آکادمیا کافه
رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - Shihan - 14-07-2012

در این تاپیک لیست دانشگاهها و رشته های انگلیسی زبان بجز میلان و تورین را به اشتراک میذارم.

1- دانشگاه Pavia
لیست رشته ها در مقطع ارشد و دکتری: international business and economic , Microelectronic Engineering
لینک

2 - دانشگاه Tor Vergata Di Roma
لیست رشته های مقطع فوق لیسانس و دکتری: business administration , Communication Engineering , Economics , business law
لینک وب سایت

3- دانشگاه Sapienza di Roma
لیست رشته ها در مقطع ارشد و دکتری: Aeronautical Engineering , Space Engineering , Mechanical Engineering , Bayesian Statistics and Decision Sciences , Finance and Development , Electronic Engineering , Medicine and Surgery , Advanced Economics , Engineering in Computer Science
لینک وب سایت

4 - دانشگاه Siena
لیست رشته های فوق لیسانس و دکتری: Computer and Automation engineering , Electronic and Communication Engineering
لینک وب سایت

5 - دانشگاه Venice
لیست رشته ها در مقاطع ارشد و دکتری: computer science , Marketing , Environment science , Languages science , Economics
لینک وب سایت

6 - دانشگاه Bologna
لیست رشته های فوق و دکتری: Civil Engineering , Telecommunication Engineering , Electronic Engineering , Economic , MBA , Business Administration , Financial Marketing , Mechanic Engineering
لینک وب سایت

7 - دانشگاه Trento
لیست رشته های کارشناسی ارشد و دکتری: molecular biotechnology , cognitive science , International business , economic and management , Computer science , Telecommunication engineering , ICT , Mathematics , Physics , Environmental engineering , Mechatronic , Materials Engineering , Civil and Mechanic Structure
لینک وب سایت

8 - دانشگاه Pisa
لیست رشته های فوق لیسانس و دکتری : Embedded systems , computer and networking , ICT , MBA , Innovation Marketing , Space Engineering
لینک وب سایت

* البته ذکر این نکته را هم عنوان کنم که دانشگاههای Genova و Padoua و Florance و Parma و Modena هر کدام یک یا دو مورد از رشته ها را به انگلیسی ارائه می کردند که به دلیل حجم بالا صرفه نظر کردم و تنها با یک جستجو ساده قابل پیدا شدن هستند.

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - sara13 - 16-02-2015

سلام.
من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه ملی با معدل16.30 هستم.قصد دارم برای ادامه تحصیل برای دانشگاه پارما اقدام کنم.ایا شانس پذیرش دارم؟

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - Mehran28 - 16-02-2015

(16-02-2015, 03:50 PM)'sara13' نوشته: سلام.
من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه ملی با معدل16.30 هستم.قصد دارم برای ادامه تحصیل برای دانشگاه پارما اقدام کنم.ایا شانس پذیرش دارم؟

سلام
برای نظر دادن در این مورد فقط معدل کافی نیست، نمره زبان، مقاله، نمره GRE(در صورت لزوم)، سابقه کار، سابقه کار پژوهشی، افتخارات و...
با این اطلاعاتی که شما دادید فقط میشه گفت که معدلتون بد نیست و از نظر معدل مشکل ندارید برای اپلای اما شانس پذیرش رو نمیشه نظری داد!

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - sara13 - 16-02-2015

برای فوق لیسانس داشتن مقاله ضروریه؟درحال خوندن منابع برای آزمون ایلتسم و چون یک سال در دانشگاه ادبیات انگلیسی خوندم و مدرک زبان آکادمی هم دارم از نظر زبان مشکلی ندارم.سابقه کار سه ساله توی آزمایشگاه ژنتیک پرشکی تشخیصی هم در بخش مولکولی هم سلولی دارم،مسءول بخش مولکولی و آموزش دادن به دانشجوهای کارشناسی ارشد ژنتیک در بخش عملی پایان نامه هاشون بودم.مدرک pcrو realtime از پژوهشگاه رویان تهران دارم.یک سال هم درآزمایشگاه های تشخیص طبی کار کردم.
جایی خوندم ک مدرک آیلتس موقع گرفتن پذیرش لازم نیس و میشه باتاخیر اراءه داد.صحت داره؟
من برای فوق لیسانس ژنتیک انسانی و یا اصول و فنون علوم آرمایشگاهی و پزشکی دانشگاه پارما میخوام اقدام کنم.

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - Mehran28 - 16-02-2015

(16-02-2015, 10:58 PM)'sara13' نوشته: برای فوق لیسانس داشتن مقاله ضروریه؟درحال خوندن منابع برای آزمون ایلتسم و چون یک سال در دانشگاه ادبیات انگلیسی خوندم و مدرک زبان آکادمی هم دارم از نظر زبان مشکلی ندارم.سابقه کار سه ساله توی آزمایشگاه ژنتیک هم در بخش مولکولی هم سلولی دارم.مدرک pcrو realtime از پژوهشگاه رویان تهران دارم.
جایی خوندم ک مدرک آیلتس موقع گرفتن پذیرش لازم نیس و میشه باتاخیر اراءه داد.صحت داره؟
من برای فوق لیسانس ژنتیک انسانی و یا اصول و فنون علوم آرمایشگاهی و پزشکی دانشگاه پارما میخوام اقدام کنم.

