آکادمیا کافه
وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: زندگی در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا (/Thread-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا - spt - 29-01-2011

در این تاپیک مسایل مربوط به وسایل مورد نیاز برای به همراه بردن در سفر به ایتالیا مورد بررسی قرار میگیرد.

RE: وسیله های ضروری سفر به ایتالیا - Mohammad - 01-02-2011

وسایل ضروری سفر:
این لیست نسبتا کاملی است از وسایلی که میتوانید با خود ببرید. البته تمام انتخاب ها با خودتان است اما میتوانید از این مرجع استفاده کنید.
چمدان 30 کیلویی سبک، کوله مناسب و جادار، کت و شلوار (یکی معمولی، یکی زمستونی و گرم)، شلوار جین و پارچه ای، کاپشن گرم یک دست، کاپشن سبک (پائیزه) یا کت تک سبک، پالتو و یا بارانی، پیراهن و کراوات، جوراب پشمی گرم، بوت ضد آب، توش هم ترجیحا خز دار باشه، کتانی سبک و کفش رسمی (واکس آماده واسه کفش)، دمپایی سبک، دستکش، کلاه، شال گردن، چتر تاشو، کیف کمری، کیف دستی (موقتاً همون کیف نوت بوک شاید کافی باشه)، لباس زیر و جوراب، حوله بزرگ و کوچک، مایو شنا، کمربند اضافی، تی شرت، پتوی سفری سبک، ملافه سفری، اتوی کوچک و سبک، لباس ورزشی، عینک و کلاه آفتابی، عینک طبی به همراه زاپاسش (نسخه عینک رو هم همراه داشته باشید)، اهل ساز اگر هستید ساز رو هم بردارید. (منعی نداره بردنش)، ساعت مچی اضافی، ساعت آلارم با باطری قلمی، لوازم اصلاح و آرایش، ناخن گیر و سوهان، اسپری و ادوکلن (تو کیف یا کوله همراهتون داخل هواپیما نذارین)، ادویه جات، کشمش، گردو، نبات، چای خشک، قاشق چوبی،سفره پلاستیکی، فلاسک مسافرتی کوچک، قفل دوچرخه، لیوان شخصی، بشقاب و چنگال و قاشق، پودر رختشویی، چاقوی چندکاره (کاربردی و سبک – داخل هواپیما نبرید، تو بار بذارید)، فندک، لامپ کم مصرف قوی، درب باز کن (هم کنسروی هم بطری)، نخ و سوزن و قیچی کوچک، قرص و داروی مجاز(از پزشک نسخه بگیرید)، پرونده پزشکی (اگر بیماری خاصی دارید) چک آپد دندانپزشکی و عکس رادیولوژی دندان، چسب زخم، مسواک و خمیر و نخ دندون، عکس پرسنلی 3در4 و 6 در 4، دیوان حافظ جیبی، تقویم ایرانی جیبی، نوشت افزار و ماشین حساب، کتاب تخصصی رشته خودتون، دیکشنری مناسب ( استفاده از آن در امتحان هم مجاز است)،Picture Dictionary، فولدر پلاستیکی، سه راهی برق، کابل شبکه، موبایل و شارژر و ملحقات، دوربین عکاسی، رم ریدر، نوت بوک و ملحقات با کلیه CDهای راه انداز، CDهای نرم افزار، هدست (همراه با میکروفن)، هارد اکسترنال و کول دیسک با حجم و ظرفیت مناسب، اصل و کپی مدارک مهم (چند سری کپی داشته باشید)

همچنین این سایت برای آموزش بستن چمدان شما میباشد:
http://banki.ir/akhbar/1-news/3946-travel-s
که تا حدی کمک میکند.

RE: وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا - Mohammad - 07-02-2011

از سایر دوستانی هم که هم‌اکنون ایتالیا هستند و یا سفری به ایتالیا داشتند و یا کلاً در مورد وسایل مورد نیاز سفر به ایتالیا اطلاعاتی دارند لطفا تجربیات خودشون رو از وسایلی که به همراه داشتند و چیزهایی که احیانا در آنجا متوجه شدند که لازم یا مفید بوده با خودشان بیاورند ولی همراه نداشتند با سایر دوستان به اشتراک بگذارند.

RE: وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا - Shihan - 01-07-2012

در خصوص موارد بالا که دوستمون محمد زحمت کشیدند چند نکته را اضافه کنم.

