آکادمیا کافه
رشته های هنری ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: رشته های هنری ایتالیا (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

رشته های هنری ایتالیا - shiivaa - 29-07-2012

سلام
راستش عاجزانه! خواهان اینم ک بدونم چطور میشه از میزان اعتبار رشته های هنری در کالج های ایتالیایی باخبرشد..؟
یعنی در حال حاضر ک من این کشور رو برای ادامه تحصیل _ چه برای تحصیل از ابتدا یعنی از لیسانس،چه فوق_ انتخاب کردم ،هیچ اطلاع دقیقی ندارم از دانشگاه مشخصی ک حائز رتبه ی خوبی هم ب لحاظ کیفی باشه...
اگه بتونید راهش رو بهم بگید ممنون میشم..

RE: رشته های هنری - Shihan - 29-07-2012

(29-07-2012, 12:53 AM)shiivaa نوشته: سلام
راستش عاجزانه! خواهان اینم ک بدونم چطور میشه از میزان اعتبار رشته های هنری در کالج های ایتالیایی باخبرشد..؟
یعنی در حال حاضر ک من این کشور رو برای ادامه تحصیل _ چه برای تحصیل از ابتدا یعنی از لیسانس،چه فوق_ انتخاب کردم ،هیچ اطلاع دقیقی ندارم از دانشگاه مشخصی ک حائز رتبه ی خوبی هم ب لحاظ کیفی باشه...
اگه بتونید راهش رو بهم بگید ممنون میشم..
دروود بر shiva گرامی. وروودت را به اکادمیا خیر مقدم میگم.
راستش شاید بدون شک بیان کرد که هنر و معماری در ایتالیا پیاده شده، در خصوص رشته های هنر در اکادمی ها شاید وزارت علوم خیلی روی اونها نظارت نداشته باشد و تایید نمیکنه اما میشه به بهترینها همچون academia italiana , academia riaci milano , naba in milano اشاره کرد البته این اکادمی ها از هزینه های بالایی برخوردار هستند که لینک(اینجا) را می تونی یه نگاه بندازی.
در ضمن شهرهای فلورانس، میلان، تورین و ونیز از بهترین های رشته گرایشهای هنری هستند. اما وزارت علوم تنها 3 تا از این اکادمی ها را صرفاً تا مقطع ارشد تایید میکنه که به ترتیب:
Academie di Velle Arti و Accademia di Belle Arti di Firenze و Accademia di Belle Arti di Brera می باشد.

RE: رشته های هنری - Helyahelya - 24-12-2013

سلام
ليسانس گرافيك دارم، خواهان تحصيل در رشته مجسمه سازي در مقطع فوق ليسانس هستم...
اطلاعاتي در مورد دانشگاه هاي ايتاليا در خصوص اين رشته و همچنين زبان مورد نظر مي خواستم.

[برش] رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - سایا - 02-05-2014

سلام، اول تشکر میکنم از سایت خوبتون.
و بعد سوالاتی که داشتم،
من لیسانسم رو تموم کردم در رشته معماری و قصد دارم واسه فوق به ایتالیا برم، به دلیل علاقه زیاد به نقاشی و هم زبان ایتالیایی ميخواستم ببینم چه دانشگاهها در کدام شهرهای ایتالیا هستند که نقاشی رو به زبان ایتالیایی تدریس میکنن؟

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - ahmadpashaei - 02-05-2014

(02-05-2014, 06:29 PM)'سایا' نوشته: سلام، اول تشکر میکنم از سایت خوبتون.
و بعد سوالاتی که داشتم،
من لیسانسم رو تموم کردم در رشته معماری و قصد دارم واسه فوق به ایتالیا برم، به دلیل علاقه زیاد به نقاشی و هم زبان ایتالیایی ميخواستم ببینم چه دانشگاهها در کدام شهرهای ایتالیا هستند که نقاشی رو به زبان ایتالیایی تدریس میکنن؟

سلام.به این سایت خوش اومدین و در مورد سایت نظر لطف شماست[img]images/smilies/shy.gif[/img]
شما الان تصمیمتون چی هست؟من درست متوجه نشدم می خواین در نقاشی درس بخونید یا در معماری؟ تغییر رشته همه جا کار شما رو سخت می کنه و البته باید portfolio خوبی هم داشته باشید تا کمیته پذیرش متقاعد بشه.در ایتالیا معمولا پرونده شما دست کمیته پذیرش قرار داده میشه و این وسط از استادا هم نظرخواهی میشه و حتی اگر لازم شد مصاحبه انجام میدن. سطح ایتالیایی شما در حدی هست بتونید اونجا به زبان مادریشون درس بخونید؟ به هر حال امتحانات رسمی مثل انگلیسی -تا جاییکه من میدونم استرنی- وجود داره که باید اونها رو با نمره مینیمم بگذرونید تا واجد شرایط بشید.

