آکادمیا کافه
ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - شيما - 13-12-2013

ببخشيد دوستتون كجا زبان خوندن؟ منظورم كدوم موسسه هستش تو آلمان؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - nixe2006 - 14-12-2013

این قضیه مال چند سال پیشه شیما جون.تو دانشگاه دوره زبان برداشته بود.اونم فشرده.تا اونجایی سعی کن فشرده برداری چون تو گوته ایران ترمهای C1 فشرده ارائه نمیشه و هر ترمش 3 ماهه که رو هم میشه 1 سال اما تو آلمان یک ماه تو فوق فشرده کمتر از یک ماه هم میشه ولی هزینه اش گرونتره.فرقی نداره کدوم موسسه تو المان حتی بیشتر دانشگاهها خودشون دوره زبان دارن فقط باید بفهمی ثبت نامش کیه که این چیزا رو تو سایت دانشگاه می نویسه. من نمیدونم رشته ات چیه.اونجا حتی یک دوره دو ساله تو مدارس volkshochschule هم ببینی می تونی کار پیدا کنی.نظام اموزش اونا مثل ما نیست.بهتره.گزینه های بیشتری واسه انتخاب دارن.رو لیسانس پافشاری نکن.الان که مهلت واسه پذیرش ترم تابستون 2014 گذشته و واسه زمستون هم باید از تابستون دیگه اقدام کنی.اما دوره های دیگرو پیدا کن تو رشته های دیگه .مثلا رشته هایی که اونا لازم دارن.این خیلی مهمه.چون به کسایی که لازمشون دارن اقامت میدن.کلاسهای آموزشی شرکت کن.من اگه بودم این کارو می کردم.هر دانشگاهی هم تیم مشاوره داره.میتونی از راهنماییشون استفاده کنی و بهترین راهنمایی ها رو میتونی از خود دانشجوها تو سلف سرویس دانشگاه پیدا کنی.حتما ایرانی هم اونجا می بینی.پس دست رو دست نگذار برو دانشگاه و با اونا دوست شو.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - شيما - 14-12-2013

ممنون. اطلاعات خيلي عاليه. ي سوال ديگه: تو فاصله اي كه براي دانشگاه آماده ميشم، ( يعني اين مدتي كه بايد زبان بخونم) ميتونم به اداره كار مراجعه كنم يا اينكه اونا هم اول زبان ميخان؟ از طرفي شنيدم هزيمه هاشون خيلي گرومه كه خودم بايد بدم.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - شيما - 14-12-2013

در مورد اقامت هم متوجه نشدم چجوريه؟ من الحاق به خانواده هستم. براي اقامتك به كار احتياج دارم؟؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - nixe2006 - 14-12-2013

حالا که صحبت پذیرش شد به چند نکته اشاره میکنم 1.رشته انتخابی شما zulassungbeschränkt نباشه بهتره.چون اگه باشه دانشگاه واسش محدودیت پذیرش داره. 2.به ترمهایی که اون رشته ارائه میشه توجه کنید.فقط تابستان یا فقط زمستان یا هم تابستان و هم زمستان. 3 تمام شرایط رو بخونید که واجد شرایط باشید مخصوصا واسه فوق لیسانس. 4.تمام مدارک لازم رو با دقت بخونید. 5.از شرایط پست حتما با اطلاع باشید.ایران هنوز تحریمه و شنیدم DHL نمیتونه پذیرش را واستون بیاره.که با ایمیل باید به اون دانشگاه اینو تذکر بدیدتا با یک شرکت دیگه پستش کنن.6.همه اطلاعات رو خودتون با دستها و چشمهای خودتون پیدا کنید.حتی اگه قراره کسی واستون پذیرش بگیره.یکی میخواست واسم پذیرش بگیره چون خودم فقط حوصلشو نداشتم انفدر لفت داد که یک ترم عقب افتادم و اگه خودم اقدام نمیکردم واسه ترم دیگه هم نمیرسیدم.دیگران خیلی راحت با آیندتون بازی میکنن.فکر کرد خیلی زرنگه اما سپردمش به خدا.7.از حق و حقوق دانشجوییتون که تو یک کاتالوگ همراه پذیرشه یا قابل دانلود از سایت دانشگاست مطلع شید.8.همینطور همه تبصره ها که شاید توش نکته مثبتی واستون پیدا شه.
موفق باشید.

