آکادمیا کافه
کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: زندگی و کار در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%9F-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8)

صفحات 1 2 3

کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Bahram - 09-01-2011

به عنوان کسی که می خواد برای ویزای دانشجوئی استرالیا اقدام کنه برای شخص من جواب این سوال خیلی مهمه که:

مناسب ترین گزینه در بین شهرهای استرالیا کدام است ؟
برای رسیدن به جواب این سوال، این معیار ها رو در نظر می گیریم :

1) جمعیت ایرانیان ساکن در آن شهر
2) کیفیت دانشگاهها
3) تعداد فرصتهای شغلی (برای مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات)
4) آب و هوا و کیفیت امکانات شهری
5)قیمتها
6)امکانات رفاهی مانند حمل و نقل عمومی، بیمارستانها
7)ترافیک خیابانها

در مورد هر کدوم از این معیارها میتوان حدسهایی زد... تا نظر دوستان چی باشه. پیشاپیش از نظرات و پاسخ هاتون ممنونم

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - nosus_decipio - 13-02-2011

بریزبن:
مرکز ایالت کوئینزلند و دارای بالاترین درصد رشد در بین شهرهای استرالیا. سومین شهر مهم استرالیاست و جمعیت ایرانی کمتری به نسبت ملبورن و سیدنی داره. سه تا دانشگاه مهم در شهر بریزبن هست:
The university of Queensland
بهترین دانشگاه شهر. یکی از اعضای گروه هشت و دارای یکی از زیباترین campus های استرالیا. دانشجویان بین المللی بسیار زیادی داره و به نسبت دو دانشگاه دیگه اساتید ایرانی بیشتری هم درش یافت می شه. و به نسبت اسکالرشیپهای بیشتری به بچه ها می ده.
The Queensland University of Technology
فقط رشته های علوم پایه و فنی رو داره. دانشگاه خوبیه و دانشکده های برق و فیزیک مملو از دانشجوهای ایرانیه.
Griffith
گریفیت هم دانشگاه سوم شهره. ایرانیهای زیادی داره و تقریبا هر رشته ای که بخواید توش پیدا می شه.
....
مردم بریزبن به نسبت ملبورن و سیدنی با شما رفتار بهتری دارند (شهرستانی اند و مهربون) . اگه تو خیابون گم بشید و کمک بخواین به احتمال خیلی قوی تا جایی که بتونن از مسیر با شما همراهی می کنند. گونه ای از پیرمرد در این شهر وجود داره که شما رو تا مقصد می رسونه حتی.
آب و هوای بریزبن گرم و مرطوبه. در سردترین حالت از اسفندماه تهران گرمتر خواهد بود و بارندگی های سیل آسا و شدیدی داره. رودخونه بریزبن در تمام شهر زیگزاگ کرده و نمای فوق العاده قشنگی به شهر می ده. به دو تا از معروفترین ساحلهای استرالیا (Gold Coast و Sunshine Coast فقط یک ساعت رانندگی فاصله داره). دانشجوهای شهر از پنجاه درصد تخفیف برای حمل و نقل عمومی و بلیط سینما برخوردار هستند (سیدنی اینطور نیست). ترافیک به نسبت ملبورن و سیدنی بسیار کمتره و امانات رفاهی شهر میشه گفت که با ملبورن و سیدنی قابل مقایسه است. شهر بسیار سرسبز و قشنگیه و زندگی به نسبت ملبورن و سیدنی ارزونتره. مردم خیلی شهرشون رو دوست دارند و به جای بریزبن، بهش بریزی brizzie می گن.

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Saeid - 03-12-2011

دوستان وضعیت بریزبین از نظر بازار کار چطوره؟؟؟شما که همش از نکات مثبت گفتی....نکنه آدم مجبور بشه برا کار بره آمریکا یا یه جای دیگه؟؟؟
لطفا از نکات منفیش هم بگو

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Bahram - 04-12-2011

(03-12-2011, 03:26 PM)saeed_oroomy نوشته: دوستان وضعیت بریزبین از نظر بازار کار چطوره؟؟؟شما که همش از نکات مثبت گفتی....نکنه آدم مجبور بشه برا کار بره آمریکا یا یه جای دیگه؟؟؟
لطفا از نکات منفیش هم بگو
خوب بنظرم لزوماً هرجا که علاقه داشته باشی، خیلی موقعها کار پیدا کردن سخته. بنظرم هرجای استرالیا که پیشنهاد کاری خوبی شد باید تردید نکرد و پذیرفت. اینکه شما بگی من فقط میخوام توی کویینزلند کار کنم چون جای خوش آب و هواییه و سطح رفاهیش بالاست و ... خیلی شانستون رو کم میکنه.