سعی کن از بردن لوازم اضافی و سنگین تا میتونی خودداری کنی .. کتاب بهترین چیزه که اونجا گروونه / بردن نرم افزار های کرک شده مشکلی نداره ولی استفاده از اونها مشکل داره .
مثلا اگر شما با ویندوز کرک شده روی سیستمتون با اینترنت دانشگاه یا هرجای
دیگه وصل بشید به اینترنت ، و اگر متوجه شدند ممکنه کار به اخراج از
دانشگاه هم بکشه . دوستان خودتون میدونید تو خود آمریکا هم نرم افزارهای
کرک شده زیاده و مردم میتونن استفاده کنن ولی جرم اونقدر سنگینه که کسی
ریسک نمیکنه/

سه راهی برق بکار میاد (مثل اینکه اتاقهای خوابگاه پریز به اندازه کافی نداره!)
--تیغ اصلاح ظاهرا اونور خیلی گرونه - کرم ضد افتاب بیارین
--خمیر دندان و شامپو بردنش توصیه نمیشه چون اونطرف به وفور گیر میاد همینطور انواع مربا!

--فتوکپی گرونه ظاهرا پس از مدارک مهمتون زیاد کپی بگیرید
--عکس هم بمن توصیه شد حداقل 12 تایی ببرم (4*3-4*6)
دوستان یه چیز شاید جزئی ولی مهم "صندل" هست ! حتمن همراتون بیارید

شال و کلاه و دستکش خوب حتما بیارید! زمستون وحشتناک سوز میاد! سبزی و خشک و خوراکی وطنی بیارید! دارو زیاد بیارید چون گرونه و اولش که میاید تو محیط جدید و بدنتون به ویروس های اینجا آشنایی نداره زیاد ممکنه مریض بشید...
تا اونجا که من تحقیق کردم ایتالیا لوازم برقی خیلی گرونه. گوشی هم همینجور. به نفعتون از ایران بیارید.

RE: وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا - spt - 02-07-2012

(01-07-2012, 03:39 PM)Mr-Voltage نوشته: در خصوص موارد بالا که دوستمون محمد زحمت کشیدند چند نکته را اضافه کنم.

سعی کن از بردن لوازم اضافی و سنگین تا میتونی خودداری کنی .. کتاب بهترین چیزه که اونجا گروونه / بردن نرم افزار های کرک شده مشکلی نداره ولی استفاده از اونها مشکل داره .
مثلا اگر شما با ویندوز کرک شده روی سیستمتون با اینترنت دانشگاه یا هرجای
دیگه وصل بشید به اینترنت ، و اگر متوجه شدند ممکنه کار به اخراج از
دانشگاه هم بکشه . دوستان خودتون میدونید تو خود آمریکا هم نرم افزارهای
کرک شده زیاده و مردم میتونن استفاده کنن ولی جرم اونقدر سنگینه که کسی
ریسک نمیکنه/

سه راهی برق بکار میاد (مثل اینکه اتاقهای خوابگاه پریز به اندازه کافی نداره!)
--تیغ اصلاح ظاهرا اونور خیلی گرونه - کرم ضد افتاب بیارین
--خمیر دندان و شامپو بردنش توصیه نمیشه چون اونطرف به وفور گیر میاد همینطور انواع مربا!

--فتوکپی گرونه ظاهرا پس از مدارک مهمتون زیاد کپی بگیرید
--عکس هم بمن توصیه شد حداقل 12 تایی ببرم (4*3-4*6)
دوستان یه چیز شاید جزئی ولی مهم "صندل" هست ! حتمن همراتون بیارید

شال و کلاه و دستکش خوب حتما بیارید! زمستون وحشتناک سوز میاد! سبزی و خشک و خوراکی وطنی بیارید! دارو زیاد بیارید چون گرونه و اولش که میاید تو محیط جدید و بدنتون به ویروس های اینجا آشنایی نداره زیاد ممکنه مریض بشید...
تا اونجا که من تحقیق کردم ایتالیا لوازم برقی خیلی گرونه. گوشی هم همینجور. به نفعتون از ایران بیارید.
پویا جان یه چند تا چیزو به نظر من باید در نظر گرفت:
این ایتالیا ای ها در دودره بازی از ما ایرانی ها هم خیلی جلو تر هستن پس نگران نرم افزار کرک شده نباش! حتی من کسی رو میشناسم که از ایران نرم افزار میبرده اونجا میفروخته!!! حتی کشور های خیلی گیری مثل سوئد و فنلاند و آلمان هم بچه دارن استفاده میکنن و حله ؛)
الان همه اینکاره شدن داداش!! ما استادمون تو کلاس داشت یه نرم افزار رو معرفی میکرد آخرش گفت گرونه نخرید بیاین من دارم بهتون میدم!!!

