آکادمیا کافه
Concordia University - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: دانشگاه‌‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: Concordia University (/Thread-Concordia-University)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: Concordia University - Andre - 13-03-2015

(13-03-2015, 11:46 AM)'Dynamic' نوشته:
ممنونم از جوابتون
1- به نظرتون واسه پاییز اقدام کنم یا بهار؟ ددلاین نگذشته، ولی آخراشه
2- اگه نگم که الان دانشجوی ارشد هستم، میتونم بگم مدرس آزمایشگاه و دستیار استاد هستم؟
3- اگه نگم که الان دانشجوی ارشد هستم، میتونم تو رزومم رتبمو بنویسم؟
4- کنکوردیا مستقیم واسه PhD میشه اقدام کرد. واسه Master اقدام کنم یا PhD؟
ممنون

ببینید دوست گلم.

به نظر من کمی صبر کنید و سعی کنید که در مرحله اول نمره زبان خود رو، با نمره قابل قبول، کسب کنید و همزمان با این عمل به نوعی با مقالات علمی و معدل بهتر در دوره ارشد و حتی آزمون GRE سعی در کمرنگ کردن معدل دوره کارشناسیتون داشته باشید. صد البته اگر معدلتون حداقل دانشگاه رو برآورد نکنه احتمال کمی داره که این ارفاق از صوی تیم پذیرش در حقتون صورت بگیره، البته همانطوری که مایک عزیز فرمودند در صورت توصیه استاد به تیم پذیرش این ارفاق صورت میگیره. در حقیقت برای بورس شدن در کانادا به معدلهای به مراتب بالاتر نیاز دارید، نه لزوماً معدل مینیمم. این موارد مرتبط با معدل گاهاً در صفحه های مرتبط با بورس مطرح شد، پیشنهاد میشه که از این صفحه بازدید کنید. همزمان با کسب کردن این مواردی که پیشنهاد شد میتونید با یکی از اساتید این دانشگاه در ارتباط باشید و نظرشون رو راجع به آینده تحصیلیتون در اون دانشگاه بخواهید.

با پیگیری و تلاش میتونید دانشگاهی که مناسب با فعالیتهای شماست رو پیدا کنید و در اون تحصیل کنید. مواردی که خدمتون عرض شد تنها نظر منه و تصمیم گیری در مورد این مسأله با خودتان هست.

RE: Concordia University - Dynamic - 13-03-2015

(13-03-2015, 01:31 PM)'Andre' نوشته:
ببینید دوست گلم.
به نظر من کمی صبر کنید و سعی کنید که در مرحله اول نمره زبان خود رو، با نمره قابل قبول، کسب کنید و همزمان با این عمل به نوعی با مقالات علمی و معدل بهتر در دوره ارشد و حتی آزمون GRE سعی در کمرنگ کردن معدل دوره کارشناسیتون داشته باشید. صد البته اگر معدلتون حداقل دانشگاه رو برآورد نکنه احتمال کمی داره که این ارفاق از صوی تیم پذیرش در حقتون صورت بگیره، البته همانطوری که مایک عزیز فرمودند در صورت توصیه استاد به تیم پذیرش این ارفاق صورت میگیره. در حقیقت برای بورس شدن در کانادا به معدلهای به مراتب بالاتر نیاز دارید، نه لزوماً معدل مینیمم. این موارد مرتبط با معدل گاهاً در صفحه های مرتبط با بورس مطرح شد، پیشنهاد میشه که از این صفحه بازدید کنید. همزمان با کسب کردن این مواردی که پیشنهاد شد میتونید با یکی از اساتید این دانشگاه در ارتباط باشید و نظرشون رو راجع به آینده تحصیلیتون در اون دانشگاه بخواهید.
با پیگیری و تلاش میتونید دانشگاهی که مناسب با فعالیتهای شماست رو پیدا کنید و در اون تحصیل کنید. مواردی که خدمتون عرض شد تنها نظر منه و تصمیم گیری در مورد این مسأله با خودتان هست.

