آکادمیا کافه
بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا (/Thread-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - ShahdaD - 05-08-2012

در این تاپیک در مورد وسایل مجاز و غیر مجاز برای ورود به امریکا صحبت می کنیم.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - ShahdaD - 05-08-2012

اولین سوال تاپیک رو هم خودم مطرح میکنم، من قرار هست، مقداری کتیرا، نعنای خشک شده، حنا، کنار، انواع جوشانده با خودم ببرم. حالا سوال اینجاست ایا مشکلی برام ایجاد نمیشه؟ 2 اگر میتونم ببرم در جایی که گفته Do U bring any food, seeds, vegetable چی جواب بدم؟
پ.ن:در مورد کنسرو چه طور؟
ممنونم

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - Babak - 05-08-2012

وقتی مواد غذایی و خوراکی‌ همراه دارید باید در فرم بنویسید و اصطلاحا ٖdeclare کنید. در این مورد بهتره که ریسک نکنید چون اگر declare نکنید و متوجه بشن می‌تونه جریمه سنگینی داشته باشه. قوانین وارد کردن مواد خوراکی به طور کلی در این لینک گفته شده.
مواردی که شما گفتید فکر نمی‌کنم مشکل خاصی داشته باشه و کم و بیش شبیه به مواردی هست که در لینک مذکور به عنوان مواد قابل پذیرش گفته شده. همچنین طبق اطلاعات همون لینک، کنسروها هم مشکلی ندارند.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - Behnoush - 13-08-2012

من یه مقدار سبزیجات خشک و زعفرون و این چیزا همراهم داشتم و توی فرم هم اعلام کردم که دارم برای همین چمدونم رو باز کردن ولی خیلی راحت بود 5 دقیقه هم بیشتر طول نکشید هیچ ایرادی هم نگرفتن فقط یه نگاه بهشون کرد و یکم فشارشون داد که چیزی بینشون نباشه خیلی هم تشکر کردن که خودم گفتم چی همرام دارم.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - m.ost - 19-12-2012

من از شیکاگو وارد شدم. فکر میکنم چمدونام رو قبل اینکه بیاد دستم گشته بودن چون چند تا چیز دست خورده به نظر میرسید. من نوشتم که food دارم برای همین فرستادنم جایی که بازرسی میکنن که البته نگشتن! گفتن نمیخواد برو. داروهای معمولی در حد استفاده خودم داشتم که البته نسخه یادم رفت بگیرم براشون که اونم اصلا نگاه نکردن. به تنها چیزی که واقعا گیر میدن میوه و سبزی تازه ست.
تنها معطلی که داشت تو صف واستادن بود به خاطره تعداده زیاده مسافرها.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 09-03-2013

من از فرودگاه های BWI , JFK, Dulles  رفت و آمد داشتم به ایران.
BWI  یه بر خورد خیلی زشتی که انجام دادن باهام این بود که توی بخش کشاورزی چمدونم رو که گشتن هیچ... پاسپورتم رو به طرز خیلی بی ادبانه ای پرت کردن![img]images/smilies/dodgy.gif[/img]
فقط نون سنگک رو در آوردن و پرسیدن اینایی که روشه چیه؟ کشتم خودم رو تا "کنجد" رو توضیح دادم. 
یه آبنبات شیری هم داشتم گفت این شیریه؟ گفتم بله...منتظر بودم % شکر توی آبنبات رو بپرسه که به خیر گذشت![img]images/smilies/undecided.gif[/img]
 به طور کلی میوه و سبزی به هیچ وجه نیارید. به یکی از آشناهامون سره تخمه آفتابگردون گیر داده بودن.
عسل- رب انار ( مواد چسبونکی) هم نیارید بهتره.
عطر بهتره توی کیف دستیتون نباشه چون از 8 oz. بیشتر باشه اذیت می کنن.
 بطری آب رو هم نیارید.
 سبزی خشک و زعفرون و خشکبار رو کاری ندارن.
چیزی که پودری باشه مثل نشاسته- جوش شیرین- آرد نخودچی بهتره اسمش رو به انگلیسی بدونید که اگر اذیت کردن بگید چیه.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 09-03-2013