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Saeid - 04-12-2011

(04-12-2011, 02:34 AM)Bahram نوشته: خوب بنظرم لزوماً هرجا که علاقه داشته باشی، خیلی موقعها کار پیدا کردن سخته. بنظرم هرجای استرالیا که پیشنهاد کاری خوبی شد باید تردید نکرد و پذیرفت. اینکه شما بگی من فقط میخوام توی کویینزلند کار کنم چون جای خوش آب و هواییه و سطح رفاهیش بالاست و ... خیلی شانستون رو کم میکنه.
پس مهمترین عیب brisbane یا کلا استرالیا اینه که ممکنه تو پیدا کردن کار با مشکل مواجه بشید؟؟؟آیا از دوستان شما کسانی هستن که برا کار به آمریکا رفته باشن؟؟؟
من فکر نمیکنم تو استرالیا مشکل کمبود کار باشه...چون نیاز نبود این همه مهاجر حذب کنه....تایید میکنید؟؟؟

البته که کار پیدا کردن مشکله.
اگر با این دید به اینجا نگاه میکنید که اینجا کار ریخته که ما بریم اونجا بما بدن، کاملاً در اشتباهید!
الان خیلی از بچه هایی که اینجا فارغ التحصیل میشن، سر پیدا کردن کار مشکل دارند که عمده مشکلات برمیگرده به Nationality ما! با ویزای کار خیلی سخت میشه کار پیدا کرد.
یکی از دوستای نزدیک خودم که در یکی از دانشگاههای g8 درس خونده و معدل عالی نیز داشته بعد از فارغ التحصیلی حدود 200 جا کار apply کرد، حدود 10 تا مصاحبه رفت تا بالاخره تونست از یک کدومشون کار بگیره. البته اگر کانکشن داشته باشید که تمام این مراحل را دور میزنید و به راحتی کار میگیرید.
اینهارا گقتم که بگم چندان خوشبین نباشید به مسائل و کمی هم بدبینانه به موضوع نگاه کنید که با واقعیت روبرو شدید، دچار سرخوردگی نشید.
البته این موضوع رشته به رشته فرق میکنه.

(نمیدانم چرا موضوع امریکا را در این تاپیک به پیش میکشید، ولی من اینگونه تصور میکنم که در امریکا فرصتهای شغلی بخصوص برای recent graduateها بیشتر از استرالیاست.)

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Saeid - 04-12-2011

(04-12-2011, 08:44 PM)Bahram نوشته: البته که کار پیدا کردن مشکله.
اگر با این دید به اینجا نگاه میکنید که اینجا کار ریخته که ما بریم اونجا بما بدن، کاملاً در اشتباهید!
الان خیلی از بچه هایی که اینجا فارغ التحصیل میشن، سر پیدا کردن کار مشکل دارند که عمده مشکلات برمیگرده به Nationality ما! با ویزای کار خیلی سخت میشه کار پیدا کرد.
یکی از دوستای نزدیک خودم که در یکی از دانشگاههای g8 درس خونده و معدل عالی نیز داشته بعد از فارغ التحصیلی حدود 200 جا کار apply کرد، حدود 10 تا مصاحبه رفت تا بالاخره تونست از یک کدومشون کار بگیره. البته اگر کانکشن داشته باشید که تمام این مراحل را دور میزنید و به راحتی کار میگیرید.
اینهارا گقتم که بگم چندان خوشبین نباشید به مسائل و کمی هم بدبینانه به موضوع نگاه کنید که با واقعیت روبرو شدید، دچار سرخوردگی نشید.
البته این موضوع رشته به رشته فرق میکنه.

(نمیدانم چرا موضوع امریکا را در این تاپیک به پیش میکشید، ولی من اینگونه تصور میکنم که در امریکا فرصتهای شغلی بخصوص برای graduateها بیشتر از استرالیاست.)
موضوع آمریکا رو گفتم...چون شنیدم بعضی از بچه ها که کانادا درس خوندن....کار پیدا نکردن و مجبور شدن برن به آمریکا....گفتم شاید استرالیا هم اینجوریه.....ببخشید این nationality که گفتید منظور چیه؟؟؟چون خارجی هستیم؟؟؟کسی رو میشناسید کار پیدا نکرده و مجبور شده برگرده به ایران؟؟برا مکانیک کار چطوره؟؟ با تشکر از جوابتون

