آکادمیا کافه
مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+---- موضوع: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - Shihan - 17-07-2012

در این بخش مباحث پیرامون ویزا و نحوه گرفتن و اقدامات آن می پردازیم:

متقاضيان محترم ويزای تحصيلی می بايست از دانشگاه مربوطه در كشور كره درخواست نمایند که با مراجعه به اداره مهاجرت درکشور کره برای ایشان درخواست ویزای تحصیلی نموده ودانشگاه پس از دریافت شماره ویزا از اداره مهاجرت کره آن شماره ویزا را از طریق ایمیل به ایشان فرستاده و فرد متقاضی ویزا پرینت آن را گرفته و به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهد.

1 - اصل گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار از تاريخ حرکت تور (امضاء شده).
2 - اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود)
3 - فتوکپي از صفحات 1-7 گذرنامه و ویزاهای قبلی از جمله ویزاهای شنگن ، آمریکا ، کانادا ،کره ، ژاپن و استرالیا
4 - تکميل فرم مشخصات فردي (به طور کامل)
5 - 2 قطعه عکس 4 × 3 رنگي، زمينه سفيد و کاملاً از رو به رو.
6 - ترجمه انگلیسی شناسنامه مساف
7 - ترجمه انگليسي گواهي اشتغال به کار، روزنامه رسمي، پروانه کسب اتحاديه، ... و گواهي اشتغال به تحصيل براي بچه ها و لیست بیمه
8 - برای افراد بازنشسته ، حکم بازنشتگی یا کارت بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوقی الزامی است
9 - پرينت انگليسي حساب جاري 3 ماه گذشته با مهر و امضاء (توسط بانک)

*دانشجویان محترم مقطع فوق لیسانس و دکترا که متقاضی دریافت ویزای شرکت در کنفرانس می باشند می بایست پرینت حساب بانکی – رزرویشن هتل – رزرویشن بلیط هواپیما و ضمانتنامه ای به زبان انگلیسی از طرف والدین یا همسرشان مبنی بر حمایت مالی و بازگشت قطعی ایشان به ایران بعد از اتمام کنفرانس را نیز به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهند.

*مدت اعتبار ویزاهای صادر شده 3 ماه می باشد.

*رائه ضمانت بازگشت الزامی است.

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - farshid2010 - 28-06-2013

سلام دوستان
[align=right]ممنون بابیت سایت جامع و فوق العاده اتون
[align=right]چند تا سوال داشتم:
[align=right]8-12 سپتامبر کنفرانسی تو جزیره جیجو کره برگزار میشه که مقالم براش اکسپت شده برای تهیه ویزا هم دعوت نامه الکترونیکی دارم که امضاش اسکن شده هست و همه شرایط سفارت رو داره به غیر از دو موضوع:
[align=right]1) مهر نداره و فقط امضا داره
[align=right]2) تو سایت سفارت مورد عجیبی دیدم که نوشته بود باید دعوت نامه پست شده باشه!! یعنی ایمیل و پی دی اف قابل قبول نیست؟ تو دعوت نامه من ذکر شده که این دعوت نامه برای تسریع اخذ ویزای کشور کره است و لازم ذکر که کنگره بین المللی هست و بسیار معتبره (البته اگر ارتباطی داشته باشه)!
[align=right]3) در نهایت اگر مدارک کامل باشه چقدر طول میکشه تا ویزا برسه؟
[align=right]پیشاپیش از کمکتون ممنونم

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - Shihan - 02-07-2013

(28-06-2013, 04:43 PM)'farshid2010' نوشته:
سلام دوستان

ممنون بابیت سایت جامع و فوق العاده اتون

چند تا سوال داشتم:

8-12 سپتامبر کنفرانسی تو جزیره جیجو کره برگزار میشه که مقالم براش اکسپت شده برای تهیه ویزا هم دعوت نامه الکترونیکی دارم که امضاش اسکن شده هست و همه شرایط سفارت رو داره به غیر از دو موضوع:

1) مهر نداره و فقط امضا داره

2) تو سایت سفارت مورد عجیبی دیدم که نوشته بود باید دعوت نامه پست شده باشه!! یعنی ایمیل و پی دی اف قابل قبول نیست؟ تو دعوت نامه من ذکر شده که این دعوت نامه برای تسریع اخذ ویزای کشور کره است و لازم ذکر که کنگره بین المللی هست و بسیار معتبره (البته اگر ارتباطی داشته باشه)!