(14-12-2013, 10:13 PM)'شيما' نوشته: در مورد اقامت هم متوجه نشدم چجوريه؟ من الحاق به خانواده هستم. براي اقامتك به كار احتياج دارم؟؟

نه عزیزم.اگه الحاق به خانواده ای که هیچی.اینو واسه اونایی گفتم که الحاق نیستن. البته من شرایط دقیقتونو نمیدونم که اقامتتون چه جوریه.عزیزم هرچی سریعتر دوستانی پیدا کن.اطلاعات و خم و چما دست اوناست

(14-12-2013, 10:07 PM)'شيما' نوشته: ممنون. اطلاعات خيلي عاليه. ي سوال ديگه: تو فاصله اي كه براي دانشگاه آماده ميشم، ( يعني اين مدتي كه بايد زبان بخونم) ميتونم به اداره كار مراجعه كنم يا اينكه اونا هم اول زبان ميخان؟ از طرفي شنيدم هزيمه هاشون خيلي گرومه كه خودم بايد بدم.

شما کدوم ایالتی؟واسه کار حداقل مدرکB1 همونطور که گفتم هم و غمتو رو زبان بذار فعلا.واسه کار حتما یک رزومه باید داشته باشی.که نمونش تو گوگل هست.سرچ کن به اسم muster von lebenslauf ذخیرش کن از رویش یکی با مشخصات خودت بساز. تو دانشگاه هم میتونی کار کنی. مثلا دستیار استاد میشه واسه بچه ها جزوه کپی میکنی و کمک استاد میکنی.واسه کار تو دانشگاه به قسمت studentwerk اون دانشگاه یا ASTAمراجعه کن.هزینه چی گرونه؟کلاس زبان؟آلمانیت در چه حده؟دوستم وقتی رفت کانادا وضع تورو داشت.اما باید رو پای خودت وایسی.اونجا باید بیشتر از ایران تلاش کنی.همه واسه خواسته هاشون اونجا خودشون تلاش میکنن.همه دانشگاه ها دانشجوی iranistik دارن که همون ایرانشناسیه و لازمه فارسی یاد بگیرن میتونی رو برد آگهی هی آگهی تدریس بچسبونی و معلم فارسی شی و در عوضش از اونا المانی یاد بگیری.ASTA واسه اینکاراست.و این کار اونحا مرسومه.2 ساعت فارسی در قبال 2 ساعت المانی .واسه خیلی کارا احتیاج به پول نیست.راه میفتی کم کم.برو جلو که می بینم باهوشیو میتونی

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - افشین سالاری - 30-12-2013

با سپاس از  راه نمایی شما     همسرم  38 ساله است  مدرک روانشناسی عمومی از دانشگاه ازاد با معدل 18.5 است
 شانس پذیرش در دانشگاه های المان  در رشته های  علوم انسانی  یا  مشابه  را  با فرض اینکه ایشان مدرک تست داف را هم داشته باشد جقدر است ؟                  سپا سگزارم   افشین سالاری

