آکادمیا کافه
پیدا کردن کار در خارج از کشور با داشتن تحصیلات آکادمیک از ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: پیدا کردن کار در خارج از کشور با داشتن تحصیلات آکادمیک از ایران (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

پیدا کردن کار در خارج از کشور با داشتن تحصیلات آکادمیک از ایران - بهمن - 19-08-2012

(12-08-2012, 09:27 PM)Mr-Voltage نوشته: دروود

دوست عزیز اجازه بدهید خیلی رک حرف بزنم که شک و شبهه ای برایتان بوجود نیاید. با این رزومه شما شرایط سختی برای دریافت فاند حتی دارید. اصولاً Full Fund برای بسیاری از دانشگاههای اروپایی خیلی تعریف شده نیست مگر اینکه افراد انگشت شماری باشند که طرح یا پژوهش خاصی بر روی مورد خاص که در پیشبرد اهداف اون کشور ممکنه حائز اهمیت باشه تعلق بگیره که باز هم دور از باور است. شما برای دریافت فاند(البته اگر research plan قوی داشته باشید) میشه برای آلمان و ایتالیا و اتریش که در زمینه مکانیک در اروپا مشهور هستند را مد نظر قرار بدهید. اما در کل عرض میکنم ممکنه نمره GRE هم خیلی برای اروپا مهم نباشه. اما این معدل و نمره زبان بالا به همراه مقالات خوب هست که از فاکتورهای مهم برای دریافت فاند است. هر چند که شانس همواره وجود دارد بهتره با اساتید دانشگاههای کشورهای مورد نظر که بیان کردم در تبادل باشید.
امید تنها چیزی است که هرگز نمی میرد. Smile

ممنونم دوست من بابت پاسخ صریحت.دو راه من پیش روی خودم مبیبینم.یا اینکه رزومم رو(مقاله و زبان) اونقدر قوی بکنم تا بتونم شاید شاید ! از یک جایی پدیرش بگیرم.ولی راه دومی هم هست.من هفته آینده از دانشگاه علوم و تحقیقات برای دکترا دعوت به مصاحبه شدم.به عنوان راه دوم میتونم دکترا رو همین جا بخونم و بعد از تموم شدنش با رزومه قوی که به امید خدا در مدت این چند سال دکترا به دست آوردم برای کار آکادمیک در آمریکا یا هر کشور مناسب دیگه ای اقدام کنم.دیگه اون موقع این معدل لعنتی فکر نکنم اذیتم بکنه.اینجوری فکر کنم ریسک کمتری میکنم.من مهمتر برام اینه که بتونم در یک کشور دیگه ای کار مناسبی بعد از دکترا داشته باشم و گر نه ایران هم میشه دکترا گرفت.آیا اصولا این راه عملی هست؟من در فروم ندیدم کسی همچین پرسشی رو مطرح کرده باشه.با سپاس از دوستانی که راهنمایی میکنن.

RE: پیدا کردن کار در خارج از کشور با داشتن تحصیلات آکادمیک از ایران - Shihan - 20-08-2012

(19-08-2012, 12:43 PM)بهمن نوشته: ممنونم دوست من بابت پاسخ صریحت.دو راه من پیش روی خودم مبیبینم.یا اینکه رزومم رو(مقاله و زبان) اونقدر قوی بکنم تا بتونم شاید شاید ! از یک جایی پدیرش بگیرم.ولی راه دومی هم هست.من هفته آینده از دانشگاه علوم و تحقیقات برای دکترا دعوت به مصاحبه شدم.به عنوان راه دوم میتونم دکترا رو همین جا بخونم و بعد از تموم شدنش با رزومه قوی که به امید خدا در مدت این چند سال دکترا به دست آوردم برای کار آکادمیک در آمریکا یا هر کشور مناسب دیگه ای اقدام کنم.دیگه اون موقع این معدل لعنتی فکر نکنم اذیتم بکنه.اینجوری فکر کنم ریسک کمتری میکنم.من مهمتر برام اینه که بتونم در یک کشور دیگه ای کار مناسبی بعد از دکترا داشته باشم و گر نه ایران هم میشه دکترا گرفت.آیا اصولا این راه عملی هست؟من در فروم ندیدم کسی همچین پرسشی رو مطرح کرده باشه.با سپاس از دوستانی که راهنمایی میکنن.
دروود. خواهش میکنم.
ببنید دوست گرامی اگر شما با توجه به برنامه بلند مدت و هدفی که در ایران دارید و شغلی که در اینده ممکن است برای ان بدست اورید فرصت دارید خب به نظرم اقدام کنید اما نکته منفی کار در این هست که ممکن است فرصت های خوب کاری را در حین تحصیل در اینجا از دست بدهید!! به نظر من اگر رزومه قوی دارید و میتونید پذیرش دکتری را در کشور خوبی اخذ کنید که اینکار را انجام دهید. والا پیدا کردن شغل پس از پایان دکتری در ایران و اقدام بعد از ان فرایندی بسیار پرهزینه و زمان بر است شاید شما را از ادامه راه باز دارد.

RE: پیدا کردن کار در خارج از کشور با داشتن تحصیلات آکادمیک از ایران - mona - 04-09-2012

سلام
من ارشد پیام نور کرج در رشته ی علوم اقتصادی هستم... کارشناسی را از علامه طباطبایی با معدل 17.09 در رشته ی اقتصاد نظری گرفتم...زبانم خیلی خوب است ومشکل زبان ندارم مقاله و پایان نامه هم ان شالا... تا سال دیگه دارم...فقط این سوال برایم پیش آمده که این مدرک پیام نور ( فراگیر نیست ... کنکور دادم قبول شدم ) میتوانم از دانشگاه های کانادا یا استرالیا برای دکترا پذیرش بگیرم ؟ در مورد کار چطور ؟ با این مدرک میتوانم بعد از مهاجرت به استرالیا یا کانادا کار خوبی پیدا کنم ؟ معدل ارشد فعلا 16
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
مدرک دانشگاه آزاد ( علوم تحقیقات تهران ) معتبر تره در کانادا و استرالیا یا پیام نور کرج ؟

RE: پیدا کردن کار در خارج از کشور با داشتن تحصیلات آکادمیک از ایران - lavender - 21-04-2013

(04-09-2012, 08:27 PM)'mona' نوشته: سلام
من ارشد پیام نور کرج در رشته ی علوم اقتصادی هستم... کارشناسی را از علامه طباطبایی با معدل 17.09 در رشته ی اقتصاد نظری گرفتم...زبانم خیلی خوب است ومشکل زبان ندارم مقاله و پایان نامه هم ان شالا... تا سال دیگه دارم...فقط این سوال برایم پیش آمده که این مدرک پیام نور ( فراگیر نیست ... کنکور دادم قبول شدم ) میتوانم از دانشگاه های کانادا یا استرالیا برای دکترا پذیرش بگیرم ؟ در مورد کار چطور ؟ با این مدرک میتوانم بعد از مهاجرت به استرالیا یا کانادا کار خوبی پیدا کنم ؟ معدل ارشد فعلا 16
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
مدرک دانشگاه آزاد ( علوم تحقیقات تهران ) معتبر تره در کانادا و استرالیا یا پیام نور کرج ؟

ببینید سیستم اقتصادی و حقوقی هر کشوری فقط برای خود همون کشور هست و نمی تونید اون رو تعمیم بدید به جاهای دیگه ولی علوم مهندسی اینجوری نیست.
برای همین افرادی که رشته های علوم انسانی می خونن تا یه مقدار با سیستم اون کشور جور بشن طول می کشه.