3) در نهایت اگر مدارک کامل باشه چقدر طول میکشه تا ویزا برسه؟

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

دوست عزیز،
در خصوص اینکه در سایت سفارت به اون مورد اشاره شده بهتره با دبیرخانه کنفرانس مکاتبه نمایید و ازشون درخواست ارسال به دفتر سفارت کره جنوبی در ایران را بدهید، در خصوص ویزا هم اگر مدارکتون همگی فراهم باشند بین 3 هفته تا 1 ماه طول خواهد کشید. برای مهر و امضاء فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه چون خود کمیته گر متوجه این مشکل می شدند حتماً این مهم رو لحاظ می کردند. بنابراین بهتره برای مورد اول یا با سفارت مکاتبه کنید و مطمئن بشید سپس از دبیرخانه کنفرانس جویا بشید.
ازاد اندیش باشی

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - Shihan - 27-07-2013

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش ویزا در دوره های تخصص پزشکی و دندانپزشکی به شرح زیر می باشند:1.دانشنامه و ریز نمرات آن
2.کارت عضویت پزشکان
3.گواهی دوره زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
4.رزومه کامل
5.دو عدد توصیه نامه از اساتید
6.شش قطعه عکس رنگی جدید
7.فتوکپی صفحه اول گذرنامه
8.پروانه دائمی پزشکی در صورت موجود بودن
9.پروانه مطب در صورت موجود بودن
10.ترجمه شناسنامه
11.ترجمه کارت ملی
12.گواهی عدم سوء پیشینه پلیس و نظام پزشکی ایران

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - saharjooon - 20-03-2015

سلام دوست عزیز.من بازم سوال دارم.
اگه بخوام بدون مراجعه به موسسات اعزام دانشجو به کره برای تحصیل در رشته پزشکی اقدام کنم باید چکار کنم؟موسسات هزینه سالانه تحصیل در رشته دندانپزشکی رو 8000 دلار زدن.و مطمینا این هزینه واقعی نیست.شما اگه میتونید بهم بگید هزینه واقعی این دانشگاهها چقدره؟

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - Shihan - 25-03-2015

(20-03-2015, 12:20 PM)'saharjooon' نوشته: سلام دوست عزیز.من بازم سوال دارم.
اگه بخوام بدون مراجعه به موسسات اعزام دانشجو به کره برای تحصیل در رشته پزشکی اقدام کنم باید چکار کنم؟موسسات هزینه سالانه تحصیل در رشته دندانپزشکی رو 8000 دلار زدن.و مطمینا این هزینه واقعی نیست.شما اگه میتونید بهم بگید هزینه واقعی این دانشگاهها چقدره؟

شما خیلی ساده مدارکی که دانشگاه ازتون خواسته رو جمع اوری میکنید و برای دانشگاه ارسال مبکنید، دانشگاههای خصوصی و دولتی متنفاوته اما عموماً تحصیل در رشته های پزشکی همیشه گرونتر از سایر رشته بوده و هست. هزینه تنها تحصیل در دانشگاههای دولتی سالی 4000 تا 6000 دلار و خصوصی ها از 8000 تا 1000 دلار در سال

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - کیم سو هیون - 30-04-2015

سلام خسته نباشید
من برای دانشگاه 이대 درخواست دادم برای دوره ی زبان ۳ماهه
منو قبول کردن و من هزینه ی کلاسم دادم
فقط یه موضوعی ..گفتن بهم admission letter نمیدن و مساله ویزا با خودمه من فقط بهشون پول دادم که recipe of admission رو برام پست کنن ایران
میخوام بدونم با receipt of admission هم بهم ویزا میدن؟ دوره ی من فقط سه ماهه هست برای همین اونا گفتن که تو گرفتن ویزا کمکی نمیکنن
من الا ن همه کارام تموم شده منتظر اون بستم که برسه
یغنی امکانش هست بهم ویزا ندن!؟!؟؟ ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - Shihan - 30-04-2015

(30-04-2015, 05:40 PM)'کیم سو هیون' نوشته: سلام خسته نباشید
من برای دانشگاه 이대 درخواست دادم برای دوره ی زبان ۳ماهه
منو قبول کردن و من هزینه ی کلاسم دادم
فقط یه موضوعی ..گفتن بهم admission letter نمیدن و مساله ویزا با خودمه من فقط بهشون پول دادم که recipe of admission رو برام پست کنن ایران
میخوام بدونم با receipt of admission هم بهم ویزا میدن؟ دوره ی من فقط سه ماهه هست برای همین اونا گفتن که تو گرفتن ویزا کمکی نمیکنن
من الا ن همه کارام تموم شده منتظر اون بستم که برسه
یغنی امکانش هست بهم ویزا ندن!؟!؟؟ ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