RE: ویزای دانشجویی برای کشور المان - nixe2006 - 30-12-2013

البته من نظر شخصیمو میگم. شانس ایشون به تلاش خودشون بستگی داره. اگر زبانشونو به حد قابل قبولی برسونن ایشالله پذیرش هم میگیرن و معدل ایشون یک امتیاز مثبته. بازهم به نظر من زیاد به این چیزا فکر نکنن و با دید و انرژی مثبت فقط تلاش کنن.چون من کسایی رو دیدم که اول فاقد شرایط لازم بودن ولی با تلاش و پشتکار و دید مثبت موفق شدند.حتی تو کلاس زبان که زبانشون از من پایینتر بود و الان آلمان هستند.و از همه جالبتر واسم دخترخانمی بود که تو این وضعی که آمریکا رو ایران حساس شده و ویزا کمتر میده با پشتکار اقدام کرد و توانست از آمریکا پذیرش و ویزا بگیره. متاسفانه چون خود من هم اول میشینم حساب کتاب میکنم واسه هر چی همینه که الان از کسایی که از لحاظ علمی و توانایی ازم پایینتر بودند عقبم.ولی مطمئن باشید اگر توانایی و اعتماد به نفس کافی داشته باشید به خواستتون میرسید. و اما در مورد رشته فکر میکنم ایشون تو گرایشهای تربیتی و مددکاری اجتماعی و روانشناسی میتونند شرکت کنند.مطمئن باشید اونا میدونن از یک آدم تحصیلکرده در هر رشته ای چطور استفاده کنند.اما چون اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم خواهش میکنم دوستان دیگه هم راهنمایی کنن.

نکاتی که در مورد اداره پست در ایران و پست مدارک به ذهنم میرسه از این قراره: مراقب باشید روز پست مدارک، کارمند پست از استرستون سو استفاده نکنه و رسیدی که بهتون میده با مبلغی که بهش میدین برابر باشه.چون از من 5000 تومان اضافه گرفتند و این هم یک جور دزدی تو روزه روشنه.اما اونروز چون خودم به اندازه کافی استرس داشتم حوصله دعوا سر 5000 تومان رو نداشتم. نکته بعدی مربوط به اینه که وقتی شما مدارک رو پست میکنید دانشگاه از شما خواسته که یک postantwortscheinهم تو پاکت بگذارید دانشگاه من که اینو خواسته بود که یعنی مخارج پست پذیرشی که واستون میاد را پرداخت کردید و این postantwortschein رو فقط شعبه های پست آلمان دارند.حتی من مدارکمو فرستادم واسه دوستم تو سوئیس که از اینا بذاره تو پاکت ولی تو سوییس هم نداشتند.آخر واسم چند یورو گذاشت تو پاکت و فرستاد به دانشگاه که اون یورو هارو واسه پست پذیرشم به سوییس استفاده کنه.چون هزینه پستش به ایران زیاد میشد و ما الان تحریمیم و به رسیدن پذیرشم مشکوک بودم.شاید هم بتونید به دانشگاه بگید که واستون پذیرش رو میل کنن. ولی گذاشتن یورو تو پاکت از ایران ممنوعه و پاکتتون برگشت میخوره و میاد در خونه.چون تنها پستی که ظرف یک هفته بسته رو میبره خارج DHL هست و بسته هارو باز میکنه و چک میکنه که ارز توش نباشه.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 06-01-2014

