آکادمیا کافه
شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - مهمان - 16-02-2016

(16-02-2016, 03:34 PM)nader نوشته: درود
این که موردی نداره دوست من
شما اولا که غیر این سنوات ارفاقی ۱ سال هم فرجه معرفی داری که حتی میتونی توی اون درسم بخونی اما چون خرداد فارغ میشی میتونی از فرجه معرفیت استفاده کنی
اگه هم مهر ۹۶ بخوای بری دانشگاه ا اون وقت اعزامم شده باشی کارای ترخیصتو میکنی میای میری دانشگاه

موفق باشید

اول از هر چیز سپاسگذارم که خیلی سریع پاسخ دادید

من الان دارم از اون 1 سال فرجه استفاده میکنم و اینه که نگرانم کرده. فقط میخوام یه راهی پیدا شه که امسال وارد مقطع ارشد شم. ممنون میشم کامل راهنماییم کنید

درخواست دانشگاه براي سنوات ارفاقي كميسيون بايد قبل از اتمام مهلت مجاز تحصيل به وظيفه عمومي اعلام شود در غير اين صورت، مشمول از تاريخ اتمام مهلت به عنوان اخراجي از دانشگاه محسوب و يك سال مهلت دارد خود را براي رسيدگي به وضعيت مشموليت معرفي كند. كميسيون موارد خاص حداكثر مي تواند به مدت 2 نيم سال تحصيلي براي مشمول، درخواست مهلت نمايد و در صورت عدم فراغت از تحصيل دانشجو، از تاريخ اتمام مهلت اخراجي محسوب و حداكثر يك سال براي معرفي فرصت دارد.
 دانشجويان اخراجي تا پايان خدمت دوره ضرورت يا بهره مندي از انواع معافيت، مجاز به ادامه تحصيل نيستند. دانشجويان مقطع كارشناسي پيوسته يا بالاتر كه موفق به اتمام تحصيل نشده و با مدرك تحصيلي مقطع پائين تر (مانند كارداني) از دانشگاه اخراج مي شوند، به عنوان دانشجوي اخراجي محسوب شده و مجاز به ادامه تحصيل در ساير مقاطع تحصيلي نيستند.

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2584125

این توضیحات بالا منو گیج کرده. من دو ترم از سنوات مجاز استفاده کردم و الان وارد سنوات ارفاقی شدم که دو ترم هم ارفاقی دارم. این توضیحات بالا میگه که با این شرایط من تا پایان خدمت حق ادامه تحصیل ندارم.

ممنون میشم یکم شفافتر توضیح بدید. 

(03-02-2016, 08:43 PM)nader نوشته: درود
شما غیبت خورده باشی به هر نحوی هرگز نخواهی تونست ثبت نام کنی

یعنی از عهده سیستم دانشگاه کاملا خارجه
مگه اینکه خود نظام وظیفه قبول کنه اونم حداقل مال وقتی که تازه ثبت نام باشی نه انصراف داده باشی غیبت خورده باشی باز بری دانشگاه
در این مورد به طور قطع نخواهید تونست

موفق باشید

(16-02-2016, 03:22 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان ممون میشم جواب سوالمو بدید. به شدت استرس دارم.
رفتم نظام وظیفه سرهنگه اعصاب نداشت درست جواب نداد
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن 90 هستم این ترم وارد سنوات ارفاقی شدم دارم برای ارشد میخونم خیلی واسم حیاتیه که وارد مقطع ارشد بشم. اما شرایط رو که خوندم نوشته بود درصورت استفاده از سنوات ارفاقی تا پایان خدمت یا معافیت دایم حق ادامه تحصیل رو ندارم. 
میخوام ببینم قبل از اینکه برم سربازی چطور میتونم ارشد ادامه تحصیل بدم؟
یه راه بهم معرفی کنید؟
من تا پایان خرداد 95 میتونم فارغ التحصیل شم ایا اگر سریعا اقدام کنم برای سربازی وقتی نتیجه قبولی بیاد ترخیص میشم؟ چه راهی داره؟

