آکادمیا کافه
دوره کالج در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: دوره کالج در آلمان (/Thread-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

دوره کالج در آلمان - Shihan - 13-07-2012

دوره‌ی یک ساله کالج در آلمان غالبا رایگان است. این دوره‌ها را می‌توان با دوره‌ی پیش دانشگاهی در ایران مقایسه کرد.

شرکت در دوره‌های کالج برای دو دسته از علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان پیش از پذیرش از دانشگاه الزامی است.
دسته‌ی اول داوطلبانی هستند که پس از ورود به دانشگاه‌های ایران و گذراندن چند ترم تحصیلی، دانشگاه را‌‌ رها کرده‌اند و مدرک پایانی تحصیل (کار‌شناسی) دریافت نکرده‌اند.
دسته‌ی دوم شامل افرادی می‌شود که پس از دوران تحصیلات متوسطه بدون تحصیل در دانشگاه‌های ایران، قصد ورود به دانشگاه‌های آلمان را دارند. این افراد نیز به شرط قبولی در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی ایران می‌توانند برای ورود به دوره‌های کالج در آلمان اقدام کنند.
هدف از شرکت در دوره‌های کالج برای هر دو دسته از داوطلبان، هم‌سطح شدن مدرک تحصیلی آن‌ها با افرادی است که مدرک دیپلم خود را از مدارس آلمان دریافت کرده‌اند. البته در ارتباط با داوطلبان دسته اول، گذراندن دو ترم تحصیلی در دانشگاه دولتی برای معافی از دوره کالج کفایت می‌کند.

پذیرش از کالج؛ مدارک لازم و زمان ارسال

اما شرایط لازم برای ورود به دوره‌های کالج در آلمان چیست؟ شرط اول دانستن زبان آلمانی در سطح B1 است. داوطلبان بایستی مدرک دال بر تسلط به زبان آلمانی در سطح ذکر شده را پیش از درخواست پذیرش از کالج دریافت کرده باشند.
این بدان معناست که شروع به یادگیری زبان آلمانی بایستی از ایران صورت گیرد. یکی از واحدهایی که به طور یکسان در تمامی دوره‌های کالج ارائه می‌شود، واحد زبان آلمانی است. اما با این حال تسلط مقدماتی به زبان به هنگام ارسال مدارک الزامی است.
پس از ارسال مدارک و دریافت پذیرش از کالج، داوطلب می‌بایست با مراجعه به سفارت آلمان در تهران جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام نماید. قابل توجه آنکه ثبت نام در دوره‌های کالج با ویزای توریستی و یا تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی در آلمان ممکن نیست و بایستی داوطلب با ویزای دانشجویی برای شرکت در دوره‌های کالج به آلمان سفر کند.
محل و زمان ارسال مدارک نیز از جمله نکات مهم برای متقاضیان شرکت در دوره‌های کالج است. ارسال مدارک به برخی از کالج‌ها در آلمان به صورت مستقیم صورت می‌گیرد.
از همین رو داوطلبان می‌توانند پیش از ارسال مدارک از طریق مکاتبه با کالج از زمان ارسال و مدارک لازم مطلع شوند. زمان ارسال مدارک در همه کالج‌ها در آلمان یکسان نیست و در مواقعی با زمان ارسال مدارک برای دانشگاه‌ها تفاوت دارد.

نکته‌ی دیگر در مورد کالج‌هایی است که تحت پوشش دانشگاه‌های شهر محل تحصیل هستند. در این مورد مدارک را می‌بایست مستقیم به دانشگاه ارسال کرد. توصیه می‌شود داوطلبان پیش از ارسال مدارک در مکاتبه مستقیم با دانشگاه و یا کالج شهر محل تحصیل از مرکز ارسال مدارک مطلع شوند.

منبع>> لینک

[برش] اعتبار تاييد مدارك - شيما - 11-12-2013

ممنون. ي سوال ديگه: من كه الان تو آلمانم بايد چطوري براي تحصيل در دانشگاه شروع كنم؟ مدرك زبان هم هنوز ندارم. منظورم اينه كه حالا كه اينجام ميتونم از دانشگاه بدون مدرك زبان پذيرش بگيرم؟ شنيدم خود دانشگاه هم برامون كلاس زبان ميزاره?من واقعا اطلاعات ناقصي دارم. لطفا راهنماييم كنيد

RE: اعتبار تاييد مدارك - rulany - 11-12-2013

(11-12-2013, 06:25 PM)'شيما' نوشته: ممنون. ي سوال ديگه: من كه الان تو آلمانم بايد چطوري براي تحصيل در دانشگاه شروع كنم؟ مدرك زبان هم هنوز ندارم. منظورم اينه كه حالا كه اينجام ميتونم از دانشگاه بدون مدرك زبان پذيرش بگيرم؟ شنيدم خود دانشگاه هم برامون كلاس زبان ميزاره?من واقعا اطلاعات ناقصي دارم. لطفا راهنماييم كنيد