ببینید این موضوع برمیگرده به قوانین مهاجرتی استرالیا: در استرالیا بعد از فارغ التحصیلی بشما 1.5 سال مهلت میدهند که دنبال کار بگردید و سابقه کار کسب کنید. خوب طبیعتاً در این مدت زیاد خیلی احتمالش کمه که کسی نتونه کار بگیره. تازه اخیراً صحبتش شده که میخواهند این مدت را 4 سال کنند!
Nationality هم منظور همون ملیت ماست! اگر شما PR استرالیا را داشته باشید، شرایط کار پیدا کردن خیلی خیلی راحتتر براتون میشه. حتی در خیلی از آگهی های کار اگر ببینید، یکی از آیتمها داشتن PR(اقامت دائم) یا شهروندی استرالیاست. یک دلیلش میتونه این باشه که شما با ویزای موقت در استرالیا هستید و هیچ تضمینی در ماندگاری شما نیست. بنابراین شرکتها خاضر نیستند ریسک کنند و شما رو تا یه مدتی آموزش بدهند و زمانی که نوبت به بازدهی شما میرسه، ویزای شما رو به اتمام باشه. از این رو سعی میکنند تا جای ممکن مقیمها یا شهروندان خودشون (حتی اگر در مواردی شرایط شما مساعدتر باشه) رو استخدام کنند.
ضمناً این مورد قبلی که مثال زدم 200جا کار اپلای کرده، وی نیز مکانیک بوده! D:
ولی خیلی نگران این موضوع نباشید؛ یک دوست باتجربه در اینمورد میگفت تمام فارغ التحصیلان بلااستثنا کار پیدا خواهند کرد.

پ/ن: بهتره از موضوع تاپیک دور نشویم، اگر احساس میکنید جای بحث در این زمینه وجود دارد در تاپیک مناسب مطرح کنید. ممنون

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Shahrouz - 15-06-2013

(13-02-2011, 09:18 AM)'nosus_decipio' نوشته: بریزبن:
مرکز ایالت کوئینزلند و دارای بالاترین درصد رشد در بین شهرهای استرالیا. سومین شهر مهم استرالیاست و جمعیت ایرانی کمتری به نسبت ملبورن و سیدنی داره. سه تا دانشگاه مهم در شهر بریزبن هست:
The university of Queensland
بهترین دانشگاه شهر. یکی از اعضای گروه هشت و دارای یکی از زیباترین campus های استرالیا. دانشجویان بین المللی بسیار زیادی داره و به نسبت دو دانشگاه دیگه اساتید ایرانی بیشتری هم درش یافت می شه. و به نسبت اسکالرشیپهای بیشتری به بچه ها می ده.
The Queensland University of Technology
فقط رشته های علوم پایه و فنی رو داره. دانشگاه خوبیه و دانشکده های برق و فیزیک مملو از دانشجوهای ایرانیه.
Griffith
گریفیت هم دانشگاه سوم شهره. ایرانیهای زیادی داره و تقریبا هر رشته ای که بخواید توش پیدا می شه.
....
مردم بریزبن به نسبت ملبورن و سیدنی با شما رفتار بهتری دارند (شهرستانی اند و مهربون) . اگه تو خیابون گم بشید و کمک بخواین به احتمال خیلی قوی تا جایی که بتونن از مسیر با شما همراهی می کنند. گونه ای از پیرمرد در این شهر وجود داره که شما رو تا مقصد می رسونه حتی.
آب و هوای بریزبن گرم و مرطوبه. در سردترین حالت از اسفندماه تهران گرمتر خواهد بود و بارندگی های سیل آسا و شدیدی داره. رودخونه بریزبن در تمام شهر زیگزاگ کرده و نمای فوق العاده قشنگی به شهر می ده. به دو تا از معروفترین ساحلهای استرالیا (Gold Coast و Sunshine Coast فقط یک ساعت رانندگی فاصله داره). دانشجوهای شهر از پنجاه درصد تخفیف برای حمل و نقل عمومی و بلیط سینما برخوردار هستند (سیدنی اینطور نیست). ترافیک به نسبت ملبورن و سیدنی بسیار کمتره و امانات رفاهی شهر میشه گفت که با ملبورن و سیدنی قابل مقایسه است. شهر بسیار سرسبز و قشنگیه و زندگی به نسبت ملبورن و سیدنی ارزونتره. مردم خیلی شهرشون رو دوست دارند و به جای بریزبن، بهش بریزی brizzie می گن.

درود 
من یک اصلاحیه روی این نوشته بزنم. با خیلی از دوستان که صحبت می کردم اتفاقا مصرانه اعتقاد داشتند که مردم بریزبین به دلیل بافت سنتی تری که دارند به مراتب کمتر ارتباط با خارجی ها برقرار می کنند. در ملبورن رفتار استرالیایی ها با خارجی ها بهتره. 

در مورد ترافیک، ملبورن از اونجا که به گفته خودشون the most organized city در استرالیا هست در اکثر مواقع ترافیک روونی رو داره. شبکه بزرگراهی بسیار وسیع، جاده های پهن و سیستم سراسری train در همه جای شهر باعث شده که ترافیک متمرکر کمتر وجود داشته باشه. 

