آکادمیا کافه
تعجیل و تمدید خدمت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: تعجیل و تمدید خدمت (/Thread-%D8%AA%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

تعجیل و تمدید خدمت - Bahram - 09-01-2011

شرايط و ضوابط تمديد و تعجيل در موعد اعزام مشمولان

شرايط تمديد:
مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را تمديد نمايند:

1. مشمولان بيمار يا حادثه ديده‌اي كه با تاييد بهداري نيروي انتظامي استان قادر به اعزام نباشند، موعد اعزام آنها حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.

2. مشمولان واجدشرايط استخدام در نيروهاي مسلح با اعلام كتبي مركز گزينش و استخدام نيروي مربوطه مبني بر اتمام مراحل گزينش كه موعد اعزام اين دسته از مشمولان حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.

3. مشمولان غيرغائب واجدشرايط ماده 127 آئين‌نامه اجرائي قانون خدمت وظيفه عمومي (دو يا سه برادر همزمان در شرايط اعزام قرار داشته باشند) كه در اينصورت اعزام يكي از برادران تا خاتمه خدمت برادر ديگر به تاخير خواهد افتاد.

4. فوت بستگان درجه يك مشمول (پدر، مادر، برادر، خواهر،همسر و فرزند) كه در اينصورت اعزام مشمول حداكثر به مدت دو ماه از تاريخ فوت بستگان به تاخير خواهد افتاد.

5. پذيرفته شدگان قطعي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي با اعلام كتبي دانشگاه مربوطه و به شرط داشتن شرايط ثبت نام و عدم ورود به غيبت كه در اينصورت، موعد اعزام آنها حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي شود.

6. مشمولان متولد نيمه دوم سال كه در سال اعزام قانوني خود قرار داشته باشند و مدرك تحصيلي ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي يا كارودانش و يا پيش‌دانشگاهي را بصورت حضوري دريافت كرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولد نيمه دوم سال 1371 كه سال اعزام قانوني آنها 1390 مي‌باشد). موعد اعزام اين دسته از مشمولان تا مهر ماه سال بعد از سال اعزام قانوني مشمول به تاخير خواهد افتاد تا امكان شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها براي آنها فراهم شود.

شرايط تعجيل:
مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را به جلو بيندازند:

1. مشمولاني كه داراي كسرخدمت بيش از يكسال باشند.

2. مشمولان غايبي كه در دوره‌هاي اعزام بعدي قرار گرفته‌اند.

3. با توجه به ظرفيت مراكز آموزش نيروهاي مسلح، امكان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.

ضوابط تمديد و تعجيل:
1. مشمولان واجد شرايط جهت ارايه درخواست تمديد و تعجيل صرفاً به مراكز وظيفه عمومي شهرستان يا استان محل سكونت خود مراجعه نمايند.

2. مشمولاني كه داراي يكي از شرايط تمديد باشند به درخواست آنها حتي در روز اعزام نيز توسط مراكز وظيفه عمومي استان محل سكونت رسيدگي خواهد شد.

3. مشمولاني كه تقاضاي تعجيل در موعد اعزام را دارند مي‌بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.

4. خدمات به مشمولان در زمينه تمديد يا تعجيل صرفاً براي يكبار قابل ارائه خواهد بود.

5. رسيدگي به درخواست تمديد و يا تعجيل صرفاً با حضور شخص مشمول امكان پذير مي‌باشد.

تاريخ درج مطلب: 31/1/1390 - منبع

ویرایش توسط MaMi؛ اصلاح و تغییر قوانین

RE: تعجیل و تمدید خدمت - Pejman - 27-09-2011

رسيدگي غير حضوري به درخواست تمديد و تعجيل موعد اعزام مشمولان

گروه ناجا-از تاريخ بيستم شهريور ماه 1390 كليه مشمولان متقاضي تمديد و تعجيل تاريخ اعزام، مي توانند درخواست خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) در سامانه جامع وظيفه عمومي ثبت نمايند.

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، معاون احضار و اعزام سرهنگ عليدوست گفت: در راستاي تسهيل و تسريع در رسيدگي و ارايه خدمات غير حضوري به مشمولان متقاضي تمديد و تعجيل در موعد اعزام در سال جاري نحوه ثبت و پاسخ به تقاضاي آنان تغيير يافته است.

