آکادمیا کافه
پزشکی در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پزشکی در ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: پزشکی در ایتالیا - Domenikan - 03-06-2014

ممنونم از جوابتون من در مورد خودم در چند تا پست قبلی توضیح دادم
منظورم این بود که رشته من چیز دیگه ای هست و عاشق رشته پزشکی هستم آیا آلفا تست پزشکی امتحان بدم یا رشته خودمو ادامه بدم؟؟
من رشتم مهندسی مکانیک دانشگاه پیام نور و ترم 5 با معدل کل بالای 16.دیپلم و پیش تجربی دارم.
آیا ارزش داره اول رشته پزشکی عمومی بخونم و بعدش تخصص و بعد فوق تخصص چون من تا چند ماه دیگه 25 سال میشم؟؟؟
برای این مراحل درسی که گفتم خود ایتالیا باشم بهتره یا بعد از پزشکی عمومی برای تخصص و فوق تخصص برم یه کشور دیگه؟/
امتحان زبان ایتالیایی مدرسه رو بدم یا برم آیلتس بگیرم؟؟و بعد به زبان انگلیسی درس بخونم بهتره یا ایتالیایی در رشته پزشکی؟؟؟
مدت زمان تحصیل زیاده و نباید کم بیارم که اگه خدایی نکرده کم بیارم از همه چیه زندگیم عقب میفتم و نمیتونم کاری انجام بدم به خاطر همین دارم مشورت میکنم و سبک سنگین میکنم و میخوام یه تصمیم درست بگیرم البته خودمو میشناسم مشکل درس خوندن ندارم و عاشق درس خوندن هستم
ببخشید که اینقدر سوال میپرسم چون یه تصمیم حیاتی هست.
با تشکر لطفا راهنمایی بفرمایید

RE: پزشکی در ایتالیا - Shihan - 03-06-2014

(03-06-2014, 01:38 AM)'Domenikan' نوشته: ممنونم از جوابتون من در مورد خودم در چند تا پست قبلی توضیح دادم
منظورم این بود که رشته من چیز دیگه ای هست و عاشق رشته پزشکی هستم آیا آلفا تست پزشکی امتحان بدم یا رشته خودمو ادامه بدم؟؟
من رشتم مهندسی مکانیک دانشگاه پیام نور و ترم 5 با معدل کل بالای 16.دیپلم و پیش تجربی دارم.
آیا ارزش داره اول رشته پزشکی عمومی بخونم و بعدش تخصص و بعد فوق تخصص چون من تا چند ماه دیگه 25 سال میشم؟؟؟
برای این مراحل درسی که گفتم خود ایتالیا باشم بهتره یا بعد از پزشکی عمومی برای تخصص و فوق تخصص برم یه کشور دیگه؟/
امتحان زبان ایتالیایی مدرسه رو بدم یا برم آیلتس بگیرم؟؟و بعد به زبان انگلیسی درس بخونم بهتره یا ایتالیایی در رشته پزشکی؟؟؟
مدت زمان تحصیل زیاده و نباید کم بیارم که اگه خدایی نکرده کم بیارم از همه چیه زندگیم عقب میفتم و نمیتونم کاری انجام بدم به خاطر همین دارم مشورت میکنم و سبک سنگین میکنم و میخوام یه تصمیم درست بگیرم البته خودمو میشناسم مشکل درس خوندن ندارم و عاشق درس خوندن هستم
ببخشید که اینقدر سوال میپرسم چون یه تصمیم حیاتی هست.
با تشکر لطفا راهنمایی بفرمایید

ببین دوست عزیز.
برخی از سوالاتت تکراری هستن و من پیشتر پاسخ دادم. خوندن پزشکی در ایتالیا باید تمرکز روی زبان ایتالیایی داشته باشی. بنابراین باید در انتخاب کشور محتاط باشی.
شما باید ازمون الفا و IMAT رو هم از پسش بر بیایی، شما از ابتدا باید تحصیل کنی بین 5-6 سال برای پزشکی عمومی. 
ازمون زبان ایتالیایی تنها مجری برگزار کننده اش مدرسه ایتالیایی سفارت است. شما بهتره به اونجا سر بزنید.
http://www.scuolaitalianatehran.com/وب سایت مدرسه

