آکادمیا کافه
رد شدن در پروسه کلیرنس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: رد شدن در پروسه کلیرنس (/Thread-%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Babak - 25-04-2013

من حدس می‌زنم که گذشتن از تاریخ پذیرش بیمارستان باعث شده که ویزا رو باطل کنند. وضعیتی که توی سایت نشون می‌ده خیلی مهم نیست و گاهی سایت خیلی دیر به‌روز می‌شه.
متاسفانه امریکا در موارد پزشکی اصلا انعطاف نشون نمی‌ده.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 04-08-2013

(24-04-2013, 08:06 PM)'Pejman' نوشته: مطمئن نیستم این سوالی که می خوام مطرح کنم مربوط به رد شدن ویزا هست یا ریکلیرنس. یکی از دوستانم پدرش برای ویزای اضطراری پزشکی اقدام کرده بود، بعد از یک ماه بهش اعلام شد که کلیر شده و ویزاش آماده است. بعد از اینکه پاسپورت رو تحویل سفارت دادند، پاسپورت با چاپ ویزای آمریکا و یک مهر cancelled without prejudice بر روی اون اومده بیرون! مفهوم این چیه دوستان؟

در مورد پدر دوستم، ایشون بعد از چند هفته که از این قضیه گذشت، و نامه نگاری با بیمارستان و سفارت، بالاخره ویزاش صادر و بر روی پاسپورت چاپ شد. این رو گفتم بنویسم شاید مورد مشابهی برای کسی پیش اومد در آینده. احتمالاً مشکل اصلی همون گذشتن از تاریخ پذیرش بیمارستان بوده.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 06-04-2014

سلام دوستان. من یک سوالی دارم و خوشحال می شم هر کسی نظر یا اطلاعات یا شنیده ای داره کمکم کنه. اطلاعات من در مورد فردی که یک بار در کلیرنس رد شده مربوط به یک سال و نیم پیشه. اون موقع برای کسی که در پروسه کلیرنس رد می شد، احتمال موفقیت در اخذ ویزا در اقدام مجدد خیلی خیلی کم بود و شاید از صدها مورد یکی دو نفر رو شنیده بودم که بتونن بعد از ریجکتی در کلیرنس ویزا بگیره.

برای کسی که تحت بند زیر ریجکت شده باشه ( پذیرش برای دکترای مهندسی مکانیک)، آیا طبق شنیده ها یا اطلاعات شما شانس مجددی برای ویزا گرفتن هست یا نه؟
212 (a) (3) (a) (i)

(i) any activity (I) to violate any law of the United States relating to espionage or sabotage or (II) to violate or evade any law prohibiting the export from the United States of goods, technology, or sensitive information.

ممنون.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Torkan - 06-04-2014

سلام بر شما
نقل قول نمیکنم تا افرادی که تجربه مشابهی داشتن جواب بدن...
همونطور که خودتون فرمودین شرایط خیلی تغییر نکرده شاید حتی بدتر هم شده. متاسفانه باید بگم که این بند بدترین بند رد کردن اونم تازه تو کلیرنس هستش و تا جایی که میدونم خیلی بعیده که کسی که با این بند رد شده بتونه ویزا بگیره دوباره به خصوص اگر از انکارا رد شده باشه(دلیلش هم اینه که این بند رشته های حساس و مقالات و کارهای حساس رو شامل میشه و واشنگتن DOS هم اصل رو بر رد کردن میذاره. خودش هم گفته که قانون ایالات متحده رو نقض میکنه)...باز بندهای 306 و 501 و 214 بهتره به نسبت!
مثلا کسی که بخواد هوافضا بره انیشتین هم باشه ردش میکنند حالا هر سفارتی بخواد باشه.
پ.ن: اینا تماما تجربیات افراد مختلف هستش و فک نکنم افسرهای سفارت و افرادی که در DOS هستن بیان اینجا نظر بدن پس همیشه همه چیز رو نباید کاملا رد کرد!
بااحترام

