آکادمیا کافه
ارائه مطالب در مقالات کنفرانسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: کنفرانس‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: ارائه مطالب در مقالات کنفرانسی (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

ارائه مطالب در مقالات کنفرانسی - Harrison - 31-01-2011

مقالات کنفرانسی همان طور که از اسمشان پیداست این فرصت را در اختیار نویسنده یا نویسدگان قرار میدهند که مقاله مورد نظر به همراه سایر مقالات در یک کنفرانس علمی حضور پیدا کند.در انتخاب مقاله‌ کنفرانسی باید به اعتبار کنفرانس،،داخلی‌ یا خارجی‌ بودن و همچنین اسپانسر‌ها و فضایی که مقاله‌ شما در آن ایندکس میشود دقت شود.به عنون مثال کنفرانس هایی که ‌ در رشته‌های برق و کامپیوتر IEEE, ISI, EI, INSPEC در خارج از کشور می باشند جای هیچ شکی‌ را باقی‌ نمیگذارد که معتبر هستند.باید به این نکته توجه کرد که مقالات کنفرانسی شروعی برای مقالات ژورنالی هستند.پس باید در ادامه به اهداف بعدی و بالاتر فکر کرد.این نوع مقالات بسته به نوع کنفرانس ممکن است مثلا فقط چاپ پوستر و یا ORAL PRESENTATION باشند.در ORAL PRESENTATION هر یک از نویسندگان میتواند در کنفرانس حضور داشته باشند و به توضیح مقاله‌ خود بپردازند.زمان تقریبی صحبت ۲۰ دقیقه و فرصت سوال از شما ۵ دقیقه خواهد بود.

پس از اطلاع رسانی کنفرانس مبنی بر قبولی مقالهٔ شما، زمان کوتاهی‌ برای تغییرات نهایی مقاله،هزینهٔ رجیستر و امضای برگهٔ کپی‌ رایت خواهید داشت.همچنین منشی کنفرانس اطلاعات لازم در مورد حضوری احتمالی شما در کشور فوق به عنوانه مثال محل اقامت یا شماره تماس را خواهد داد.

همچنین شما به کنفرانش باید اعلام کنید که حضوراً شرکت خواهید کرد یا نه . در صورت عدم حضور شما کتابچهٔ مقالات را پس از برگزاری ارسال خواهند کرد.

به واسهٔ حضور و صحبت در کنفرانس یک CERTIFICATE دریافت خواهید کرد.شرکت در یک کنفرانس معتبر فرصت بسیار خوبی‌ خواهد بود تا از نزدیک با استادان دانشگاه معتبری همچون MIT دقایقی‌ همکلام شوید.فرصتی که شاید از نظر تجربه محیط برایتان خوب خواهد بود اما تاثیر مستقیم بر پروسهٔ اپلای شما نخواهد داشت.چون تأیید مقاله‌ شما،در کتابچه کنفرانس که به آن PROCEEDING می‌گویند که میتواند کتاب به همراه DVD مقاله تایید شده باشد چاپ خواهد شد و تا همین قدم شما کار اصلی‌ و بزرگ را انجام دادید.

آشنایی با استادان در چنین محیطی‌ الزاماً به گرفتن پذیرش از استاد مورد نظر نخواهد انجامید,پس اگر با هزینه خود سفر می‌کنید به این نکته توجه کنید.

RE: اطلاعات کلی‌ در مورد مقالات کنفرانسی - Nasim67 - 08-02-2011

سلام.هریسون جان یه سوال؟می شه برای یک کنفرانس،یک نفر به همراه چند گروه مختلف در زمینه هایی که خیلی به هم ربط ندارن مقاله بده؟یا هر فرد باید فقط یک مقاله در یک کنفرانس بده؟
ممنون