حدس ميزنم بتونين اول كلاس هاي زبان رو برين و بعدش براي دانشگاه و مستري كه ميخواين اقدام كنين.چون مشكل كسايي كه در ايران هستند اين كه سفارت ويزاي كالج زبان نميده.وگرنه دانشگاه مشكلي با دادن پذيرش زبان نداره.بعدش بايد امتحان بدين و به سطحي كه دانشگاه نياز داره برسيد.
البته شايدم بستگي داشته باشه كه با چه ويزايي در آلمان هستيد الان

RE: دوره کالج در آلمان - king - 26-08-2014

ببخشید یک سوال مهم
کسی که در رشته ی فنی و حرفه ای (کامپیوتر)تحصیل میکند خب این پیش دانشگاه ندارد و کنکور فنی و حرفه ای میدهد و میرود دانشگاه .. در این صورت می شود اقدام کرد؟ چون رشته ی کامپیوتر پیش ندارد و شخص پس از پایان سوم دبیرستان کنکور میدهد
با این کنکور می شود اقدام کرد؟!
و یا حتما باید پیش را بخواند؟!
چوون کنکور فنی و خرفه ای هم سراسری محسوب می شود و خود سنجش برگزار میکند و شخص هم در دانشگاه دولتی و سراسری پذیرفته می شود...
و اگر میشه مدارک دیگر که + زبان و ... هست بفرمائید ...
سپاس
و من خواهرم از مهر میرود سوم دبیرستان و تابستونشم که کنور بعد اون اقدام به کالج کند و تا کی وقته؟

RE: دوره کالج در آلمان - Shihan - 26-08-2014

(26-08-2014, 11:50 AM)'king' نوشته: ببخشید یک سوال مهم
کسی که در رشته ی فنی و حرفه ای (کامپیوتر)تحصیل میکند خب این پیش دانشگاه ندارد و کنکور فنی و حرفه ای میدهد و میرود دانشگاه .. در این صورت می شود اقدام کرد؟ چون رشته ی کامپیوتر پیش ندارد و شخص پس از پایان سوم دبیرستان کنکور میدهد
با این کنکور می شود اقدام کرد؟!
و یا حتما باید پیش را بخواند؟!
چوون کنکور فنی و خرفه ای هم سراسری محسوب می شود و خود سنجش برگزار میکند و شخص هم در دانشگاه دولتی و سراسری پذیرفته می شود...
و اگر میشه مدارک دیگر که + زبان و ... هست بفرمائید ...
سپاس
و من خواهرم از مهر میرود سوم دبیرستان و تابستونشم که کنور بعد اون اقدام به کالج کند و تا کی وقته؟

دروود.
بدون پیش دانشگاهی که نمیشه!! باید یا ازمون پیش دانشگاهی بده و تواماً بره کلاس زبان المانی تا بتونه برای کالج پذیرش بگیره.
حداقل نمره زبان باید B2 باشه. البته هستن کالجی که با B1 هم ثبت نام کنند. 
مدارک هم خیلی راحت نمرات دوران دیپلم و پیش دانشگاهی + مدرک دبیرستان + زبان المانی + قبولی کنکور + کپی پاسپورت + فرم انلاین دانشگاه + عکس در اندازه عکس پاسپورت. البته باید ببینی دانشگاه چه موارد اضافی ازت میخواد یا نه.

RE: دوره کالج در آلمان - king - 27-08-2014

(26-08-2014, 05:57 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود.
بدون پیش دانشگاهی که نمیشه!! باید یا ازمون پیش دانشگاهی بده و تواماً بره کلاس زبان المانی تا بتونه برای کالج پذیرش بگیره.
حداقل نمره زبان باید B2 باشه. البته هستن کالجی که با B1 هم ثبت نام کنند. 
مدارک هم خیلی راحت نمرات دوران دیپلم و پیش دانشگاهی + مدرک دبیرستان + زبان المانی + قبولی کنکور + کپی پاسپورت + فرم انلاین دانشگاه + عکس در اندازه عکس پاسپورت. البته باید ببینی دانشگاه چه موارد اضافی ازت میخواد یا نه.

درود
دست شما درد نکنه
یه سوال دیگه ببخشید ..من عموم تو آلمان هست ولی خانواده تنهایی نمیزارن دختر خونه Smile) بره اونجا جوری میشه ویزای همرا بدن که مادر یا پدر هم برن؟ و یا بعد کالج و موقع دانشگاه هم نمیشه؟!
واگر اینجا کنکور فنی و حرفه ای داد و دوسال خوند و فوق دیپلم رو گرفت و برای لیسانس خواست بره اونجا نمیشه بره کالج که مدرکش کامل شه و بعد واس لیساس بخونه؟!  وحتما اینجا باس پیش رو بره؟!
سپااس فراوان

