آکادمیا کافه
تحصیل در قطر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کشورهای عربی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8C)
+----- انجمن: تحصیل (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)
+----- موضوع: تحصیل در قطر (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B7%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: تحصیل در قطر - Hasegava - 10-09-2014

(10-09-2014, 07:49 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
خواهش میکنم.
دانشگاههای پزشکی و پیراپزشکی در کشوهای دیگر زیر نظر وزارت بعداشت ارزیابی می شوند. که این دانشگاه هم متاسفانه مورد تایید نیست!!!

من یه چیزی راجع به این کشورهای عربی بگم
ببینید درسته توی رتبه بندی QS و سایر رتبه بندی ها دانشگاه های این کشورها از شریف هم بالاترن ولی یه نگاهی به سابقه و سال تاسیس این دانشگاه ها هم بندازید.طبق معمول این دانشگاه ها با پول های کلان اعراب ایجاد شده.دانشگاه های آمریکایی عربی در این کشورها به نظر من درسته که استادای آمریکایی هم میان درس میدن ولی اونا به خاطر پولش فقط اومدن.این دانشگاه ها دقیقا مثل این پردیس های دانشگاهی در ایران هستن.شما پردیس دانشگاه شریف یا پردیس هایی دیگه مثه دانشگاه یزد رو اگه دیده باشید افرادی در این پردیس ها درس میخونند که صرفا توانایی پرداخت مبالغ گزافی در حد 20 میلیون به بالا در هرترم رو دارن.به نظر من اگه دنبال کیفیت هستید دور این دانشگاه ها رو خط بکشید چون سابقه شون به زور به 20 سال میرسه.

آرسنالِِِِِِِِِِِِِِ

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 10-09-2014

(10-09-2014, 08:10 AM)'Hasegava' نوشته:
من یه چیزی راجع به این کشورهای عربی بگم
ببینید درسته توی رتبه بندی QS و سایر رتبه بندی ها دانشگاه های این کشورها از شریف هم بالاترن ولی یه نگاهی به سابقه و سال تاسیس این دانشگاه ها هم بندازید.طبق معمول این دانشگاه ها با پول های کلان اعراب ایجاد شده.دانشگاه های آمریکایی عربی در این کشورها به نظر من درسته که استادای آمریکایی هم میان درس میدن ولی اونا به خاطر پولش فقط اومدن.این دانشگاه ها دقیقا مثل این پردیس های دانشگاهی در ایران هستن.شما پردیس دانشگاه شریف یا پردیس هایی دیگه مثه دانشگاه یزد رو اگه دیده باشید افرادی در این پردیس ها درس میخونند که صرفا توانایی پرداخت مبالغ گزافی در حد 20 میلیون به بالا در هرترم رو دارن.به نظر من اگه دنبال کیفیت هستید دور این دانشگاه ها رو خط بکشید چون سابقه شون به زور به 20 سال میرسه.
آرسنالِِِِِِِِِِِِِِ

ممنون که نظرت رو ارائه کردی.
اما من خط اول شما رو اصلاح میکنم تنها دانشگاههای محدوده زیر 500 دنیا به نظرم ارزش و مقیاس درستی میتونن داشته باشن و با توجه به اون مواردی که شما مد نظرته تنها دانشگاه پادشاهی سعودی از عربستان می باشد که در این رتبه جا داره در صورتی که دانشگاه شریف و تهران در زیر 1000 جای دارن. اما دانشگاههای قطر و امارات و کویت و عمان از قافله خیلی دور هستند. به هر حال ما وظیفه امون اطلاع رسانی و بیان مسیری روشن برای کاربران است ممنون از توضیحات شما.