شما اولا که غیر این سنوات ارفاقی ۱ سال هم فرجه معرفی داری که حتی میتونی توی اون درسم بخونی اما چون خرداد فارغ میشی میتونی از فرجه معرفیت استفاده کنی
اگه هم مهر ۹۶ بخوای بری دانشگاه ا اون وقت اعزامم شده باشی کارای ترخیصتو میکنی میای میری دانشگاه

موفق باشید

موفق باشید

من الان دارم از اون 1 سال فرجه استفاده میکنم و اینه که نگرانم کرده. فقط میخوام یه راهی پیدا شه که امسال وارد مقطع ارشد شم. ممنون میشم کامل راهنماییم کنید

درخواست دانشگاه براي سنوات ارفاقي كميسيون بايد قبل از اتمام مهلت مجاز تحصيل به وظيفه عمومي اعلام شود در غير اين صورت، مشمول از تاريخ اتمام مهلت به عنوان اخراجي از دانشگاه محسوب و يك سال مهلت دارد خود را براي رسيدگي به وضعيت مشموليت معرفي كند. كميسيون موارد خاص حداكثر مي تواند به مدت 2 نيم سال تحصيلي براي مشمول، درخواست مهلت نمايد و در صورت عدم فراغت از تحصيل دانشجو، از تاريخ اتمام مهلت اخراجي محسوب و حداكثر يك سال براي معرفي فرصت دارد.
 دانشجويان اخراجي تا پايان خدمت دوره ضرورت يا بهره مندي از انواع معافيت، مجاز به ادامه تحصيل نيستند. دانشجويان مقطع كارشناسي پيوسته يا بالاتر كه موفق به اتمام تحصيل نشده و با مدرك تحصيلي مقطع پائين تر (مانند كارداني) از دانشگاه اخراج مي شوند، به عنوان دانشجوي اخراجي محسوب شده و مجاز به ادامه تحصيل در ساير مقاطع تحصيلي نيستند.

این توضیحات بالا منو گیج کرده. من دو ترم از سنوات مجاز استفاده کردم و الان وارد سنوات ارفاقی شدم که دو ترم هم ارفاقی دارم. این توضیحات بالا میگه که با این شرایط من تا پایان خدمت حق ادامه تحصیل ندارم.

موفق باشید

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - nader - 16-02-2016

(16-02-2016, 04:37 PM)مهمان نوشته: اول از هر چیز سپاسگذارم که خیلی سریع پاسخ دادید

ببین عزیزم
شما هنوز از فرجه معرفیت استفاده نکردی
که اگه کرده بودی به هیچ عنوان فرصت نداشتی ۱ سال بعد از اخراج شدن یا امثال اون خودتو بتونی معرفی کنی
بعد از این فرجه دانشگاه حتی بازم درست تموم نشده باشه دانشگاه اگه اجازه بده تظام وظیفه ۱ سال دیگه بهت فرصت میده تا تو فرجه معرفی درستو  تموم کنی
حتی دانشگاهم اجازه نده ۱ بار میتونی بری سازمان مرکزی و اونجا بهت اجازه بده
حالا از اینا گذشته
شما اگه خرداد ماه تموم بشی توی خرداد هم کنکور ارشدتو بدی
دفترچتم تا شهریور پست کنی
اول مهر میتونی ارشد ثبت نام  کنی اگه قبول بشی
و به هیچ وجه مشکل نظام وظیفه نخواهی داشت 
حتی اگه دفترچه هم پست نکنی
موفق باشید

(16-02-2016, 07:35 PM)nader نوشته: ببین عزیزم
شما هنوز از فرجه معرفیت استفاده نکردی
که اگه کرده بودی به هیچ عنوان فرصت نداشتی ۱ سال بعد از اخراج شدن یا امثال اون خودتو بتونی معرفی کنی
بعد از این فرجه دانشگاه حتی بازم درست تموم نشده باشه دانشگاه اگه اجازه بده تظام وظیفه ۱ سال دیگه بهت فرصت میده تا تو فرجه معرفی درستو  تموم کنی
حتی دانشگاهم اجازه نده ۱ بار میتونی بری سازمان مرکزی و اونجا بهت اجازه بده
حالا از اینا گذشته
شما اگه خرداد ماه تموم بشی توی خرداد هم کنکور ارشدتو بدی
دفترچتم تا شهریور پست کنی
اول مهر میتونی ارشد ثبت نام  کنی اگه قبول بشی
و به هیچ وجه مشکل نظام وظیفه نخواهی داشت 
حتی اگه دفترچه هم پست نکنی
موفق باشید