RE: رشته های هنری ایتالیا - سایا - 03-05-2014

سلام، ممنون از جوابتون.
بله من میخواستم نقاشی رو واسه فوق در ایتالیا انتخاب کنم و ادامه بدم، راستش اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم واسه اقدام به رفتن،مراحله ابتداییشو درست نمیدونم.زبان ایتالیاییم هم الان در حد متوسطه که دارم روش کار میکنم در حد عالی بشه. ولی در کل دوست دارم به زبان ایتالیایی درس بخونم اونجا.
باز هم تشکر میکنم از سایت خوبتون

RE: رشته های هنری ایتالیا - ahmadpashaei - 03-05-2014

(03-05-2014, 12:48 PM)'سایا' نوشته: سلام، ممنون از جوابتون.
بله من میخواستم نقاشی رو واسه فوق در ایتالیا انتخاب کنم و ادامه بدم، راستش اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم واسه اقدام به رفتن،مراحله ابتداییشو درست نمیدونم.زبان ایتالیاییم هم الان در حد متوسطه که دارم روش کار میکنم در حد عالی بشه. ولی در کل دوست دارم به زبان ایتالیایی درس بخونم اونجا.
باز هم تشکر میکنم از سایت خوبتون

سلام. ببینید برای اپلای در هر کشوری و در همه دانشگاهها باید فقط و فقط سایتشون رو نگاه کنید که چه مدارکی و به چه فرمتی رو می خوان. خوب همه معمولا دانشنامه لیسانس و ریزنمرات رو می خوان (برای شما اگر از اول ایتالیایی ترجمه کنید بهتره از نظر هزینه،چون بعدا برای ویزا مجبورید ایتالیایی هم بدین) ضمنا باید توصیه نامه از استاداتون داشته باشید+ احتمالا پرتفولیو برای رشته نقاشی. همچنین معمولا روزمه و SOP می خوان که بهتره از الان همه اینها رو آماده کنید.
پی نوشت: برای تشکر از دکمه امتیاز استفاده کنید.

RE: رشته های هنری ایتالیا - maryam! - 20-07-2014

سلام
من الان پیش دانشگاهی رشته (هنر ) انیمیشن در هنرستان هنرهای زیبا هستم.
برای گرفتن لیسانس آیا امکانش هست که در رشته نقاشی در یکی از دانشگاه های ایتالیا ادامه تحصیل بدم؟
یا اینکه باید توی ایران مدرک لیسانس رو بگیرم و برای ادامه دانشگاه های خارج از کشور پذیرش میکنن؟
من هیچ اطلاعاتی ندارم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: رشته های هنری ایتالیا - Shihan - 20-07-2014

(20-07-2014, 12:30 PM)'maryam!' نوشته: سلام
من الان پیش دانشگاهی رشته (هنر ) انیمیشن در هنرستان هنرهای زیبا هستم.
برای گرفتن لیسانس آیا امکانش هست که در رشته نقاشی در یکی از دانشگاه های ایتالیا ادامه تحصیل بدم؟
یا اینکه باید توی ایران مدرک لیسانس رو بگیرم و برای ادامه دانشگاه های خارج از کشور پذیرش میکنن؟
من هیچ اطلاعاتی ندارم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

دروود بر شما.
برای رشته های هنری در ایتالیا توصیه میشه با زبان ایتالیایی اقدام کنید زیرا این نوع رشته گرایشها به انگلیسی به ندرت پیدا میشه.
شما از همون لیسانس میتونی اقدام کنی به شرطی که سه سطح زبان ایتالیایی رو در مدرسه ایتالیایی سفارت پاس کرده و مدرکش رو داشته باشی بعد هم خود مدرسه واست دانشگاه و رشته رو انتخاب میکنه.

RE: رشته های هنری ایتالیا - غزاله - 25-07-2014

سلام ببخشید میخواست بدونم کدوم دانشگاه ایتالیا ارشد رشته مرمت آثار ر داره... با تشکر