آکادمیا کافه
سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Honors-and-Awards-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Zari - 31-01-2011

کاربران گرامی
چنانچه در مورد نوشتن بخش جوایز و افتخارات رزومه به راهنمایی یا نظرخواهی نیاز دارید سوالات خود را در این تاپیک مطرح نمایید.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - mechanical-eng - 15-12-2011

سلام
میخواستم ببینم که آیا رتبه 1 تا15 آوردن توی المپیاد کشوری (مکانیک) واقعا یک امتیاز مثبت قلمداد میشه البته با این فرض که نخوام از فرصت بدست آمده برای ورود مستقیم به یه دانشگاه ایرانی استفاده کنم و بخوام برای ارشد اپلای کنم یعنی صرفا بخوام یه امتیاز مثبت به رزومم اضافه کنم!!!! البته قطعا گفتنش توی رزومه بهتره ولی میخواستم بدونم کسی چنین تجربه ای داشته و آیا واقعا موثره؟؟؟یا این وقتی که صرف المپیاد میشه رو صرف خوندان زبان و سایر پارامترهای رزومه کنیم بهتره؟؟؟
ممنون

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - amirhossein.gh - 15-12-2011

(15-12-2011, 11:39 AM)mechanical-eng نوشته: سلام
میخواستم ببینم که آیا رتبه 1 تا15 آوردن توی المپیاد کشوری (مکانیک) واقعا یک امتیاز مثبت قلمداد میشه البته با این فرض که نخوام از فرصت بدست آمده برای ورود مستقیم به یه دانشگاه ایرانی استفاده کنم و بخوام برای ارشد اپلای کنم یعنی صرفا بخوام یه امتیاز مثبت به رزومم اضافه کنم!!!! البته قطعا گفتنش توی رزومه بهتره ولی میخواستم بدونم کسی چنین تجربه ای داشته و آیا واقعا موثره؟؟؟یا این وقتی که صرف المپیاد میشه رو صرف خوندان زبان و سایر پارامترهای رزومه کنیم بهتره؟؟؟
ممنون
سلام
صد در صد امتیاز مثبت قلمداد میشه و موثره. همین که شما این رتبه را آوردین یعنی آدم بزرگی هستین!
موفق باشین

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Babak - 17-12-2011

(15-12-2011, 11:39 AM)mechanical-eng نوشته: سلام
ممنون
قطعا امتیاز مثبت تلقی می‌شه، اما این که چقدر ارزش داره، بستگی به وقتی که از شما می‌گیره داره. مثلا (با فرض این که هدف شما امریکاست) اگر فکر می‌کنید که این وقتی که برای المپیاد می‌ذارید رو اگر برای GRE بذارید می‌تونید ۲۰۰-۳۰۰ نمره GRE رو بهتر کنید، به نظر من روی GRE و نمره زبان کار کنید. این رو هم در نظر داشته باشید که با نمره GRE و زبان پایین اگر رتبه ۱ المپیاد هم بشید گرفتن پذیرش مشکل خواهد بود. در نتیجه اگر هدف‌تون ادامه تحصیل در خارج از کشوره اول از نمره زبان و اگر GRE لازمه از نمره GRE کامل مطمئن بشید، بعد روی بهتر کردن سایر موارد رزومه کار کنید.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - aliilab - 25-03-2012

سلام دوستان
برای یه اسکالرشیپ ازم یه لیست خواستن ازscholarships and awards، من از دانشگاه و انحمن تخصصی رشتمون تو کشور لوح تقدیر دارم. اینا awards حساب میشه دیگه؟ بعد من پایین برگه بزنم Certificates wil be available upon request?
بعد من برای پایان نامه ارشدم از یه جا حمایت مالی گرفتم. این scholarship محسوب میشه یا fellowship؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Babak - 25-03-2012

گرفتن لوح تقدیر رو می‌تونید در قسمت Awards and Honors بیارید. ضرورتی هم نداره که حتما بگید که Certificates wil be available upon request. دانشگاه اگر مدرکی لازم داشته باشه، به هر حال از شما خواهد خواست که مدرک رو بفرستید.
در مورد حمایت مالی پایان‌نامه ارشد، معمولا fellowship یا Award حساب می‌شه.

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - MMN - 15-06-2012

سلام دوستان
من رتبه ٤٦ كنكور ارشد شدم ولي به دليل كاهش ظرفيت ها و اينكه امسال ١٠ نفر بيشتر نگرفتن من قبول نمي شم.
به نظرتون اين رتبه رو توي روزمه بيارم؟
تابلو نيست كه رتبه ٤٦ كنكور تكنولوژي معماري شده باشم و ارشد رو در رشته عمران از دانشگاه ازاد بگيرم؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - Nasim67 - 16-06-2012

(15-06-2012, 11:27 PM)MMN نوشته: سلام دوستان
من رتبه ٤٦ كنكور ارشد شدم ولي به دليل كاهش ظرفيت ها و اينكه امسال ١٠ نفر بيشتر نگرفتن من قبول نمي شم.
به نظرتون اين رتبه رو توي روزمه بيارم؟
تابلو نيست كه رتبه ٤٦ كنكور تكنولوژي معماري شده باشم و ارشد رو در رشته عمران از دانشگاه ازاد بگيرم؟
سلام
تبریک بابت رتبه خوبتون.حتما در رزومتون قید کنید که از بین چند شرکت کننده این رتبه رو گرفتید و حتی ظرفیت رو هم بنویسید تا بدونن چقدر رقابتیه.
اما اینکه مجبورید برید دانشگاه آزاد حرف دیگه ای هست و بخاطر شرایط است.چرا باید تابلو یا بد باشه؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - khorshid20 - 21-07-2012

سلام.من در دوران دانشجوییم تو دو -سه تا همایش داخلی و دانشچویی همکاری داشتم و لوح یادبود و تقدیر هم گرفتم.آیا اینا ارزش نوشتن داره؟تو 2-3 تا ورکشاپ 2روزه هم شرکت کردم که گواهی شرکتشونو دارم.اینا چی؟ارزش نوشتن تو CVداره؟

RE: سوالات متداول در بخش Honors and Awards رزومه - AVA - 21-07-2012

(21-07-2012, 06:59 AM)khorshid20 نوشته: سلام.من در دوران دانشجوییم تو دو -سه تا همایش داخلی و دانشچویی همکاری داشتم و لوح یادبود و تقدیر هم گرفتم.آیا اینا ارزش نوشتن داره؟تو 2-3 تا ورکشاپ 2روزه هم شرکت کردم که گواهی شرکتشونو دارم.اینا چی؟ارزش نوشتن تو CVداره؟
خورشید جان مواردی که گفتی قابل ذکر در رزومه نیست. البته اگر در این همایش مقاله ای ارائه دادی یا پوستر که پذیرفته شده ، خوبه که در رزومه بیاری. یا اینکه اگر در workshop به عنوان مدرس فعالیت داشتی. در غیر این صورت نیازی به نوشتن اونها نیست.