آکادمیا کافه
شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+------ انجمن: پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+------ موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 08-02-2012

(08-02-2012, 05:02 PM)ferii نوشته: سلام ، من سال دوم عمران هستم تقریبا دوسال دیگه درسم تموم میشه ، دارم برنامه ریزی میکنم که برای کارشناسی ارشد از پولیتکنیک ایتالیا پذیرش بگیرم ، معدلم تا الان بالای 14 هستش ، سابقه کار در زمینه درسی خودم هم دارم ، میخوام شروع کنم زبان ایتالیایی بخونم و کلاس های نرم افزار های مربوط به رشتم رو هم برم ، به نظر شما با این شرایط شانس قبولی خوبی دارم ؟؟؟ اگه نه ، چه موارد دیگه ای هم باید فراهم کنم ؟؟؟

ممنون
دروود.
دوست عزیز همین الان هم شما با یه نمره ایلتس 6 شانستون پررنگه و اگر هم تا پایان تحصیلاتتون ان شاء الله معدلتون بالا میره و در صورت اخذ نمرات زبان ایتالیایی شانستون بسیار بالا یا میتونم بگم 99% خواهد بود.
ازاد اندیش باشید

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - m0h3n - 09-02-2012

(08-02-2012, 05:02 PM)ferii نوشته: سلام ، من سال دوم عمران هستم تقریبا دوسال دیگه درسم تموم میشه ، دارم برنامه ریزی میکنم که برای کارشناسی ارشد از پولیتکنیک ایتالیا پذیرش بگیرم ، معدلم تا الان بالای 14 هستش ، سابقه کار در زمینه درسی خودم هم دارم ، میخوام شروع کنم زبان ایتالیایی بخونم و کلاس های نرم افزار های مربوط به رشتم رو هم برم ، به نظر شما با این شرایط شانس قبولی خوبی دارم ؟؟؟ اگه نه ، چه موارد دیگه ای هم باید فراهم کنم ؟؟؟

ممنون

سلام،

این خیلی خوب هست که از همین الان دارید برنامه ریزی می کنید.

نکته ای که میتونم در برنامه ریزی بلند مدت به شما بگم این هست که از همین الان برای آزمون زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس ) برنامه ریزی کنید.
اگر بتونید امتحان GRE General هم بدید بد نیست ولی اجباری نیست.
نکته بعدی اینکه معدلتون رو در ترم های باقی مانده حتما تقویت کنید.

موفق باشید

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ferii - 10-02-2012

فقط یه چیزی که هست اینه که من تحت فشار های مالی هستم ، ترجیحا میخوام سعی کنم تا جایی که ممکنه هزینه ها برای من کمتر بشه ، میخواستم بدونم پلیتکنیک میلان به زبان ایتالیایی هم تدریس میکنه ؟؟؟ اگر اره ، در این صورت هزینه ها برای من کم تر میشن ؟؟ و یه سوال دیگه این که اگه خواستم به زبان ایتالیایی تحصیل کنم بازم باید ایلتس یا تافل برای زبان انگلیسی داشته باشم ؟؟؟

در ضمن خیلی ممنونم که اینقدر سریع جوابم رو دادین Smile

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - spt - 11-02-2012

(10-02-2012, 01:41 AM)ferii نوشته: فقط یه چیزی که هست اینه که من تحت فشار های مالی هستم ، ترجیحا میخوام سعی کنم تا جایی که ممکنه هزینه ها برای من کمتر بشه ، میخواستم بدونم پلیتکنیک میلان به زبان ایتالیایی هم تدریس میکنه ؟؟؟ اگر اره ، در این صورت هزینه ها برای من کم تر میشن ؟؟ و یه سوال دیگه این که اگه خواستم به زبان ایتالیایی تحصیل کنم بازم باید ایلتس یا تافل برای زبان انگلیسی داشته باشم ؟؟؟

در ضمن خیلی ممنونم که اینقدر سریع جوابم رو دادین Smile
در مورد هزینه ها خیر براتون کمتر نمیشه.... خیلی ربطی نداره به اینکه چه زبانی قبول شدید بیشتر به طرز زندگیتون و خونه اتون بستگی داره هزینه هاتون...
اما یه خوبی بزرگ که ایتالیا ای دونستن داره اینه که احتمال کار پیدا کردنتون بیشتر میشه.... حالا اگه هم انگلیسی و هم ایتالیا ای بدونید که باز هم بهتره....
اگه ایتالیا ای بخاید پذیرش بگیرید نیازی به تافل یا آیلتس ندارید و مدرک زبان ایتالیا ای احتیاج دارید که سفارت امتحان میگیره و بهتون میده....