من تا به حال در ترافیک به اون مفهومی که می گن در سیدنی هست برنخوردم.  حتی مرکز شهر که ترم tram هم هست. دلیلش هم این هست که جاده های شهری ملبورن پهنتر هست و سیستم حمل و نقل عمومی اون بیشتر بر پایه قطار استوار شده.  البته ساعتهای خاص، در برخی مسیرها می گن ترافیک وجود داره.

در مورد ملبورن چیز دیگه ای که باید در نظر بگیرید و خب شاید مهم باشه براتون ساحل اون هست. اینکه حتی در اکثر ماههای فصل های گرم سال هم خیلی آب اقیانوس دمای مطبوعی نداره و خب بنابراین چندان مناسب شنا  شاید نباشه. در سیدنی و به خصوص کوئنزلند همون طور که دوستمون گفتند قضیه بسیار متفاوته. آب و هوای ملبورن هم به اندازه هیچ کدوم از این دو شهر مطبوع نیست. مرکز شهر ملبورن هم کوچیکتر از سیدنی هست. 
ملبورن مرکز تجمع شرکتهای داروسازی، کارخانه های اتوموبیل سازی  و مراکز تحقیقاتی بزرگ پزشکی استرالیا و سیدنی مرکز تجمع شرکتهای بزرگ نرم افزاری، مالی، بانکهای بزرگ استرالیا و... هستند. بریزبین رو هم شهر صنعتی تری محسوب می شه در مقایسه با هر دو ولی نوع صنایع در این 3 شهر متفاوت هست. آشنایی با این تفاوتها در انتخابتون بیشتر کمکتون می کنه. 

RE: کدام شهر استرالیا؟ مزایا و معایب - Shahrouz - 15-06-2013

(09-01-2011, 02:35 AM)'Bahram' نوشته: به عنوان کسی که می خواد برای ویزای دانشجوئی استرالیا اقدام کنه برای شخص من جواب این سوال خیلی مهمه که:
مناسب ترین گزینه در بین شهرهای استرالیا کدام است ؟
برای رسیدن به جواب این سوال، این معیار ها رو در نظر می گیریم :
1) جمعیت ایرانیان ساکن در آن شهر
2) کیفیت دانشگاهها
3) تعداد فرصتهای شغلی
4) آب و هوا و کیفیت امکانات شهری
5)قیمتها
6)امکانات رفاهی مانند حمل و نقل عمومی، بیمارستانها
7)ترافیک خیابانها
در مورد هر کدوم از این معیارها میتوان حدسهایی زد... تا نظر دوستان چی باشه. پیشاپیش از نظرات و پاسخ هاتون ممنونم

من به صورت تقریبی یک مقایسه می کنم. اطلاعات بر مبنای مطالعات در سایتهای مرتبط و اطلاعات ایرانیان مقیم و تجربه شخصی هست.
1- سیدنی> ملبورن>> بریزبین> پرث> آدلاید . 
2- سیدنی و ملبورن تقریبا یکسان هستند. بعد از این دو شهر بریزبین ، پرث و در نهایت آدلاید
3- کاملا مرتبط با شغل هست. 
4- آب و هوا، بستگی به سلیقه داره ولی هوای ملبورن نسبت به بقیه شهرها چندان مطبوع نیست.
5-قیمتها سیدنی >> ملبورن> بریزبین>پرث> آدلاید
6- سیدنی> ملبورن> بریزبین>پرث؟ آدلاید
7- سیدنی >> ملبورن> بریزبین> پرث>آدلاید

و بهترین و بدترین مشخصات  در مورد هر یک از شهرها:

بهترین مشخصات 
سیدنی: آب و هوا- امکانات تفریحی- کیفیت دانشگاهها
بریزبین: سواحل- فرصتهای شغلی مرتبط با مهندسی شیمی /نفت
پرث: آب و هوا-  فرصتهای شغلی مرتبط با مهندسی شیمی /نفت
ملبورن: فرهنگ شهری و ورزشی - ارتباط با اینترنشنالها- کیفیت دانشگاهها
آدلاید: هزینه های پایین- آب و هوا

[align=right]بدترین مشخصات[align=right]سیدنی:جرم و جنایت- ترافیک- هزینه های بسیار بالا[align=right]بریزبین: توفانهای سیل آسا- خطر بالاتر ابتلا به سرطان پوست[align=right]پرث: دوری از سایر شهرها (در حدود 4000 کیلومتر از نزدیک ترین شهر)- یکنواختی
ملبورن: آب و هوای متغیر- هزینه های نسبتا بالا- فرصتهای شغلی محدود در رشته های نفت/معدن/ پتروشیمی
آدلاید: سکون و یکنواختی- فرهنگ