به جای فتوکپی اسکن کنید مدارکتون رو .... پرینت برای دانشجو ها یا مجانیه یا خیلی خیلی ارزون..
سبزی خشک و خوراک وطنی رو زیبا آمدی... خیلی نیازه مخصوصا برای اونایی که به خوراکی های خارجی عادت نمیکنن و طعم خوراک براشون مهمه!!
اون دارو ها رو که گفتی حتما نسخه داشته باشه... مثلا آستامینوفن کودئین ماده ی مخدر حساب میشه!!

ببخشید دخالت کردم Smile

RE: وسیله‌های ضروری سفر به ایتالیا - Shihan - 02-07-2012

(02-07-2012, 01:39 PM)spt نوشته: پویا جان یه چند تا چیزو به نظر من باید در نظر گرفت:
این ایتالیا ای ها در دودره بازی از ما ایرانی ها هم خیلی جلو تر هستن پس نگران نرم افزار کرک شده نباش! حتی من کسی رو میشناسم که از ایران نرم افزار میبرده اونجا میفروخته!!! حتی کشور های خیلی گیری مثل سوئد و فنلاند و آلمان هم بچه دارن استفاده میکنن و حله ؛)
الان همه اینکاره شدن داداش!! ما استادمون تو کلاس داشت یه نرم افزار رو معرفی میکرد آخرش گفت گرونه نخرید بیاین من دارم بهتون میدم!!!

به جای فتوکپی اسکن کنید مدارکتون رو .... پرینت برای دانشجو ها یا مجانیه یا خیلی خیلی ارزون..
سبزی خشک و خوراک وطنی رو زیبا آمدی... خیلی نیازه مخصوصا برای اونایی که به خوراکی های خارجی عادت نمیکنن و طعم خوراک براشون مهمه!!
اون دارو ها رو که گفتی حتما نسخه داشته باشه... مثلا آستامینوفن کودئین ماده ی مخدر حساب میشه!!

ببخشید دخالت کردم Smile
ممنون از نظر زیبات شاهین عزیز.
اره اتفاقاً خودم سر این موضوع یکم گیج شدم که یه وقت نرم افزار ببریم به اینترنت وصل شیم مارو بگیرند!!! حالا اونجام که خوانواده نیستن سند بزان بیام بیرون!!! اما در کل فکر کنم اونهام با این قضیه کنار اومدن. در خصوص دارو با نسخه عالی بود فراموش کرده بودم جرمه!!
عالی بود

RE: وسیله های ضروری سفر به ایتالیا - Iman.S - 11-10-2015

(01-02-2011, 03:18 AM)Mohammad نوشته: ....درب باز کن (هم کنسروی هم بطری)، نخ و سوزن و قیچی کوچک، قرص و داروی مجاز(از پزشک نسخه بگیرید)، پرونده پزشکی (اگر بیماری خاصی دارید) چک آپد دندانپزشکی و عکس رادیولوژی دندان، چسب زخم، مسواک و خمیر و نخ دندون، عکس پرسنلی 3در4 و 6 در 4، دیوان حافظ جیبی، تقویم ایرانی جیبی، نوشت افزار و ماشین حساب....

با کمال احترام
به نظر من درسته که عکس رادیولوژی دندان نه جایی میگیره و نه وزن زیادی داره اما بردنش هم به نظر من بی فایده است.چون قراره پوسیدگی دندان رو به دکتر نشون بده و اگر دندون خرابی دارید باید درستش کنید.در نتیجه موقعی که شما از ایران میرید به احتمال زیاد همه ی دندونهاتون درستن و اگه عکسی هم ازش تهیه بشه همه ی دندون ها رو در وضعیت مناسب نشون میده و مشکلی رو که بعدا در ایتالیا برای دندون پیش میاد رو مطمئنن نمیتونه نشون بده.مگر اینکه فرصت نکرده باشید همه ی کارهای لازم برای دندان ها رو اینجا انجام بدید که در این صورت درسته، باید یک عکس جدید تهیه کرد و برد.