از پاسخ شما هم ممنونم
من تقریبا تمام صفحات سایت دانشگاه که مرتبط با شرایطم هست رو خوندم. چیزی که صراحتا منجر به ریجکت شدن من بشه پیدا نکردم. حتی برای GPA هم الزامی نیاورده و با چند تا چیز دیگه "یا" گذاشته.
  • Doctoral programs require applicants to have completed a master’s/magisteriate (or equivalent) with high standing (e.g., with honours, or a GPA of at least 3.00)
  • Master’s programs typically require applicants to have completed a bachelor’s/baccalaureate (or equivalent) with high standing. High standing can be defined as honours, specialization, a GPA of at least 3.00, or other. It is always recommended to verify the requirements of specific programs.
همین عبارت or other هستش که منو امیدوارم میکنه.
من دنبال بورس نیستم، یعنی با این معدل نمیتونم باشم! منظورم از کمک هزینه کاردانشجویی بود. علیرغم پاسخ شما و مایک عزیز، من هنوز جواب این سه تا سوالم رو نگرفتم و واقعا نمیدونم باید در این موارد چی کنم:
1- به نظرتون واسه پاییز اقدام کنم یا بهار؟ ددلاین نگذشته، ولی آخراشه
[align=right]2- اگه نگم که الان دانشجوی ارشد هستم، میتونم بگم مدرس آزمایشگاه و دستیار استاد هستم؟
[align=right]3- اگه نگم که الان دانشجوی ارشد هستم، میتونم تو رزومم رتبمو بنویسم؟

می دونم که با قطعیت نمیشه جواب داد، ولی تجربه ی بزرگان سایت میتونه خیلی راه گشا باشه.
ممنون

RE: Concordia University - M1KE - 14-03-2015

1- بستگی داره ترم های پاییز معمولا فرصت های فاند بیشتری فراهم هست و همین طور زمان ترم رو طوری در نظر بگیرید که خیلی نزدیک نباشه چون از نظر گرفتن ویزا ممکنه به کمبود وقت بخورید. اگر بتونید تا یکی دو ماه دیگه برای پاییز پذیرش بگیرید فکر می کنم به مشکل خاصی نخورید چون 4 ماه برای ویزا وقت خواهید داشت.

2- بله به نظرم این که بگین در یک آزمایشگاهی دستیار هستین بهتره تا اینکه اشاره کنید که دانشجوی ارشد هستین.
3- به نظرم فرق زیادی نمی کنه. به هر حال بودن افرادی که رتبه کنکور رو برای ارائه توانمندی شون نوشتن ولی ادامه تحصیل ندادن. پس مشکل زیادی نداره اگر رتبه تون خوب بوده می تونید اشاره کنید.
4- اگر در رشته شما برای PhD مستقیم هم امکانش وجود داشته باشه از نظر شانس گرفتن کمک هزینه بهتر از Master هست. با این حال می بایست یک مقدار هم در کارشناسی قوی بوده باشین تا بتونید نظر استاد موردنظر رو جذب کنید که با معدل نسبتا پایین شما یک مقدار بعیده. به هر حال غیر ممکن هم نیست ولی به نظرم بهتره در کنارش چند تا دانشگاه دیگه در رتبه های متوسط تر رو هم در نظر داشته باشید.

