افزایش جمعیت و مهاجر قطعا در سالهای پیش رو ظرفیت پذیرش مهاجر کاهش میابد (یا حداقل بطور مقطعی)
جمع بندی تمام موارد نشان میدهد برای شروع یکروز را هم از دست ندهید
موفق باشید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - rahasa2020 - 12-10-2013

بنده متولد 56 ام 35 ساله ام و خانومم متولد57 و 34 ساله. خانومم سابقه کار10 سال رو داره و به شبکه هم مسلطه با انگلیسی آشناست در حدود آیلتس5-5.5 وفرانسه هم فقط در حد مرسی و بونژور مسیو.
بنده هم در کار خودم واردم ولی سابقه کار قابل ارائه ندارم از سال 82 مهندس ناظر هستم و شخصا هم به کار ساخت  و ساز مشغولم.
یه پیشنهاد هم به ما شده و آن اینکه همزمان که برای اپلای بنده در پی اچ دی اقدام میکنیم پرونده اقامتی هم تشکیل بدیم.آیا این درسته؟

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 13-10-2013

با توجه به اینکه همسر شما رشته مهندسی کامپیوتر خوانده اند که دیمند هست و سن شان هم از شما کمتر هست بهتر هست ایشان نفر اصلی پرونده باشند. در مورد سن بعد از 35 سال به ازای هر سال یک امتیاز کم می شود.

سن (زیر 35 سال) 16 امتیاز
رشته تحصیلی: 12 امتیاز
سطح تحصیلات (فرض می کنم کارشناسی باشند) 10 امتیاز
سابقه کار در 5 سال اخیر (می بایست بیمه داشته باشند) 8 امتیاز
سن همسر (فرض می کنیم در زمان تشکیل پرونده شما بین 40-35 سال داشته باشید: 2 امتیاز
سطح تحصیلات همسر: 3 امتیاز
مدرک تحصیلی همسر: اگر زیر مجموعه مهندسی عمران باشد 3 امتیاز ولی با توجه به اینکه مشخص نیست 0 فرض می کنیم.
فرزند: 4 امتیاز
تمکن مالی: 1 امتیاز

بدون امتیاز زبان در مجموع 56 امتیاز دارید. شما به عنوان متاهل برای دعوت به مصاحبه می بایست دست کم 57 امتیاز بیاورید. با زبان انگلیسی حدود 5.5 همسرتان می توانند 4 امتیاز در این قسمت بیاورند که می شود در مجموع 60. به عبارتی شما می توانید با همین شرایط هم تشکیل پرونده دهید. با این حال برای قبولی می بایست 63 امتیاز داشته باشید که 6 امتیاز آن سازگاری است. در حال حاضر اداره مهاجرت کبک تاکید زیادی روی زبان فرانسه دارد. اگر همسرتان در فرانسه B2 بیاورد 12 امتیاز دارد که در اینصورت مجموع امتیازهایتان به 72 می رسد که برای قبولی زیاد هم هست. با توجه به دیمند بودن رشته همسرتان بررسی پرونده ایشان زودتر از رشته های دیگر انجام خواهد شد.

همچنین اگر بتوانید از استان کبک پذیرش تحصیلی بگیرید به واسطه حضور 1 ترم تحصیلی در آنجا 5 امتیاز اضافی هم به پرونده تعلق می گیرد. البته خود شما هم که دکترا بخوانید می توانید بعد از یکی دو سال از روش های دیگری اقدام کنید که در اینجا توضیح داده شده اند.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - gity68 - 13-10-2013

مرسی از راهنماییاتون Mike عزیز
یه سوالی در مورد مدرک زبان داشتم، من تو سایت تو قسمت مهارت انگلیسی فقط امتحان ایلز رو میبینم و مبحثی برای معادل سازی با تافل پیدا نکردم، فقط ایلتز قابل قبوله؟ و اینکه تا چه زمانی باید معتبر باشه؟ وقت تشکیل پرونده یا  مراحل بعدی؟
خیلی ممنون