RE: اطلاعات کلی‌ در مورد مقالات کنفرانسی - Harrison - 09-02-2011

سلام نسیم عزیز
بله, شدن که امکانش وجود دارد. یعنی‌ منعی‌ ندارد،اما باید ببینید چه اثرات مثبت یا منفی برای شما خواهد داشت.اگر شما رشتهٔ تحصیلیتان معماری هست مقاله‌ای در زمینهٔ الکترونیک دیجیتال ارائه دهید در زندگی‌ کاری و تحصیلی چه استفاده ای خواهید کرد؟!! اما مثلا اگر موضوع یک کنفرانس مباحث کنترلی باشد،،هم بچه های کامپیوتر،هم مکانیک و هم برق ممکن هست مقاله‌ای در آن زمینه داشته باشند.
تعداد افراد کاملا وابسته به رشته ,اهمیت مقاله کار شده و کنفرانس است،،،مثلا کارهای ازمایشگاهی شاید تعدد گروه عادی باشد.
ضمنا اینکه اگر مقاله‌ای که به یک کنفرانس ارائه می‌دهید خارج یا دور از موضوع کنفرانس باشد الزاماً ریجک نمی شنود اما امتیاز منفی‌ به شمار می ا ید،به عنوان مثال چند مورد زیر در نظر داوران تاثیر می گذارد:
Originality
Innovation
technical merit
applicability
Presentation and English
Match to Conference Topic

پس باید به موضوع کنفرانس,موضوع مقاله و رشته ایی که هستیم دقت کرد.
معمولا هر فرد تا ۲مقاله هم می تواند به یک کنفرانس بفرستد،،،حتی بعضی‌ موارد ۳تا هم مشاهده شده،،،اما نرمال همان ۱تا ۲ مقاله است،،،ضمنا وقتی‌ بیش از یک مقاله در کنفرانسی اکسپت داشته باشید،،،برای رجیستر شامل تخفیف خواهد شد که هر کنفرانسی فرمت خود را دارند،،مقاله‌ اول،،دوم و سوم هرکدام دارای درصد خاصی تخفیف می شوند.

RE: اطلاعات کلی‌ در مورد مقالات کنفرانسی - Nasim67 - 16-11-2011

من همین الان با یه چیز خیلی عجیب مواجه شدم.
ما برای ارائه کلاسی یکی از درس هامون باید یه مقاله ای انتخاب می کردیم و بعد از تایید استاد یه کار مروری حول اون موضوع انجام بدیم و به کلاس ارائه کنیم.مقالرو ترجمه کردم و تموم شد بعد الان که منابع فارسی رو سرچ کردم ببینم چه کارایی در زمینش تو ایران انجام شده می دونید چی پیدا کردم؟؟؟؟
در کنفرانس بین المللی مدیریت سال پیش عین همون مقالرو دیدم!!!!یعنی عین عین خودش!!!
فقط تنها کاری که کرده بودند برده بودن پرسشنامشو در صنایع خودروسازی پخش کرده بودند و بخشی از اسم مقاله اصلی رو هم نیاورده بودند و کمی از روش های آماریشو ساده تر انجام داده بودند.همین!!!
بعد مقالشون برای بخش Oral پذیرفته شده بود.
میشه به من بگید که آیا واقعا برای کنفرانس ها باید اینجوری مقاله نوشت؟
ممنونم

RE: اطلاعات کلی‌ در مورد مقالات کنفرانسی - Faraz - 16-11-2011

نسیم جان من نمی دونم مقاله فارسی به چه شکل بوده و آیا اسمی از رفرنس اصلی اورده یا خیر ولی می دونم اگر منبع رو ذکر کنیم و از نتایج یک مقاله برای یک مورد خاص استفاده کنیم کاملا مورد قبول است.مثلا یک مقاله راجع به روش تخمین GNP (به صورت کلی) داده شده و ما عینا همون مقاله و نتایج اون رو برای تخمین GNP ایران استفاده کنیم در صورت ذکر منع هیچ مشکلی ندارد.
اگر منبع ذکر نشده و با این کار تلویحا ادعا شده که مدل استفاده شده یافته خود محقق است این سرقت علمی محسوب می شود

مرسی فراز جان از جوابت.
در منابع آورده بودن مقاله اصلی رو.اما آخه مسئله یه چیز دیگس!از نتایج اون تحقیق استفاده نکرده بودن که.ترجمه ی کلمه به کلمه ی مقاله انگلیسی رو انجام داده بودن و فقط به جای اینکه مثل اصل مقاله در مجموعه ای از صنایع بررسی کنن فقط در یه صنعت خاص(خودروسازی) این کار رو انجام داده بودن.

