آکادمیا کافه
پزشکی در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پزشکی در ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: پزشکی در ایتالیا - Faezeh_M - 12-02-2016

(12-02-2016, 09:31 AM)dadgw نوشته: دوستان دوره ی پزشکی عمومی، دندان پزشکی، داروسازی و پرستاری در ایتالیا هر کدام چه مدت طول میشکن و اسم level تحصیلیشون همون bachelor و master هستش؟ شهریه ی داشگاه هایی که این رشته ها رو به انگلیسی تدریس میکنن و مورد قبول وزارت علوم ایران هستن در چه حدودیه؟

سلام

کلا دوره های رشته های پزشکی ( دکتری حرفه ای ) به ندرت انگلیسی هستن منتها باید بگم که در ایتالیا یک سری دانشگاهها این دوره ها رو انگلیسی برگزار میکنن که برای ورود به رشته ی پزشکی و دندان پزشکی باید آزمون ورودی  IMATرو بگذرونین که این آزمون جدیدا در سپتامبر برگزار میشه، لازمه اینو هم بگم که داشتن حداقل نمره ی IELTS 6 لازم هست.در اینجا میتونین اطلاعات مربوط رو ببینین.

در مورد داروسازی هم بگم که این دوره 5 ساله ست و تنها در  دانشگاه Tor vergata برگزار میشه، آزمون ورودی اون آلفا تست هست که با مراجعه به سایت دانشگاه اطلاعات بیشتری رو در رابطه با اون میتونید پیداکنید، هزینه ی تحصیل کم هست منتها تا جایی که من میدونم باید مبلغ 8000 یورو برای یکسال در نظر بگیرید.

کلا مدارک دانشگاههای ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست.

موفق باشید

RE: پزشکی در ایتالیا - Iman.S - 13-02-2016

(12-02-2016, 04:12 PM)Faezeh_M نوشته: سلام

کلا دوره های رشته های پزشکی ( دکتری حرفه ای ) به ندرت انگلیسی هستن منتها باید بگم که در ایتالیا یک سری دانشگاهها این دوره ها رو انگلیسی برگزار میکنن که برای ورود به رشته ی پزشکی و دندان پزشکی باید آزمون ورودی  IMATرو بگذرونین که این آزمون جدیدا در سپتامبر برگزار میشه، لازمه اینو هم بگم که داشتن حداقل نمره ی IELTS 6 لازم هست.در اینجا میتونین اطلاعات مربوط رو ببینین.

در مورد داروسازی هم بگم که این دوره 5 ساله ست و تنها در  دانشگاه Tor vergata برگزار میشه، آزمون ورودی اون آلفا تست هست که با مراجعه به سایت دانشگاه اطلاعات بیشتری رو در رابطه با اون میتونید پیداکنید، هزینه ی تحصیل کم هست منتها تا جایی که من میدونم باید مبلغ 8000 یورو برای یکسال در نظر بگیرید.

کلا مدارک دانشگاههای ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست.

موفق باشید

ببخشید دوست عزیز جسارتا خواستم اصلاح کنم که داروسازی فقط در تور ورگاتا برگزار نمیشه و دانشگاههای دیگه هم دارند

RE: پزشکی در ایتالیا - dadgw - 13-02-2016

میشه بگین در چه دانشگاه هایی انگلیسی تدریس میشه؟

RE: پزشکی در ایتالیا - Faezeh_M - 13-02-2016

(13-02-2016, 01:40 PM)Iman.S نوشته: ببخشید دوست عزیز جسارتا خواستم اصلاح کنم که داروسازی فقط در تور ورگاتا برگزار نمیشه و دانشگاههای دیگه هم دارند

سلام

بله، کلا شرط ورود به رشته ی داروسازی در ایتالیا ، قبولی در آلفا تست هست و  اکثر دوره های رشته ی داروسازی به زبان ایتالیایی تشکیل میشن و تنها دانشگاه انگلیسی زبان همینه!

موفق باشید

RE: پزشکی در ایتالیا - dadgw - 13-02-2016

یه سوال
من توی سایت دانشگاه مورد نظر (تور ورگاتا) رفتم و در مورد داروسازی بررسی کردم، توی توضیحات نوشته بود این دوره مستر هستش، من مدرک پیش دانشگاهی دارم، برای من ممکنه ثبت نام کنم برای دورش؟

RE: پزشکی در ایتالیا - Faezeh_M - 13-02-2016

(13-02-2016, 07:04 PM)dadgw نوشته: یه سوال
من توی سایت دانشگاه مورد نظر (تور ورگاتا) رفتم و در مورد داروسازی بررسی کردم، توی توضیحات نوشته بود این دوره مستر هستش، من مدرک پیش دانشگاهی دارم، برای من ممکنه ثبت نام کنم برای دورش؟

سلام

چون دوره ی 5 ساله هستش در ردیف Master degrees قرار میگیره ، با مراجعه به این قسمت و این قسمت و ارتباط با دپارتمان مربوطه میتونین از  سایر

جزئیات مطلع بشید.

