آکادمیا کافه
رد شدن در پروسه کلیرنس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: رد شدن در پروسه کلیرنس (/Thread-%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3

رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 17-08-2012

همونطور که می دونید درصد خیلی خیلی کمی از افراد در پروسه کلیرنس رد می شند. شاید تعداد این افراد به 1% هم نرسه. به هر حال این تاپیک برای بیان سوالات و تجربیات در این خصوص هست.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Shahrouz - 17-08-2012

چیزی که من در مورد یکی از دوستانم دیدم این بود که متاسفانه در مکاتبه اشاره به تحصیل دکترا در ایران کردند و دو مرتبه کلیر نشدند. یعنی در دوسال پیاپی.حتما این رو در ذهن داشته باشید که تحصیل دکترای شما رو هیچ کس در سفارت دانشگاه و... حتی نباید بویی ببره.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - MaMi - 17-08-2012

در مورد موضوعی که شهروز جان اشاره کردند "عدم اشاره به تحصیل در دوره دکتری داخل"؛
یکی از دوستان من، در دوره دکتری داخل در حال تحصیل بودند، برای دانشگاه NCSU اقدام کردند، جالبه که یکی از توصیه نامه هاش رو استاد دوره دکتری اش داد و چون این استاد در دانشگاه NCSU (به دلیل مقالاتی که در مجله مرتبط با این دانشگاه در رشته مرتبطشون چاپ کرده بودند) تقریبا شناخته شده بود، به صورت تلفنی هم از این استاد در مورد وضعیت تحصیلی و ... این دوست، سوال پرسیدند و استاد اشاره کرد که ایشون اینجا دکتری داره میخونه (ترم یک است) ولی توانایی این رو داره که در اون دانشگاه ادامه تحصیل بده و انصافا کلی هم تعریف کرد (این اتفاق جلوی چشم های من افتاد). خیلی جالب است که این دوست ما Full Fund گرفت و خیلی راحت هم کلیر شد! حالا یعنی واقعا به نظر شما، اگر کسی این شرایط رو داره، نباید اشاره کنه؟ چون به نظرم رسید که اون دانشگاه یکجوری مزیت دونست تحصیل در دوره دکتری داخل رو. Huh

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 17-08-2012

شهروز جان در مکاتبه با کجا اشاره به تحصیل ایشون در ایران شده؟ یعنی قبل از مصاحبه ایشون اشاره نکردند و بعد از مصاحبه سفارت متوجه شده؟ هر دو بار در کلیرنس رد شده؟

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Shahrouz - 17-08-2012

(17-08-2012, 07:34 PM)Pejman نوشته: شهروز جان در مکاتبه با کجا اشاره به تحصیل ایشون در ایران شده؟ یعنی قبل از مصاحبه ایشون اشاره نکردند و بعد از مصاحبه سفارت متوجه شده؟ هر دو بار در کلیرنس رد شده؟
این رو سوال می پرسم. ولی هر دو بار در کلیرنس رد شدند.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Babak - 18-08-2012

اگر چه خیلی دقیق مشخص نیست که چه مواردی رو در کلیرنس چک می‌کنند و چه چیزهایی براشون مهمه، ولی عموما دانشجوی دکترا بودن در داخل نباید باعث رد شدن در کلیرنس بشه. شاید رشته ایشون رشته خاصی بوده یا در دانشگاه خاصی مشغول به تحصیل بودند که باعث این مشکل شده.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 24-04-2013

مطمئن نیستم این سوالی که می خوام مطرح کنم مربوط به رد شدن ویزا هست یا ریکلیرنس. یکی از دوستانم پدرش برای ویزای اضطراری پزشکی اقدام کرده بود، بعد از یک ماه بهش اعلام شد که کلیر شده و ویزاش آماده است. بعد از اینکه پاسپورت رو تحویل سفارت دادند، پاسپورت با چاپ ویزای آمریکا و یک مهر cancelled without prejudice بر روی اون اومده بیرون! مفهوم این چیه دوستان؟

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - armince - 24-04-2013

"Cancelled without Prejuidice" means that they have cancelled the visa as it is no longer needed as they have approved you for your Permanent Residence. It also means that if you do not keep your Permanent Residence. you will have no difficulties in ever getting another visa should you ever need one
if a visa is cancelled WITH prejudice - then you would have had great difficulty in ever getting another US Visa

Source

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Babak - 25-04-2013

(24-04-2013, 08:06 PM)'Pejman' نوشته: مطمئن نیستم این سوالی که می خوام مطرح کنم مربوط به رد شدن ویزا هست یا ریکلیرنس. یکی از دوستانم پدرش برای ویزای اضطراری پزشکی اقدام کرده بود، بعد از یک ماه بهش اعلام شد که کلیر شده و ویزاش آماده است. بعد از اینکه پاسپورت رو تحویل سفارت دادند، پاسپورت با چاپ ویزای آمریکا و یک مهر cancelled without prejudice بر روی اون اومده بیرون! مفهوم این چیه دوستان؟

همین طور که armince گفته، مهر cancelled without prejudice رو زمانی می‌زنند که ویزا مورد نیاز نباشه. مثلا برای من پیش اومد که زمان دانشجویی ویزای تک ورودی داشتم و از امریکا خارج شدم و مجددا که برای ویزا اقدام کردم در روز مصاحبه آفیسر روی ویزای قبلی که دیگه اعتبار هم نداشت این مهر رو زد. به نظر می‌رسید که صرفا واسه اطمینان زد که احیانا من اشتباها سعی نکنم از اون ویزا استفاده کنم.
در این مورد خاص، شاید مورد پزشکی برطرف شده یا مثلا خواستند که تا تاریخ خاصی در امریکا باشند و از اون تاریخ دیگه گذشته بوده و در نتیجه دیگه عملا به ویزا نیازی نبوده یا موارد این چنینی.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Pejman - 25-04-2013

ممنون از جواب هاتون. خب الان ایشون که مورد پزشکیش برطرف نشده و نیاز داره هر چه زودتر برای درمان بره آمریکا. تو این شرایط سخت چه استرس ها و ناراحتی های برای مردم درست می کنن... البته دوستم ایمیل زده بهشون و منتظر جواب اونها هست. هر جوابی دادند اینجا می ذارم، شاید بعدا به درد کسی خورد... این رو هم اضافه کنم که تاریخ پذیرش بیمارستان این آقا گذشته بوده و حدود دو هفته بعدش ایشون کلیر شده. (این مساله هم خارج از اختیار ایشون بوده) ممکنه دلیلش این بوده باشه؟ در ضمن توی سایت هم وضعیت ایشون همچنان Administrative Processing هست. اصلاً نمی دونه باید چی کار کنند.