(30-12-2013, 01:34 PM)'nixe2006' نوشته: البته من نظر شخصیمو میگم. شانس ایشون به تلاش خودشون بستگی داره. اگر زبانشونو به حد قابل قبولی برسونن ایشالله پذیرش هم میگیرن و معدل ایشون یک امتیاز مثبته. بازهم به نظر من زیاد به این چیزا فکر نکنن و با دید و انرژی مثبت فقط تلاش کنن.چون من کسایی رو دیدم که اول فاقد شرایط لازم بودن ولی با تلاش و پشتکار و دید مثبت موفق شدند.حتی تو کلاس زبان که زبانشون از من پایینتر بود و الان آلمان هستند.و از همه جالبتر واسم دخترخانمی بود که تو این وضعی که آمریکا رو ایران حساس شده و ویزا کمتر میده با پشتکار اقدام کرد و توانست از آمریکا پذیرش و ویزا بگیره. متاسفانه چون خود من هم اول میشینم حساب کتاب میکنم واسه هر چی همینه که الان از کسایی که از لحاظ علمی و توانایی ازم پایینتر بودند عقبم.ولی مطمئن باشید اگر توانایی و اعتماد به نفس کافی داشته باشید به خواستتون میرسید. و اما در مورد رشته فکر میکنم ایشون تو گرایشهای تربیتی و مددکاری اجتماعی و روانشناسی میتونند شرکت کنند.مطمئن باشید اونا میدونن از یک آدم تحصیلکرده در هر رشته ای چطور استفاده کنند.اما چون اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم خواهش میکنم دوستان دیگه هم راهنمایی کنن.
نکاتی که در مورد اداره پست در ایران و پست مدارک به ذهنم میرسه از این قراره: مراقب باشید روز پست مدارک، کارمند پست از استرستون سو استفاده نکنه و رسیدی که بهتون میده با مبلغی که بهش میدین برابر باشه.چون از من 5000 تومان اضافه گرفتند و این هم یک جور دزدی تو روزه روشنه.اما اونروز چون خودم به اندازه کافی استرس داشتم حوصله دعوا سر 5000 تومان رو نداشتم. نکته بعدی مربوط به اینه که وقتی شما مدارک رو پست میکنید دانشگاه از شما خواسته که یک postantwortscheinهم تو پاکت بگذارید دانشگاه من که اینو خواسته بود که یعنی مخارج پست پذیرشی که واستون میاد را پرداخت کردید و این postantwortschein رو فقط شعبه های پست آلمان دارند.حتی من مدارکمو فرستادم واسه دوستم تو سوئیس که از اینا بذاره تو پاکت ولی تو سوییس هم نداشتند.آخر واسم چند یورو گذاشت تو پاکت و فرستاد به دانشگاه که اون یورو هارو واسه پست پذیرشم به سوییس استفاده کنه.چون هزینه پستش به ایران زیاد میشد و ما الان تحریمیم و به رسیدن پذیرشم مشکوک بودم.شاید هم بتونید به دانشگاه بگید که واستون پذیرش رو میل کنن. ولی گذاشتن یورو تو پاکت از ایران ممنوعه و پاکتتون برگشت میخوره و میاد در خونه.چون تنها پستی که ظرف یک هفته بسته رو میبره خارج DHL هست و بسته هارو باز میکنه و چک میکنه که ارز توش نباشه.

یک دوستی همین الان بهم خبر داد که اون postantwortschein همون تمبر بین المللیه و دونه ای 7500 تومانه که شما باید دوتا تو پاکت بذارید در نتیجه در شعبه های پست ایران موجوده.برای محکم کاری میتونید بیشتر هم بذارید اما حتما به دانشگاه میل بزنید که با DHL پذیرشو براتون نفرستن و با یک شرکت پست دیگه بفرستن.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 02-02-2014

با سلام.برای دوره کارورزی یا همان praktikum باید چه نوع ویزایی درخواست کنم؟البته به جز شنگن چون شرایطش سخته و من ندارم.
در ضمن متذکر میشم که تاریخ اعتبار کارتهای ملی و پاسپورتهاتون رو چک کنید.و در صورت انقضا حتما اقدام کنید.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - ForeverBlue - 02-02-2014

(02-02-2014, 04:23 PM)'nixe2006' نوشته: با سلام.برای دوره کارورزی یا همان praktikum باید چه نوع ویزایی درخواست کنم؟البته به جز شنگن چون شرایطش سخته و من ندارم.
در ضمن متذکر میشم که تاریخ اعتبار کارتهای ملی و پاسپورتهاتون رو چک کنید.و در صورت انقضا حتما اقدام کنید.

دو نوع کارآموزی داریم. یک نوع است internships که به نوعی کار دانشجویی با حقوق و مربوط به دانشگاه و مسائل آکادمیک است(بخشی از پروسه تحصیل محسوب میشود).  نوع دیگر praktikum که ربطی به مسائل آکادمیک و دانشجویی ندارد و کار محسوب میشود. لذا مهم است که مشخص کنید دقیقا کدامیک را میخواهید؟ (چون این سوال در تاپیک ویزای تحصیلی پرسیده شده این شک برای من پیش آمد که هدف شما کدام بوده است)
در هر دو حالت کلیه دانشجویان غیر اروپایی (که ویزای تحصیلی و اقامت ندارند) به ویزای کاری نیاز دارند
پ ن
در مورد اینترشیپ اطلاعات نسبتا خوبی در این صفحه  داده شده است.
میتوانید کلیه فرمهای سفارت را در این آدرس چک کنید.
 (در مورد روادید آلمان در اینجا بیشتر بخوانید)