آکادمیا کافه
تحصیل در قطر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کشورهای عربی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8C)
+----- انجمن: تحصیل (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)
+----- موضوع: تحصیل در قطر (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B7%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

تحصیل در قطر - Shihan - 23-07-2012

در این تاپیک بیشتر به مباحث تحصیلی و زندگی در قطر بحث میکینم:

در سایت این دانشگاه که سرچ کردم قیمت هر واحد مهندسی 600 ریال قطر هست. ( هر ریال 270تومان). یعنی اگر من بخوام هر ترمی 15 واحد بردارم تقریبا میشه سالی 2 میلیون و هفتصد هزار تومان.( سالی تقریبا 6 میلیون). اونجا ماهی 500 دلار هزینه زندگی میشه. هفته ای 30 ساعت اجازه کار. شانس پیدا کردن کار بیش از 90%. طبق گفته یکی از اعزام کننده های دانشجو بعد از گذشت دوماه از آغاز تحصیل، دانشگاه به دانشجو پیشنهاد کار میده و در ازای روزی یک - دو ساعت کار 500 دلار مزد به دانشجو میدهد. ضمنا" این حداقل هست و در خارج از محیط دانشگاه میتونیم حقوقی بهتر از این رو دریافت کنیم. مزیت برتر این کشور نزدیکی به ایران است طوری که دانشجویان از طریق استان خوزستان
میتوانند با کشتی به قطر رفت و آمد کنند که خیلی به صرفه است.(البته سفر با کشتی تایید شده نیست) به دانشجویانی که معدل بالایی کسب میکنند دانشگاه تخفیف های ویژه ای میدهد. والله شهریه دانشگاه ها مشکلی نداره چون میتونی درازای شهریه کار کنی یا اینکه وام تحصیلی بگیری یا حتی اسکالرشیپ البته مستلزم نمره تافل و GRE است.

هزینه زندگی 500 -600 دلاره...
وزارت علوم دانشگاه قطر را ارزشیابی میکند برای ارشد. و همچنین
قطر کشور بسیار خوبی شده جدیدا. تقریبا میشه گفت در منطقه برای رشته های مربوط به صنعت نفت بعد سعودی آرامکوی عربستان بهترین جا حساب میشه. دانشگاه آمریکایی چند تا داره مثل تگزاس ای اند ام قطر و پزشکی کرنل. از لحاظ ارزش مجلات علمی تا سال 2011 نشریه ی نمایه شده در ISI نداشت. اما بسیاری از کنفرانس های مربوط به صنعت انرژی مثل SPE Annual Meetingدر منطقه بعد دوبی و ابوظبی در دوحه ی قطر برگزار میشه.

اینم چند دانشگاه مهم در کشور قطر:
1- دانشگاه CARNEGIE MELLON
2- دانشگاه QATAR UNIVERSITY
3- دانشگاه NORTHWESTERN
4 - دانشگاه CALGARY
5 - دانشگاه TEXAS A&M

RE: تحصیل در قطر - ahmadpashaei - 23-07-2012

با توجه به اینکه قطر یکی از بدترین و تندترین مواضع رو برای شیعیان و فارس ها داره که اتفاقا ما هم هردوی اینها هستیم فکر نمیکنید تبعیضهایی که برای شیعیان خودشون قایلن برای دانشجوی ایرانی هم قایل بشن؟ البته قطر کشوری نیست که آدم بخواد توش تحصیلات تکمیلی بخونه به نظر من.

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 23-07-2012

(23-07-2012, 10:44 PM)ahmadpashaei نوشته: با توجه به اینکه قطر یکی از بدترین و تندترین مواضع رو برای شیعیان و فارس ها داره که اتفاقا ما هم هردوی اینها هستیم فکر نمیکنید تبعیضهایی که برای شیعیان خودشون قایلن برای دانشجوی ایرانی هم قایل بشن؟ البته قطر کشوری نیست که آدم بخواد توش تحصیلات تکمیلی بخونه به نظر من.
احمد عزیز. بنده یکی از دوستانم اونجا لیسانس نفت در دانشگاه Texas Austin شعبه دوحه می خونه و در این خصوص گفته که
این نکته بیشتر در مورد عربستان سعودی صدق می کنه. قطر جمعیت ایرانی تبار زیادی داره و مهندس ها و تکنسین های ایرانی زیادی در صنعت انرژی این کشور مشغول بکار هستند. بین کشور های حاشیه خلیخ فارس قطر کشور به نسبت سکولاری به حساب میاد. هرچند که با قسمت اخر گفته شما هم موافقم که برای رشته های نفت و شیمی و گاز خیلی مناسب هست بدلیل وجود دانشگاههای معروف که بعضی از اونها joint program با دانشگاههای امریکا دارند.