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Simon2007 - 07-04-2014

(06-04-2014, 12:35 PM)'Pejman' نوشته: سلام دوستان. من یک سوالی دارم و خوشحال می شم هر کسی نظر یا اطلاعات یا شنیده ای داره کمکم کنه. اطلاعات من در مورد فردی که یک بار در کلیرنس رد شده مربوط به یک سال و نیم پیشه. اون موقع برای کسی که در پروسه کلیرنس رد می شد، احتمال موفقیت در اخذ ویزا در اقدام مجدد خیلی خیلی کم بود و شاید از صدها مورد یکی دو نفر رو شنیده بودم که بتونن بعد از ریجکتی در کلیرنس ویزا بگیره.
برای کسی که تحت بند زیر ریجکت شده باشه ( پذیرش برای دکترای مهندسی مکانیک)، آیا طبق شنیده ها یا اطلاعات شما شانس مجددی برای ویزا گرفتن هست یا نه؟
212 (a) (3) (a) (i)
(i) any activity (I) to violate any law of the United States relating to espionage or sabotage or (II) to violate or evade any law prohibiting the export from the United States of goods, technology, or sensitive information.

ممنون.

سلام پژمان جان
متاسفانه همونطور كه گفتند سخت بشه گفت كه شانسي هست. 
من فكر ميكنم اگر قراره باز اقدام كنند با يك رشته ي خيلي دور از مكانيك و با شرايط ديگه يعني كاملا كيسشون تغيير كنه اقدام كنن. هرچند بازم ميگم اگر با يكبار ردي راضي نميشن و ميخوان تلاشي كرده باشند حداقل طوري تغيير وضعيت بدند كه بعدا با خودشون نگن كه تلاششون رو نكردند. ( نميدونم چه رشته ايي مثال بزنم مثلا تاريخ- ورزش چيزي كه با تكنولوژي برخورد مستقيم نداشته باشه- هرچند ديد خوبي به اقدام دوباره ي ايشون ندارم ولي بازم امتحان كنند شايد...) 

شادزي
شادزي

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Leopold - 07-04-2014

متاسفانه در رشته های هوافضا، مواد و مکانیک احتمال رد شدن با این بند همواره وجود داشته و خیلی باید دقت بشه. اگر خیلی مصمم هستند که دوباره اقدام کنند باید شانس خیلی خیلی کم واسه خودشون قائل باشند حتی اگر بخواهند در رشته دیگه ای غیر از مکانیک ادامه تحصیل بدهند چون استدلالشون احتمالا این باشه که این متقاضی پتانسیل انتقال تکنولوژی داره حالا هر رشته ای هم که بخواد در آینده انتخاب کنه. مورد هایی بوده که حتی برندگان گرین کارت هم به خاطر سابقه داشتن ریجکت قبلی با این بند نتونستن گرین کارتشون دریافت کنند. به نظرم بهتر باشه در کشورهای دیگه تحصیلشون ادامه بدهند. من چندین نفر که از سال 2009 تا 2012 با این بند رد شده اند را از طریق سایت لینکداین شون بررسی کردم که در حال حاضر در کشورهای اروپایی مشغول تحصیل هستند.
(06-04-2014, 12:35 PM)'Pejman' نوشته: سلام دوستان. من یک سوالی دارم و خوشحال می شم هر کسی نظر یا اطلاعات یا شنیده ای داره کمکم کنه. اطلاعات من در مورد فردی که یک بار در کلیرنس رد شده مربوط به یک سال و نیم پیشه. اون موقع برای کسی که در پروسه کلیرنس رد می شد، احتمال موفقیت در اخذ ویزا در اقدام مجدد خیلی خیلی کم بود و شاید از صدها مورد یکی دو نفر رو شنیده بودم که بتونن بعد از ریجکتی در کلیرنس ویزا بگیره.
212 (a) (3) (a) (i)

