آکادمیا کافه
تحصیل در تایوان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: تایلند، تایوان، اندونزی و هنگ کنگ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%86%DA%AF)
+----- انجمن: تحصیل (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84--259)
+----- موضوع: تحصیل در تایوان (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: تحصیل در تایوان - Ebish - 17-06-2018

(17-06-2018, 05:01 PM)HsinchuDude نوشته: سلام،
من از NTHU پذیرش و فاند گرفتم. دو سه تا سوال داشتم.
1- توی گواهی پزشکی یه بخش اسکن سینه داره که ترجیح میدم الکی اشعه ایکس نخورم و ظاهرا نرخ سل توی ایران پایینه و این مورد شامل حال ایران نمیشه، درسته؟
2- میخوام ارز دانشجویی بگیرم ولی یه بخش داره که میگه باید گواهی اشتغال به تحصیلت توسط کنسولگری ایران توی اون کشور تایید شه که ایران اصلا تو تایوان سفارت نداره.
3- گواهی پزشکی رو همه جا انجام میدن؟ توضیحی چیزی که لازم نیست همراهش ببریم فقط همون کاغذ رو پر کنه قبوله؟ حتما باید بیمارستان باشه یا همینجوری پیش یه دکتری بریم هم میشه؟
4- برای traditional Chinese و کلا ماندارین تایوانی کتابی چیزی بدردبخور هست؟
5- برای ویزا حتما باید برم امارات؟ اگه بشه ترجیح میدم برم ترکیه.
مرسی ببخشید زیاد شد ولی خیلی کمک بزرگیه اگه بتونین اینارو جواب بدین.

سلام
تبریک بابت پذیرشتون
اول از همه توصیه میکنم کل صفحات رو بخونید؛ جواب اکثر سوالاتتون هست. اما من به صورت کاملا خلاصه میگم جوابتون رو.

1) باید اسکن بشید
2) نمیتونید بگیرید ( البته جدیدا قانونی گویا وزارت علوم گذاشته که دانشجویان ترم اول هم میتونن؛ به بخش مربوطه مراجعه کنید)
3) نیازی نیست اون نامه رو پر کنید؛ صفحات قبل رو بخونید توضیح داده شده
4)اطلاعی ندارم
5) بله باید برید امارات؛ ترکیه نمیشه ( قبل از رفتن هم بهشون ایمیل بزنید و مدارک رو مجددا ازشون سوال کنید)

موفق باشید

RE: تحصیل در تایوان - HsinchuDude - 17-06-2018

(17-06-2018, 05:43 PM)Ebish نوشته: سلام
تبریک بابت پذیرشتون
اول از همه توصیه میکنم کل صفحات رو بخونید؛ جواب اکثر سوالاتتون هست. اما من به صورت کاملا خلاصه میگم جوابتون رو.

1) باید اسکن بشید
2) نمیتونید بگیرید ( البته جدیدا قانونی گویا وزارت علوم گذاشته که دانشجویان ترم اول هم میتونن؛ به بخش مربوطه مراجعه کنید)
3) نیازی نیست اون نامه رو پر کنید؛ صفحات قبل رو بخونید توضیح داده شده
4)اطلاعی ندارم
5) بله باید برید امارات؛ ترکیه نمیشه ( قبل از رفتن هم بهشون ایمیل بزنید و مدارک رو مجددا ازشون سوال کنید)

موفق باشید

مرسی از جواب سرعتی. فک کنم جواب اکثر سوالامو گرفتم. ولی 3 تا سوال دیگه دارم. 
1- توی سایت ویزا نوشته برای اقامت بیشتر 6 ماه باید resident visa درخواست بدیم ولی پست‌ها تاکید داشتن که باید visitor باشه که خیلی عجیبه. قانون عوض شده یا دلیل دیگه‌ای داره؟
2- متاسفانه ظاهرا ویزاها فقط Single entry هست درسته؟ 
3- نمیدونم این مربوط به همون 2 میشه یا نه ولی توی سایت MOFA نوشته بعد از رسیدن باید Re-entry Permit بگیریم. این چیه دقیقا؟
بازم متشکر

RE: تحصیل در تایوان - Ebish - 18-06-2018

(17-06-2018, 07:54 PM)HsinchuDude نوشته: مرسی از جواب سرعتی. فک کنم جواب اکثر سوالامو گرفتم. ولی 3 تا سوال دیگه دارم. 
1- توی سایت ویزا نوشته برای اقامت بیشتر 6 ماه باید resident visa درخواست بدیم ولی پست‌ها تاکید داشتن که باید visitor باشه که خیلی عجیبه. قانون عوض شده یا دلیل دیگه‌ای داره؟
2- متاسفانه ظاهرا ویزاها فقط Single entry هست درسته؟ 
3- نمیدونم این مربوط به همون 2 میشه یا نه ولی توی سایت MOFA نوشته بعد از رسیدن باید Re-entry Permit بگیریم. این چیه دقیقا؟
بازم متشکر

سلام
1) ویزیتور بزنید؛ میایید اینجا به رزیدنت تغییر میدید
2) بله 
3) بعد از تغییر ویزا به رزیدنت؛ درخواست کارت اقامت میدید؛ که میتونید هر مقدار که خواستید وارد یا خارج بشید ( منظورشون همون کارت اقامت هست)