موفق باشید Smile

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ferii - 12-02-2012

خب حالا که اینطوره ، بازم یه چیزی که هست اینه که من میخوام یه حرکت قطعی بزنم ، میخوام ردخور نداشته باشه پذیرش گرفتنم از ایتالیا ، میدونید چی میگم ، در اصل میخوام 1 درصد شانس رد شدنم نباشه ، یا اگه میشه شانس رد شدنم حد اقل باشه ، حالا زبان ایتالیایی بهتره یا انگلیسی ؟؟؟ و این که چه کار های دیگه ای میتونم انجام بدم که احتمال پذیرش گرفتنم بالا بره ، البته به جز بالا بردن معدل

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 12-02-2012

(12-02-2012, 06:35 AM)ferii نوشته: خب حالا که اینطوره ، بازم یه چیزی که هست اینه که من میخوام یه حرکت قطعی بزنم ، میخوام ردخور نداشته باشه پذیرش گرفتنم از ایتالیا ، میدونید چی میگم ، در اصل میخوام 1 درصد شانس رد شدنم نباشه ، یا اگه میشه شانس رد شدنم حد اقل باشه ، حالا زبان ایتالیایی بهتره یا انگلیسی ؟؟؟ و این که چه کار های دیگه ای میتونم انجام بدم که احتمال پذیرش گرفتنم بالا بره ، البته به جز بالا بردن معدل

سلام.

دوست عزیز شک نکن که تسلط بر زبان ایتالیایی و داشتن مدرک اون خیلی بهتر در روند پذیرش شما تاثیر دارد در ضمن شما نهایتاً با دانستن زبان انگلیسی تنها برای 3-4 دانشگاه در ایتالیا می توانید اقدام کنید اما در صورتی که شما با دونستن زبان ایتالیایی از تمامی دانشگاهها شانس دارید.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - halandoon - 03-03-2012

(12-02-2012, 06:35 AM)ferii نوشته: خب حالا که اینطوره ، بازم یه چیزی که هست اینه که من میخوام یه حرکت قطعی بزنم ، میخوام ردخور نداشته باشه پذیرش گرفتنم از ایتالیا ، میدونید چی میگم ، در اصل میخوام 1 درصد شانس رد شدنم نباشه ، یا اگه میشه شانس رد شدنم حد اقل باشه ، حالا زبان ایتالیایی بهتره یا انگلیسی ؟؟؟ و این که چه کار های دیگه ای میتونم انجام بدم که احتمال پذیرش گرفتنم بالا بره ، البته به جز بالا بردن معدل
مهم این هست که شما برای کدوم رشته میخواهید اقدام کنید؛
اگر ایتالیایی بخوایید سختی های این طرف (ایتالیا) بیشتر خواهد شد؛ چون همه همکلاسی ها و اساتید مسلط برای این زبان هستند و مجبورید امتحان ها رو هم به ایتالیایی بدید و خصوصا اینکه اینجا تا سطح ارشد امتحان های شفاهی هم برگذار میشه؛ خلاصه اینکه صرف پذیرش گرفتن مد نظرتون نباشه؛
من توصیه میکنم که حتی الامکان با انگلیسی بیاید ایتالیا

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - aaanahitaaa - 10-09-2012

سلام من دانشجوی سال آخر رشته معماری هستم.

معدل کل ام 17.80 هست و آموزش زبان ایتالیایی رو شروع کردم.

میخواستم ببینم شانس من برای پذیرش گرفتن از دانشگاه پلی تکنیک میلان چقدر هست؟
همین طور میخواستم بدونم که آیا میشه در کنار تحصیل کار هم کرد؟

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 10-09-2012

(10-09-2012, 11:41 PM)aaanahitaaa نوشته: سلام من دانشجوی سال آخر رشته معماری هستم.

معدل کل ام 17.80 هست و آموزش زبان ایتالیایی رو شروع کردم.

میخواستم ببینم شانس من برای پذیرش گرفتن از دانشگاه پلی تکنیک میلان چقدر هست؟
همین طور میخواستم بدونم که آیا میشه در کنار تحصیل کار هم کرد؟
ضمن خوش امدگویی به فروم اکادمیا کافه.
با توجه به معدل شما و همچنین موفقیت در کلاسهای زبان ایتالیایی شانس شما بسیار خوب است برای پذیرش در ان دوره و احتمال گرفتن بورس silver رو هم دارید.
در خصوص کار شاید در شهرهای بزرگ با توجه به زبان شما ممکنه پیدا بشه. اما باور کنید بحران در ایتالیا در خصوص کار زیاده و روی این مورد خیلی حساب باز نکنید.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - shahab_nick - 22-09-2012

سلام
من دیپلم تجربی دارم و تو همین رشته هم لیسانس گرفتم از دانشگاه آزاد. ولی هیچ علاقه ای به تحصیل در این رشته رو ندارم و میخوام معماری بخونم.
با توجه به این شرایط من میتونم برای لیسانس معماری تو این دانشگاه اقدام کنم؟ آزمونی به اسم TIP رو توی سایتش دیدم. میشه توضیحی در مورد این امتحان بدید؟
متشکرم