آکادمیا کافه
کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - Simon2007 - 28-01-2015

(28-12-2014, 11:05 PM)'مهیار نیکو' نوشته: سلام من لیسانس برق قدرت دارم میخاستم راهنماییم کنید اگه بخام ارشدبرم رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک مشکلی ندارم باتوجه به گرایش لیسانسم ودرمورد بازارکارش هم اگه ممکنه اطلاعاتی بدید
مچکرم

سلام
تو کنکور بیو زدن برای شما منعی نداشته تا جاییکه اطلاع دارم. کلا به برق ترجیح میدم. برق قدرت برای داخل کشور خوبه. اما بایو آینده داره. خصوصا تو قسمت پردازش سیگنالش که کاربرد بیمارستانی داره. البته بستگی داره علاقمند هستید یا خیر. 

ارادت 

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - HTA_power - 13-07-2015

سلام بچه ها...

من پارسال کنکور ارشد برق دادم و رتبم در حدی هست که رشته ی راه آهن برقی علم و صنعت رو میارم.میخواستم بدونم آیا راه آهن برقی رشته ای هست که بشه باهاش یه دانشگاه خوب (حتی متوسط) اپلای کرد؟والله هرچی توی این ور و اون ور گشتم چیز زیادی پیدا نکردم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.با تشکر

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - HTA_power - 19-07-2015

دوستان کسی توی این فریم نیست؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - Torkan - 19-07-2015

(13-07-2015, 06:07 AM)HTA_power نوشته: سلام بچه ها...

من پارسال کنکور ارشد برق دادم و رتبم در حدی هست که رشته ی راه آهن برقی علم و صنعت رو میارم.میخواستم بدونم آیا راه آهن برقی رشته ای هست که بشه باهاش یه دانشگاه خوب (حتی  متوسط) اپلای کرد؟والله هرچی توی این ور و اون ور گشتم چیز زیادی پیدا نکردم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.با تشکر

(19-07-2015, 06:20 AM)HTA_power نوشته: دوستان کسی توی این فریم نیست؟

درود

دوست عزیز با اینکه رشته من زیاد مربوط به این رشته شما نیست ولی تا حدی که میدونم جوابتون مثبت هست. حتی خود رشته راه آهن که بلاخره قدیمی تر از رشته راه آهن برقی هست، طرفدار زیاد داره و میشه باهاش اپلای کرد واسه دانشگاههای معتبر. در ضمن کلا دانشگاههای خوب همه رشته ها رو پوشش میدن و از این نظر نگرانی وجود نداره.
در ضمن دانشگاه علم و صنعت هم به نظر خود من تو زمینه راه آهن خوب کار میکنه و دیدم آزمایشگاههاشون رو.

پ.ن: علت جواب ندادن دوستان این هست که انتخاب رشته خیلی مهمه و ممکنه آینده شما رو 180 درجه تغییر بده، به همین دلیل بهتره خودتون در وبسایتهای دانشگاههای خارجی(مثلا) آمریکا نام رشته رو بزنید ببینید وضع استاداشون و امکاناتشون چطوریه.

بااحترام،
ترکان

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - kamran70 - 31-07-2015

سلام . نظرتون در مورد ارشد برق گرایش مخابرات چیه ؟ گزینه بهتری پیشنهاد میکنید ؟ (احیانا آلمان)

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - sanazz - 14-04-2016

سلام
من واسه دو رشته الکترونیک و مخابرات برای مستر در اروپا پذیرش دارم اما بین انتخابشون تردید دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید که کدوم آینده کاری بهتری داره زمینه تحقیقاتیه بیشتر با توجه به اینکه هدفم آمریکاست کدوم از این دو گرایشو توصیه میکنید.
ممنون

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - nader - 14-04-2016

(14-04-2016, 03:08 PM)sanazz نوشته: سلام
من واسه دو رشته الکترونیک و مخابرات برای مستر در اروپا پذیرش دارم اما بین انتخابشون تردید دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید که کدوم آینده کاری بهتری داره زمینه تحقیقاتیه بیشتر با توجه به اینکه هدفم آمریکاست کدوم از این دو گرایشو توصیه میکنید.
ممنون

درود
من فکر میکنم به نظر خودم شخصه توی اروپا یا آمریکا تو زمینه مخابرات موفق تر خواهی بود
الکترونیک هم خوبه و جای کار و پیشرفت اونجا داره
اگه ژاپن یا یا کره یا چین یا سنگاپور یا اینجور کشورها بود حتما میگفتم الکترونیک
از طرفی سیستم های مخابراتی به شدات در حال پیشرفت و رونق هستش و زمینه تخقبقاتی و کاری بالایی داره

باز همه اینا بر میگرده به علاقه و ترجیح خود شما
اگه هم زمینه ریاضی خیلی قوی داری بری مخابرات موق تر خواهی بود

موفق باشید

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - Matinking - 14-04-2016

(14-04-2016, 03:08 PM)sanazz نوشته: سلام
ممنون

سلام

در کنار فرمایشات نادر عزیز باید بگم که:

اگر high frequency کار می کنید عملا مخابرات و الکترونیک رو در کنار هم دارید...
در حال حاضر optical circuit هایی که از amplifier گرفته تا PDLL در همه جای مخابرات کاربرد دارند، اساسا مدارات active mode مایکروویو رو به عنوان element های اصلی تحقیقات الکترونیک مطرح کرده ان...