RE: اطلاعات کلی‌ در مورد مقالات کنفرانسی - Pejman - 16-11-2011

نسیم جان این کار مصداق بارز سرقت علمی است (یه چیزی بالاتر حتی، کپی-پیست علمی!) متاسفانه این مورد در کشور ما دیده می شه. نویسندگان بعضی مقالات داخلی از این موضوع که مقاله به فارسی هست و قابل پیگیری توسط نویسنده اصلی و نرم افزارهای تشخیص کپی برداری جملات نیست سوء استفاده می کنند و دست به چنین کارهایی می زنند.
به هر حال اگر کسی بخواد می شه برای کپی برداران این مقاله دردسر درست کرد، مثلاً از طریق ارسال ایمیل به دبیرخانه کنفرانس یا حتی ایمیل به نویسنده اصلی و شرح ماجرا. هرچند بهتره با ایمیلی ساختگی این کار صورت بگیره که واسه خود آدم مشکل پیش نیاد.

این مورد البته در همه کنفرانس های داخلی عمومیت نداره. هر چی کنفرانس سطح پایینتر و ناشناخته تر باشه احتمال وقوعش بیشتره. هرچند به نظر می رسه این کنفرانسی که اسم بردی نباید ناشناخته یا خیلی سطح پایین باشه. عجیبه یه کم.

پژمان جان من هنوز توی شوکم!!
آخه اگه اینجوری باشه ما هرچی ارائه ی کلاسی داشتیم تو این دو سال برداریم بفرستیم واسه کنفرانس ها!!
این کنفرانس خیلی معروفه.امسال نهمین سال برگزاریشه و من خودم پارسال تو همایش چندین نفر از اساتید دانشگاه های خارجی رو دیدم که برای سخنرانی اومده بودند(یادم نیست درباره چه محوری البته)

RE: اطلاعات کلی‌ در مورد مقالات کنفرانسی - studentz - 16-11-2011

سلام نسیم عزیز

من کمی با سیستم مقالات داخلی آشنا هستم، چون استاد راهنمایی که داشتم، هیئت مدیره کنفرانس هست و الان یکی از آشنایان جز هیئت مدیره یکی از کنفرانس هاس معتبر داخلی هست.

یک سری از مقالات رو حساب آشنایی و خیلی عذر میخوام باندبازی انتخاب میشن. یک سری هم دقیقاً به همین دلیل ریجکت میشن. شده که مثلا مقاله ای برای کنفرانس داخلی فرستاده شده، رد شده، ولی همین مقاله در ژورنال اکسپت شده.

مثلا یک مقاله ای را میفرستن برای آقای X جهت داوری. خوب آقای X نگاه میکنه میبینه اسم دکتر فلان جز نویسندگان مقاله هست، بعد میگه من که نمیتونم دکتر فلان را مقالش را رد کنم، اگه بفهمه برام بد میشه، پس ناچاراً با اینکه میدونه مقاله مورد داره، مقاله را قبول میکنه.

من اینا را دیدم و میگم، داستان تعریف نمیکنم.

البته من نمیخوام همه رو زیر سوال ببرم، یک سری ها واقعا کار میکنن و درست هم کار می کنند، ولی اینطور موارد همیشه و همه جا هست، حالا اینجا کمی شدیدتر.

RE: ارائه مطالب در مقالات کنفرانسی - Nasim67 - 17-11-2011

مرسی از همه بابت راهنمایی هاتون.
فقط یه چیز دیگه؟مگه وقتی مقاله برای داوری میره،جالا چه کنفرانسی باشه و چه ژورنالی،مقاله بدون اسم نویسنده مطالعه نمیشه؟