موفق باشید

RE: تحصیل در تایوان - aspire - 19-12-2018

سلام 
من میخواهم برای ترم پاییز 2019 دانشگاه های تایوان اپلای کنم
سوالم این هست که باید استاد داشته باشم برای پذیرش و بورسیه یا مستقیم می تونم اپلای کنم؟

RE: تحصیل در تایوان - Ebish - 20-12-2018

(19-12-2018, 07:21 PM)aspire نوشته: سلام 
من میخواهم برای ترم پاییز 2019 دانشگاه های تایوان اپلای کنم
سوالم این هست که باید استاد داشته باشم برای پذیرش و بورسیه یا مستقیم می تونم اپلای کنم؟

سلام دوست عزیز
خیر نیازی به داشتن استاد  نیست

RE: تحصیل در تایوان - aspire - 28-12-2018

(20-12-2018, 10:38 AM)Ebish نوشته: سلام دوست عزیز
خیر نیازی به داشتن استاد  نیست

سلام 
ممنون از پاسخ شما
من یک سوال دیگه داشتم اینکه شما هم موقع اپلای کردن برای دکترا با هیچ استادی تماس نداشتید؟ یعنی مستقیم اپلای کردید؟
واینکه برای پذیرش گرفتن دکترا همراه بورسیه در دانشگاه های تایوان interview انجام می شود؟

RE: تحصیل در تایوان - saeedbme - 09-05-2019

دوستان عزیز سلام .
دوستان استادی در دانشگاه ntust از رزومه من خوشش اومده بود و گفت اپلای کن ما هم کردیم الان که ده روز مونده به اعلام نتایج یه همچین ایمیلی زده به من این یعنی چی یعنی کارم تمومه و ریجکت یا نه اینکه برعکس احتمالا به زبون بی زبونی میخواد بگه من قبولم ؟ 
من احتمال میدم ریجکت شم  Sad
دوستان یه راهنمایی بفرمایید ممنون.

متن ایمیل لارم به ذکره گفت پروندت به دپارتمانمون نیومده بعد چند دقیقه این ایمیل رو زد ...
Hi Pi,
I saw it now. Because this year the candidate is many times greater than previous year, so the documents to be examined are a lot.
I would wish also you can apply more institutes to gain more chance.
Although I do not have promise on you, but if chance is there, I will reserve for you not other student. But, still no promise as this term is competitive.

Good luck for all you application.
WC

RE: تحصیل در تایوان - Ebish - 11-05-2019

(09-05-2019, 05:47 PM)saeedbme نوشته: دوستان عزیز سلام .
دوستان استادی در دانشگاه ntust از رزومه من خوشش اومده بود و گفت اپلای کن ما هم کردیم الان که ده روز مونده به اعلام نتایج یه همچین ایمیلی زده به من این یعنی چی یعنی کارم تمومه و ریجکت یا نه اینکه برعکس احتمالا به زبون بی زبونی میخواد بگه من قبولم ؟ 
من احتمال میدم ریجکت شم  Sad
دوستان یه راهنمایی بفرمایید ممنون.

متن ایمیل لارم به ذکره گفت پروندت به دپارتمانمون نیومده بعد چند دقیقه این ایمیل رو زد ...
Hi Pi,
I saw it now. Because this year the candidate is many times greater than previous year, so the documents to be examined are a lot.
I would wish also you can apply more institutes to gain more chance.
Although I do not have promise on you, but if chance is there, I will reserve for you not other student. But, still no promise as this term is competitive.

Good luck for all you application.
WC
سلام
جواب استادتون کاملا مشخصه. گفتن تعداد اپلیکنت ها امسال بسیار بیشتر از سال قبل هست و پیشنهاد کردن برای بالا بردن شانستون جاهای دیگه هم اپلای کنید. 
به هر حال شما میتونید شانستون رو امتحان کنید و در صورت داشتن رزومه خوب شانس دارید.
اصولا تو این دانشگاه کمیته تصمیم میگیره راجع به اپلیکنت ها.

موفق باشید

RE: تحصیل در تایوان - hami.1386 - 05-04-2020

سلام دوستان. ممنون میشم کمک کنید
من با رزومه زیر شانس بورس برا NTUST دارم؟
کارشناسی دولتی مهندسی مواد معدل 13.90
کارشناسی ارشد دولتی مهندسی مواد معدل 16.60
دو مقاله آی اس آی Q1 به مجموع ایمپکت 8
یک مقاله کنفرانس داخلی
سابقه TA
سابقه RA 
سابقه گرنت ستاد نانو
دو تا ریکام عالی
آیلتس 6.5

RE: تحصیل در تایوان - Ebish - 06-04-2020

(05-04-2020, 01:08 PM)hami.1386 نوشته: سلام دوستان. ممنون میشم کمک کنید
من با رزومه زیر شانس بورس برا NTUST دارم؟
کارشناسی دولتی مهندسی مواد معدل 13.90
کارشناسی ارشد دولتی مهندسی مواد معدل 16.60
دو مقاله آی اس آی Q1 به مجموع ایمپکت 8
یک مقاله کنفرانس داخلی
سابقه TA
سابقه RA 
سابقه گرنت ستاد نانو
دو تا ریکام عالی
آیلتس 6.5
سلام
بله؛ شانس بالایی دارید.
موفق باشید