RE: پزشکی در ایتالیا - Domenikan - 20-06-2014

سلام
تو دانشگاه های ایران پزشکی 7 ساله هست
پس چرا توی این قسمت در یه پستی نوشته لیسانس پزشکی
مگه پزشکی لیسانس و غیره داره یا مثل ایران یه سره هست؟؟
آیا عنوان دکتر بعد از اتمام تحصیلات پزشکی عمومی میاد یا نه؟؟؟؟
با تشکر

RE: پزشکی در ایتالیا - Shihan - 20-06-2014

(20-06-2014, 01:02 AM)'Domenikan' نوشته: سلام
تو دانشگاه های ایران پزشکی 7 ساله هست
پس چرا توی این قسمت در یه پستی نوشته لیسانس پزشکی
مگه پزشکی لیسانس و غیره داره یا مثل ایران یه سره هست؟؟
آیا عنوان دکتر بعد از اتمام تحصیلات پزشکی عمومی میاد یا نه؟؟؟؟
با تشکر

تو ایتالیا برای 5-6 سال شما مدرک پزشکی عمومی رو خواهید گرفت. یپی برای دوره تخصصی باید اقدام کنید.

RE: پزشکی در ایتالیا - dr.moonshine - 20-06-2014

سلام وقت بخیر
من فارغ التحصیل پزشکی عمومی دانشگاه سراسری ایران هستم
برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص پزشکی‌ در ایتالیا چه آزمون‌های لازمه?
همهٔ دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در رشتهای تخصص پزشکی‌ مورد تأئید ایران هست?

RE: پزشکی در ایتالیا - Domenikan - 20-06-2014

من شنیدم عنوان دکتر رو بهت نمیدن فقط پزشک میشی.
چون اگه بخوای عنوان دکتر داشته باشی باید رساله دکتری تهیه کنی و یه سال دیگه هم درس بخونی.
درسته؟؟

(20-06-2014, 12:14 PM)'dr.moonshine' نوشته: سلام وقت بخیر
من فارغ التحصیل پزشکی عمومی دانشگاه سراسری ایران هستم
برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص پزشکی‌ در ایتالیا چه آزمون‌های لازمه?
همهٔ دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در رشتهای تخصص پزشکی‌ مورد تأئید ایران هست?

شما زحمت اینکه چند پست بالاتر رو بخونی هم به خودتون ندادید. بله ازمون وروودی داره. خیر همه تایید نیستن. باید لیست دانشگاههای وزارت بهداشت رو چک کنی.

RE: پزشکی در ایتالیا - dr.moonshine - 20-06-2014

(20-06-2014, 05:15 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
شما زحمت اینکه چند پست بالاتر رو بخونی هم به خودتون ندادید. بله ازمون وروودی داره. خیر همه تایید نیستن. باید لیست دانشگاههای وزارت بهداشت رو چک کنی.

پستهای قبلی‌ رو خوندم اما همگی‌ در مورد کسایی‌ بود که تازه میخوان دوره پزشکی
عمومی رو شروع کنن برای همین واسم سوال پیش اومد که ایا واسه شروع دوره تخصص هم همون آزمون‌ها رو باید داد یا نه
مرسی‌ از راهنمایتون

(20-06-2014, 07:34 PM)'dr.moonshine' نوشته: پستهای قبلی‌ رو خوندم اما همگی‌ در مورد کسایی‌ بود که تازه میخوان دوره پزشکی
عمومی رو شروع کنن برای همین واسم سوال پیش اومد که ایا واسه شروع دوره تخصص هم همون آزمون‌ها رو باید داد یا نه
مرسی‌ از راهنمایتون

مسلماً برای کسی که مقطع قبلی رو در ایتالیا نگذرونده و ازمون ورودی رو نداده باید از پس ازمون بر بیاد ضمن اینکه پزشکی شما از ایران باید به تایید هم برسه.

RE: پزشکی در ایتالیا - leila93 - 20-09-2014

با سلام خدمت شما . جدا از داشتن مدرک زبان ایتالیایی جهت ثبت نام در دانشگاهها ی ایتالیا که با توضیحات مفصل شما متوجه شدم  . سوال بنده این است که آیا این آزمون الفا تست هم به زبان ایتالیایی است ؟ ممنون