سلام
نخیر داشتن مقاله برای کسی که در مقطع لیسانس هست ضروری نیست اما کسی که فوق لیسانس خونده و پایان نامه داده ازش انتظار مقاله هم دارند. داشتنش خوبه و امتیاز مثبت داره اما ضروری نیست مخصوصا برای کسایی که می خواند برای مستر اپلای کنند. شما سابقه کاری خوبی دارید معدلتون هم خوبه به نظرم اگه نمره زبان خوبی هم داشته باشید شانس خوبی برای گرفتن پذیرش در مقطع مستر دارید اما گرفتن فاند احتمالش کمتره.
بله بعضی از دانشگاها اجازه اینو می دند که بعد از ددلاین نمره زبان رو ارائه بدید اما بعضی از دانشگاها نه! بهتره درباره این موضوع با خود دانشگاه صحبت کنید. ولی چه بهتر که قبل از اپلای همه مدارک کامل باشه! 
موفق باشید.

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - koorosh14 - 05-04-2015

با سلام و درود
من لیست دانشگاه هایی که رشته معماری منظر دارن پیدا کردم منتها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم کدوم دانشگاهها در مقطع فوق لیسانس در این رشته انگلیسی تدریس میدن خیلی ممنون میشم کمکم کنید
University of Pisa (master's degree in Design and Planning of green areas and the landscape)
University of Turin
University of Genoa
University of Bologna
University of Rome La Sapienza
University of Reggio Calabria(BA, PhD)
University of Florence(Master, PhD)
University of Perugia
University of Palermo
University of Naples Federico II(Master's program Faculty of architecture, BSc Faculty of agriculture)
University of Padua(bachelor's program only, Faculty of agriculture)

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - Shihan - 05-04-2015

(05-04-2015, 01:38 AM)'koorosh14' نوشته: با سلام و درود
من لیست دانشگاه هایی که رشته معماری منظر دارن پیدا کردم منتها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم کدوم دانشگاهها در مقطع فوق لیسانس در این رشته انگلیسی تدریس میدن خیلی ممنون میشم کمکم کنید
University of Pisa (master's degree in Design and Planning of green areas and the landscape)
University of Turin
University of Genoa
University of Bologna
University of Perugia
University of Palermo
University of Naples Federico II(Master's program Faculty of architecture, BSc Faculty of agriculture)

شما کار مناسبی انجام دادی که همه رو جمع کردید اما خیلی راحت هم میتونی به بخش دانشکده ایمیل بزنی و بپرسی. بعنوان مثال من اطلاع دارم که دانشگاههای polimi , turin , Florence, padua به انگلیسی ارائه میدهند اما باقی رو هم باید ایمل بزنی بپرسی.

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - idin_shafei_nia - 27-06-2015

با سلام،

بنده میخوام برای سال بعد در مقطع ارشد پذیرش بگیرم ولی سوالی ذهنمو مشغول کرده.

سوالی که برای من ایجاد شده اینه که سه دانشگاه پلی‌تکنیک تورین و پلی‌تکنیک میلان و یا بولونیا ارتباطات بین‌المللیشون در چه حدیه؟ یعنی اگر شخصی از این دانشگاه‌ها در رشته مهندسی به زبان انگلیسی تحصیل کنه میتونه امیدوار باشه برای پیدا کردن پوزیشن دکترا در کشورهای بهتر؟
درسته رنک پلی‌تکنیک تورین و میلان در فیلد مهندسی توی بازه ۳۰ تا ۴۰ هست ولی رنک کلیشون زیاد مناسب نیست و این موضوع منو نگران کرده که ارزش هزینه کردن رو نداشته باشن. راستش هدف من دکترا و اقامت در کشورهای مناسبه و در حقیقت ایتالیا رو میخوام به عنوان پل استفاده کنم.

در حقیقت دلیلی که ایتالیا رو انتخاب کردم یکی هزینه تحصیل مناسب و همچنین پذیرش راحت‌تر و ویزای راحت‌تر بود و همچنین یه نیم نگاهی هم به بورس تامین اجتماعی هم دارم.
هر چند علاقه زیادی به فنلاند دارم ولی چون دارم برای آیلتس میخونم و دانشنامه‌م هنوز آماده نشده و نمیخوام ریسک کنم و تمام تمرکزم رو بذارم برای فنلاند و خدا نکرده نتونم پذیرش بگیرم و یا مشکلات دیگه به این دلیل میخوام تمرکزم رو بیشتر برای ایتالیا بذارم که آیلتس کمتر نیاز دارن.

اگر دوستان لطف کنن نظرشون رو در مورد تحصیل و همچنین ارزش تحصیل در این کشور بیان کنن ممنون میشم.
با تشکر و احترام.

RE: رشته های انگلیسی زبان دانشگاههای ایتالیا - koorosh14 - 16-01-2016

با سلام خدمت دوستان
اگر کسی بتونه کمکم کنه ارشد معماری منظر که به زبان انگلیسی تدریس بشه واسم دانشگاهشو مشخص کنه بسیار سپاسگذار میشم من ایمیل دادم به دانشکده ها منتها جوابی نگرفتم!! ? اینم لیست دانشگاه هایی که ارشد معماری منظر دارن

Edit
University of Turin
University of Genoa
University of Bologna
University of Perugia
University of Palermo