آکادمیا کافه
حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GRE-General)
+----- موضوع: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ (/Thread-%D8%AD%D9%84-%D8%AA%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%D9%83%D8%A7%D9%84-%D9%83%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%A1%D9%A1%D9%A0%D9%A0)

صفحات 1 2

حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - Cortex - 18-07-2012

دوستان و كاربران گرامى؛
در اين تاپيك سعى ميشه اشكالات حول كتاب ١١٠٠ و تمارين آن مورد بحث قرار بگيرد.
چنانچه در تلفظ لغات، تفهيم معانى آن، درك ردينگ و تمارين آن با اشكال مواجه شديد در اين تاپيك مطرح كنيد.

تذكر؛ همانند قوانين فروم اين تاپيك نيز مسنجر نخواهد بود و صرفاً براى اشكال استفاده مى شود.

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - Paradise4 - 20-07-2012

چقدر فراره ؟! من با مثال هم یاد می گیرم ..... ظاهرا تکرار، تکرار و باز هم تکرار باید کرد .... دوستان نظر بهتری دارید؟

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - blur - 20-07-2012

اصولا لغت فراره و باید تکرار کرد. برای من بهترین روش نرم افزار جی ممورایز بوده. ضمنا من لغات 1100 رو که وارد میکنم برا بعضیاش عکس و یا مثال و مترادف هم وارد می کنم که به تثبیت بیشتر لغات تو ذهن کمک میکنه...
مساله اینه که من متون درس ها و اکثر لغات متن رو هم میخونم. ولی به نظرم می رسه که بیشتر بچه ها فقط لغات اصلی رو میخونن...دیگه نمی دونم واقعا خوندن متن ها چقدر مهمه...به نظرم می رسه که خوب باشه چون متن های خوبی داره فقط سرعت آدمو می گیره!
البته نمی دونم میشه این موضوع رو اینجا مطرح کرد یا نه!

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - Paradise4 - 20-07-2012

(20-07-2012, 10:23 PM)blur نوشته: اصولا لغت فراره و باید تکرار کرد. برای من بهترین روش نرم افزار جی ممورایز بوده. ضمنا من لغات 1100 رو که وارد میکنم برا بعضیاش عکس و یا مثال و مترادف هم وارد می کنم که به تثبیت بیشتر لغات تو ذهن کمک میکنه...
مساله اینه که من متون درس ها و اکثر لغات متن رو هم میخونم. ولی به نظرم می رسه که بیشتر بچه ها فقط لغات اصلی رو میخونن...دیگه نمی دونم واقعا خوندن متن ها چقدر مهمه...به نظرم می رسه که خوب باشه چون متن های خوبی داره فقط سرعت آدمو می گیره!

چه کار خوبی... من هم دقیقا همین کارو میکنم و سعی می کنم یک مترادف آشنا برای کلمه یاد بگیرم. متن رو هم درست می خونم و اگر کلمه جدید باشه یاد میگیرم و دیگه اینکه با توجه به جملات و کلمات همراه، میشه کلمه جدید رو بهتر حفظ کرد... ولی خوب بعد از مدتی فکر می کنم خیلی ها رو فراموش کردم !

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - AVA - 21-07-2012

(20-07-2012, 10:23 PM)blur نوشته: اصولا لغت فراره و باید تکرار کرد. برای من بهترین روش نرم افزار جی ممورایز بوده. ضمنا من لغات 1100 رو که وارد میکنم برا بعضیاش عکس و یا مثال و مترادف هم وارد می کنم که به تثبیت بیشتر لغات تو ذهن کمک میکنه...
البته نمی دونم میشه این موضوع رو اینجا مطرح کرد یا نه!

مرور لغات در فواصل زمانی مختلف اون هم در قالب داستان یا متنهای کوتاه روش خوبی برای به خاطر سپردن معانی هست. البته زمان هم مهمه معمولا صبح زود بهترین زمان برای به کار گیری حافظه و یادگیری لغات جدید و عصر مرور لغات قبلی و آخر شب یادگیری مفاهیمی است که بیشتر بر درک مطالب تاکید دارن تا حفظ اونها. البته در این مورد باید به تفاوتهای فردی توجه داشت .

کلا هر چی تکرار بیشتر باشه و از روشهای متنوع تری برای یادگیری لغات و مرور اونها استفاده کنید احتمال اینکه فراموش بشن کمتر خواهد بود. استفاده از نرم افزارهای مختلف یادگیری لغات، خواندن لغات در قالب متن یا داستان. بازی با کلمات و حل جداولی که بر اساس همین لغات طراحی شدن و انجام تستها و بازیهای مختلف با این کلمات به یادگیری بهتر خیلی کمک می کنه.چون مغز در مقابل محرکهایی که مرتب تکرار بشن کمتر تحریک میشه. روشهای یادگیری که مرتب و به شکل ثابت تکرار میشن برای مغز به شکل عادت در میان و به تدریج کارایی اولیه خودشون و از دست میدن به همین دلیل برای یادگیری بهتر باید مرتب مغز رو در برابر محرکهای تازه قرار داد. که در اینجا محرک های جدید همون روشهای مختلف یادگیری هستند. ضمنا یکی از راههای تقویت کارایی مغز به مشارکت گذاشتن مطالبی است که یاد گرفته اید. شرکت در مطالعه گروهی باعث فعالیت بیشتر مغر و ورزش ذهن میشه که باعث میشه علاقه و قدرت یادگیری مطالب در شما بیشتر بشه.

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - Pejman - 22-07-2012

دوستان لطفاً از این تاپیک فقط برای حل تمرین و رفع اشکال کتاب 1100 استفاده کنید و مباحث متفرقه دیگه رو در تاپیک های مرتبط دنبال کنید.

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - QUPHAS - 23-07-2012

بعضی از لغت ها هستن که هر کاریش میکنی خونه اوله لایتنرت می مونه. Sad
مثلاً:
pandemonium (39th week)1
synonyms: bedlam, chaos, uproar, turmoil, tumult
پیشنهادی برای به خاطر سپردن این کلمه دارید!؟

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - AVA - 23-07-2012

(23-07-2012, 08:42 PM)QUPHAS نوشته: بعضی از لغت ها هستن که هر کاریش میکنی خونه اوله لایتنرت می مونه. Sad

مثلاً:

pandemonium (39th week)1

شاید اگر از یادیارها استفاده کنید به خاطر سپردن معانی لغات براتون راحت تر بشه. من استفاده از این دیکشنری رو به شما توصیه می کنم .

موفق باشید

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - blur - 23-07-2012

(23-07-2012, 08:42 PM)QUPHAS نوشته: بعضی از لغت ها هستن که هر کاریش میکنی خونه اوله لایتنرت می مونه. Sad
مثلاً:
pandemonium (39th week)1
the pandemonium of the school playground
و تصویر مربوطه ش فکر کنم کمک کننده باشه...من با تصاویر یه سری لغات رو یاد می گیرم...شاید برای شما هم کمک کننده باشه

RE: حل تمرين و رفع اشكال كتاب ١١٠٠ - Pink Floyd - 23-07-2012

مثلاً:
pandemonium (39th week)1
درود
بنظرم این کلمه رو با condominium یاد بگیرید
condominium یعنی آپارتمان (مستغلاتی) pandemonium یعنی شیر تو شیر و هر کی به هر کی. ربطش هم که معلومه.