آکادمیا کافه
جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور (/Thread-%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2

جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - Babak - 29-09-2012

مدیران سایت با همکاری تعدادی از کاربران فعال از چند ماه پیش مشغول تهیه جزوه‌ای بوده‌اند که هم اکنون آماده و در فایل پیوست در اختیار شما قرار داده شده. این جزوه اطلاعات اولیه و اصلی در مورد مراحل مختلف پذیرش و مدارک مورد نیاز رو در اختیار شما قرار می‌ده و به شما کمک می‌کنه تا برنامه‌ریزی مناسبی برای گرفتن پذیرش داشته باشید. این جزوه به خصوص برای دوستانی که تازه وارد فرآیند گرفتن پذیرش شده‌اند و می‌خواهند اطلاعات اولیه رو به دست بیارند بسیار مفید خواهد بود و خوندنش به این افراد توصیه می‌شه.

جا داره همین‌جا از تک تک مدیران و دوستانی که علی‌رغم مشغله‌های زیادشون زحمت کشیدند، وقت گذاشتند و اطلاعات این جزوه رو جمع‌آوری کردند و نوشتند صمیمانه تشکر کنم و براشون بهترین‌ها رو در تمام مراحل زندگی آرزو می‌کنم.

ضمنا توزیع این جزوه از جمله از طریق ایمیل یا قرار دادنش در وب‌سایت‌های دیگه تا زمانی که به صورت رایگان و بدون تغییرات ارائه بشه، مجاز خواهد بود.
همچنین جزوه به صورت ویکی نیز در دسترس شما قرار گرفته و لینک آن در منوی اصلی در بالای صفحه قرار داده شده.

جزوه pdf بدون نیاز به داشتن حساب کاربری از این آدرس قابل دریافت است.

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - salazar716 - 03-10-2012

درود.
اول از همه ی کسانی که تلاش کردن که چنین جزوه ای مهیا بشه تشکر میکنم...من تازه شروع کردم خوندنش تا اینجا یه اشکال تایپی پیدا کردم.
صفحه ی 17 که در مورد لانگمن توضیح میده نوشته:
مناسب برای شروع و افردی که...
باز هم اگه چیزی دیدم درمیون میذارم...اگر هم مهم نیست که خب بگین دیگه چیزی نمیگم!

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - Babak - 03-10-2012

ممنون از شما برای گزارش اشکال. اتفاقا موضوع خوبی رو مطرح کردید. من از همه دوستان خواهش می‌کنم که اشکالاتی که در جزوه می‌بینند رو همین‌جا گزارش کنند و همچنین نظرها و پیشنهادهاشون رو بگن تا بتونیم به تدریج جزوه رو بهتر کنیم. طبیعتا ممکنه که ما نتونیم تمام پیشنهادها رو عملی کنیم، ولی قطعا سعی خواهیم کرد تا حد امکان پیشنهادها رو در نظر بگیریم.

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - Karim - 03-10-2012

(03-10-2012, 11:02 AM)Babak نوشته: ممنون از شما برای گزارش اشکال. اتفاقا موضوع خوبی رو مطرح کردید. من از همه دوستان خواهش می‌کنم که اشکالاتی که در جزوه می‌بینند رو همین‌جا گزارش کنند و همچنین نظرها و پیشنهادهاشون رو بگن تا بتونیم به تدریج جزوه رو بهتر کنیم. طبیعتا ممکنه که ما نتونیم تمام پیشنهادها رو عملی کنیم، ولی قطعا سعی خواهیم کرد تا حد امکان پیشنهادها رو در نظر بگیریم.