وي با تاكيد بر اينكه به درخواست تمديد موعد اعزام مشمولان غايب رسيدگي نخواهد شد، گفت: ميزان تمديد تاريخ اعزام براي مشمولان ديپلم و زير ديپلم واجد شرايط صرفا يك دوره يكماهه و براي مشمولان فوق ديپلم و بالاتر واجد شرايط نيز يكدوره دوماهه مي‌باشد.

سرهنگ عليدوست درخواست تمديد و تعجيل را فقط براي يكبار قابل رسيدگي دانست و افزود: ارايه اينگونه درخواست ها به منزله موافقت قطعي تلقي نخواهد شد و رسيدگي به آن در صورت وجود شرايط و رعايت ضوابط مربوط انجام مي‌پذيرد و مشمولان ديپلم و زير ديپلم نيز مي‌بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه كليه مشمولان متقاضي تمديد و تعجيل موعد اعزام بايد درخواست خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) در سامانه جامع وظيفه عمومي ثبت كنند، افزود:

بررسي و رسيدگي به درخواست اينگونه مشمولان به صورت غير حضوري صورت پذيرفته و نتيجه آن در كمترين زمان ممكن (حداكثر يك هفته) از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي به مشمولان اطلاع رساني خواهد شد.

معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه عمومي بيان نمود: متقاضيان تمديد در موعد اعزام كه تاكنون از تمديد استفاده ننموده‌اند در صورت واجد شرايط بودن مي بايست حداقل 40روز قبل از موعد اعزام براي ثبت درخواست خود به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي(پليس+10) مراجعه نمايند.

سرهنگ عليدوست با اشاره به آن دسته از متقاضيان تمديد موعد اعزام كه داراي معاذيري از جمله: بيماري و حادثه ديدگي با ارايه تاييديه بهداري نيروي انتظامي شهرستان محل سكونت، شرايط استخدام قطعي در نيروهاي مسلح با ارائه گواهي از سوي گزينش و استخدام، پذيرفته شدن در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور با ارايه مدركي دال بر قبولي آنان در دانشگاه ها، فوت بستگان درجه يك مشمول از جمله: پدر،مادر،خواهر،برادر،همسر و فرزند ، دارا بودن شرايط ماده 127 قانون خدمت وظيفه عمومي كه مربوط به خدمت همزمان دو برادر مي باشد، سپري نشدن بيش از 6 ماه از تاريخ فراغت از تحصيل فارغ التحصيلان دانشگاهي، گفت: اين دسته از مشمولين مي توانند پس از ثبت درخواست در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و دريافت رسيد با در دست داشتن مدارك مورد نياز به مراكز وظيفه عمومي استان و يا شهرستان محل سكونت خود (حتي در روز اعزام) مراجعه نمايند.

منبع: http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=df219c12-7766-43bd-b675-35938ae8b713&ID=a0df1e8c-149f-4bb3-aa3b-6b5772bf77ff

RE: تعجیل و تمدید خدمت - amin_mb - 12-02-2012

با سلام

طبق تجربیات بدست آمده از درخواست های تمدید تاریخ اعزام دوستان، بهترین زمان برای ثبت درخواست در دفاتر پلیس +10، 60 تا 65 روز مانده به تاریخ اعزام می باشد!
هر چه زمان بیشتری مانده باشد احتمال موافقت افزایش خواهد یافت!
اخیرا با تعداد کمتری از درخواست کنندگان تمدید، موافقت شده است! ولی در فروم های دیگر افرادی بودند که توانسته اند از 1/2/91 به 1/4/91 تمدید کرده باشند! نکته مهم دیگری که این افراد داشتند، این بود که از 6 ماه فرجه تحصیلیشون کاملا استفاده نکرده بودند و 2 تا 3 ماه از زمان فرجه آنها باقی بوده است!

یکی دیگر از راه هایی که میشه درخواست تمدید یا تعجیل داد، حضور در جلسات نشست های مردم نظام وظیفه هست! اما در دو جلسه آخر این نشست ها با درخواست تمدید کمتر از 10 نفر پاسخ مثبت داده شده است!
حتی در جلسه آخر، افرادی که متقاضی تمدید تاریخ اعزام بودند را تا دقاییق انتهایی به داخل نشست راه نداده و با تمدید هیچ کسی موافقت نشده است!

