آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - Zari - 31-01-2011

کاربران گرامی
چنانچه مایلید که نظر سایر کاربران و دوستان را در مورد رزومه خود جویا شوید لطفا آن را در این تاپیک قرار دهید.

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - Iman - 16-11-2011

ممنون میشم نظر بدید

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - soilman - 17-11-2011

(16-11-2011, 11:41 PM)Iman نوشته: ممنون میشم نظر بدید
درود
این رزومه رو می خواهید برای دکترا بفرستید؟
به نظرم رزومه ی خوب و جمع و جوری است ... همچین پر ملات Big Grin
(در مقایسه با مال خودم که خداست!)

می تونید اول قسمت اطلاعات شخصی و مشخصات تماس و اینها رو با هم در دو کادر بغل هم در کنار هم و در صفحه ی اول بیارید...

در ضمن بهتره اسمتون رو اول صفحه بنویسید...تصور کنید که استادی-شرکتی هزاران رزومه دریافت کند..اینجوری خیلی سخت میشه Rolleyes

خوش خبر باشید

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - Pejman - 17-11-2011

در کل رزومه خوبی است. اما چند مورد در نگاه اول به نظرم رسید که می گم:

با نظرات soilman کاملاً موافقم. به نظرم بهتره Research Interests رو بیارید بالا تو صفحه اول. چون خیلی مهمه. البته تعداد خیلی زیادی براش نوشتید و من هیچ جا ندیدم این تعداد کسی بنویسه. بیشتر از 7-8 تا به نظر من جالب نیست. عنوان پایان نامه هاتون رو تو بخش Education جلوی هر مقطع بنویسید.

تو مهارت های کامپیوتر نوشتید اینترنت، که به نظرم این رو هم حذف کنید، چون مزیتی نیست و مرتبط هم نیست. همینطور به نظرم نیازی به توضیح نرم افزارها نیست. اگر کسی براش مهم باشه که نرم افزار X رو بلدید یا نه، خودش می دونه کارش چیه! اگر به زبان برنامه نویسی خاصی مسلط هستید حتماً بنویسید.

به جای Article بنویسید Paper. همینطور تو بخش References بنویسید Available upon request اگر اسم نمی برید. در ضمن سعی کنید بیشتر از 3 صفحه نشه. شاید نیاز باشه کمی فونت ها و فاصله ها رو کم کنید.

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - mahyarelc - 17-11-2011

درود
به نظرم اگه GRE هم دادید، بد نباشه ذکر بشه
در مورد مقاله های در دست تهیه هم من بعضی جاها دیدم In progress بنویسن
کلا رزومه تون خیلی خوبه، ولی به نظرم تا جایی که میتونین (حداقل برای ایمیل زدن به استادا) از توضیحات پرهیز کنید...میدونین که خیلی وقت نمیگذارن

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - AVA - 17-11-2011

(16-11-2011, 11:41 PM)Iman نوشته: ممنون میشم نظر بدید
ایمان جان من رزومه های زیادی دیدم و بر اساس اونها ترتیب بخش های مختلف رزومه رو انتخاب کردم که اینجا برات می ذارم. بهتره جای بعضی بخشها رو عوض کنی . در بخش مهارتهای کامپیوتری بهتره اسم برنامه های آفیس که بلدی رو بنویسی و آیتم اینترنت رو حذف کنی و بذاری فقط در بخش Hobbies باقی بمونه . علاوه بر این بهتره شماره های کنار بخش ها رو برداری و در قسمت مقالات بسته به شرایط مقالات، زیر بخش هال لازم رو ایجاد کنی. اول یه زیر مجموعه به اسم Refereed Journal Publications ایجاد کن و در اون فقط مقالات چاپ شده رو بنویس و در انتها اگه پروزه هایی داری که اجرای اون تموم شده و در حال نوشتن مقاله هاش هستی به همون سبک مقالات چاپ شده مشخصاتش رو بنویس ولی در انتها در پرانتز اضافه کن : In progressولی اگه این پروژه ها هنوز در دست اجرا هستند در بخش work experience بعد از Teaching Experience یه زیر مجموعه به اسم Research ایجاد کن و مشخصات این پروژه های نا تمام رو اونجا بنویس. در بخش Language اگه نمرات زبانت آماده هست با نوشتن نمرات هر بخش از این امتحانات به طور جداگانه اونها رو بنویس. معمولا اول TOEFL OR IELTS وبعدشGRE رو می نویسن. در مورد رفرنس نویسی می تونی این جمله رو بنویسی References furnished on request این جمله ای هست که در یه فروم انگلیسی پیشنهاد شده بود.

CONTACT INFORMATION
PERSONAL INFORMATION
RESEARCH INTERESTS
EDUCATION
Work Experiences:
TEACHING EXPERIENCE
VOLUNTARILY ACTIVITY
RESEARCH
Awards and Honors
PUBLICATIONS
Computer skills
Membership of Professional Associations
LANGUAGE
Hobbies
REFERENCE

ضمنا یه کتاب هم در مورد نوشتن رزومه هست که در همین پست برای شما و دوستان دیگه آپلود می کنم.
موفق باشی

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - Pejman - 17-11-2011

البته آوا جان فکر کنم فراموش کردی مقالات کنفرانسی رو بگی. اینی که شما گفتی فقط مقالات ژورنالی رو شامل می شه.

فکر می کنم جمله References furnished on request غلط باشه چون یه فعل ماضی به کار برده شده. شاید منظورتون will be furnished باشه. البته من خودم بیشتر همون Available upon request دیدم.

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - Iman - 17-11-2011

مرسی از همه دوستان بابت راهنمایی
یه سوال دیگه، توی بخش references من میخوام بنویسم استادایی که میتونن تایید کنن کار منو، باید چند تا باشه حداکثر؟ یا مثلا اگر زیاد باشن میشه به طور خلاصه فقط اسم استادا و مثلا ایمیلشون رو نوشت؟ ممنون

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - Iman - 17-11-2011

یه سوال دیگه، منظورتون از بخش research توی رزومه چیه؟ پروژه هایی که انجام دادیم؟
پژمان جان من هر کاری میکنم رزومم 3 صفحه نمیشه!

RE: نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده - AVA - 17-11-2011

(17-11-2011, 03:55 PM)Iman نوشته: یه سوال دیگه، منظورتون از بخش research توی رزومه چیه؟ پروژه هایی که انجام دادیم؟
پژمان جان من هر کاری میکنم رزومم 3 صفحه نمیشه!

بخش Research برای پروژه هایی هست که فرد در اون همکار اصلی نبوده ( بنابر این در مقاله هم اسم فرد ذکر نمیشه ) ولی می تونه گواهی قابل ترجمه ای در مورد شرکت در پروژه ارائه بده یا پروژه های در دست اجرا