ممنون.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 09-04-2014

ممنونم دوستان عزیز ازنظرات تون. سوال بعدی که برام پیش اومده اینه که به طور کلی این موضوع ریجکتی در کلیرنس بهتره تو SOP و مصاحبه و اینها عنوان بشه یا نه؟

می دونم نگفتنش بهتره، ولی اگر سوال بشه چرا بین اپلای هات فاصله ای افتاده (خب از روی تاریخ آزمون ها و ترجمه مدارک و فارغ التحصیلی و اینها معلوم می شه که شما احتمالاً در همون دوره ای که ریجکت شدین اپلای کردین و الان بعد از چند سال دوباره دارید اپلای می کنید) چه جوابی می شه داد که به ریجکتی هم اشاره ای نشه؟

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Leopold - 09-04-2014

واسه اپلای دانشگاه ها به هیج وجه نباید ریجکت ویزا را اعلام کنید چون اصلا ربطی به پذیرش نداره. بعضی از استادا به خاطر اینکه ویزای دانشجوهاشون دیر آماده میشه ترجیح میدن که دانشجوی اینترنشنال نگیرن یا وقتی هم میگیرن کلی شرط میذارن که آیا میتونی خودت برسونی. حالا اگه اشاره ای به این ریجکتی بشه مطمئنن تاثیر منفی تو پذیرش میذاره. واسه پر کردن گپ متقاضی میتونه بگه در این مدت در شرکتی کار میکرده یا در دانشگاهی کار تدریس انجام میداده (راستگویی همیشه خوب نیست Smile). تو آمریکا خیلی متداول هست که بعد از فارغ التحصیلی 1 یا 2 سالی میرن سرکار یا تو آزمایشگاه کار ریسرچ انجام میدن تا تجربشون بیشتر بشه و بعد واسه مقاطع تحصیلات تکمیلی اپلای می کنند.
در مورد سفارت هم توی فرم ها میپرسه که قبلا آیا ریجکت شدید یا نه که در مورد کانادا و آمریکا حتما باید عنوان شه چون به فایل های قبلی دسترسی دارند.
(09-04-2014, 03:22 PM)'Pejman' نوشته: ممنونم دوستان عزیز ازنظرات تون. سوال بعدی که برام پیش اومده اینه که به طور کلی این موضوع ریجکتی در کلیرنس بهتره تو SOP و مصاحبه و اینها عنوان بشه یا نه؟
می دونم نگفتنش بهتره، ولی اگر سوال بشه چرا بین اپلای هات فاصله ای افتاده (خب از روی تاریخ آزمون ها و ترجمه مدارک و فارغ التحصیلی و اینها معلوم می شه که شما احتمالاً در همون دوره ای که ریجکت شدین اپلای کردین و الان بعد از چند سال دوباره دارید اپلای می کنید) چه جوابی می شه داد که به ریجکتی هم اشاره ای نشه؟

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Torkan - 09-04-2014

(09-04-2014, 03:22 PM)'Pejman' نوشته: ممنونم دوستان عزیز ازنظرات تون. سوال بعدی که برام پیش اومده اینه که به طور کلی این موضوع ریجکتی در کلیرنس بهتره تو SOP و مصاحبه و اینها عنوان بشه یا نه؟

خواهش میکنم.
کلا دانشگاه رو نمیگم ولی به سفارت هر چی بگین اونها خودشون میدونن دقیقا کی یه نفر ریجکت شده و از کجا...دیگه اینکه دست خودشون هستش (اصلا نرفته تو ازتون میپرسن دفعه قبلی ریجکت شده بودی از کجا به جای سلام!)
ولی اینکه چرا GAP افتاده خوب باید هم بیفته دیگه! بلاخره ممکنه یکی بعد ریجکت یا اصلا حین کلیرنس دنبال تحقیقاتش بوده باشه تو دانشگاه و در فاصله بعد ریجکت هم خواسته ادامه بده و یا یه مقاله دیگه حال کرده بنویسه و یا اصلا یه نفر میگفت بعد دو سال دوباره اپلای کرده بود واسه 4 تا دانشگاه و از یه دانشگاه خوب واسش پذیرش با فاند ناقص البته اومد و طرف 1.5 سال سابقه کار مرتبط هم داشته...
ولی کلا تا جایی که میدونم این بند 212 یکم ناجوره ولی خیلی کم بودن افرادی که زمینش رو کلا عوض کردن تونستن برن ولی اونم تحت شرایطی...
ولی در نهایت نمیدونم چرا من زیاد هم از راستگویی بدم نمیاد!