موفق باشید

RE: پزشکی در ایتالیا - golbargsima - 24-02-2016

سلام
18 سالم هست.
من پیش دانشگاهی رشته ی تجربی هستم(امسال اولین بارم هست میخوام کنکور بدم، کنکور 95). 
معدل کل دیپلم 16.41 هست
و معدل پیش دانشگاهی رو میتونم تا بالای 19 برسونم.
معدل دیپلمم به خاطر درس عربی که 9 آوردمش خیلی پایین اومد وگرنه 
زیست شناسی 20، شیمی 18، ریاضی 16، زبان 18 هست.
در کل زبانم عالیه (نمره ی زبان در حد بیست، فهم شنیداری و صحبت کردن انگلیسی هم نسبتاً خوب هست)
برای گرفتن مدارک زبان هم مشکلی ندارم.
1-با توجه به این شرایط احتمال پذیرش من توی رشته ی پزشکی دانشگاه های معتبر ایتالیا چقدر هست؟
2- لطف کنید مراحل و شرایط ورود به رشته ی پزشکی در ایتالیا را مختصر توضیح بدید چون این مراحل توی تاپیک به صورت جسته گریخته گفته شده است.
ممنون، روز خوبی داشته باشید.

RE: پزشکی در ایتالیا - Shihan - 26-02-2016

(24-02-2016, 02:08 PM)golbargsima نوشته: سلام
18 سالم هست.
من پیش دانشگاهی رشته ی تجربی هستم(امسال اولین بارم هست میخوام کنکور بدم، کنکور 95). 
معدل کل دیپلم 16.41 هست
و معدل پیش دانشگاهی رو میتونم تا بالای 19 برسونم.
معدل دیپلمم به خاطر درس عربی که 9 آوردمش خیلی پایین اومد وگرنه 
زیست شناسی 20، شیمی 18، ریاضی 16، زبان 18 هست.
در کل زبانم عالیه (نمره ی زبان در حد بیست، فهم شنیداری و صحبت کردن انگلیسی هم نسبتاً خوب هست)
برای گرفتن مدارک زبان هم مشکلی ندارم.
1-با توجه به این شرایط احتمال پذیرش من توی رشته ی پزشکی دانشگاه های معتبر ایتالیا چقدر هست؟
2- لطف کنید مراحل و شرایط ورود به رشته ی پزشکی در ایتالیا را مختصر توضیح بدید چون این مراحل توی تاپیک به صورت جسته گریخته گفته شده است.
ممنون، روز خوبی داشته باشید.

1- شانس با این رزومه خوبه. اما باید در ازمون وروودی پزشکی دانشگاهها قبول بشی و حداقل نمره زبان ielts 6 رو باید داشته باشی.
2- همین تاپیک رو بدقت بخون دستت میاد.

RE: پزشکی در ایتالیا - Paaaaaaaaarisay - 25-05-2018

سلام
راستش با اين كه پست ها براي دوسال پيش هست و خيلي قديمي نيست ميخواستم بدونم شانس قبولي ازمون imat مثل گذشته هست؟
بعضي دوستان ميگن اگه متابع رو بخوني ميتوني قبول شي
بعضيا هم كه ميگن اصلا منابع درست و به درد بخور (!!) نيستن قبولي فوق العاده سخته و ايلتس ٦ هم حتي كمه براي ازمون
من چون منابع رو نديدم نميتونم سطح سوالارو خودم بسنجم
كسي پيشنهادي نداره؟

RE: پزشکی در ایتالیا - mahsa km - 06-06-2018

سلام
من برای ازمون imat امسال میخوام شرکت کنم. مدارک تحصیلی و بورس ام رو هم ترجمه کردم اما سایت سفارت برای استادی ویزا فعلا بسته اس و نتونستم وقت ویزا بگیرم تا مدارک pre-enrollment رو تحویل بدم ( ما تمکن مالی و سایر مدارک رو بعد از اعلام نتیجه ازمون و در مهر ماه به سفارت ارایه میدیم)
شنیده بودم مدارک بورس رو باید به تایید سفارت برسونم برا همین دیروز رفتم مدارک بورس رو دادم سفارت تایید کرد. حالا تو فروم دیدم که یه سری نوشتن مدارک بورس رو بعد از تایید ویزا باید بدیم سفارت تایید کنه تا ویزا دچار مشکل نشه. الان من چی کار کنم یعنی احتمال داره ویزام ریجکت شه سر این مساله؟