بابک جان،
آیا امکان چاپ این جزوه بصورت کتابچه یا حتی همون جزوه در ایران وجود داره، ؟بنظرم اگه بصورت کتاب در ایران توزیع شود طیف وسیعی از مخاطبان رو در داخل ایران پوشش خواهد داد

ممنون

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - salazar716 - 03-10-2012

درودی دوباره.
صفحه ی 19:
این امتحان در دو نوع جنرال و سابجکت برگزار میشود: رشته های زیست شیمی، زیست شناسی....
این زیست شیمی رشته اس یا همون زیست و شیمیه خودمونه؟ اگه دومیه که باید بینشون ویرگول باشه...
فقط یک سوال دیگه دارم اینکه: نمیشد آخره جزوه به جای اعتلا بگین ارتقا؟!Wink من تو عمرم نشنیده بودم این رو! مگه اینم GREه لغت میارین کسی ندیده؟!Big Grin

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - m.ost - 03-10-2012

زیست شیمی یک رشته جداگانه و ترجمه Biochemistry هست.

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - Karim - 04-10-2012

(03-10-2012, 08:25 PM)m.ost نوشته: زیست شیمی یک رشته جداگانه و ترجمه Biochemistry هست.
درود،
بنظره من هم بهتره همون بیوشیمی گفته بشه یعنی این رشته رو در فارسی ترجمه کردن بیوشیمی، چون همه در ایران و حتی کسانی که رشته بیوشیمی می خونند همه می گویند ما رشتمون بیوشیمی هست وحتی در دفترچه کنکور ارشد و دکتری هم اسم رشته رو بیوشیمی می نویسند، البته گاهی در ترجمه ها که خیلی میخوان دیگه همه چیز رو به فارسی تبدیل کنند می گویند زیست شیمی مثل بیوتکنولوژی که ترجمه شده زیست فناوری!
من خودمم در دوران تحصیل حدود 10-15 واحدی بیوشیمی پاس کردم و همیشه بین اساتید و دانشجویان همون بیوشیمی مصطلح هست و ممکنه افرادی که این جزوه رو بخونند با دیدن اصطلاح زیست شیمی متوجه نشوند که منظور نگارنده چی هست!

مرسی

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - Babak - 04-10-2012

(03-10-2012, 03:05 PM)Karim نوشته: بابک جان،
آیا امکان چاپ این جزوه بصورت کتابچه یا حتی همون جزوه در ایران وجود داره، ؟بنظرم اگه بصورت کتاب در ایران توزیع شود طیف وسیعی از مخاطبان رو در داخل ایران پوشش خواهد داد

ممنون
طبیعتا توزیع جزوه چاپ شده خیلی مشکل‌تر از توزیع آنلاین هست. به خصوص با توجه به این که هدف ما این هست که جزوه به صورت رایگان در اختیار دوستان قرار بگیره، چاپ و توزیعش چندان ساده نخواهد بود. از طرفی، افرادی که به دنبال گرفتن پذیرش هستند، ناگزیر باید به اینترنت دسترسی داشته باشند و در نتیجه نباید از این جهت مشکل خاصی برای دریافت جزوه به صورت آنلاین وجود داشته باشه.

(03-10-2012, 07:52 PM)salazar716 نوشته: درودی دوباره.
صفحه ی 19:
این امتحان در دو نوع جنرال و سابجکت برگزار میشود: رشته های زیست شیمی، زیست شناسی....
این زیست شیمی رشته اس یا همون زیست و شیمیه خودمونه؟ اگه دومیه که باید بینشون ویرگول باشه...
فقط یک سوال دیگه دارم اینکه: نمیشد آخره جزوه به جای اعتلا بگین ارتقا؟!Wink من تو عمرم نشنیده بودم این رو! مگه اینم GREه لغت میارین کسی ندیده؟!Big Grin
با توجه به توضیحات m.ost و karim عزیز، از همون واژه بیوشیمی استفاده خواهیم کرد.
ضمنا اعتلا هم درسته و در جایی که به کار رفته، معنیش دقیق‌تر از ارتقا هست. Smile

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - mona - 14-10-2012

ممنون از تهیه ی این جزوه...به همه پیشنهاد میکنم حتما دانلودش کنند.

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - payman1986 - 16-11-2012

در صفحه 27 خط 6 یکبار بجای GMAT نوشته اید GMAC ، با تشکر از زحماتتان