RE: Concordia University - dr_saeid - 07-04-2015

دوستان سلام

برای کسی که معدل لیسانس کامپیوترش پایین هستش (یعنی 12.5) و بخواد پذیرش رشته کامپیوتر بگیره، چه راهی وجود داره؟

برای معدل پایین پذیرش MEng و MApSc از MSc راحت تره یا فرقی نداره؟ دوره Graduate Diploma چطور؟

دوره Graduate Diploma دقیقاً چیه؟ من متوجه نشدم؟ بعد از 30 واحد میشه برای مستر ادامه داد؟ یعنی میشه 15 واحد دیگه بخونی و مستر بگیری؟

وضعیت Graduate Diploma در بازار کار کانادا خیلی با مستر تفاوت داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: Concordia University - Dynamic - 08-04-2015

(07-04-2015, 11:38 PM)'dr_saeid' نوشته:
دوستان سلام

برای کسی که معدل لیسانس کامپیوترش پایین هستش (یعنی 12.5) و بخواد پذیرش رشته کامپیوتر بگیره، چه راهی وجود داره؟

برای معدل پایین پذیرش MEng و MApSc از MSc راحت تره یا فرقی نداره؟ دوره Graduate Diploma چطور؟

دوره Graduate Diploma دقیقاً چیه؟ من متوجه نشدم؟ بعد از 30 واحد میشه برای مستر ادامه داد؟ یعنی میشه 15 واحد دیگه بخونی و مستر بگیری؟

وضعیت Graduate Diploma در بازار کار کانادا خیلی با مستر تفاوت داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام، به آکادمیا کافه خوش آمدید.
مطابق http://www.concordia.ca/admissions/graduate/minimum-requirements.html داشتن معدل 3 از 4 یا افتخارات یا تخصص لازمه. دقت کنید که بین این عبارات "یا" هستش. مطابق http://www.concordia.ca/admissions/graduate/minimum-requirements/international.html معدل 3 از 4 برای ایران برابر با 14 از 20 هست.
من که می خواستم برای مستر کامپیوتر این دانشگاه اقدام کنم، یکم سر در گم شده بودم، در نتیجه به دانشگاه ایمیل دادم و توضیح دادم که معدلم زیر 14 هست، اما اختراع و مقاله و سابقه تدریس دارم. این دقیقا جوابیه که بهم دادن:
نقل قول:
Hi

From Iran, we only look at the 14/20 and if you don’t have it, unfortunately, you are not eligible.

I am really sorry to disappoint you

Let me know if there is anything else you need.

Martine Fachena
Student Recruitment Officer
1515 Ste Catherine Street West
EV 2.113
514-848-2424 ext. 3144
www.encs.concordia.ca
جواب بقیه سوالاتون رو نمیدونم
موفق باشید

RE: Concordia University - dr_saeid - 08-04-2015

(08-04-2015, 01:17 AM)Dynamic نوشته:
سلام، به آکادمیا کافه خوش آمدید.
مطابق http://www.concordia.ca/admissions/graduate/minimum-requirements.html داشتن معدل 3 از 4 یا افتخارات یا تخصص لازمه. دقت کنید که بین این عبارات "یا" هستش. مطابق http://www.concordia.ca/admissions/graduate/minimum-requirements/international.html معدل 3 از 4 برای ایران برابر با 14 از 20 هست.
من که می خواستم برای مستر کامپیوتر این دانشگاه اقدام کنم، یکم سر در گم شده بودم، در نتیجه به دانشگاه ایمیل دادم و توضیح دادم که معدلم زیر 14 هست، اما اختراع و مقاله و سابقه تدریس دارم. این دقیقا جوابیه که بهم دادن:
جواب بقیه سوالاتون رو نمیدونم
موفق باشید

ممنون از پاسختون.
در نتیجه شما اپلای نکردی، درسته؟
یا اپلای کردید و ریجکت شدید؟
برای دوره graduate diploma شرط معدل 2.75 هستش اگه اشتباه نکنم. اگر بخوان تبدیل کنند، چند از 20 میشه؟

و یک سوال دیگه:
شما دانشگاه دیگه ای توی مونترال میشناسید که مستر کامپیوتر به زبان انگلیسی داشته باشه و شرایط پذیرش ساده تری داشته باشه؟

