آکادمیا کافه
ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: روادید فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن (/Thread-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D9%8A-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D9%88-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%B7-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - Lancelot - 30-01-2011

سلام به دوستان
به دلیل اینکه کلیت فروم درمورد ویزای تحصیلی (بیشتر) و ویزای کاری (کمتر) هستش، در اين تاپيك فقط در مورد ويزاي توريستي فرانسه صحبت خواهد شد.

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - arash.at - 31-07-2014

درود 
این ویزای برای افرادی صادر می شود که قصد سفر تفریحی یا دیدار با اعضا خانواده شان در فرانسه را دارند و مدت آن 90 روز است. 
افراد متقاضی این ویزای می توانند به وبسایت سفارت فرانسه در ایران به آدرس :  

یا به ادرس سفارت فرانسه در تهران : 
خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ۴۴و ۴۶ 
[align=justify]تلفن : ۶۴۰۹۴۰۰۰۔۰۲۱ 
[align=justify]
مدارک لازم : 
1-شناسنامه 2- گذرنامه 3 - دو قطعه عکس رنگی 4-دعوت نامه ( از یک دوست یا عضو خانواده در فرانسه ) 5- برای کودکان اجازه ی کتبی پدر و مادر .  6-اسناد رسمی شغلی و سند مالی ( برای افراد تحت تکفل مانند زنان خانه دار و یا فرزندان گواهی بانکی پدر خانواده ) 

شایان ذکر است که باید همه ی  مدارک خود را تا پایان سفر فرانسه همراه خود داشته باشید. 

. فکر نکنم سفارت مدرک دیگه ای بخواد ، اما برای اطلاعات بیشتر و به روز تر حتما به سایت یا دفتر سفارت مراجعه کنید . 

[برش] ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - smira - 06-06-2015

سلام من قصد دارم اخر تابستون بدون دعوتنامه همراه دوستم به فرانسه برم شرایط من :32 ساله ،2 بار ویزای شنگن از هلند  دارم کارمند بخش خصوصی با سابقه کاری و بیمه 10 ساله و حقوق مناسب ،حساب بانکی خوب . میخوام بدونم شانس گرفتن ویزا برای من چقدره چون دوستم دعوتنامه داره ولی تا بحال ویزای شنگن نداشته اگر احتمال گرفتن من کمه اصلا اقدام نکنم
ممنون از راهنماییتون

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - ForeverBlue - 07-06-2015

(06-06-2015, 11:39 AM)'smira' نوشته: سلام من قصد دارم اخر تابستون بدون دعوتنامه همراه دوستم به فرانسه برم شرایط من :32 ساله ،2 بار ویزای شنگن از هلند  دارم کارمند بخش خصوصی با سابقه کاری و بیمه 10 ساله و حقوق مناسب ،حساب بانکی خوب . میخوام بدونم شانس گرفتن ویزا برای من چقدره چون دوستم دعوتنامه داره ولی تا بحال ویزای شنگن نداشته اگر احتمال گرفتن من کمه اصلا اقدام نکنم
ممنون از راهنماییتون

درود بر شما
وضعیت تاهل و سند ملکی و ... خودتان را ذکر نکردید. شما با توجه به ویزاهای قبلی و حقوق مناسب شانس خوبی دارید. چون فرانسه کشور توریستی محسوب میشود شنگن بدون دعوتنامه ساده تر میدهد.
البته اگر شک دارید یا میخواهید خیلی مطمئن باشید میتوانید از همان هلند اقدام کنید که احتمال بیشتری برای شما دارد.

دوستتان هم در صورتی که گردش حساب بانکی خوب و وضعیت اشتغال خوبی داشته باشد احتمال گرفتن ویزا دارد.

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - faezehas - 23-06-2015

با عرض سلام و خسته نباشید.

در مورد ویزای توریستی فرانسه سوالی داشتم. من خودم 28 ساله و دانشجوی دکتری هستم و برای یک کنفرانس قصد سفر به فرانسه رو دارم. تا حالا به کشورهای خارجی سفر کرده ام ولی به اروپا نرفته ام.
آیا برای امکان گرفتن ویزا برای خودم و همسرم شانسی وجود داره؟ همسر هم کارمند بخش خصوصی هستند و ویزای شینگن هم تا کنون نگرفته اند.