RE: تحصیل در قطر - shiva 1391 - 18-09-2012

سلام
من و همسرم می خواهیم برای ادامه تحصیل همسرم به قطربرویم .آیا به من به عنوان همسر دانشجو ویزای همراه می دهند ؟ آیا همسرم می تواند از وام دانشجویی برای تحصیل استفاده نماید ؟

[جداشده] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - محرابیان - 09-11-2012

من می خواهم برا تحصیل به کشور قطر برم و می خواهم خرج تحصیل وزندگیما را خودم از طریق کار کردن در صنعت نفت وگاز این کشور تامین کنم مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد نجف آباد هستم 2سال سابقه کار دارم 1سال آن عسلویه است خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

RE: [جداشده] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Shihan - 09-11-2012

(09-11-2012, 12:35 PM)محرابیان نوشته: من می خواهم برا تحصیل به کشور قطر برم و می خواهم خرج تحصیل وزندگیما را خودم از طریق کار کردن در صنعت نفت وگاز این کشور تامین کنم مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد نجف آباد هستم 2سال سابقه کار دارم 1سال آن عسلویه است خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید
دوست عزیز.
به نظرم برای دوره تحصیلی کمی جدیداً سختگیری میشه این درحالیه که نمیخوام نگرانت کنم ولی یکی از دوستان قبلاً گفته زنگ زده سفارت گفتن فعلا به ایرانی ها فقط ویزای دیپلماتیک میدن من امیدوارم ویزاتو بتونی بگیری. در ضمن برای تحصیل در قطر حتماً باید مدرک زبان داشته باشی. در ضمن شما برای کار اگر تشریف می خواهید ببرید باید اط طریق وب سایت کاریابی در قطر رزومه و شرایط خودتان رو ارسال نمایید تا با شما تماس گرفته شود. بطور مثال این شرکت Qatar Petrol است که باید در بخش vacancy دنبال ضمینه کاری خود بگردید.

RE: تحصیل در قطر - محرابیان - 25-11-2012

ببخشید میشه در قطر یک نفر را معرفی کنید که بنده توانم با ایشان تماس داشته واطلاعات کسب کنم در زمینه کارو تحصیل ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمایید

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 26-11-2012

(25-11-2012, 09:38 PM)محرابیان نوشته: ببخشید میشه در قطر یک نفر را معرفی کنید که بنده توانم با ایشان تماس داشته واطلاعات کسب کنم در زمینه کارو تحصیل ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمایید
متاسفانه بنده فردی رو نمیشناسم که بتونید توام با ایشون در قطر در ارتباط باشید اما شنیدم برخی شرکهای نفت و گاز که در ایران فعالند از طریق بخش اینترنشنال اونها میتوانید به شرکتهای قطری متصل بشید و اینکه یه سر به موسسات اعزام دانشجو به قطر بزنید شاید شرکتهایی باشند که خدماتی خارج از تحصیل ازائه دهند.

RE: تحصیل در قطر - archhossein - 08-02-2013

طبق تحقیقاتی که کردم متوجه شدم قطر ، ارشد معماری ندارد ! دوستان اگر اشتباه می کنم بگن لطفا .

RE: تحصیل در قطر - Shihan - 08-02-2013

(08-02-2013, 12:28 AM)archhossein نوشته: طبق تحقیقاتی که کردم متوجه شدم قطر ، ارشد معماری ندارد ! دوستان اگر اشتباه می کنم بگن لطفا .
دروود.
دوست عزیز، بنده یک دانشگاه در قطر رو پیدا کردم که رشته طراحی شهری و معماری رو تنها در مقاطع لیسانس و فوق ارائه میکرد که اون هم دانشگاه ملی قطر است.
این دانشگاه برای فوق نمره تافل 520 و نمره GRE رو از متقاضیان طلب می کند.
لینک ادمیشین
لینک دانشکده