RE: تعجیل و تمدید خدمت - akbar_saeedi - 26-06-2012

سلام دوستان تا اینجای کار من از امریه ناامیدم و اگه برنامم تغییر نکنه اگه بخوام شهریور اعزام بخورم حداکثر تا کی باید دفترچه رو پست کنم؟و حداکثر تا چه تاریخی میتونم درخواست تمدید بدم؟و اینکه معمولا درخواست تعجیل رو قبول میکنن...درسته؟

سپاس

RE: تعجیل و تمدید خدمت - MaMi - 26-06-2012

(26-06-2012, 12:37 PM)akbar_saeedi نوشته: ....اگه بخوام شهریور اعزام بخورم حداکثر تا کی باید دفترچه رو پست کنم؟...
دوست من به سوال شما در این ارسال پاسخ داده شده است

نقل قول:...حداکثر تا چه تاریخی میتونم درخواست تمدید بدم؟و اینکه معمولا درخواست تعجیل رو قبول میکنن...درسته؟
جواب این سوال شما هم در ارسال های ابتدایی همین تاپیک قابل مشاهده است. لطفا قبل از ارسال هر گونه سوالی، مطالب قبلی تاپیک مربوطه را مطالعه بفرمائید. با تشکر از حسن توجه شما

[جداشده] سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - sarbaz2 - 08-08-2012

ایا امکان اینکه من دوماه مرخص بگیرم و دیر برم (از هرطریقی )وجود داره
وسوال مهم اینکه اگه اینکاررا بکنم محل و ارگانی که درآن فراره خدمت کنم تغییر میکننه ویانه ؟مثلا اعزامم را عقب بیندازم ممکنه به جای ارتش بیفتم سپاه

RE: [جداشده] سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - esf11 - 09-08-2012

(08-08-2012, 07:57 PM)sarbaz2 نوشته: ایا امکان اینکه من دوماه مرخص بگیرم و دیر برم (از هرطریقی )وجود داره
وسوال مهم اینکه اگه اینکاررا بکنم محل و ارگانی که درآن فراره خدمت کنم تغییر میکننه ویانه ؟مثلا اعزامم را عقب بیندازم ممکنه به جای ارتش بیفتم سپاه

شما باید درخواسته تمدیدتتون حدودا بیشتر از 55-60 روز فاصله داششته باشه تا روزه اعزامتون. مثلا اگه یکم اردیبهشت اعزامید باید درخواستتون قبل از 1 اسفند باشه. هرچی این فاصله بیشتر باشه شانسه گرفتنه تمدیدتون بیشتره. در ضمن این موضوع تا زمانی درست بود که مسایله جنگ و غیره در کار نبود. مثلا با درخواسته خوده من موافقت نشد و شانسم گفت که پذیرشم زود اومد قبل از اعزامم. همچنین تمام شدن یا نشدنه فرجه 6 ماهه بعد از فارغ التحصیلی مهمه. من 5 ماه از 6 ماهم تمام شده بود.
در مورده سواله دومی فک میکنم نه خیر. یعنی هرجا بودید همون ارگان میمونید.

RE: تعجیل و تمدید خدمت - mehranb - 15-08-2012

سلام، و ممنونم از ایجاد این تاپیک...
دو هفته پيش برگه آماده به خدمت برام اومد و معاف از رزم شدم و تاريخ اعزامم هم 19 بهمن 91 هست
طبق بند 6 شرايط تمديد اعزام(http://www.noornews.ir/fa/pages/?cid=3901)
كه كاملا شامل من ميشه،بايد بتونم اعزامم رو بندازم، بهمن 92 ولي وقتي
رفتم پليس +10 گفتن بيشتر دو ماه بيشتر نميشه تمديد كرد! حالا من چي كار
كنم! تنها چيزي كه ميخوام اينه كه بتونم توي كنكور 92 شركت كنم همين! خيلي
نامرديه بخدا! دوستم دقيقا شرايط من رو داشت و اعزامش هم 92 افتاده، حالا
نشه تمديد كرد حداقل نمي تونم يه نامه به نظلام وظيفه بنويسم كه چرا اعزامم
نيوفتاده 92؟ طبق اون بند اعزامم ميبايست 92 بود نه 91!
حتی امروز رفتم نظام وظفیه و شرایطم رو گفتم، ولی گفتن طبق قانون جدید
نمیشه!!!! آخه توروخدا این انصافه؟! من خودم خب نمی خواستم بشم داوطلب
آزاد! آخه من رشته ی هنر میخونم و شهرمون پیش دانشگاهی هنر به صورت حضوری
نداره و مجبور شدم، غیر حضوری بخونم، تازه بعد از دو ماه گفتن داوطلب آزادی
و مشکل سربازی پیدا میکنی!! تنها چیزی که میخوام اینه که تو کنکور 92
بتونم شرکت کنم! خیلی هام گفتن بورو در حین سربازی کنکور بده قبول شدی
میتونی بری، ولی آخه رشته ای که من میخوام نیمه متمرکزه!! باید کلی تمرین
عملی کنم! آخه کی میشه!! حالا من تلاشمم برای امسال میکنم ولی شانس قبولیم
خیلی کمه! رشته ای که میخوام آهنگسازیه که ظرفیتش همش 6 نفره!! نمی دونم
چرا اینقدر بدبخت و بدشانسم Sad
من چیکار کنم حالا توروخدا یکی کمک کنه