RE: تحصیل در قطر - Hasegava - 10-09-2014

(10-09-2014, 11:13 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
ممنون که نظرت رو ارائه کردی.
اما من خط اول شما رو اصلاح میکنم تنها دانشگاههای محدوده زیر 500 دنیا به نظرم ارزش و مقیاس درستی میتونن داشته باشن و با توجه به اون مواردی که شما مد نظرته تنها دانشگاه پادشاهی سعودی از عربستان می باشد که در این رتبه جا داره در صورتی که دانشگاه شریف و تهران در زیر 1000 جای دارن. اما دانشگاههای قطر و امارات و کویت و عمان از قافله خیلی دور هستند. به هر حال ما وظیفه امون اطلاع رسانی و بیان مسیری روشن برای کاربران است ممنون از توضیحات شما.

ولی من دیدم که توی ریبه بندی ها دانشگاه هایی مثه دانشگاه آمریکایی بیروت و دانشگاه آمریکایی امارات  از شریف بالاتر هستن.من خودم به شخصه واسه انتخاب به سابقه آموزشی دانشگاه هم یه نیم نگاهی دارم.ولی خب هرکسی نظرش محترمه و این نظران گوناگون هستن که به دیگران کمک میکنن تا بهتر بشناسن.

سخاوت در زیاد دادن نیست بلکه در به موقع دادن است....

RE: تحصیل در قطر - Oveys - 28-09-2014

با سلام خدمت ادمين
من معدل ديپلمم 15/14 شده می خواستم بدونم درمقطع ليسانس می تونم درقطر ادامه تحصيل بدم

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 29-09-2014

(28-09-2014, 02:22 PM)'Oveys' نوشته: با سلام خدمت ادمين
من معدل ديپلمم 15/14 شده می خواستم بدونم درمقطع ليسانس می تونم درقطر ادامه تحصيل بدم

دروود بر تو
اره چرا که نتونی. برای دانشگاههای قطری اگر امریکایی سیستم نداشته باشن باید بری و دروس رو به عربی- انگلیسی بخونی
اما برای دانشگاههای امریکایی باید مینیمم درخواستها رو داشته باشی مثل نمره زبان و ازمون SAT و غیره

RE: تحصیل در قطر - Oveys - 29-09-2014

با سلام خدمت ادمين
می خواستم بدونم منی که می خوام بيام در مقطع ليسانس درس بخونم از طرف دانشگاه پيشنهاد کار دريافت می کنم

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 29-09-2014

(29-09-2014, 05:12 PM)'Oveys' نوشته: با سلام خدمت ادمين
می خواستم بدونم منی که می خوام بيام در مقطع ليسانس درس بخونم از طرف دانشگاه پيشنهاد کار دريافت می کنم

خیر. شانس برای لیسانس خیلی کمه. شما کلی درس داری باید بگذرونی.

RE: تحصیل در قطر - پری66 - 08-10-2014

با سلام.
من میخوام دکترای حقوق نفت و گاز بخونم.  چطوری میتونم مطلع بشم ک
تو کشورهای عربی این رشته ارائه میشه؟  تا اونجایی ک سرچ کردم موردی پیدا نکردم.

شرایط ویزای کار یا تحصیل در قطر - ali mohamadi - 08-10-2014

با سلام
اینجانب، فارق التحصیل رشته مدیریت تبلیغات گرایش تجاری  در مقطع کارشناسی هستم که 5 سال سابقه کار در زمینه رسانه ها و تبلیغات را دارم.
خواهشمند است شرایط اقامت یا دریافت ویزای تحصیلی از قطر را اطلاع دهید .. وآیا در حین تحصیل امکان اشتغال در قطر را دارم  یا خیر
با تشکر

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 12-10-2014

(08-10-2014, 04:14 AM)'پری66' نوشته: با سلام.
من میخوام دکترای حقوق نفت و گاز بخونم.  چطوری میتونم مطلع بشم ک
تو کشورهای عربی این رشته ارائه میشه؟  تا اونجایی ک سرچ کردم موردی پیدا نکردم.

تنها راهش اینه که با استادی در فیلد حقوق و گرایش نزدیک مکاتبه کنید و بتوند متقاعدش کنید که ایده مناسبی دارید. اتفاقاً در قطر وجود داره.