RE: Concordia University - Dynamic - 08-04-2015

(08-04-2015, 01:29 AM)'dr_saeid' نوشته: ممنون از پاسختون.
در نتیجه شما اپلای نکردی، درسته؟
یا اپلای کردید و ریجکت شدید؟
برای دوره graduate diploma شرط معدل 2.75 هستش اگه اشتباه نکنم. اگر بخوان تبدیل کنند، چند از 20 میشه؟
و یک سوال دیگه:
شما دانشگاه دیگه ای توی مونترال میشناسید که مستر کامپیوتر به زبان انگلیسی داشته باشه و شرایط پذیرش ساده تری داشته باشه؟

نه، من اپلای نکردم.
برای graduate diploma  من جایی توی سایت کونکوردیا ندیدم شرط 2.75 گذاشته باشه. توی http://www.concordia.ca/admissions/graduate/minimum-requirements.html فقط گفته داشتن کارشناسی لازمه. توی http://www.concordia.ca/academics/graduate/computer-science-diploma.html این توضیح داده شده:
نقل قول:
Admission Requirements. To be considered for admission, applicants must hold a Bachelor’s degree with above-average standing, and must have completed COMP 5481 Programming and Problem Solving or equivalent courses in C++ prior to entry into the Diploma program. Equivalence will be determined by the Diploma Program Director. Applicants deficient in mathematics or English are required to make up their deficiencies before they can be considered for admission. The Faculty reserves the right to set a quota on the number of admissions to the program.
و در مورد سوال آخرتون، خیر. من چون معدلم پایینه از یکی از دوستان که الان دانشجوی آلبرتا هست پرسیدم کجا احتمال ادمیشن دارم؟ گفت کونکوردیا.

RE: Concordia University - anis - 12-06-2015

سلام میشه لطفا راهنمایی کنید که این دانشگاه رشته مهماری را برای دورهی مستر داره با نه..و اینکه پذیرش از این دانشگاه برای ارشد معماری چجوری است من  رشته ام معماری با معدل 16 و ی مقاله در کنفراس بین الملی میخواستم بدونم با ی نمره زبان خوب میتونم پذیرش بگبرم

RE: Concordia University - mahdi.khoie - 17-06-2015

سلام دوستان،
من میخوام برای PhD این دانشگاه اپلای کنم. رشتۀ مهندسی عمران. میخوام کد TOEFL این دانشگاه رو موقع ثبت نام تافل وارد کنم. تو خود سایت دانشگاه فقط در دو جا کد تافل دانشگاه ارائه شده:
1) در بخش undergraduate که کد رو اعلام کرده: 0956.00
2) School of Business که کد رو اعلام کرده: 0956

خودم ایمیل زدم به:Graduate Program Advisor
Building, Civil and Environmental Engineering
و ازش پرسیدم جواب داد:
There is only the University Institutional code : 0956.00
از طرفی تو سایت ابراد یک نفر نوشته 0956.00 برای لیسانس ه و برای دکترا 0294 هست که اتفاقا در سایت امیربهادر هم همین نوشته شده:0294 CONCORDIA UNIVERSITY - PHD PGM
 و اینکه خود سایت ETS هم این pdf رو گذاشته و اعلام کرده که کد های 00 برای undergraduate هست!!! و مثلا برای دانشکده های عمران کد 65 هست!!!

کسی میتونه کمک کنه بگه بالاخره کدوم کد رو باید بزنم؟؟ هرجا یه چیزی نوشته و هرکی یه چیزی میگه!

RE: Concordia University - M1KE - 17-06-2015

اینها به صورت متمرکز انجام میشه. مهم اینه که مدرک به دانشگاه فرستاده بشه بعد خودشون با توجه به اسم شما، مدرک رو در پرونده تون قرار میدن. به همین دلیل به نظرم صرف داشتن کد 0956 و اینکه مدرک به دانشگاه برسه کفایت می کنه. حتما یک اسکن از مدرک رو هم در اپلیکیشن اولیه تون آپلود کنید که بتونند اگر تاخیری در ارسال مدرک رسمی وجود داشت بر اساس اون تصمیم بگیرند.