منظور شما از فرجه معرفی چیه؟ سرهنگ گفت که این که الان بهم اجازه دادن همون فرجه 1 سال معرفیه و بعد از اون بلافاصله باید معرفی کنم.
لطفا عکس نامه ای که نظام وظیفه داده یه نگاه بندازید ببینید این همون فرصت معرفی ای هست که امروز به من دادن
اگه من الان از اون فرجه دارم استفاده میکنم وقتی فرصت نداشته باشم با این فرض که خرداد سریع اقدام کنم و برگ سبز بگیرم ایا قبول شم ترخیص میکنن از خدمت؟

[عکس: zpnz_imag3983_1.jpg]

(16-02-2016, 08:16 PM)مهمان نوشته: منظور شما از فرجه معرفی چیه؟ سرهنگ گفت که این که الان بهم اجازه دادن همون فرجه 1 سال معرفیه و بعد از اون بلافاصله باید معرفی کنم.
لطفا عکس نامه ای که نظام وظیفه داده یه نگاه بندازید ببینید این همون فرصت معرفی ای هست که امروز به من دادن
اگه من الان از اون فرجه دارم استفاده میکنم وقتی فرصت نداشته باشم با این فرض که خرداد سریع اقدام کنم و برگ سبز بگیرم ایا قبول شم ترخیص میکنن از خدمت؟ 

من الان ترم 9 کارشناسی ناپیوسته ام که سنوات مجاز برای ناپیوسته حداکثر 3 سال 1 سال هم ارفاقی که اونم استفاده کردم میشه 4 سال با این یک ترم هم میشه 4.5 سال برای ناپیوسته.

(16-02-2016, 08:16 PM)مهمان نوشته: منظور شما از فرجه معرفی چیه؟ سرهنگ گفت که این که الان بهم اجازه دادن همون فرجه 1 سال معرفیه و بعد از اون بلافاصله باید معرفی کنم.

من الان ترم 9 کارشناسی ناپیوسته ام که سنوات مجاز برای ناپیوسته حداکثر 3 سال 1 سال هم ارفاقی که اونم استفاده کردم میشه 4 سال با این یک ترم هم میشه 4.5 سال برای ناپیوسته دارم استفاده میکنم

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - nader - 16-02-2016

(16-02-2016, 08:41 PM)مهمان نوشته: من الان ترم 9 کارشناسی ناپیوسته ام که سنوات مجاز برای ناپیوسته حداکثر 3 سال 1 سال هم ارفاقی که اونم استفاده کردم میشه 4 سال با این یک ترم هم میشه 4.5 سال برای ناپیوسته دارم استفاده میکنم

همیشه بعد از اتمام تمام فرجه ها و سنوات های ارفاقی یک سال هم فرجه معرفی داری که میتونی تو اون یک سال هم دوباره درس خوند اگه درست تموم نشده باشه
اگه هم شده باشه میتونی ۱ سال بعد از فارغ التحصیلیت دفتر چه خدمت پست کنی
به این میگن فرجه معرفی

موفق باشید

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - داداش - 23-02-2016

سلام من مدرک کارشناسی از دانشگاه روزانه رو دارم امسال گرفتم  میخام در کنکور سراسری 95 شرکت کنم  انصراف تحصیلی  متوجه نمیشم آیا یعنی مدرک کارشناسی ام اعتبار دیگه نخواهد داشت

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - nader - 23-02-2016

(23-02-2016, 10:33 PM)داداش نوشته: سلام من مدرک کارشناسی از دانشگاه روزانه رو دارم امسال گرفتم  میخام در کنکور سراسری 95 شرکت کنم  انصراف تحصیلی  متوجه نمیشم آیا یعنی مدرک کارشناسی ام اعتبار دیگه نخواهد داشت
درود
منم سوال شما زو متوجه نمیشم
شما چون در دوره روزانه تخصیل کردین دیگه نمیتونین کارشناسی روزانه در رشته دیگری بخونید درضمن مشکل نظام وظیفه هم خواهید داشت