RE: تعجیل و تمدید خدمت - MaMi - 15-08-2012

(15-08-2012, 07:17 PM)mehranb نوشته: سلام، و ممنونم از ایجاد این تاپیک...
دو هفته پيش برگه آماده به خدمت برام اومد و معاف از رزم شدم و تاريخ اعزامم هم 19 بهمن 91 هست طبق بند 6 شرايط تمديد اعزام كه كاملا شامل من ميشه،بايد بتونم اعزامم رو بندازم، بهمن 92 ولي وقتي رفتم پليس +10 گفتن بيشتر دو ماه بيشتر نميشه تمديد كرد! حالا من چي كار كنم! تنها چيزي كه ميخوام اينه كه بتونم توي كنكور 92 شركت كنم همين! خيلي نامرديه بخدا! دوستم دقيقا شرايط من رو داشت و اعزامش هم 92 افتاده، حالا نمیشه تمديد كرد حداقل نمي تونم يه نامه به نظام وظيفه بنويسم كه چرا اعزامم نيوفتاده 92؟ طبق اون بند اعزامم ميبايست 92 بود نه 91! حتی امروز رفتم نظام وظفیه و شرایطم رو گفتم، ولی گفتن طبق قانون جدید نمیشه!!!! آخه توروخدا این انصافه؟! من خودم خب نمی خواستم بشم داوطلب آزاد! آخه من رشته هنر میخونم و شهرمون پیش دانشگاهی هنر به صورت حضوری نداره و مجبور شدم، غیر حضوری بخونم، تازه بعد از دو ماه گفتن داوطلب آزادی و مشکل سربازی پیدا میکنی!! تنها چیزی که میخوام اینه که تو کنکور 92 بتونم شرکت کنم! خیلی هام گفتن بورو در حین سربازی کنکور بده قبول شدی میتونی بری، ولی آخه رشته ای که من میخوام نیمه متمرکزه!! باید کلی تمرین عملی کنم! آخه کی میشه!! حالا من تلاشمم برای امسال میکنم ولی شانس قبولیم خیلی کمه! رشته ای که میخوام آهنگسازیه که ظرفیتش همش 6 نفره!! نمی دونم چرا اینقدر بدبخت و بدشانسم Sad من چیکار کنم حالا توروخدا یکی کمک کنه
دوست من، واقعا متاسف شدم از شنیدن این موردی که برای شما پیش اومده Sad با دیدن ارسال شما، من دوباره تمام دفترچه و سایت نظام وظیفه رو چک کردم ولی تغییری در مورد قانون تمدید و تعجیل ندیدم، نمیدونم چرا تو نظام وظیفه به شما گفتند که قانون تغییر کرده! Huh به نظر من، کاری که شما الان میتونی انجام بدی این است که از نظام وظیفه استان سوال کنی و اگر اونجا هم همین حرف رو به شما زدند، برای اطمینان با مرکز مشاوره سازمان نظام وظیفه تماس تلفنی گرفته و مشکلت رو مطرح کنی. مطمئنا هر جوابی که مشاوران سازمان نظام وظیفه به شما بدهند، 100% همون گونه با مورد شما برخورد میشود.

[جداشده] سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - 12metri - 09-10-2012

من16مهر مدارکمو فرستادم.امروز ینی18ام المثنی برگ سبزم اومد.واسه 1 دی اعزام زدن.درخواست تعجیل دادم واسه آبان.نتیجش یه هفته بعدمشخص میشه.به نظر دوستان احتمال داره با درخواستم موافقت شه؟