سفارت برای دوره های بدون برگه ادمیشن بعید میدونم ویزا بده. شما بهتره درخواست ادمیشن دوره زبان کره ای کنید.
ایا دانشگاه شما Ehwa woman university هست؟

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - کیم سو هیون - 02-05-2015

(30-04-2015, 06:15 PM)Mr-Voltage نوشته:
سفارت برای دوره های بدون برگه لدمیشن بعید میدونم ویزا بده. شما بهتره درخواست ادمیشن دوره زبان کره ای کنید.
ایا دانشگاه شما Ehwa woman university هست؟

بله اون مخفف 이화여자대학교 هست
تهیه ی ویزای C3 برای دوره های short term program تو همه ی دانشگاه های کره بر عهده ی دانشجو هست
طبق گفته ی شما که میگید بعیده بدن به نظرتون یکم عجیب نمیشه؟ پس یعنی کلا هیچوقت ما ایرانیا نمیتونیم دوره های short term program رو انتخاب کنیم..درحالی که کشورهای دیگه اصلا برای ویزای ۳ماهه نیاز به admission letter ندارن و میرن سفارت ویزا میگیرن
چون دانشگاه اول از من ویزای c3 خواست و وقتی من شرایط ایران رو گفتم با رییس دانشگاه صحبت کردن و قرار شد من اول مدارکم رو بررسی کنن و هزینه هارو بدم بعدا با برگه ی receipt of admission and tuition fee که برام پست میکنن اقدام به گرفتن ویزای سه ماهه بکنم
من نامزدم کره ای هستن.اگر سفارت به من ویزا ندادن میتونم به نامزدم بگم که برام دعوت نامه بفرستن.فقط میدونید چه مدت طول میکشه کارای دعوت نامه؟
چون من کلاسام ۱۰تیر شروع میشن. و دعوت نامه ی کشورهای دیگه تا جایی که اطلاع داذم ۲-۳ماه طول میکشه...اگه دعوت نامه طول میکشه خیلی از طریق آزانس مسافرتی میتونم اقدام کنم؟ یا با ویزای توریستی هم نمیتونم؟

RE: مدارک ویزای تحصیلی برای کره جنوبی - Shihan - 03-05-2015

(02-05-2015, 10:06 PM)'کیم سو هیون' نوشته: بله اون مخفف 이화여자대학교 هست
تهیه ی ویزای C3 برای دوره های short term program تو همه ی دانشگاه های کره بر عهده ی دانشجو هست
طبق گفته ی شما که میگید بعیده بدن به نظرتون یکم عجیب نمیشه؟ پس یعنی کلا هیچوقت ما ایرانیا نمیتونیم دوره های short term program رو انتخاب کنیم..درحالی که کشورهای دیگه اصلا برای ویزای ۳ماهه نیاز به admission letter ندارن و میرن سفارت ویزا میگیرن
چون دانشگاه اول از من ویزای c3 خواست و وقتی من شرایط ایران رو گفتم با رییس دانشگاه صحبت کردن و قرار شد من اول مدارکم رو بررسی کنن و هزینه هارو بدم بعدا با برگه ی receipt of admission and tuition fee که برام پست میکنن اقدام به گرفتن ویزای سه ماهه بکنم
من نامزدم کره ای هستن.اگر سفارت به من ویزا ندادن میتونم به نامزدم بگم که برام دعوت نامه بفرستن.فقط میدونید چه مدت طول میکشه کارای دعوت نامه؟
چون من کلاسام ۱۰تیر شروع میشن. و دعوت نامه ی کشورهای دیگه تا جایی که اطلاع داذم ۲-۳ماه طول میکشه...اگه دعوت نامه طول میکشه خیلی از طریق آزانس مسافرتی میتونم اقدام کنم؟ یا با ویزای توریستی هم نمیتونم؟

در شرق اسیا این روال به این صورت بوده. البته من منظور شما رو از کشورهای دیگه متوجه نشدم؟ مثلاً کجاها؟
به هر حال شما با داشتن برگه ادمیژن کارت راحت انجام میشه. اما خب از طریق همسرت هم میشه و با دعوت نامه این کار میسره.