RE: دوره کالج در آلمان - Shihan - 27-08-2014

(27-08-2014, 11:31 AM)'king' نوشته:
درود
دست شما درد نکنه
یه سوال دیگه ببخشید ..من عموم تو آلمان هست ولی خانواده تنهایی نمیزارن دختر خونه Smile) بره اونجا جوری میشه ویزای همرا بدن که مادر یا پدر هم برن؟ و یا بعد کالج و موقع دانشگاه هم نمیشه؟!
واگر اینجا کنکور فنی و حرفه ای داد و دوسال خوند و فوق دیپلم رو گرفت و برای لیسانس خواست بره اونجا نمیشه بره کالج که مدرکش کامل شه و بعد واس لیساس بخونه؟!  وحتما اینجا باس پیش رو بره؟!
سپااس فراوان

ویزای همراه باید از طریق دانشگاه صادر بشه یعنی شما تشریف میبری و سپس اقدام میکنی.
کنکور فوق دیپلم که برداشته شده؟!!!
ضمناً شما باز هم به پیش دانشگاهی نیاز داری. چون المان مدارک کاردانی رو ارزیابی نمیکنه. اگر پیش داشته باشی مستقیم میری لیسانس میخونی اینهمه دردسر  هم نمیکشی.

RE: دوره کالج در آلمان - king - 27-08-2014

(27-08-2014, 01:00 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
ویزای همراه باید از طریق دانشگاه صادر بشه یعنی شما تشریف میبری و سپس اقدام میکنی.
کنکور فوق دیپلم که برداشته شده؟!!!
ضمناً شما باز هم به پیش دانشگاهی نیاز داری. چون المان مدارک کاردانی رو ارزیابی نمیکنه. اگر پیش داشته باشی مستقیم میری لیسانس میخونی اینهمه دردسر  هم نمیکشی.

هان ...دست شما درد نکنه
پس اشتباست به من گفتند که ویزا رو فقط به همسر و یا بچه میدن پس آبجیه ما میتونه واس مامان باباش ویا واس 1 نفر ویزای همرا بگیره؟!
نه منظوره من از کنکور اینه: ایشون الان رشته ی کامپیوتر هستند خب و رشته ی کامپیوتر پیش دانشگاهی نداره و سوم که تموم شد میرن کنکور میدن و کنکور هم توسط سنجش و دانشگاه سراسریه یعنی خواهر من کنکور بده و وضع درسیشم خوبه میره دانشگاه سراسری ولی رشته ی اینا پیش دانشگاهی نداره و اینا بعد پایه سوم که کنکور رو دادن و رفتن دانشگاه سراسری دوسال میخونن و فوق میگیرن و دوسال دیگه که لیسانس بشن و من فک کردم حالا جور بشه و بخاد بره (که فوق داره ) می تونه بره اونجا کالجش رو بخونه و بعد واس لیسانس ..

RE: دوره کالج در آلمان - Shihan - 27-08-2014

(27-08-2014, 06:06 PM)'king' نوشته:
هان ...دست شما درد نکنه
پس اشتباست به من گفتند که ویزا رو فقط به همسر و یا بچه میدن پس آبجیه ما میتونه واس مامان باباش ویا واس 1 نفر ویزای همرا بگیره؟!
نه منظوره من از کنکور اینه: ایشون الان رشته ی کامپیوتر هستند خب و رشته ی کامپیوتر پیش دانشگاهی نداره و سوم که تموم شد میرن کنکور میدن و کنکور هم توسط سنجش و دانشگاه سراسریه یعنی خواهر من کنکور بده و وضع درسیشم خوبه میره دانشگاه سراسری ولی رشته ی اینا پیش دانشگاهی نداره و اینا بعد پایه سوم که کنکور رو دادن و رفتن دانشگاه سراسری دوسال میخونن و فوق میگیرن و دوسال دیگه که لیسانس بشن و من فک کردم حالا جور بشه و بخاد بره (که فوق داره ) می تونه بره اونجا کالجش رو بخونه و بعد واس لیسانس ..

منظور منو خوب متوجه نشدی دوست عزیز.
ویزای همراه به پدر و مادر از طرف دانشگاه صادر میشه وقتی که ابجی شما تشریف بردن المان و با دانشگاه مکاتبه میکنند. نه حین سفر که با هم برن.
در خصوص ازمون کنکور هم بله. نکات شما صحیح است.

RE: دوره کالج در آلمان - Shina2453 - 15-10-2014

با سلام
من دارای مليت آلمانی هستم و از ۶ سال پيش در اين کشور اقامت دارم،
در ايران فنی حرفه ای حسابداری گذراندم و بعد هم بدون پیش دانشگاهی، دوره ی کاردانی حسابداری را در دانشگاه آزاد تمام کردم. در حال حاضر ۴ سال می باشد که در همين رشته در يك شرکت معتبر مشغول به کار هستم و مايل به ادامه ی تحصيل در آلمان هستم، با مدارک موجود آيا می توانم در دوره ی کالج يا دانشگاه ثبت نام کنم؟ در ضمن دارای مدرک زبان B2 می باشم
ممنون از راهنمايی شما