منتها اگر منطورتون از الکترونیک، digital electronics و system architecture و منظور از مخابرات بخش system اون باشه، طبیعتا به دلیل overlap محدود اونها ناچارید یکی رو انتخاب کنید... که در این صورت من با نادر جان موافقم...
الکترونیک الان در ژاپن و آمریکا به حدی جلوتر از همه جای دنیا و حتی تحقیقات دانشگاهی هست که بیشتر فعالیت های تجاری الکترونیک در اروپا حول embedded system هاست و طراحی processor و موارد مشابه... در حالیکه system telecommunications در همه جای دنیا (از جمله اروپا) در همه ابعاد در حال پیشرفت هست...

نهایتا نیازی به تاکید نیست که علاقه تون شما رو به همون چیزی رهنمون می کنه که معمولا ازش به عنوان مهمترین فاکتور در تعیین "راه درست" برای این مقوله ها یاد میشه... Smile

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - sanazz - 14-04-2016

(14-04-2016, 04:28 PM)Matinking نوشته: سلام

در کنار فرمایشات نادر عزیز باید بگم که:

اگر high frequency کار می کنید عملا مخابرات و الکترونیک رو در کنار هم دارید...
در حال حاضر optical circuit هایی که از amplifier گرفته تا PDLL در همه جای مخابرات کاربرد دارند، اساسا مدارات active mode مایکروویو رو به عنوان element های اصلی تحقیقات الکترونیک مطرح کرده ان...

منتها اگر منطورتون از الکترونیک، digital electronics و system architecture و منظور از مخابرات بخش system اون باشه، طبیعتا به دلیل overlap محدود اونها ناچارید یکی رو انتخاب کنید... که در این صورت من با نادر جان موافقم...
الکترونیک الان در ژاپن و آمریکا به حدی جلوتر از همه جای دنیا و حتی تحقیقات دانشگاهی هست که بیشتر فعالیت های تجاری الکترونیک در اروپا حول embedded system هاست و طراحی processor و موارد مشابه... در حالیکه system telecommunications در همه جای دنیا (از جمله اروپا) در همه ابعاد در حال پیشرفت هست...

نهایتا نیازی به تاکید نیست که علاقه تون شما رو به همون چیزی رهنمون می کنه که معمولا ازش به عنوان مهمترین فاکتور در تعیین "راه درست" برای این مقوله ها یاد میشه... Smile

براتون آرزوی موفقیت دارم
 ممنون از پاسختون
راستش مخابرات این دانشگاه 5 تا گرایش داره
Tehnologies, internet engineering, communications ,networks and signals اما الکترونیک اونجا طبق گفته های کسی که اونجا درس میخونه محدوده به مباحث CMOS و نانو
با این توضیحات فکر میکنید مخابراتش بهتره؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - Matinking - 15-04-2016

(14-04-2016, 04:56 PM)sanazz نوشته:  ممنون از پاسختون
راستش مخابرات این دانشگاه 5 تا گرایش داره
Tehnologies, internet engineering, communications ,networks and signals اما الکترونیک اونجا طبق گفته های کسی که اونجا درس میخونه محدوده به مباحث CMOS و نانو
با این توضیحات فکر میکنید مخابراتش بهتره؟

سلام

راستش من در مورد اینکه کدوم یکی از این موارد بهتر هست صرفا می تونم روی آینده ای که می تونه به لحاظ شغلی neutrally براتون تصویر کنن نظر بدم... در حالیکه عرض کردم باید ببینید علاقه تون به کدوم سمت و سو هست...

ولی با توجه به چیزی که من در این لینک می بینم گرایش های مخابراتی بالا مثل مثلا گرایش networks اون روی موضوعاتی مثل IoT کار می کنند که الان بدون اغراق میشه گفت پیشروترین زمینه در حیطه شبکه و ارتباطات هست... مسلما با فعالیت تحقیقاتی در این زمینه ها بعید هست به لحاظ کاری در اینده به مشکل بخورید...

لینک الکترونیک هم نشون میشه که دوره مربوطه به analog circuit کلاسیک می پردازه...

اگر به علاقه تون به هر دو دقیقا یکسان هست من مخابرات رو توصیه می کنم...

براتون آرزوی موفقیت دارم