در مورد دارو ..نمی دونم چرا هی دوستان دنبال نسخه ی پزشک و نامه ی تایید از وزارت بهداشت و... هستن.
دارو یه چیز شخصی هست. شما که نمی خواید 10 تُن وارد کنید! 
من نه دیدم و نه شنیدم به دارو گیر بدن. مامورای فرودگاه که نمی خوان جون آدم رو به خطر بندازن.به اندازه ی مصرف چند ماهتون می تونید دارو بیارید حتی دارویی که تزریقی هست، ایرادی نداره.
خواهشاً قبل از اینکه کاری رو انجام بدید یه سرچ بکنید بعد توی بوق و کرنا کنید . 
همه می دونن این کارا هم وقت گیر هست هم هزینه بر.
All medications (such as pills, injectables, or homeopathic remedies) and associated supplies (such as syringes, Sharps disposal containers, pre-loaded syringes, jet injectors, pens, infusers, etc.) are allowed through the airport security checkpoint once they have been screened.

AtroPen, an auto-injection system that can help treat many emergency conditions (such as low heart rate, breathing problems, and excess saliva related to insecticide, nerve gas or mushroom poisoning) are also allowed.

All medications should be clearly labeled so they can be identified.

Medications in daily dosage containers are allowed through the checkpoint once they have been screened.

Medication and related medical supplies are normally X-rayed. As a customer service, however, TSA now allows travelers the option of requesting a visual inspection of their medications and associated

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - Mahdieh.C - 12-04-2013

سلام

آیا به خاک شیر، تلنجبین، اسفرزه که در حقیقت خنکی جات گیاهی (داروهای عطاری) هستند و سفیدآب (برای حمام) گیر میدن یا نه؟ آیا باید تو فرم ذکر کنم؟ آخه خاک شیر و اسفرزه کاملاً دونه دونه هستند و به شکل بذر میمونن!!!

راستی آیا تو فرودگاه فرم بیمه و واکسن رو می خوان؟ من ویزام J1 هست و گفتم وقتی اومدم اونجا خودم رو بیمه کنم. هیچ واکسنی هم اینجا نزدم. آیا باید واکسن خاصی بزنم قبل از اومدن؟
ممنون

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 12-04-2013

(12-04-2013, 02:10 PM)'Mahdieh.C' نوشته: سلام
آیا به خاک شیر، تلنجبین، اسفرزه که در حقیقت خنکی جات گیاهی (داروهای عطاری) هستند و سفیدآب (برای حمام) گیر میدن یا نه؟ آیا باید تو فرم ذکر کنم؟ آخه خاک شیر و اسفرزه کاملاً دونه دونه هستند و به شکل بذر میمونن!!!
راستی آیا تو فرودگاه فرم بیمه و واکسن رو می خوان؟ من ویزام J1 هست و گفتم وقتی اومدم اونجا خودم رو بیمه کنم. هیچ واکسنی هم اینجا نزدم. آیا باید واکسن خاصی بزنم قبل از اومدن؟
ممنون

توی فرم یه قسمت داره در مورد food. حتماً گزینه ی yes رو بزنید. اگر شما رو فرستادن قسمت کشاورزی (که شاید توی ورود اول این کار رو بکنن) و ازتون پرسیدن اینا چیه بگید اینا خشک هست و نمی شه کاشت. بهتره اسم انگلیسیش رو روش بنویسید و توی پرانتز بنویسید که خشک هست.

نه فرم واکس رو توی فرودگاه نمی خوان. همه ی واکسن ها رو توی ایران بزنید و کارت واکسن بین المللی بگیرید. امریکا واکسن ها اصولاً بدون بیمه هستن و خیلی گرونن.

واکسیناسیون برای ورود به آمریکا

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - Babak - 14-04-2013

(12-04-2013, 02:10 PM)'Mahdieh.C' نوشته: سلام
ممنون

تقریبا همه نکات رو lavender عزیز گفتند. فقط می‌خواستم این رو اضافه کنم که خاک‌شیر و اسفرزه فقط شکل بذر نمی‌مونند، بلکه خود بذر هستند و در فرودگاه اگر متوجه بشن که چی هست، دور خواهند ریخت. اگر هم ازتون سوال کنند که چی هست باید راستش رو بگید و بگید که قابل کشت هستند.