بااحترام

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - M1KE - 09-04-2014

همونطور که Leopold عزیز هم اشاره کردند نیازی نیست استادها رو خیلی در جریان امور ویزا و اینکه گرفتنش برای ایرانی ها سخته و اینها بگذارید چون خیلی هاشون از این موضوع اطلاع ندارند و اگر متوجه بشن ممکنه در شرایط مساوی متقاضی دیگه ای رو بردارند. یعنی استادها و افراد آکادمیک خیلی کاری به عذر و بهانه ندارند بلکه می خواهند بدونند که شما کلن از درس و مباحث علمی دور نبودین حالا این موضوع یا به صورت کار در شرکت بوده یا تدریس در دانشگاه بوده یا کار روی مقاله و چیزهایی از این دست. حتی مهمتر از دور نبودن از مباحث علمی، انگیزه و جدیت لازم برای ادامه تحصیل هست. یعنی شما 20 سال هم که وقفه بین تحصیلات تون باشه بیشتر برای اون استاد مهمه که شما جدیت لازم برای کار آکادمیک در اون دانشگاه رو داشته باشید و اینطور نباشه که در میانه راه یا به دانشگاه دیگه ای برین یا هم که ترک تحصیل کنید.

به همین دلیل به نظرم می بایست در SOP به گونه ای مسائل رو روایت کنید که در زمان تحصیل آدم فعالی بودین و بعد از اون هم همیشه فکر ادامه تحصیل در اون زمینه خاص رو در سر داشتین و طبق تحقیقات زیادی که کردین به این نتیجه رسیدین که اون دانشگاه میتونه امکانات و شرایط لازم رو برای رسیدن به اون هدف آکادمیک شما فراهم کنه. یعنی اگر بتونید نشون بدین که انگیزه و علاقه لازم برای تحصیل در اون گرایش و موضوع پژوهشی خاص وجود داره نقش دور بودن از تحصیل تا حد زیادی کمرنگ میشه.

اگر در شرکت خاصی کار می کردین که خیلی خوبه می تونید یکی از توصیه نامه هاتون رو از اونجا بگیرین و نوعی سابقه کار هم هست. اگر سابقه کار اون تیپی ندارید می تونید بیشتر روی سابقه کارهای پژوهشی که در زمان تحصیل کردین مانور بدین و بعد در حد یک خط اشاره کنید که در این مدت هم در حال انجام پژوهش و ادامه بر روی همون فعالیت ها برای درآوردن مقاله و انتشار کارهای نیمه تمام بودین حتی به نظرم اگر فرصت چند ماهه تا زمان اپلای دارید می تونید با یکی از استادهاتون که قراره توصیه نامه بده یک کار پژوهشی هر چند کوچیک مثل اتمام یک مقاله نیمه تمام رو انجام بدین که روند گرفتن توصیه نامه رو هم براتون هموارتر می کنه. در مجموع روی هر چیز تحصیلی یا پژوهشی یا کاری مرتبطی که انجام دادین مانور بدین و اونها رو برجسته کنید. در انگیزه نامه هم تا جایی که میشه جدیت و علاقه خودتون برای ادامه تحصیل در اون گرایش خاص رو و اینکه چطور تحصیل در اون رشته می تونه شما رو به اهداف بلندمدتی که در سر دارید برسونه مانور بدین.