آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Research-Interests-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - Zari - 31-01-2011

کاربران گرامی
چنانچه در مورد نوشتن بخش زمینه ها و علایق تحقیقاتی رزومه به راهنمایی یا نظرخواهی نیاز دارید سوالات خود را در این تاپیک مطرح نمایید.

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - زهرا_ستاره_کوکب - 11-04-2013

سلام
می خواستم بدونم به نظر شما اگر در این بخش عنوان یک کار تحقیقاتی که قبلا خوندم و علاقه دارم که روش کار کنم رو عینا بنویسم ایرادی داره (اون کار تحقیقاتی به انگلیسی بوده و در اینترنت هم هست)؟
و اینکه تا چند مورد علایق تحقیقاتی نوشته بشه مناسبه؟
ممنون Smile

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - Nasim67 - 11-04-2013

(11-04-2013, 09:41 AM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته: سلام
می خواستم بدونم به نظر شما اگر در این بخش عنوان یک کار تحقیقاتی که قبلا خوندم و علاقه دارم که روش کار کنم رو عینا بنویسم ایرادی داره (اون کار تحقیقاتی به انگلیسی بوده و در اینترنت هم هست)؟
و اینکه تا چند مورد علایق تحقیقاتی نوشته بشه مناسبه؟
ممنون Smile

سلام
عنوان دیتیل و خیلی طولانی ننویسید. احتمالا موضوع مورد نظرتون یه عبارت کلی تر هم داره . اون کلی تره رو قید کنید.
اصولا بیشتر از 6-5 مورد ننویسید بهتر هست. چون دیگه خیلی پراکنده به نظر می آد اوضاتون!

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - anis - 21-04-2016

2 این بخش باید علایق بنویسیم ؟مثلا من که رشته م معماری باید شاخه هایی که علافه دارم ذکر کنم

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - Matinking - 22-04-2016

(21-04-2016, 11:28 PM)anis نوشته: 2 این بخش باید علایق بنویسیم ؟مثلا من که رشته م معماری باید شاخه هایی که علافه دارم ذکر کنم

سلام

بله... باید به صورت title وار field هایی که در رشتتون مورد علاقه شما هستن و potentially می توننن هدف شما برای تحقیقات باشن رو ذکر کنید... در واقع این علائق باعث میشه که استاد roughly در مورد اینکه برای همکاری با هم مناسب هستید یا نه بتونه به یک turning point برسه...

براتون  آرزوی موفقیت دارم

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - szeinalilathori - 26-08-2016

دوستان عزیز سلام

چقدر مهمه روی موضوعی که تو بخش research interest مطرح میکنیم،تجربه کار کردن داشته باشیم. حداقل در رشته من یه دانشجوی ارشد جز یک فیلد که مربوط به تزش بوده نمیرسه روی موارد دیگه کار کنه. اما ممکنه هر کدوم از ماها علاقه داشته باشیم روی موضوعی کار کنیم و یکسری اطلاعات اولیه هم راجه به اون داشته باشیم ولی تجربه کار در آزمایشگاهش رو نداشته باشیم. در این صورت میشه از این فیلد هم به عنوان research interest نام برد؟ به عنوان مثال فردی که cancer کار کرده میتونه stem cell therapy رو هم ذکر کنه؟ ( با ف اینکه این دو فیلد خیلی اشتراک ندارند؟)

ارادتمند 
الهام

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - szeinalilathori - 27-08-2016

(26-08-2016, 01:42 PM)szeinalilathori نوشته: دوستان عزیز سلام

چقدر مهمه روی موضوعی که تو بخش research interest مطرح میکنیم،تجربه کار کردن داشته باشیم. حداقل در رشته من یه دانشجوی ارشد جز یک فیلد که مربوط به تزش بوده نمیرسه روی موارد دیگه کار کنه. اما ممکنه هر کدوم از ماها علاقه داشته باشیم روی موضوعی کار کنیم و یکسری اطلاعات اولیه هم راجه به اون داشته باشیم ولی تجربه کار در آزمایشگاه رو نداشته باشیم. در این صورت میشه از این فیلد هم به عنوان research interest نام برد؟ به عنوان مثال فردی که cancer کار کرده میتونه stem cell therapy رو هم ذکر کنه؟ ( با فرض اینکه این دو فیلد خیلی اشتراک ندارند؟)

ارادتمند 
الهام
@Torkan
@Milados

RE: سوالات متداول در بخش Research Interests رزومه - Milados - 27-08-2016

(27-08-2016, 08:46 PM)szeinalilathori نوشته: @Torkan
@Milados

سلام الهام خانم،

امیدوارم حالتون خوب باشه.

خب ریسرچ اینترست به نظر من مهم ترین بخش هست که تو یه رزومه هست. اولین چیزی که به نظر من استادها نگاه می کنند همین بخش هست. حالا اینکه ما می تونیم در رابطه با چیزی که کار نکردیم در اون فیلد، ولی به اون علاقه داریم و کم و بیش اطلاعاتی دارید بنویسیم یا نه. به نظر من اشکالی نداره اگه مثلا آورده بشه. ولی این هم باید گفت که اثبات حرف شما برای علاقه اتون همون مقالاتتون هست در زمینه مورد علاقه اتون.

من خودم سه تا رزومه مختلف داشتم که تو هر سه تاش بخش های Research interest  و research experience اونها با هم متفاوت بود. تقریبا می شه گفت برای خودم سه تا رزومه مختلف درست کرده بودم و اگه استادی تو اون زمینه کار ها بود براش رزومه می فرستادم و یه ایمیل تمپلیت مخصوص اون هم داشتم.

البته حواستون باشه که مثلا برای سه تا استاد یه دپارتمان سه تا رزومه مختلف رو همزمان نفرستید که احتمالش هست برای هم دیگه فورواد کنند و سسسسه بشه که فقط می خوایی پذیرش بگیری Big Grin

موفق باشید Angel