با چه شرایطی میتوان احتمال گرفتن ویزا رو بیشتر کرد؟

مرسی

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - ForeverBlue - 23-06-2015

(23-06-2015, 04:58 PM)faezehas نوشته: با عرض سلام و خسته نباشید.

در مورد ویزای توریستی فرانسه سوالی داشتم. من خودم 28 ساله و دانشجوی دکتری هستم و برای یک کنفرانس قصد سفر به فرانسه رو دارم. تا حالا به کشورهای خارجی سفر کرده ام ولی به اروپا نرفته ام.
آیا برای امکان گرفتن ویزا برای خودم و همسرم شانسی وجود داره؟ همسر هم کارمند بخش خصوصی هستند و ویزای شینگن هم تا کنون نگرفته اند.

با چه شرایطی میتوان احتمال گرفتن ویزا رو بیشتر کرد؟

مرسی

درود بر شما
معمولا ویزای شنگن اول حساس است و در مورد دادن ویزا به یک خانواده کامل سخت گیری میشود. از این رو بهتر است ویزای اول را خودتان بگیرید و در ویزاهای بعدی سعی کنید با همسرتان بروید چون اگر با همدیگر اقدام کنید احتمال ریجکت شدن ایشان میرود.
یک راه دیگر هم این است که از آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنید و ویزای توریستی بگیرید. در این حالت احتمال این که به هر دو نفر ویزا بدهند بسیار زیاد تر است.

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - faezehas - 24-06-2015

سلام
واقعا از پاسخ خوب و سریع شما سپاسگزارم.
سوال دیگری داشتم. اگر من تقاضای ویزا داده و (احتمالا) پس از دریافت ویزا همسرم جدا درخواست بدهد احتمال اخذ ویزا هست؟

با تشکر

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - ForeverBlue - 24-06-2015

(24-06-2015, 11:23 AM)faezehas نوشته: سلام
واقعا از پاسخ خوب و سریع شما سپاسگزارم.
سوال دیگری داشتم. اگر من تقاضای ویزا داده و (احتمالا) پس از دریافت ویزا همسرم جدا درخواست بدهد احتمال اخذ ویزا هست؟

با تشکر

خواهش میکنم
ایشان دلیل سفرشان را چه چیزی میخواهند عنوان کنند؟ بازدید از بستگان؟سفر کاری؟ توریستی؟
اگر قبلا سفر خارجی کم رفته اند احتمال گرفتن ویزای توریستی به صورت مستقیم برایشان کم است.

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - faezehas - 24-06-2015

سلام

بینهایت از شما ممنونم که با حوصله جواب سوالها رو میدید. واقعا خیلی کمک میکنید مرسی.

در کنفرانس امکان ثبت نام Accompanying Person وجود داره. و بنابراین ایشون هم Invitation letter خواهند داشت. اما نمیدونم در نامه ذکر میشه که از نوع همراه است یا خیر.

RE: ويزاي توريستي فرانسه و شرايط آن - ForeverBlue - 25-06-2015

(24-06-2015, 07:35 PM)faezehas نوشته: سلام

بینهایت از شما ممنونم که با حوصله جواب سوالها رو میدید. واقعا خیلی کمک میکنید مرسی.

در کنفرانس امکان ثبت نام Accompanying Person وجود داره. و بنابراین ایشون هم Invitation letter خواهند داشت. اما نمیدونم در نامه ذکر میشه که از نوع همراه است یا خیر.

خواهش میکنم لطف دارید
راستش مشکل اصلی این است که ایشان سفر خارجی ندارند و گرفتن یک ویزای شنگن در بدو امر کمی مشکل است و احتمال ریجکت شدن میرود. هر چند پروسه ویزا گرفتن تا حدودی به شانس هم بستگی دارد. اگر ایشان بخواهند جداگانه و با دعوتنامه بروند من شانس شان را 50 . 50 میدانم